Автор Тема: Сериалът FRINGE (символика, скрити значения и послания)  (Прочетена 18694 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Браво за връзката между совата и ябълката! Според мен си на прав път :)

Неактивен sasho90

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 452
  • Ако още не си бесен, значи не внимаваш достатъчно
Друго - пирамидата е върху листо. Това е листо на бряст! Най-известните според Wikipedia, които на мен ми направиха впечатление:

1. бряст, намиращ се в гората Шерууд, Англия;
2. брястът от Кембридж, Масачузетс. Голям паднал клон от него била вградена в строаща се наблизо църква.
3. Джордж Вашингтон имал любимо място, от което наблюдавал строежа на сградата на  Конгреса. Това място било бряст близо до едно от крилата на Конгреса.

Залагам на номер 3 - Конгреса. Сградата на Конгреса в САЩ се намира в небезизвестния Конгресен комплекс, който има формата на щрак
« Последна редакция: Януари 31, 2010, 16:37:41 pm от sasho90 »
Keep 'em occupied!

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
А забрави ли за Шеруудската гора, кой е оттам :P

Неактивен sasho90

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 452
  • Ако още не си бесен, значи не внимаваш достатъчно
Сега като се замисля, май ти си прав! :blush:
Погледнах и пиката. Казва се, че когато пиката е обърната с върха нагоре, това означава завършек, край на нещо, след което започва ново начало.  :-X Но защо част от листчетата са на морско конче? На английски морско конче е Dragon-fly. Буквалният му превод на български е Летящ дракон. Сега да видим какъв е този летящ дракон.  :-X
« Последна редакция: Януари 31, 2010, 17:18:55 pm от sasho90 »
Keep 'em occupied!

Неактивен sTaTix

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 71
аз пък намерих сякаш някаква грешка в самия сериал.. тоест е две серии.. в втория сезон кам 5-6-та серия авера на Оливия,ченгето го убиват,и лошите заемат неговото място с някаква джаджа.. след това хората от другата вселена играят с неговото тяло около 2 епизода.. след това го убиват и след още 2 епизода.. този "умрелия" и се обажда да и съобщи за някакъв случей,при положение че преди това са го убили.
как така го убиват и след това пускат серия в която той участва?! ебахти тапото..

Неактивен ParanormaL

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
Re:Сериалът FRINGE (символика, скрити значения и по
« Отговор #20 -: Август 24, 2010, 18:35:54 pm »
За първия сезон са били предвидени 21 епизода,те също са били снимани,НО са излъчени само 20.Точно около този епизод (неизлъчения) е имало някакъв вид дискусия,дали да се излъчи или не...(незнам поради каква причина)(хайде конспираторите ;D ) .След като е било дано съгласие първият сезон вече е бил свършил и са го включили към втория.Изглежда този епизод също така е бил важен за сценария на втория сезон.. :)
 ПП: Какво мислите за т.н. Наблюдатели? Те се появяват във всеки епизод на сериала.
« Последна редакция: Август 24, 2010, 18:44:14 pm от ParanormaL »

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Сериалът FRINGE (символика, скрити значения и по
« Отговор #21 -: Август 24, 2010, 19:46:04 pm »
За първия сезон са били предвидени 21 епизода,те също са били снимани,НО са излъчени само 20.Точно около този епизод (неизлъчения) е имало някакъв вид дискусия,дали да се излъчи или не...(незнам поради каква причина)(хайде конспираторите ;D ) .След като е било дано съгласие първият сезон вече е бил свършил и са го включили към втория.Изглежда този епизод също така е бил важен за сценария на втория сезон.. :)
 ПП: Какво мислите за т.н. Наблюдатели? Те се появяват във всеки епизод на сериала.

Мисля, че е много модерно да има такива, затова почнаха да ги споменават постоянно. И в ченълинги и в сериали.

Rio

  • Гост
Сериалчето е ново, но е бледо подобие на Досиетата Х.

Неактивен Marta

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
сериала Fringe - Експериментът
« Отговор #23 -: Януари 10, 2011, 19:33:26 pm »
Прочетох публикациите във форума за този сериал, но те са от  доста отдавна. Затова реших да подхвана наново темата за Експериментът Fringe (или по-точно за т.н. "крайна наука"). Тъй като го гледам в момента съм доста под въздействието му. Пак е от "онези филми", които някой не случайно ни праща. Моля , пишете, ако го гледате - бих искала да прочета какво мислите...

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Re:сериала Fringe - Експериментът
« Отговор #24 -: Януари 10, 2011, 20:45:29 pm »
Хм :-X Или този филм е безкрайно интересен или хората са зомбирани като са го гледали. В замунда нашаткали само 5-ци рейтинг.
« Последна редакция: Януари 10, 2011, 23:24:17 pm от Mirotvorec »
Dreams are messages from the deep.

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828

Хм :-X Или този филм е безкрайно интересен или ...


Чак да е безкрайно..., не е, но е доста интересен.  :)

Току що изгледах последните две серии от 5-ти последен сезон.

Повечето неща, които се коментират в този форум, са засегнати ...  :)

Неактивен HristoBG

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 25
Аз също наскоро го изгледах. Голям фен съм на този сериал просто... Винаги научавам по нещо ново и всичко, представено ни, лесно може да бъде счетено за реалност в "близкото бъдеще". Между другото, тези символи на ябълката, жабата с гръцко Фи, димът с облик на жена и т.н., са букви и образуват дума във всеки епизод, която предполага какво ще стане в следващия.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27