Автор Тема: Music Mind Control  (Прочетена 342625 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Re:Music Mind Control
« Отговор #120 -: Юли 10, 2006, 14:30:10 pm »
Посланието в техното ,дето само гърми ден и нощ по централните заведения...
"Тъпси тъпси тъпси   тъптъптъпси тъпси тъпси" ...
Кратко и ясно ...
:)

 много си прав , но и в ЕЛЕКТРОННАТА МУЗИКА също има войници  :)

  ЕЗК 

Неактивен rPaguHaP

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 177
Re:Music Mind Control
« Отговор #121 -: Юли 10, 2006, 14:39:17 pm »
Ако може да пратите и на мен програмката за "задно" слушане, че да си прослушам любимите песни наобратно... (Щом са ми любими значи има нещо странно в тях, някакво внушение ще е...  ;D )
"Всеки от нас е една градина, а градинарят в нея е нашата воля" Уилям Шекспир

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Re:Music Mind Control
« Отговор #122 -: Юли 10, 2006, 14:47:17 pm »

 всъщност лошото е че една от основните идей е да се премине към музика изцяло генерирана от ПЦ , за да може по - лесно да се достигат честотите за въздействие на мозъка , тъй като гласовтете, живите инструменти и аналоговата апаратура , са прекалено трудни за конторлиране , защото са тотално проекция на душевността на автора , докато програмирането на един ПЦ например , би могъл да бъде изпълнен с какви ли не честоти от един единствен автор / КОМПОЗИТОР/ както се наричат те сега ... ???
 а когато това е съчетано и с КАРТИНА / ВИДЕО / ... става вече много по - лошо ...  :-[
 надявам се да ме разбрахте , защото нещо не мога да обясня май пак  :-\

  ЕЗК 

 

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re:Music Mind Control
« Отговор #123 -: Юли 10, 2006, 17:57:06 pm »
...но това не трябва да ни кара да отричаме великото могъщество на електронно генерираната музика, когато това е правено с вдъхновение и възвишен порив! Друг е въпросът, че в масовото пространство се тиражират предимно откровени боклуци и това уврежда не само мозъците на популярните слушатели, но и въобще възможността им да си въобразят, че в жанра на "Тъпси тъпси тъпси   тъптъптъпси тъпси тъпси" има и много по-висши изпълнения, от чиято гледна точка това последното е като кашляне пред цигулките на Паганини... Става дума за едно грамадно престъпление, "интелектуално пиратство" в истинския смисъл - когато узурпираш дадена разпространителска територия и правиш така, че в нея да могат да получат легалност единствено увреждащи съзнанието неща... След първоначалната електронна еуфория на края на двадесети век се надигнаха онези демони, които вече съвсем осъзнато търсят начина да създадат унищожителна електронна музика и да я наложат като единствена. Заедно с тях обаче работят и силите на светлината, които са в състояние да продухат със същите тези електронни звукогенератори всякаква възможна гнилоч...
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Re:Music Mind Control
« Отговор #124 -: Септември 07, 2006, 12:26:52 pm »
http://www.kuker-music.com/

 ето тука още един линк към една фирма с много интересни разсъждения върху фолклорната БЪЛГАРСКА музика  >:(

  ЕЗК   >:(

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Re:Music Mind Control
« Отговор #125 -: Септември 12, 2006, 20:24:28 pm »

 ето любимата ми ТЕКСТОВА и МУЗИКАЛНА постановка , само вижте за какво става въпрос : КОРЕНИ и само един БГ фолк албум и то на някакъв ДЖАЗ КВИНТЕТ или КВАРТЕТ  >:(
http://www.kuker-music.com/bgkoreni.htm
 
  това е ФИРМА за СВАТБАРСКА МУЗИКА  >:(
 

  ЕЗК 

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Re:Music Mind Control
« Отговор #126 -: Септември 12, 2006, 20:28:04 pm »
 тук и един от тепърва нашумяващите БГ артисти , който използват БГ мотиви в нещо като поо - диско хаус  >:( , според един от членоветте на този форум , смята че в музиката му имало и ОБЪРНАТ ГОВОР  :o

 http://m.dir.bg/izpulnitel_info.php?id=1210&jid=0&GDirId=963fef4a74520892f9ef9b0a8bd042e1

 а това е част от интервю с него :

 # Любимата ти дума?
Крум: Седем!
# Ако можеше да смениш името си, какво би си избрал?
Крум: Кристиян.

  ЕЗК 

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Music Mind Control
« Отговор #127 -: Септември 12, 2006, 21:02:02 pm »
На Ибряма най му харесвам изпълненията на онези протяжни странджански(ако не бъркам)  мелодии, от които толкова мъка струи, че сърцето ти може да гръмне. Па и не спира да духа в този кларинет бе, кога си взима въздух не знам.
А можеш ли да кажеш нещо за Джони Илиев и неговата циганска музика? Вижда ми се доста близка до испанската...!?
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Re:Music Mind Control
« Отговор #128 -: Септември 13, 2006, 18:26:22 pm »
На Ибряма най му харесвам изпълненията на онези протяжни странджански(ако не бъркам)  мелодии, от които толкова мъка струи, че сърцето ти може да гръмне. Па и не спира да духа в този кларинет бе, кога си взима въздух не знам.
А можеш ли да кажеш нещо за Джони Илиев и неговата циганска музика? Вижда ми се доста близка до испанската...!?
:-\

 за съжаление не , а ти можеш ли да ми кажеш точно каква етническа принадлежност е ИБРЯМА /  мохамеданин, помак или ...  :-\ /   ??? , и още нещо ми е интересно , той нашата ФОЛКЛОРНА музика ли копира , или го отдава повече на племменият си ФОЛК  ???



 ЕЗК 
« Последна редакция: Септември 13, 2006, 18:28:00 pm от esoundc »

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Music Mind Control
« Отговор #129 -: Септември 13, 2006, 21:46:38 pm »
Ехе, ти какви въпроси ми задаваш  :o  Даже не съм се и замислял какъв е и от къде е, но ми прилича да е мохамеданин.
Съвсем случайно по телевизията говореха за него и пускаха разни парчета в негово изпълнение и единствено тези, бавните, ми харесаха, може би защото са на основата на българския фолклор. А иначе, доколкото знам, той прави интерпретации и на цигански, и на турски песни.
А пък за джаз изобщо не ме питай, защото за мен е какофония от звуци и нищо по-вече.
« Последна редакция: Септември 14, 2006, 04:43:47 am от Horus »
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Music Mind Control
« Отговор #130 -: Септември 19, 2006, 03:28:38 am »

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Re:Music Mind Control
« Отговор #131 -: Септември 19, 2006, 15:33:51 pm »
They Sold Their Souls For Rock N Roll
:o
 лоша работа , на тази фирма имам реклама на всички продукти , и ще ви стане лошо ако ви кажа , че всички най - водещи имена на Дръм енд Басс сцената в лондон са облечени в такива дрехи  :o. Само не мога да разбера , рекламират НСРед или вече и антиконспирацията стана начин да печелиш пари  :o

  ЕЗК 

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Music Mind Control
« Отговор #132 -: Септември 20, 2006, 13:51:32 pm »
Започнах да чета тази тема от самото начало и на много места пишете "ТЕЗИ РАП ГЛУПОСТИ"  >:( >:( >:( >:(
1) Изяснете си понятието за рап първо, че ма ядосахте!
2) След това направете извода дали е вреден или не !
ТОВА което дават по MTV и т.н. и тез 99% "рапъри" са в деъствителност ЧАЛГАРИ с малко по различен ритъм ! ! !
ИСТЕНСКИЯТ РАП се е зародил като бунтарска музика с цел да ПРОМЕНЯ хората ! С цел да се КАЖЕ МНЕНИЕ , ДА СЕ ОПЛЮЕ МАНИПУЛАТИВНОТО ПРАВИТЕЛСТВО !
Малкото рап който е останал сега действително има послание и смисъл и СЪВСЕМ не е глупост !
Вярно е че и в истенския рап има песни за курви и секс НО истенските рапъри УСМИвАТ КУРВИТЕ, не ги възхваляват като комерсиалния рап !
ТОВА Е ВЕЛИКА УЛИЧНА МУЗИКА С ИСТЕНСКИ ПОСЛАНИЯ ! ! !
ПРИМЕРИ (съдете само заглавието на песента)
The RZA Hits (1999) - All That I Got Is You.mp3 (много чувствителна песен в която се казва болезнената действителност, ТАЗИ СИ Я ИЗТЕГЛЕТЕ :))
Gang starr - Moment of truth.mp3
Wu-Tang Clan&Black Knights-Only 4 My Niggas.mp3
Bone Thugs-n-Harmony - F.T.P. Killa.mp3 (FTP = fuck the police  :P)
Wu Tang -  A Better Tomorrow.mp3 (пее се: YOU CAN'T DRINK / SMOKE / PARTY YOUR LIFE AWAY)
  !!!           2PAC - Killuminati  !!! (смятай за ко става дума  :P)
тва е малка частичка от многото истенски рап певци

pic 1 - обложка на албум на ODB - картата му за безплатна храна .....
pic 2 - не е по темата ама ... R.I.P. \/

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re:Music Mind Control
« Отговор #133 -: Септември 20, 2006, 17:00:11 pm »
По принцип "истенски" се пише с две "и", но що се отнася за възможността "рап"-музиката да съдържа и някаква ценност, съм съгласен; съгласен съм с това, че най-добрият пласт в тази музика се проявява като иронизация на лицемерната благоугодност в нашето (по-специално - в американското) общество. Лошото обаче идва когато забележим, че заедно с отхвърлянето в този вид музика по правило отсъства утвърждаване; или, ако има утвърждаване, то се проявява като гротеска. Музика, която заема удобната позиция на отричащ гамен, не може да бъде носител на ценности. Музика, чийто ритъм и такт подтикват слушащия човек да си клати главата нагоре-надолу, не може да бъде съзидателна - в повечето случаи стимулира затъпяване. Музика, чиито герои по правило трябва да бъдат разпасани, просто за да не бъдат запасани ("запасан" не означава непременно с вратовръзка, с банкова сметка и с политиката на Буш!), не може да служи за нравствен категориал на своите последователи. Рапът е лесна музика; като всеки най-обикновен хулиган, тя напипва слаби места, врязва се в тях и ги потрошава - също както футболните почитатели изпотрошават спирките или автобусите, в които самите те се возят към крайните квартали. Без да проявявам типичния за спец-ченгетата консерватизъм - рап-музиката унищожава (признавам, унищожава с право), но не изгражда нищо насреща. Поради тази причина мога да определя рап-музиката като консуматорска. И преди да освиркате арогантното ми мнение, да си дам определението за консуматор (разбирам антиконсуматорската идеология на рап-а и твърдя, че това понятие тук има по-различен смисъл). Значи, консуматор е този, който изяжда, използва, изразходва, но не създава в замяна; рап-музиката изтъква недъзите на нашето общество, разчовърква ги по трещящ начин, но не дава никаква добронамерена и съзидателна визия за излизането от това положение. Ето защо няма да се съглася с по-горното мнение, според което ТОВА Е ВЕЛИКА УЛИЧНА МУЗИКА С ИСТЕНСКИ ПОСЛАНИЯ ! ! !
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re:Music Mind Control
« Отговор #134 -: Септември 20, 2006, 17:14:32 pm »

Някои механизми, чрез които
се установява Music Mind Control:
 - заангажиране с примитивна музика (еднообразни ритми, еднообразни и банални теми)
 - наслагване на такава музика навсякъде - в телевизия, в автобуси, в хотели - навсякъде
Една важна задача в установяването на Music Mind Control е определени бозави и натрапчиви музикални сюжети да бъдат вклинени в съзнанието на човека и той да бъде принуден постоянно да ги слуша - до степен, че когато остане на тишина, мозъкът му неволно да продължава да ги възпроизвежда. Победата при този атентат е постигната тогава, когато човекът се отказва от тишината, чувства се изнервен и оголен от нея и всячески търси покрова на "хитовете, които познаваш и обичаш". Тъй като музиката в съвременното общество всячески се обвързва с рекламата, звукът започва да се изпълва с търговско съдържание; консуматорската поза става толкова привична, че човек загубва способността си да приема звука на природата например; страхува се, чувства се обречен, ако наоколо шумят само листата и далечните чуруликания на птички; иска му се да избяга от тази "самотна" тишина и да се върне при "хитовете, които познаваш и обичаш"; иска да се върне при рекламното съдържание, което му казва какво да направи - изпълнено е със "смисъл" - доколкото всичко, което не е обвързано с баналната тема на музиката, е безсмислено. Много могъщо средство в този античовешки атентат е обсебването на идейното пространство от ограничен обем теми и твърдения; за Бог, за мъдрост или за възнесение в популярната музика НЕ СЕ ПЕЕ!
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
2 Отговора
5464 Прегледи
Последна публикация Май 21, 2010, 23:13:18 pm
от sasho90
3 Отговора
6034 Прегледи
Последна публикация Юли 10, 2009, 22:30:00 pm
от Peacekeeper
29 Отговора
21420 Прегледи
Последна публикация Юни 28, 2012, 15:58:21 pm
от healthy
12 Отговора
11967 Прегледи
Последна публикация Февруари 05, 2011, 04:54:22 am
от jedymaster
9 Отговора
10168 Прегледи
Последна публикация Февруари 05, 2013, 21:55:57 pm
от gogetit

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27