Автор Тема: Music Mind Control  (Прочетена 342952 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Music Mind Control
« Отговор #675 -: Септември 26, 2012, 01:38:17 am »
аз мисля, че всеки човек си има достатъчно качествен "филтър" и може да слуша каквото му е приятно и вдъхновяващо без непременно да го натоварва... С клипа по-долу, една възрастна жена 3:14 мин. е пример как една песен въздейства, без да е препозната като вредна за "майнд контрола" й! Не може ли , а знам и че има българска качествена музика, която си заслужава в определен смисъл и въздейства, така че да не упрекваме илюминати и рептили за промоцирането....

<a href="http://www.youtube.com/v/RZBRK-UavbE?version=3&amp;amp;hl=bg_BG" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">http://www.youtube.com/v/RZBRK-UavbE?version=3&amp;amp;hl=bg_BG</a>
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
Re: Music Mind Control
« Отговор #676 -: Септември 26, 2012, 10:59:25 am »
..всеки човек си има достатъчно качествен "филтър"..без непременно да го натоварва..

Филтрите, както и самите машини, оф, хора се различават по степен на пропускливост и това е очевиден факт. А въздействието може въобще и да не натоварва.. а например да релаксира до степен 'завинаги'..  :)
Естествено, че което е приятно за едни, за други няма да е особено, поне за конкретния момент /нищо лошо, напротив много уважавам Л.И./. Има хора /по-емпатично настроени/, които се вживяват много силно в творчеството на някой /не само музика, а и поезия, картини/, че се настройват много точно на неговото състояние, понякога даже без самите да го осъзнават.. Което дали е полезно или не - всеки си преценя.
На мен лично ми харесва:
<a href="http://www.youtube.com/v/LiygpWA0cDs?version=3&amp;amp;hl=en_US" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">http://www.youtube.com/v/LiygpWA0cDs?version=3&amp;amp;hl=en_US</a>
« Последна редакция: Септември 26, 2012, 11:07:47 am от bofara »
6285174923344176257

Неактивен Caramel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 40
Re: Music Mind Control
« Отговор #677 -: Октомври 06, 2012, 18:02:18 pm »
Наблюдавам, че БГ музиката започна да се издига пак.. а в почти всички клипове, започнаха да се използват илюминатските символи.
Дали, защото е модерно или има нещо друго, не знам.
Ето тук пак ... 1:38 , пирамидата..

Неактивен tectonics

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 82
Re: Music Mind Control
« Отговор #678 -: Октомври 09, 2012, 12:38:19 pm »
Във всички клипове в които има символи участват или килата или лора...

Неактивен zlobjul

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Re: Music Mind Control
« Отговор #679 -: Октомври 11, 2012, 17:37:50 pm »
Ето още нещо , за мен , много интересно :


Неактивен tectonics

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 82
Re: Music Mind Control
« Отговор #680 -: Октомври 11, 2012, 23:03:49 pm »
http://vbox7.com/search/?completed=0&vbox_q=%D1%82%D0%B2%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F+%D0%BD%D0%B0+%D0%B7%D0%BB%D0%BE%D1%82%D0%BE
В този филм, автора прави пълен анализ на песента "Ъмбрела"

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: Music Mind Control
« Отговор #681 -: Октомври 12, 2012, 10:16:59 am »
21 клипа (почти 3 часа :o) с анализ на тъпото видео на Риана "Чадър"?!? И аз обичам конспирациите, но това е прекалено много за моя вкус. :D
Бъди Слънце!

Неактивен zlobjul

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Re: Music Mind Control
« Отговор #682 -: Октомври 12, 2012, 15:44:59 pm »
Всеки му според вярата . Ако вярваш, че т.н. Blackmasking съществува и е едно от средствата да ти се промива мозъка или пък е част от някакъв проекто-експеримент, тогава тези 3 ч. могат да ти се сторят интересни . В противен случай 3 ч. пред телевизора - някое сериалче , с пуканки и така...

Ето още -

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: Music Mind Control
« Отговор #683 -: Октомври 12, 2012, 16:23:15 pm »
Естествено, че има скрити послания. Достатъчно е да ги разпознаем, но не е нужно да се задълбаваме чак толкова и то в един единствен клип (в случая - 3 часа).
Бъди Слънце!

Неактивен zlobjul

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Re: Music Mind Control
« Отговор #684 -: Октомври 12, 2012, 17:13:55 pm »
Ето и още нещо интересно :
Напротив , трябва да се задълбочаваме , не трябва да сме повърхностни . Колкото по-добре знаеш едно нещо как работи , толкова по-подготвен ще си , ще знаеш как да се защитаваш. В спорта (и не само) например , за да победиш противника трябва да го познаваш добре . Като цяло борбата е вътре в теб , затова аз искам да познавам злото , защото както е казано в библията - перефразирам - Дявола ще ви каже 99 % истини и само 1 % лъжи . Но с този 1% лъжи ще те подхлъзне.
« Последна редакция: Октомври 12, 2012, 17:17:33 pm от zlobjul »

Неактивен zlobjul

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Re: Music Mind Control
« Отговор #685 -: Октомври 12, 2012, 17:25:50 pm »
Разбира се има и неща с които човек не може да се съгласи в тези клипове , но аз лично отсявам и мисля че можеш да намериш много логика в повечето неща. Навързани и с други сфери , музиката се явява поредния инструмент в ръцете им .Навремето анализирахме литературните произведения и ги анализирахме стабилно . Чрез тях се разкриваше и душата , ако щете психологическия портрет на автора. Не виждам защо това да не важи и за музикалните произведения и защо трябва да сме повърхностни с тях - защо да анализираш една песен трябва да е смешно ?  . Всичко в днешно време е повърхностно.


 Ще кажа само - Бог да пази децата ни . Дано остане нещо от него в тях . 
« Последна редакция: Октомври 12, 2012, 17:37:29 pm от zlobjul »

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: Music Mind Control
« Отговор #686 -: Октомври 12, 2012, 19:46:22 pm »
Искам да кажа, че са важни принципите. ;)

Когато знаеш даден принцип на скритите послания, не е нужно да си изследвал всички клипове и песни на Лейди Гага например, за да знаеш, че във всички тях ще откриеш такива улики.

Въпросът е - какво ще направиш след като си открил скритите послания? ;)
Бъди Слънце!

Неактивен zlobjul

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Re: Music Mind Control
« Отговор #687 -: Октомври 12, 2012, 23:04:17 pm »
Ами на мен лично ми е безкрайно интересно. Докато гледам и анализирам и си развинтвам въображението. А като си развинтваш въображението достигаш понякога до дълбоки изводи ( или поне аз така си мисля :) ) . Това е плюса да се задълбочаваш - размисляшваш , не оставяш мозъка да закърнява. Но да , не трябва да се цикли прекалено много на едно нещо :)

Неактивен dencho

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Re: Music Mind Control
« Отговор #688 -: Октомври 19, 2012, 21:38:41 pm »
Да си пожелая този път да съм уцелил темата.



едно интересно клипче + песничка "Say my name..." 

Неактивен N.U.K.E

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 15
Re: Music Mind Control
« Отговор #689 -: Октомври 31, 2012, 11:19:52 am »
Не знам дали досега е коментирана групата TOOL. Музиката им е доста интересна(вижте тук и тук).
Наскоро слушах албума Lateralus (текст), пътувайки към училище. Започнах да се чувствам по доста странен начин, някакси по-отворен към света, възприемах по-ясно нещата около мен. Получих "просветление" колко тривиални са ежедневните ни проблеми и, че трябва да се радвам на живота повече, но също така съзнавах колко нищожни сме хората в сравнение с мащабите на Вселената и колко е безсмислено съществуването ни. Може би цялостното послание беше "Радва се на живота, докато можеш!".
Когато стигнах до училище не бързах да влизам, а седнах на една пейка и просто се наслаждавах на хубавото време и слънцето (а по принцип никак не го обичам). Усещането беше много приятно и едва ли не не исках да мръдна, страхувайки се да не го прекъсна случайно. Чувствах се "на по-високо ниво". За съжаление всичко свърши малко преди края на албума (към средата на Triad).
Знам, че описанието не е особено добро, но е трудно да се предадат усещанията ми с думи. Възможно ли е това да е било положителен контрол над ума, "насочване" в правилната посока?

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
2 Отговора
5506 Прегледи
Последна публикация Май 21, 2010, 23:13:18 pm
от sasho90
3 Отговора
6075 Прегледи
Последна публикация Юли 10, 2009, 22:30:00 pm
от Peacekeeper
29 Отговора
21478 Прегледи
Последна публикация Юни 28, 2012, 15:58:21 pm
от healthy
12 Отговора
12029 Прегледи
Последна публикация Февруари 05, 2011, 04:54:22 am
от jedymaster
9 Отговора
10209 Прегледи
Последна публикация Февруари 05, 2013, 21:55:57 pm
от gogetit

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27