Автор Тема: Спас Мавров - Пътят на пробудената душа. Астрология на Tраките  (Прочетена 15882 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...


Навлизането в мистериите на траките чрез тяхната астрология не е най-удачният вариант да проникнем добре в дълбочината и пространността на знанието им. Всичко, достигнало до нас по един или друг начин (основно чрез легендите им, които Гърция пресъздава като свои), е забулено и закодирано до неузнаваемост. Откриваме го като изящен предмет, като посмъртна маска, озадачаващ ритуал и т.н. Удивлението ни е единствената форма за окачествяване - нямаме ясно установени реални критерии в тракологията, които да позволят изследване в характерен порядък, присъщ единствено на този етнос, религия, бит и култура. От печата върху един съд датираме цяла епоха, от сходствата на творческото въображение окачествяваме нива на духовност и умения. Случайно попаднал в погребението предмет става недоказан еталон за дълги интерпретации и изводи. Един недоказан труд става опорна точка за следваща също толкова недоказана интерпретация. Като прибавим и преднамереното насочване от заинтересовани по една или друга причина среди, въпросът става крайно противоречив и дискусионен. Опитът ни да пресъздадем запазеното от устните предания тайно знание на траките има само тази цел - да се разкрие една от фундаменталните посоки на духовното съзнание на траките. Темата "Пътят на пробудената душа" би трябвало да се разглежда след тайните на химните на Орфей, на мистичния поход на Аргонавтите, мистериите на Дионис и т.н.
Излизането на този труд преди другите се дължи на това, че вече съществува разработка върху принципите и проблемите на езотеричната астрология от Учителя Джуал Кхул, в която той прави анализ на подвизите на Херакъл. Той пропуска да отбележи, че те са тракийски и че езотеричната астрология води своето начало от този народ. Ние смятаме въпроса за фундаментален, затова разглеждаме еволюцията на душата като предхождащ момент от разкриването на тайните на тракийската култура.


Това е новата творба на Спас Мавров, който слаба книга няма. Оттук, можете да си дръпнете книгата. Доста е добра. Обхваща много неща, както за разделянето на ДНК-то и т.н...

AiKiDoKa

  • Гост
Здравей,Horus! :) Изпревари ме с тази тема! :) Книгата наистина е много хубава - чета я в момента.Успях да си я
купя преди няколко седмици.Бройките бяха доста ограничени.Спас Мавров представи последната си до момента
книга в библиотека "П.Р.Славейков" още на 19-ти януари във Велико Търново.Останалите книги на писателя
имам в пощата си,така че,който се интересува,нека пише - с радост ще ги пратя!Добри са.

Дъвиан

  • Гост
Ауу, АйКиДоКа, кажи нещо повече за книгата - за какво горе-долу става въпрос. Каква е тази астрология на траките...Всъщност най-добре сам да видя...
« Последна редакция: Април 04, 2006, 22:31:14 pm от Дъвиан »

Дъвиан

  • Гост
Веднага забелязах грешно служене с термините - Мавров говори за Душата еди каква си с асцендент еди какъв си, а това е грешно - имаме омесване на понятията. В езотеричната астрология Слънчевия знак символизира Духът, Лунния знак - Душата, а Асцендента - Тялото. Не е правилно от перфекционистична гледна точка да бъркаме нещата. Но както и да е... ;D

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
А кои са останалите му книги, защото не ги знам всичките?
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET


Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Има голям смисъл за всеки да прочете всички книги на Спас Мавров. Лично гарантирам за това.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Аха, ясно. Благодаря. :)
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Аз също много обичам неговите "писания" и ги разпространявах - 3-та година вече.

Мисля си сега....къде са били хората като него преди "демокрацията"? Подтискани и гонени? Това събудени души ли са или са хора от тайно подводно течение, които са съхранявали тайните на българщината и са чакали момент да я разкрият?

AiKiDoKa

  • Гост

Tina,похвално!  ;) По какъв начин си ги разпространявала ? Легално или не? ;D Шегувам се,разбира се!
Това няма никакво значение,щом се прави в името на Българщината.С радост бих помогнала и аз.
Смятам,че радетели на българското винаги е имало и ще има и занапред - и преди и по време на
демокрацията.Едва ли има две мнения по този въпрос.Според мен това не са СЪБУДЕНИ,а по-скоро
БУДНИ души,които винаги са се стремяли към съхраняването на българското ни самосъзнание.
Безкрайно съм щастлива,че хора като Мавров съществуват. :)

Дъвиан

  • Гост
Такива хора винаги ще има, под една или друга форма на мъченичество, във всички времена. Имало ги е, ще ги има и за напред! Българското никога няма да изчезне от тази земя, защото винаги е било там. Да бъдеш Българин, не само по тяло, но по душа, по Дух, е нещо велико! Аз благодаря, че съм се родил Българин и ще творя себе си, за да защитя този направен ми подарък от Небесата!

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Цитат
По какъв начин си ги разпространявала ? Легално или не?

 :)Първото копие беше част от книга сканирана от познат, а после - електронни в спиралата и накрая - сайта му....

Радвам се, че и вие сте на това мнение и че съм част от този сайт. Има и горчилка рабира се - много българи не понасят такива неща или с мнението - това са глупости и изхвърляния, а други с мнението, че ние сме буклук, а западния / южния манталитет е всичко.

Това запад / юг е преносно разбира се - зависи кой го пере ориенталщината и кой - европейщината, но разбира се не българщината. 

Неактивен emilkos

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 276
  • Леле, к'во станА
Хора, тук някъде из темите попаднах на името Спас Мавров.
Изтеглих си всичките книги от www.iskri.net и започнах с тази която е като заглавие на темата.
Е НЕМА ТАКАВА КНИГАНА 70-ТА СТАНИЦА СЪМ И МИ ПАДНА ЧЕНЕТО  :o
Надявам се до края да ме разбие  :D
Задължително ще прочета и останалите, че доста се преплита информацията между книгите.
Който не ги е чел да ги почва, няма да сгреши  ;)
« Последна редакция: Юли 28, 2009, 14:02:31 pm от emilkos »

Неактивен Vanesa_

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 110
Спас Мавров - Пътят на пробудената душа. Астрология на Tраките
http://www.spiralata.net/kn_bul/traki_astro.zip
« Последна редакция: Юли 28, 2009, 02:39:00 am от Vanesa_ »
Св. Августин благодари на Бога, че не му е вменил отговорността за неговите сънища. Несъзнаваното е

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Навлизането в мистериите на траките чрез тяхната астрология не е най-удачният вариант да проникнем добре в дълбочината и пространността на знанието им.

Определено е вярно това. Историята и археологията дават доста по-добра представа.
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27