Ето една статия от 11.09.2001г.:Серия терористични взривове в САЩ, Световният търговски център рухна11 септември 2001
http://www.mediapool.bg/site/world/2001/09/11/0005.shtmlСъединените щати станаха днес жертва на най-тежкото терористично нападение в света. Грандиозни експлозии поразиха последователно Световния търговски център, Пентагона и други граждански обекти в САЩ. Според кмета на Ню Йорк, цитиран от Си Ен Ен, очаква се броят на загиналите да бъде ужасяващо голям като процент от населението на най-големия американски град.
Двата 110 - етажни небостъргача вече са сравнени със земята. В САЩ е обявено извънредно положение. Американският президент Джордж Буш нарече взривовете терористичен акт, по същия начин бяха определени експлозиите от лидерите на всички западни държави.
Все още не се съобщават данни за броя на жертвите, очаква се те да бъдат десетки хиляди. Всички федерални сгради във Вашингтон са изпразнени.
Експертите все още не могат да преценят как е планиран мащабният терористичен акт.
Малко преди 9,00 часа местно време (около 16,00 ч. българско), в разстояние на 18 минути два самолета се блъснаха в сградата на Световния търговски център в Ню Йорк. Двата корпуса-близнаци на сградата в Южен Махатън са най-високите в Ню Йорк. Най-напред малък двумоторен самолет е ударил едната кула и от огромната дупка, зейнала в горните етажи, избухнал пламък. След 18 минути зрителите на Си Ен Ен наблюдаваха на живо как вторият самолет, идентифициран като пътнически Боинг, се разбива в кулата с огромна експлозия. Към 17,30 ч. българско време Си Ен Ен показа на живо и как и двете кули на Световния търговски център се срутиха и гъсти облаци дим изпълниха половината Манхатън. Пет сантиметров слой бял прах покри околностите. В сградата на центъра работят около 50 000 души.
Според Си Ен Ен вторият самолет е Боинг 767 на компанията Американ Еърлайнс, излетял от Бостън и е отвлечен със сигурност. Ен Би Си нюз и Си Ен Ен цитираха анонимни служители на авиационни компании, според които имало съобщения за отвлечен пътнически самолет в района на Ню Йорк.
Според Си Ен Ен Американ Еърлайнс са загубили два самолета. Първият с 81 пътника и 11 души екипаж, а вторият - 58 пътника и 6 членен екипаж.
Първоначалната информация за катастрофата край сградата на Пентагона гласеше, че се е разбил хеликоптер. По-късно очевидка съобщи пред Си Ен Ен, че е бил пътнически самолет. Пак според очевидци, експлозията буквално разтърсила огромната сграда, в която се намират Съветът на началник- щабовете на американските въоръжени сили и офисът на министъра на отбраната Доналд Ръмсфелд. Сградата на Пентагона е полуразрушена. Това се случи час след взрива в Световния търговски център.
Според опитен пилот, цитиран от Си Ен Ен, се изискват висококвалифицирани пилоти, които да се блъснат в набелязаните сгради по този "експертен" начин.
По същото време силна експлозия разтърси Капитолийския хълм, където се намират повечето правителствени сгради във Вашингтон. Пред сградата на Държавния департамент избухна кола-бомба.
Всички летища в САЩ са затворени, полетите са преустановени, достъпът до Манхатън е блокиран и 40000 пожарникари се опитват да овладеят огъня в центъра на Ню Йорк.
Към 19 часа българско време стана ясно, че общо пет са разбитите самолети. Два самолета се разбиха в щата Пенсилвания. Единият край летището Самърсет Каунти на около 130 км. от Питсбърг , предаде АП. По всяка вероятност самолетът е бил Боинг 747, който рухнал от около 12 000 м. височина. Все още не е ясно на коя авиокомпания е вторият самолет.
Същевременно нюйоркският телевизионен канал Ен Уай 1 съобщи, че двата самолета, които по-рано днес се врязаха в кулите на Световния търговски център в Ню Йорк са излетели от Бостън и са били отвлечени. Единият принадлежал на компанията Юнайтед Еарлайнс, а другият - на Американ Еърлайнс.
Президентът Джордж Буш заяви в Сарасота, че става дума за очевиден терористичен акт срещу САЩ. Буш спешно събира Националният съвет по сигурността. ФБР евакуира Белия дом, Пентагона и Държавният департамент съобщи Си Ен Ен. Евакуирани са още Департаментът по правосъдие, Капитолия, ЦРУ и всички правителствени сгради във Вашингтон.
Кметът на Ню Йорк Рудолф Джуалиани разпореди евакуация на долен Манхатън.
Евакуиран е персоналът от сградата на ООН в Ню Йорк, както и от небостъргача Сиърс Таур в Чикаго.
Разпоредена е евакуация на щаб-квартирата на НАТО в Брюксел. Генерал Кларк прогнозира, че случващото се в САЩ е само началото на серия терористични актове.
Израел евакуира всичките си мисии по света.

Много от сградите в лондонското сити също бяха изпразнени.