Автор Тема: Политиката на Русия  (Прочетена 87170 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re:Политиката на Русия
« Отговор #60 -: Октомври 03, 2007, 23:01:10 pm »
Ник,не с езанимавай с тея Гайд.Тракийска писменост НЯМА,а нещата в книгите за тракийското писмо са ГЛУПОСТИ.

Гудериан,има огромни разлики както във въоръжението,така и в нчина на водене на бой между скити,сармати и траки.
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Bibl

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 27
Re:Политиката на Русия
« Отговор #61 -: Октомври 03, 2007, 23:09:25 pm »
Gil-Galadh,  ти чете ли въпросните книги, или така за спорта коментираш ?

Неактивен nik

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 31
Re:Политиката на Русия
« Отговор #62 -: Октомври 04, 2007, 20:38:59 pm »
Гил,наясно съм с позицията ти,но откритието на братя Гайд е епохално и заплашва статуквото на някои,които предпочитат народите да не си знаят историята.Така, че ако питаш мен,подобни българи,бих канонизирал като светци на Българската кауза и бих им издигнал паметник!Дай боже повече такива Българи!!!

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re:Политиката на Русия
« Отговор #63 -: Октомври 04, 2007, 22:27:46 pm »
Почнах ги,ама не можах да ги издърж до края,сори ама тея книги са абсолютна подигравка с тракологията а и със самите траки
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен vaskudvdd

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
Re:Политиката на Русия
« Отговор #64 -: Октомври 11, 2007, 19:21:37 pm »
  Ето една индикация за бъдещи промени в Русия и по света.  Това е една нова (поне за мене) концепция. Представена е във видео курс. Идеите в курса са обяснени добре и с много схеми.  Може свободно да се сваля от тук- http://pravdu.ru/lessons/petrov/
Всичко е на руски и за съжаление няма субтитри или поне за сега аз не съм намерил. Ето малко инфо:

Тайны управления человечеством. Курс лекций.

Страна: Россия
Продолжительность: 1800 минут (это не опечатка).
Год выпуска: 2004

Описание: Цикл лекций включает в себя изложение современным языком древних мировоззренческих и философских положений, скрываемых от человечества, и их сравнение с существующими. Обнажаются ложные понятия и представления, обосновываются и доказываются истинные.

С этих позиций проводится анализ истории человечества как процесса управляемого и роль России в этом процессе. Раскрывается происхождение человечества, его история и предназначение его существования.

Подробно даются основы управления общественными процессами как на региональном, так и на глобальном уровнях управления.

Проводится анализ различных вероучений, религиозных культов и светских идеологий (в том числе масонства) в управлении социальными системами и процессами. Подробно изложен механизм воздействия эгрегоров и ноосферы на жизнь людей и ход общественных процессов, рассказывается о роли психики руководителей в этом управлении.

Достаточно подробно излагаются основы управления экономическими процессами и роль в этом мировой кредитно-финансовой системы, основанной на ростовщичестве. Вскрываются механизмы обмана людей, обосновываются справедливые способы управления экономикой.

Наконец, раскрывается новое информационное состояние человечества, даётся описание нынешнего положения дел в мире и в России. Излагаются принципы справедливого жизнеустройства и четко формулируются пути и способы его установления.

Неактивен Petee

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 109
Re:Политиката на Русия
« Отговор #65 -: Октомври 12, 2007, 13:50:24 pm »
nik, защо ти е помощ от чужденци? Ти наистина ли вярваш, че Русия ще се отплати някога на българите за днешната си сила и слава? Да ходиш да им обясняваш, че са били неорганизирано племе, а днес са държава благодарение на чужда сила е празна работа. Булгаков, Рохманинов, Достоевски, Марков и стотици хиляди други проявили се в името на Русия велики мъже са с български родител или прародител. Аз не съм чувал т.нар. чист славянин да се е проявил някога с нещо добро. Такъв пример просто няма. Славяните, с които съм имал контакт в живота си са руснаци, украйнци, поляци, чехи и сърби. Всички те са глупави, но хитри, наивни по детски, но груби и агресивни, първо действат и после мислят.
За няколко века Царска Русия е успяла да направи това, което направи Титова Югославия направи за 50 години – да раздели българите, да им тури етикети на измислени етнически племена и да ги скара. Както е сега между нашата България и Македония, така е и между Татарстан, Чувашия и Башкирия.
Аз лично от Русия добро не чакам. Човек трябва да разчита на себе си. Същото важи и при даден народ.
Все още има една голяма въпросителна над величието на Русия.
„Рекох: Волга пак ще тече през България”

Неактивен nik

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 31
Re:Политиката на Русия
« Отговор #66 -: Октомври 20, 2007, 17:59:45 pm »
Пете,знам много добре какво сме дали на Русия,не трябва да се сърдим,че руснаците не го признават,защото тях така ги възпитават.Те нямат достъп до истината,иначе нещата щяха да изглеждат по-различно.Това,което ти написа за нашите братя в Русия,е вярно,но то е организирано и проведено от Сталин и кликата му,които определено не са руснаци.По времето на царска Русия,при управлението на Столипин,Русия е била на път да стане №1 в Европа.Промишлено развитие,реформи в селското стопанство,крепостничеството и т.н.Всъщност точно по това време са изготвени и плановете за строеж на БАМ,сещаш се,Байкало амурската магистрала,построена доста по-късно със фанфари от комунистите,без някой да спомене,че плановете вече са били готовиоще от царско време.Русия има потенциал!Ние също!Но има сили,които не искат да сме образовани и силни.Нас ни унищожават,а силната руска армия им трябва за други цели,не руски разбира се.Не трябва да ги слушаме какво говорят,зад кулисите играчите са едни и същи.Но народите,трябва да се уважават,напълно безмислено е да се плюе по народ,който например ни симпатизира,а и по всички други  народи.От тва имат полза само враговете ни и те точно това искат и това правят-скарват ни и ни упправляват.Че искам да кажа,правителствата  са едно,а народите са друго и нямат общо с ръководствата си.Те в огромната си част работят за световната олигархия-другото е камуфлаж!А иначе помощ не чакам и няма кой да ни я даде.Самите руснаци са зле.Т.Е.спасението на давещият се е в ръцете на самият....
« Последна редакция: Октомври 20, 2007, 22:42:13 pm от nik »

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re:Политиката на Русия
« Отговор #67 -: Ноември 09, 2007, 21:30:00 pm »


Ще бъде ли създадено общоруско народно движение „За Путин”?

/bgnewsroom.com/гледна-точка
09.11.2007

Любопитна тенденция очерта през последните седмици вълната от митинги в подкрепа на президента Путин и неговия курс, преминала почти из цяла Русия. Все по-често митингите приключват с решения за създаване било на местни обществени организации в подкрепа на действащия президент, било на регионални ядки от някакво бъдещо общонационално движение "За Путин".
   
Сами по себе си многобройните митинги не са никаква изненада - след като Владимир Путин оглави листата на "Единна Русия" за парламентарните избори, декемврийският вот наистина взе да се превръща в референдум за доверие към Путин и неговата линия.
   
Това тълкуване приемат днес не само "единните руснаци", но и представители на опозиционни партии. Някои от тях открито заявяват, че присъстват в избирателните бюлетини като един вид графа "против Путин".
   
Митингите в подкрепа на президента просто подчертават тази логика на референдума и добре я илюстрират. Те са и доста ефикасна технология за мобилизиране на избирателите за участие във вота; средство, чрез което до масовото съзнание достигат информация и директиви за новия дневен ред на предстоящото гласуване.
   
Но щом наистина говорим, че може да бъде създадено общоруско народно движение "За Путин", което не само да се открои преди вота, но да действа и след 2 декември, значи нещата вземат друг обрат. При това положение вече не става дума само за предизборна мобилизация и технологии, а за явление от друг характер - процес, чрез който Владимир Путин се оттегля от длъжността президент на Русия и минава на друга работа като национален лидер.
   
Тук е важно отново да подчертаем, че новото място на Путин в строя бележи и преход към нова конфигурация на властта. Ще е погрешно да сметнем, че и митингите в подкрепа на курса на Путин, и перспективата за създаване на обществено движение с неговото име са някакъв нов опит да бъдат реанимирани сценариите за трети мандат. Всички формални процедурни срокове за подобни сценарии отдавна са пропуснати; освен това самият Владимир Путин неведнъж вече спомена, че в Кремъл ще има друг човек. Поне през 2008 г. "другият" със сигурност ще е там, а после - времето ще покаже.
   
Ако въпросът не е само да се гарантира максимална подкрепа за Путин на изборите през декември и съвсем не става дума за трети мандат - за какво политическо решение, за какъв избор говорим по повод евентуалното създаване на движение "За Путин"?

Самият Путин неведнъж е отправял сигнали, че основен фактор за осигуряване на приемственост е необходимостта бъдещият президент, а и всички политици, да се съобразяват с настроенията в обществото в страх да не изгубят подкрепата сред населението, ако излъжат неговите очаквания. За да се съобразяват всички с настроенията и очакванията, първо трябва те да бъдат преброени и регистрирани по явен начин, и то не само в социологически, но и в политически план.
   
И точно това ще бъде сторено чрез "референдума на 2 декември". Изборният резултат на "Единна Русия" ще принадлежи на Владимир Путин. Това ще е оформеният с протокол на ЦИК статут на Путин като национален лидер. Същевременно като представители на Путин "единните" ще заемат мнозинството от местата в парламента. Няма обаче да е решен докрай въпросът как ще използва Владимир Путин новия си мандат.
   
Възможно е този "мандат на приемствеността" да бъде прехвърлен главно на "Единна Русия" и съответно институционализиран. Тогава със сигурност ни очаква приемник, излъчен тъкмо от "единните". В една или друга степен ще се реализира логиката, свързана с едно правителство на парламентарното мнозинство. Накрая, доста е вероятно официално да бъде оформено председателството на Путин в партията "Единна Русия".
   
В рамките на този сценарий движението "За Путин" (ако бъде създадено) най-вероятно ще се влее след време в "Единна Русия" като някакъв "путински набор" в партията и ще осигури на новия председател възможността да я обнови и реорганизира.
   
В дългосрочен план този сценарий ще означава, че основа за устойчивото функциониране на политическата система и развитието на страната оттам насетне ще бъде партийна система от една партия и половина (едната ще доминира). В перспектива ще е възможно и доизграждане на двупартийна политическа система, но само след като въпросният "втори крак" порасне от само себе си, вместо да бъде "спуснат" отгоре.
   
Другият вариант предвижда да не се залага толкова явно на партизация и институционализация. Путин ще остане безпартиен и ще запази своя ресурс главно като личностен, следвайки логиката на едно харизматично лидерство, намерило опора в обществената подкрепа. Тъкмо тогава едно движение "За Путин" може да стане особено необходимо, за да се използва и като "магическа кутия" за излъчване на приемник, и като инфраструктура за инициативни групи и подписки, ако узреят условията да се реформира конституцията или Путин отново да поеме властта.
   
Подобна логика обуслови навремето появата на перонистката партия в Аржентина - движението за справедливост ("хустисиалистко"), създадено от Хуан Перон в края на 40-те след идването му на власт. В дългосрочен план обаче този модел за развитие на партийно-политическата система носи риска от политически кризи и непоследователност в социално-икономическата политика. Защото той все още е в зависимост от харизматичното лидерство и се влияе от борбата между различните фракции във формално единното политическо движение, спорещи кой пази принципите "по-чисти" и кой по-вярно и точно тълкува идеологията и водения курс.
   
Всички исторически аналогии и паралели естествено са условни. Едно обаче е ясно - ако в близките седмици бъде създадено обществено движение "За Путин", сред основните проблеми в руската политика през идните няколко години ще е въпросът дали новото путинско движение ще погълне "Единна Русия" или пък обратното. Само една сила би трябвало да остане.


Използваният материал е на Дмитрий Бадовски*, "Ведомости", цитиран от БТА.
musica universalis

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re:Политиката на Русия
« Отговор #68 -: Ноември 10, 2007, 11:07:07 am »
"Русия е най-голямата и на-силна държава в момента!" Какво значи това за нас Българите  и какво  в геостратегически план? Безспорно,историята ни и родството ни с руснаците си казват думата,когато мислим за тях,още повече,че имат основен  дял в Овобождението ни от турско робство и като,че ли, се надяваме отново да ни помогнат.Руският човек има душа и ни е близък! "До тук добре, казал падащият от десетия етаж,преминавайки край третия!" Да се върнем на думата си.Какво от това?Какво  променя за нас това?Ние бяхме вече веднъж зависими от Москва,сега сме зависими от Америка,е и кое се промени?Не ни ли управляват същите хора,децата им  и то още по-безчовечно?!Не е ли вече ясно,че и руснаците са роби,точно,както и ние,че народите ни,в това число и народът но Америка, нямат нищо общо с властта и политиката на държавите си и  своите управници,че са еднакво манипулирани и експлоатирани,че са подчинени и работят за   чужди интереси, а  като държави -имат един и същ господар!Че над облаците има фактори,който  им дърпат  конците и  противопоставянето между Русия и Америка е фиктивно,театър, т. е., реално- до определено ниво ,колкото за тръпка и пикантерия на неосведомените!Ето ви и геостратегия,за съжаление,обезмисляща доста  и различни теории!
Мисля, че от много русофилия(славянофилия) сме стигнали до тук! А и българите не са толкова големи славяни за колкото ги мислиш. Виж малко изследванията и ще видиш, че сме по-близки на траките и прабългарите 8)

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Политиката на Русия
« Отговор #69 -: Януари 20, 2008, 13:41:02 pm »
Русия е готова за превантивен ядрен удар

20 януари 2008 / News.dir.bg

Русия е готова за превантивен ядрен удар, за да защити себе си и съюзниците си, предупреди началникът на генералния щаб на руската армия- генерал Юрий Балуевски, в реч на научна конференция в Москва.
Висшият военен подчерта, че Русия не смята да напада когото и да било, но е готова да защити суверенитета и териториалната си цялост, както и своите съюзници, с военна сила, включително превантивно и с ядрено оръжие. Военната сила трябва да покаже решимостта на висшето ръководство да отстоява интересите на страната, подчерта Балуевски, предаде news.bg.
Военната сила може и трябва да бъде използвана за демонстрация на решителността на висшето ръководство да отстоява интересите на страната - като крайна мярка, масирано, когато всички останали средства се окажат неефективни, смята висшият генерал.
Генералът не назова конкретна страна или сила, която да застрашава Русия. Той обаче посочи, че заплахите на световната сигурност освен тероризма включват и "стремежа на някои държави към хегемония". Според АП става дума за САЩ.

Неактивен jediguardian

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 571
    • Сериалът Heroes
Re:Политиката на Русия
« Отговор #70 -: Януари 20, 2008, 15:12:51 pm »
Много ясно, че става дума за САЩ.

Неактивен Rapsio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 399
Re:Политиката на Русия
« Отговор #71 -: Януари 20, 2008, 16:45:58 pm »
Няма да казва имена, само ще ги погледне :)

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re:Политиката на Русия
« Отговор #72 -: Януари 20, 2008, 17:08:47 pm »
Може да стане дума и за Израел, а също така и за Китай... В определени моменти може да стане дума и за някои от източноазиатските райони на самата Русия.
Тя е доказала, че не й е проблем да удари с ядрен заряд и собствената си територия, ако там нещо я боде... трънче в лапата на Мечката ;D :o
Но това са по-скоро червеноармейски перчения, просто така, да не се забравя. Мисля, че Русия ще насочи усилията си повече по налагането на своя статут на экономические основи :P Сега например Кремъл се опитва да наниже на върха на газопроводните си тръби Югоизточна Европа. ЕС по принцип е доказал, че е доста слаб във външнополитически план и както САЩ го води за носа от запад, така Русия може да се опита да го води за носа от изток. А в случай на някакъв реален световен конфликт Русия както обикновено ще разчита на необятната си територия, неизчерпаеми ресурси и население, преимуществено живеещо по принцип в условия, подобни на военновременните. Русия не е мечка, която може да бъде уплашена от война :D това за нея е състояние, не много различаващо се от мирновременното...
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Политиката на Русия
« Отговор #73 -: Септември 26, 2008, 22:53:09 pm »
 
  Кондолиза Райс: Опитите на Русия да увеличи ядрената си мощ няма да повлияят на съотношението на силите в света
 
 Вашингтон. Държавният секретар на САЩ Кондолиза Райс заяви, че опитите на Русия да увеличи своята ядрена мощ няма да окажат влияние на съотношението на силите в света, предаде радио „Ехото на Москва”. По този начин Райс коментира изявлението на руския президент Дмитрий Медведев, че Москва ще укрепи ядрения си потенциал и ще започне серийно производство на ядрени подводници. Райс заяви, че е уверена, че ядрения потенциал на САЩ остава силен и боеспособен. В същото време американският държавен секретар добави, че днес е било постигнато съгласие с Русия по въпроса за ядрената програма на Иран.
 
 
 
 
  Интерфакс: Укрепването на военната мощ на Русия не означава Студена война
 
  Москва. Президентът на Фонда за ефективна политика в Русия Хлеб Павловски смята, че озвучените плановете на президента Дмитрий Медведев за укрепване на военната мощ на страната не са сигнал за връщане към Студената война, а са насочени към осигуряването на сигурност в условия на глобални политически и икономически предизвикателства, съобщава Интерфакс.
“Това не е стремеж към конфронтация и не е връщане към Студената война”, каза наблюдателят.
 
 
 
 
  Русия планира да започне серийно производство на атомни подводници
 
   Москва. В рамките на плана за реорганизиране на въоръжените сили до 2020 г. Русия планира да започне серийно производство на атомни подводници, въоръжени с крилати ракети, както и да се създаде система за въздушно-космическа отбрана. Това каза руският президент Дмитрий Медведев на среща с командващите военните окръзи на страната, предаде електронното издание ”К2Капитал”. По думите му, основно внимание ще се отдели на строителството на подводници с крилати ракети и многоцелеви подводници.
Според върховния главнокомандващ на руската армия, събитията в Южна Осетия са показали необходимостта от модернизиране на въоръжените сили.
 
 
 
 
  Дмитрий Медведев разпореди създаване на система за въздушно-космическа отбрана в Русия
 
  Москва. Руският президент Дмитрий Медведев утвърди параметрите за бойния състав на въоръжените сили на страната към 2020 година, съобщава Интерфакс. Той разпореди създаване на система за въздушно-космическа отбрана за защита на Русия от ядрено оръжие и от терористични атаки. Говорителят на Генералния щаб отбеляза, че за създаването на такава система “оптимално решение е обединяването на всички средства за противовъздушна и ракетнокосмическа отбрана”.
Разсъждавайки за развитието на руската армия, Медведев отбеляза необходимостта за привеждане на всички бойни съединения в състояние на постоянна бойна готовност, за повишаване на ефективността на управление на войските, за усъвършенстване на системата за подготовка на кадри и за снабдяване на военнослужещите с най-съвременно оръжие. По неговите думи също така “трябва да се подобри социалното самочувствие на военните”. Според него всичко това ще определя боеспособността на руските войски.
“Трябва да имаме превъзходство във въздуха, в нанасянето на високоточни удари по наземни и по морски цели, в оперативното прехвърляне на войските. Планирано е серийно строителство на военни кораби, на първо място на атомни многоцелеви подводни крайцери с крилати ракети и с многоцелеви подводници”, добави Медведев.
 
 
 
 
  Би Би Си: Русия ще подобри ядрения си арсенал

Москва. Руският президент Дмитрий Медведев обяви плановете си за “гарантирана ядрена система”, която трябва да бъде изградена до 2020 г., предаде Би Би Си.
Президентът заяви, че иска главнокомандващите да му предложат конкретните планове за системата до месец декември.
Освен програмата Медведев призова за построяването на нови ядрени подводници, както и “система за въздушно-космическа отбрана”.
Преди няколко седмици Русия обвини Америка, че започва нова надпревара във въоръжаването между двете страни, след като САЩ разположиха своя противоракетна отбрана в Полша.
“Трябва да подсигурим ядрената си отбрана при различни политически и военни условия до 2020 г.”, заяви Медведев пред руските главнокомандващи.
 
 http://www.focus-news.net/?id=n1046746&chain=1
 

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re:Политиката на Русия
« Отговор #74 -: Септември 26, 2008, 23:16:14 pm »
insomnia1304,
Преди двадесет години САЩ чрез военна надпревара и икономически загробиха държавата СССР. Сега май ще стане обратното, защото Русия е една от силните икономически държави без външни дългове и има по-добри оръжия от САЩ... ;D ;D ;D
На хамериканците, тъпкано ще им го върнат!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27