Автор Тема: ВНИМАНИЕ: АСПАРТАМ!!!  (Прочетена 121013 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Относно: ВНИМАНИЕ: АСПАРТАМ!!!
« Отговор #120 -: Септември 10, 2008, 23:41:59 pm »
Соковете е добре да се пият прясно изцедени, в домашни условия, със сокоизстисквачка. И да се пият веднага.
Такива сокове - става въпрос и за плодови и за зеленчукови, са годни 2 часа след изстискване.
Какво значи "годни" ?!
Те може да не са развалени още, но след 2 часа нищо полезно няма в тях вече, само гОла вОда. ;)
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Dilka

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Относно: ВНИМАНИЕ: АСПАРТАМ!!!
« Отговор #121 -: Септември 20, 2008, 22:51:01 pm »
Някакво мнение за студения чай "Nestea" ?

Breath

  • Гост
Относно: ВНИМАНИЕ: АСПАРТАМ!!!
« Отговор #122 -: Септември 21, 2008, 12:08:26 pm »
Някакво мнение за студения чай "Nestea" ?

Само името на фирмата, която го произвежда трябва да ти говори много.
Но пък и прекалената крайност може да те доведе до мания по тези въпроси..Така че пак постигане на някакъв вид баланс е най-доброто.
Всяко нещо е вредно/вреди когато се прекалява с него.  :)

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Относно: ВНИМАНИЕ: АСПАРТАМ!!!
« Отговор #123 -: Септември 21, 2008, 19:56:45 pm »
Миналата година имаше случай на натровено дете след пиенето на такъв чай.
Най-хубаво си е прясно направения чай, а не готовия, защото и на него му слагат консерванти за по-голяма трайност.

Неактивен Dilka

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Относно: ВНИМАНИЕ: АСПАРТАМ!!!
« Отговор #124 -: Септември 21, 2008, 20:25:10 pm »
Спомням си, че преди в една бутилка студен чай бях намерила...хм...нещо, не знам какво беше. Както си слагам в чашата и то цапна вътре. Все едно остатъка от 'горските плодове'. Замалко да повърна тогава, а и после цял ден ме боля корема, защото аз изпих половината бутилка без да забележа какво има в нея. Но сега редовно още от магазина проверявам за някоя 'награда' :D

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Относно: ВНИМАНИЕ: АСПАРТАМ!!!
« Отговор #125 -: Септември 21, 2008, 20:40:53 pm »
Няма нищо по-вкусно от домашно приготвените сокове, чайове, храни, сладки, соленки. Стига да се резполага с време за това, а и да има желание. Така всеки ги приготвя според собствените си изисквания и вкусове.

Breath

  • Гост
Относно: ВНИМАНИЕ: АСПАРТАМ!!!
« Отговор #126 -: Септември 22, 2008, 11:00:08 am »
Спомням си, че преди в една бутилка студен чай бях намерила...хм...нещо, не знам какво беше. Както си слагам в чашата и то цапна вътре. Все едно остатъка от 'горските плодове'. Замалко да повърна тогава, а и после цял ден ме боля корема, защото аз изпих половината бутилка без да забележа какво има в нея. Но сега редовно още от магазина проверявам за някоя 'награда' :D

И защо продължаваш да го пиеш тогава след всичко това?
Както казва хадзапи можеш да си приготвиш студен чай и сама, поне ще знаеш какво си сложила вътре.  ;)

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Относно: ВНИМАНИЕ: АСПАРТАМ!!!
« Отговор #127 -: Септември 25, 2008, 19:35:51 pm »
Китайците пият чай (преварена вода с билки ) от 5 хил. год.Те не пият (или поне новечето от тях) вода от кран.Ако сте чели "Тай пан" 1 и 2 част а и "Гай джин" от Джеймс Клавел.

Няма нищо по-вкусно от домашно приготвените сокове, чайове, храни, сладки, соленки. Стига да се резполага с време за това, а и да има желание. Така всеки ги приготвя според собствените си изисквания и вкусове.

Съгласен съм с хадзапи за домашните чайове и храни.Но не всеки има двор да ги сее и време да ги отглежда. ;)

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Относно: ВНИМАНИЕ: АСПАРТАМ!!!
« Отговор #128 -: Септември 28, 2008, 01:53:40 am »
Бях чел информация, че прекалено честото пиене на чай е вредно. Не помня какво спомагаше, но беше сериозно. Не мога да гарантирам за истинооста на информацията, просто прочетох това.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Vader

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 289
Относно: ВНИМАНИЕ: АСПАРТАМ!!!
« Отговор #129 -: Септември 28, 2008, 02:34:54 am »
Ми аз знам ,че към някой видове чай може да се пристрастиш,като например черния и зеления чай.
Brotherhood of the Intergalactic Federation of Bulgaria Bulgaria on three seas,mango to Saturn!

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Относно: ВНИМАНИЕ: АСПАРТАМ!!!
« Отговор #130 -: Септември 28, 2008, 14:10:33 pm »
У нас в Б-я, когато се пише за чай трябва да се има впредвид, че става въпрос за черен и зелен чай, а не за билковия. Повечето статии и новини на тези теми са от чужди източници и като ги превеждат журналистите не се сещат да споменават тази разлика, а това си е важно, тъй като в страната ни традиционния ни чай е билковия.
А и за пиене на билков чай също си има своите правила. Една и съща билка не трябва да се пие постоянно, а да се сменя с друга и да се правят почивки.
Един от най-леките режими за пиене на билки спрямо 7-дневната седмица е - пиене 5 дни, а 2 почивка. Но също да кажеме 50-100 грама от някаква билка се изпиват, а после се минава на друга, сходна билка, за да няма привикване и да действат самите билки на организма.
« Последна редакция: Септември 28, 2008, 14:11:20 pm от хадзапи »

Неактивен pph

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 133
Относно: ВНИМАНИЕ: АСПАРТАМ!!!
« Отговор #131 -: Декември 13, 2008, 23:46:38 pm »
Къде съм блял до сега. Днес по случайност разгледах опаковката и като видях, че пише Аспартам ми просветна, че не е полезно и веднага гугълнах и като видях до какво води направо се шокирах. Ясно е, че вече няма да се дъвчат дъвки, но като знам, че за последните години имах период в който всеки ден дъвчих по 1 дъвка(тъй като все ме мързеше да си мия зъбите с паста).
"There is no such thing as death. Life is only a dream, and we are the imagination of ou

Неактивен Una

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 229
Относно: ВНИМАНИЕ: АСПАРТАМ!!!
« Отговор #132 -: Декември 16, 2008, 11:18:48 am »
Ами в някои имаше флуорид ако не бъркам.
Да, в черния чай. Затова не е много подходящ в големи количества, а също и заради възбуждащото нерваната система действие.

Неактивен Una

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 229
Относно: ВНИМАНИЕ: АСПАРТАМ!!!
« Отговор #133 -: Декември 18, 2008, 09:59:56 am »
Някой знае ли дъвка, която да не е "без захар", т.е. с аспартам?
(без тази медицинската)

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: ВНИМАНИЕ: АСПАРТАМ!!!
« Отговор #134 -: Декември 18, 2008, 16:32:03 pm »
Хуба Буба се води такава, но и тя ме съмнява. Иначе оригиналната дъвка със смолата си е класика :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27