Автор Тема: ВНИМАНИЕ: АСПАРТАМ!!!  (Прочетена 121032 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: ВНИМАНИЕ: АСПАРТАМ!!!
« Отговор #105 -: Август 10, 2008, 19:32:11 pm »
Абе хора, вие като видите флуор и се панирате.

В човешкото тяло има най-различни елементи от менделеевата таблица. Това че има флуор в нещо не го прави автоматично вредно.

Важното е в какви пропорции е слагано.

На теория си прав , но на практика дозата която е препоръчителна я приемаш образно казано само докато дишаш  ;) В храната която поемаш  и която е "натурална" ти запълва лимита за прием на флуор - достатъчно е да пиеш един черен чай и си готов. Точно затова трябва да се избягва максимално всякакъв допълнителен флуор защото "здравословния лимит" за това вещество е доста нисък.Дори пиенето на която и да е стандартна минерална вода ти набавя този елемент да не говорим за абсолютно всяка друга храна в която също го има в някакви количества.Допълнително му добавяне е вредно.


Мммдаа, така е.

Неактивен edin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 13
  • Прощава - незабрава
Относно: ВНИМАНИЕ: АСПАРТАМ
« Отговор #106 -: Август 11, 2008, 23:18:06 pm »
Vader (го закова лаконично) и после Alien го допълва, но ето разбивката:

- mastics, mastic oil - това добре
- sodium fluoride - това е *отрова* дефакто и деюре - причинява освен всичко друго "dental fluorosis" (чупливи зъби - точно обратното на пропагандираното?!). декана на стоматологичния факултет на University of Toronto официално се "извини" пред обществеността за глобалния гаф с  флуорида!
- sorbitol, mannitol - нямат място в "натурална" дъвка
- menthol - сигурно е синтетичен
- wax - може и да е натурален (но не казва bee's wax)
- glycerin - върви към ОК, ако е натурален
- gum base - добре ама от какво не казват - 99% е съмнителен!
- emolients - синтетични!
- xylitol (27%) - ако е на плодова база може

извод: дъвката изобщо няма нищо общо с "натуралното"; съдържа само 2 компонента които са натурални!

кадри - средна и напреднала фаза на Dental fluorosis

гледайте задължително тези видео интервюта. първото е с Кристофър Брайсън - бивш радио журналист и продуцент на BBC отличаван с награди, филмът е плод на 10 разледвания.
http://video.google.com/videoplay?docid=-2886269353175462948&ei=uJ-gSKfOLYLAigKk_fjJDw&q=fluoride
http://video.google.com/videosearch?q=fluoride&emb=0#q=The%20Hidden%20Agenda%3A%20The%20Fluoride%20Deception&emb=0

« Последна редакция: Август 13, 2008, 12:30:22 pm от edin »

Неактивен xXx

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 17
Относно: ВНИМАНИЕ: АСПАРТАМ!!!
« Отговор #107 -: Август 13, 2008, 01:41:30 am »
Да си призная до вчера не знаех какво е това Аспартам! Но прочетох първият пост на тази тема и направо съм шокиран. Дали някъде има списък с продуктите, които съдържат тази ОТРОВА ? Извинявам се ако има нещо подобно някаде в темата, но просто не съм я чел цялата.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: ВНИМАНИЕ: АСПАРТАМ!!!
« Отговор #108 -: Август 13, 2008, 08:06:30 am »
Извинявам се ако има нещо подобно някаде в темата, но просто не съм я чел цялата.
Ами прочети я. Ако няма списък в темата, тогава поискай.  ;)

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: ВНИМАНИЕ: АСПАРТАМ!!!
« Отговор #109 -: Август 13, 2008, 17:28:24 pm »
Да си призная до вчера не знаех какво е това Аспартам! Но прочетох първият пост на тази тема и направо съм шокиран. Дали някъде има списък с продуктите, които съдържат тази ОТРОВА ? Извинявам се ако има нещо подобно някаде в темата, но просто не съм я чел цялата.

Ами като лека ориентировка - на всички продукти на които пише БЕЗ ЗАХАР а са сладки значи са с подсладител и има огромен шанс той да е аспартам - най-вероятно в комбинация с още други ( не по-малко опасни). Друга голяма група продукти са ДИЕТИЧНИТЕ БЕЗАЛКОХОЛНИ. Със сигурност бозата вече се прави само с аспартам защото така е по-трайна (да не говорим за по-евтина)! Като цяло гледай на опаковката дали има  Е 951 за най-лесно, ако разбира се са честни и пишат всичко което слагат  ;)

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: ВНИМАНИЕ: АСПАРТАМ!!!
« Отговор #110 -: Септември 08, 2008, 21:38:06 pm »
Сок БЕЗ консерванти  ;)

Явно когато хората чуят понятието "консервант" имат поне  1 на ум за  продукта и когато видят написано че в продукта няма консерванти могат прибързано да се успокоят. Както ще видите от следния етикет тва аспартам, захарин, ацесулфам са само някакви подсладителчета  ;). Интересно тогава защо бозата като е с аспартам стои с пъти по-дълго преди да се развали отколкото ако е със захар и поради което вече се прави само с "любимия аспартам" ? Това не е ли  вид консервиране ? Но на базата на този етикет може да сте спокойни - всичко е наред - консерванти няма - Успех  :P

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: ВНИМАНИЕ: АСПАРТАМ!!!
« Отговор #111 -: Септември 08, 2008, 22:09:00 pm »
Много интересно, току-що вечерях и пия 100% сок от портокал, естествено процентите не бяха 100, а около 60. Няма такова нещо като 100% натурално, без консерванти. В кутия ли е и има ли срок на годност повече от месец - с консерванти е. Иначе ще се развали ако е истински.

Мислех си за някаква проба от продукт претендиращ за натурален, после съд за лъжа и солидна сума. И така могат да се минат всички по-големки компании. Голямо капиталче ще си набавим. Поне няма да имаме проблем с хостинга до 2012 г. ;D

Неактивен jediguardian

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 571
    • Сериалът Heroes
Относно: ВНИМАНИЕ: АСПАРТАМ!!!
« Отговор #112 -: Септември 08, 2008, 23:33:53 pm »
Nestea портокал от малко шише. На опаковката пише: "Съдържа 0.05% портокалов сок".

Неактивен NTT

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 54
Относно: ВНИМАНИЕ: АСПАРТАМ!!!
« Отговор #113 -: Септември 09, 2008, 00:53:57 am »
Наистина, маи няма 100% натурално щом има има срок на годност. Аз си зимам едни сокове дето уж били 100% истински. Сега верно е че са като нектар и са много хубави  :P и пише че няма никакви добавки и консерванти но аз мисля че ги пастсьоризират за да могат да издържат по един месец. В другите западни страни е още по зле положението, специално за англия почти сичко е с аспартам. За да може дебелите да не се притесняват че ще напълнеят допълнително, си зимат Diet coke и примерно чипс с малко калории. ;D Затова е най-добре от градината на баба ама много хора не се замислят какво губят като се преместят в големия град.
"Политическото величие е като пирамидите където, никой освен орлите и влечугите не може да достигне

Неактивен sasho90

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 452
  • Ако още не си бесен, значи не внимаваш достатъчно
Относно: ВНИМАНИЕ: АСПАРТАМ!!!
« Отговор #114 -: Септември 09, 2008, 01:18:41 am »
Соковете на Pfanner доколкото знам са много качествени. Само от тях пия. Да, малко са скъпи - към 4 лева за 2 литра и 2.30 лв. за 1 литър, но със сигурност са много по-здравословни от ментетата. Няма фалшименти като етикети с надпис "100% сок", нито пък аспартам. Прави се от концентрат от соковете на плодовете, т.е водата се изсмуква от тях и се запазва само субстанцията, така че да може да се пренесе на големи разстояния без да се развали, където накрая отново се смесва с вода и дистрибутира в магазинната мрежа. Имат си и много приятен сайт, в който са описали начина на приготвяне http://www.pfanner.com/pfanner_en.html  ;)
Keep 'em occupied!

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Относно: ВНИМАНИЕ: АСПАРТАМ!!!
« Отговор #115 -: Септември 09, 2008, 01:33:13 am »
Цитат
"Не пия натурален сок, защото не зная какво са натурали."
Цитат от друго място, под който се подписвам. :D


Единствения натурален сок, в който има нещо ценно, е прясно изстискан и изпит в рамките на няколко минути.  Всичко останало е вятър и мъгла или иначе казано плодов концентрат с неизяснена полза. Дори и да е най- полезната субстанция/ а то не е /, съхранена в тетрапак не вдъхва доверие.
Точно в сок на Pfanner преди време бременна май намери някаква слузеста органична тъкан..Не се сещам, дали я обезщетиха.

Соковете на Pfanner доколкото знам са много качествени. Само от тях пия. Да, малко са скъпи - към 4 лева за 2 литра и 2.30 лв. за 1 литър, но със сигурност са много по-здравословни от ментетата. Няма фалшименти като етикети с надпис "100% сок", нито пък аспартам. Прави се от концентрат от соковете на плодовете, т.е водата се изсмуква от тях и се запазва само субстанцията, така че да може да се пренесе на големи разстояния без да се развали, където накрая отново се смесва с вода и дистрибутира в магазинната мрежа. Имат си и много приятен сайт, в който са описали начина на приготвяне http://www.pfanner.com/pfanner_en.html  ;)

По-здравословният вариант е : NFC juice [Not From Concentrate], защото сокът не претърпява допълнително концентриране и обработка.

« Последна редакция: Септември 09, 2008, 01:46:05 am от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: ВНИМАНИЕ: АСПАРТАМ!!!
« Отговор #116 -: Септември 09, 2008, 05:00:30 am »
Соковете на Pfanner доколкото знам са много качествени. Само от тях пия. Да, малко са скъпи - към 4 лева за 2 литра и 2.30 лв. за 1 литър, но със сигурност са много по-здравословни от ментетата. Няма фалшименти като етикети с надпис "100% сок", нито пък аспартам. Прави се от концентрат от соковете на плодовете, т.е водата се изсмуква от тях и се запазва само субстанцията, така че да може да се пренесе на големи разстояния без да се развали, където накрая отново се смесва с вода и дистрибутира в магазинната мрежа. Имат си и много приятен сайт, в който са описали начина на приготвяне http://www.pfanner.com/pfanner_en.html ;)

Всъщност, пиех точно сок на Pfanner - 100% портокал докато пишех горния си пост и точно него критикувах. Интересна синхроничност за 2-ри път в тази тема :)

Не знам тръгна им много, защото бяха качествени ли какво, но е факт, че сока не е същия от пролетта. Усещам изкуствени добавки, а преди можеше да се усети портокала и дори остатъци от него. Сега има много повече вода и съотношението е силно занижено във вреда на портокала. Жалко, това наистина беше последната "спирка".

Не знам Santal дали държат фронта все още.

Да, остава единствено варианта да си направиш сока сам, за да си сигурен какво пиеш. Тогава пък си задаваш въпроса за портокалите, които изстискваш и техният произход, но вече става като кокошката и яйцето и избива по-скоро на мания :P
« Последна редакция: Септември 09, 2008, 05:02:21 am от H. »

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Относно: ВНИМАНИЕ: АСПАРТАМ!!!
« Отговор #117 -: Септември 09, 2008, 16:11:39 pm »
Цитат
Мислех си за някаква проба от продукт претендиращ за натурален, после съд за лъжа и солидна сума. И така могат да се минат всички по-големки компании. Голямо капиталче ще си набавим. Поне няма да имаме проблем с хостинга до 2012 г.

Не е зле като идея, но първо трябва да се изяснят понятията предварително. Някои от тях не могат да бъдат патентовани и на практика излиза, че с това нищо не ти казват, само те манипулират. Езиков амбалаж. ;) Мисля, че и  "натурален" беше от тях, но не съм сигурна.. :-\
Поне по широкия свят така манипулират. Няма как да сме изостанали и ние. :D

Но това, което Alien пусна по- горе, направо си е за съд според мен. Аз бих пратила снимката в КЗП. ;)


Да, остава единствено варианта да си направиш сока сам, за да си сигурен какво пиеш. Тогава пък си задаваш въпроса за портокалите, които изстискваш и техният произход, но вече става като кокошката и яйцето и избива по-скоро на мания :P
Аз лично съм решила да не си го задавам този въпрос, за да не отивам твърде далеч.Което мога подбирам, което не- не.
 Но откакто прочетох, че захарта извлича калция от костите, реших, че мога да живея и без сок, без значение дали е подсладен със захар или аспартам.
« Последна редакция: Септември 09, 2008, 16:19:26 pm от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Относно: ВНИМАНИЕ: АСПАРТАМ!!!
« Отговор #118 -: Септември 10, 2008, 00:39:24 am »
Соковете е добре да се пият прясно изцедени, в домашни условия, със сокоизстисквачка. И да се пият веднага.
Такива сокове - става въпрос и за плодови и за зеленчукови, са годни 2 часа след изстискване. А ако искате за по-дълго съхраняване, то се разреждат с вода 1 към 1 и се държат в хладилник, но само  в продължение на 12 часа. Зеленчуковите и плодовите сокове се усвояват от организма за 20 минути. Да добро общо състояни е добре да се пие по 2 чаши сок дневно. Но е добре соковете и да се разреждат поне с малко вода.
При хора, които имат проблеми с диабет или нарушен въглехидратен толеранс е по-добре да ползват повече зеленчукови сокове, по-рядко плодови (в плодовете има повече захар и тъй като соковете се усвояват много бързо от организма, нивото на захар се увеличава бързо, а при зеленчуковите захарите са по-малко). Това са ми заключения от собственото ми използване на соковете.
Пример за зеленчукови сокове -целина, червено цвекло, зеле, моркови, краставица, даже магданоз. Тези ги ползваме в къщи. Е, моркови много рядко цедим, те не ни се препоръчват за по-честа употреба, в тях също има доста високо съдържание на захари, както и в плодовете.
А от плодовите сокове най-вкусен е ябълковият. По една ябълка на ден - средно голяма (и по-кисела да е), е отлично средство за профилактика на целия организъм.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Относно: ВНИМАНИЕ: АСПАРТАМ!!!
« Отговор #119 -: Септември 10, 2008, 14:25:36 pm »
Почвам да пия само пресни сокове-уплаших са  ;)от аспартама, консервантите и др. подобни.
 Ми то да са само те: 1)ми зеленчуците-с нитрати, а да не си мислите, че спазват карантинния срок на отровите  ;D ;D ;2) ми мИсоту- кви ли не само жУвотни използват за каймЪ  ;D- понякога я къч ми се хвърля, я ми се вие като куче  ;D ;D - Затова вече си купувам само ясни и по-гореми парчета месо-бут от прасе, от агне и т.н. или цял зайо  ;) ;D ;D .
При Вълко Червенков на времето имало девиз, навсякъде в закусвалните
"Здрава храна-здрав народ".
А сега сигурно е само "Да има много храна, пък ква е........."

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27