Автор Тема: ВНИМАНИЕ: АСПАРТАМ!!!  (Прочетена 121050 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен kossev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
  • http://www.pristabg.com/
Относно: ВНИМАНИЕ: АСПАРТАМ!!!
« Отговор #150 -: Февруари 08, 2009, 21:56:12 pm »
Като гледам и ти като мен си се вманиачил на тема здравословно хранене и Е-та :)
(не че има лошо).За тия 4 месеца усеща ли се някаква промяна?Каквато и да е?

Имам усещането,че здраво ни атакуват и това,да се храниш нормално е една борба едва ли не.Колко време отнема да си набавиш неотровна храна.Колко време иамаме за други неща?За искуство например..

Неактивен Здравец

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 156
Относно: ВНИМАНИЕ: АСПАРТАМ!!!
« Отговор #151 -: Февруари 08, 2009, 22:27:56 pm »
Като гледам и ти като мен си се вманиачил на тема здравословно хранене и Е-та :)
(не че има лошо).
Чак пък вманиачил не бих казал, но се старая. Компотите са семейна традиция. :P Хем си почиваш на чист въздух на село, хем си правиш зимнина.
Цитат
За тия 4 месеца усеща ли се някаква промяна?Каквато и да е?
Да ти кажа честно заводския хляб не съм го спрял толкова заради Е-тата, а защото жена ми намери в един голяма, мазна и черна топка. :D
Благодарение на евреите Българското царство се разпада на части, благодарение на тях и турците из

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Относно: ВНИМАНИЕ: АСПАРТАМ!!!
« Отговор #152 -: Февруари 09, 2009, 08:48:55 am »
От половин година съм на домашно приготвен хляб в същата такава машина. Уханието, което изпълва целия апартамент докато се пече е невероятно, а вкусът няма нищо общо с купешкия.
Освен това точно знаеш какво слагаш в него и ... абе, удоволствието да го ядеш е пълно!
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен pph

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 133
Re:ВНИМАНИЕ: АСПАРТАМ!!!
« Отговор #153 -: Март 28, 2009, 19:04:00 pm »
Бозата на БОМАКС също има Аспартам.



« Последна редакция: Март 28, 2009, 19:13:59 pm от panev »
"There is no such thing as death. Life is only a dream, and we are the imagination of ou

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:ВНИМАНИЕ: АСПАРТАМ!!!
« Отговор #154 -: Март 28, 2009, 20:18:50 pm »
Бозата на БОМАКС също има Аспартам.





Ами всъщност ако някой попадне на боза без аспартам ще е хубаво да пише марка, за да знаем че има и такава все още. Ако има изобщо...

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:ВНИМАНИЕ: АСПАРТАМ!!!
« Отговор #155 -: Март 28, 2009, 21:38:56 pm »
Преди година гледах специално предаване и там производителите бозаджии говореха че при сегашната ситуация са принудени да правят бозата само с аспартам хем защото пестят пари хем защото така бозата не се разваля доста дълго време. Имаше въпрос към тях - дали след като заменят  един от основните компоненти на бозата - захарта с нещо друго това вече не се явява съвсем различен продукт и  при това положение да нямат право да го наричат боза  :P Онези почнаха да мънкат нещо така че според мен боза без аспартам е възможно само ако се прави някъде наливна, но аз лично се съмнявам.Тоест ако някой има рецепта и продуктите евентуално да може да си направи и ако е в някой село да продаде останалото дето не може да изпие докато не е станала резлива  :P А иначе от аспартама едно че е още по вредна отколкото със захар ами и вкуса определено е по-зле някак си нагарча  :-X

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:ВНИМАНИЕ: АСПАРТАМ!!!
« Отговор #156 -: Март 28, 2009, 21:49:46 pm »
За какво са ви тези купешки боклуци?
Ето рецепта за оригинална/ с просо/ домашна боза:

 
 за 5 литра боза

• вода - 5 л.
• брашно - 2 ч.ч.
• захар - 2 ч.ч.
• закваска - 1 ч.ч.
• За закваската:
• брашно - 1-2 с.л.
• вода (хладка) - 1 ч.ч.
• захар - 1 с.л.

Брашното се препича до бледорозово, като се внимава да не прегори (бърка се по време на печенето). Разтваря се в малко хладка вода. Така получената смес се изсипва в съда с останалото количество вода и се поставя на огъня. Добавят се двете чаши захар и се бърка, докато заври. След завирането продължава да се бърка в продължение на 5-6 минути. Оттегля се от огъня, охлажда се до поносимо за пипане с гол пръст и след това се сипва 1 чаша от предварително приготвената закваска разбърква се добре. Съдът се похлупва не плътно, държи се 2-3 дена на топло да ферментира, след което се налива в бутилки и се съхранява в хладилник.

Приготвяне на закваската:


Препеченото брашно се размива във водата и се прибавя захарта. Оставя се на топло 2-3 дни да шупне, като отвреме- навреме леко се разбърква.
Брашното се прави от смляно просо може да е обелено може и да не е. Захарта може да варира според вкуса, колкото повече оставяте бозата да стои толкова по-резлива става.


Аз още не съм я пробвала, защото не обичам, пък и все не намирам време, но ако някой я пробва, да каже, как е резулататът. :)
« Последна редакция: Март 28, 2009, 21:52:00 pm от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:ВНИМАНИЕ: АСПАРТАМ!!!
« Отговор #157 -: Април 17, 2009, 17:39:39 pm »
Установили, че червените панди харесват аспартам.

http://www.sciencedaily.com/releases/2009/04/090415120959.htm

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:ВНИМАНИЕ: АСПАРТАМ!!!
« Отговор #158 -: Април 18, 2009, 11:26:35 am »
Установили, че червените панди харесват аспартам.

http://www.sciencedaily.com/releases/2009/04/090415120959.htm

Големи нагляри тези ве - а що не им дадоха и кокаин да им пробват "кокаиновите рецептори", бас държа ще щяха да го харесат повече от аспартама след като така и така са започнали да тестват наркотици върху животните....

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:ВНИМАНИЕ: АСПАРТАМ!!!
« Отговор #159 -: Април 18, 2009, 13:27:09 pm »
Да, точно това исках да кажа: Първо е мъчение спрямо животните, защото те горките не могат да знаят, какво е това синтетично чудо. Може би червените панди да имат някакъв блокаж в инстинкта си за самосъхранение, знам ли ги..Или вече и животните почват да мутират вследствие на л.....а, които сипем по земята. То няма и как другояче да е.
Жалки манипулатори. Още малко и ще си помислим, че щом пандите го ядат, нищо му няма на аспартамчето.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:ВНИМАНИЕ: АСПАРТАМ!!!
« Отговор #160 -: Май 26, 2009, 17:21:23 pm »
Жалки манипулатори. Още малко и ще си помислим, че щом пандите го ядат, нищо му няма на аспартамчето.
Зад тях стои алчния б....с :-X , който има пари за всичко.Особено за манипулации, пардон реклами де.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re:ВНИМАНИЕ: АСПАРТАМ!!!
« Отговор #161 -: Май 27, 2009, 12:06:24 pm »
Има боза без аспартам, и тя се прави в едно село до Радомир, ама сега ми изскочи от главата...По ТВ даваха за това село, бозата им се вкисвала след 1-2 дена. Идвали хора от други градове да си купуват боза. Дори казаха за кои болести помага бозата, бях удивен. Като се сетя селото, ще пиша.
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Митко

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 33
Re:ВНИМАНИЕ: АСПАРТАМ!!!
« Отговор #162 -: Май 07, 2010, 21:41:35 pm »
Мед му е майката.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:ВНИМАНИЕ: АСПАРТАМ!!!
« Отговор #163 -: Май 15, 2010, 15:59:08 pm »
На етикети на боза съм срещал и:

E952 Cyclamic acid изкуствен подсладител, забранен в САЩ и UK, заради връзки с рака

E954 Saccharines изкуствен подсладител, забранен в САЩ от 1977, заради връзки с рака

Наблюдавам хората, купуват ли купуват... като зомбита. Абе, аланколу, поинтересувай се малко какво слагаш в организма. Даже в един магазин обърнах внимание на продавачката, и й обясних съвсем подробно за ситуацията с изкуствените подсладители. Оказа се, че тя е била в час, но щом го има като артикул в магазина, си го продава и пет пари не дава.
« Последна редакция: Май 15, 2010, 16:03:34 pm от sidewinder »

Неактивен pph

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 133
Re:ВНИМАНИЕ: АСПАРТАМ!!!
« Отговор #164 -: Май 15, 2010, 17:58:00 pm »
Колеги, вече 2 години съм спрял дъвките, но исках да ви попитам дали на българския пазар може да намерим дъвки без аспартам?

Аз намерих едни интересни дъвки, които се произвеждат във Финландия и ги внасят и в България.

http://xylit-bg.com/xylit-is.html

Интересно ми е да чуя мнението ви за тях.

"There is no such thing as death. Life is only a dream, and we are the imagination of ou

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27