Автор Тема: Да вдигнем съзнанието малко  (Прочетена 4728 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Jean_Valjean

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Да вдигнем съзнанието малко
« -: Януари 03, 2010, 15:03:06 pm »
След известни размишления стигнах до заключение което е било пред очите ми от памти века: "Когато върша нещо нещо с негативна сърцевина, изпращам негативна енергия към Цялото" и поради факта че в нашия свят има дуализъм (черно-бяло, мрак-светлина....) достигнах до следня извод: "Когато върша нещо положително, изпращам положителни сигнали кън същото това цяло". Разсъжденията ми продължават с това че това което само аз съм изпратил е прекалено малко че да промени нещо но ако има още хора към това най-вероятно ще можем да изпратим достатъчно Светлина в полето на Земята така че да промин нещо.

Вие какво ще кажете? Аз предлагам по едно и също време да правим еднакви неща с еднаква вибрация за да има най-голям ефект.
« Последна редакция: Януари 03, 2010, 15:44:05 pm от Jean_Valjean »
Никой не е е по безнадеждно поробен от тези, които вярват, че са свободни. - Йохан Волганг фон Гьоте

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re:Да вдигнем съзнанието малко
« Отговор #1 -: Януари 03, 2010, 16:32:48 pm »
Jean_Valjean Здравей
Цитат
Аз предлагам по едно и също време да правим еднакви неща с еднаква вибрация за да има най-голям ефект
В кръга на шегата.Аз мога да пръдна с положителни вибрации и ако има някой да се присъедини към мене може и да стане нещо добро. Ако не се насерем. ;D Не е ли по-добре всеки когато може да е положителен без да става под строй.А ако ни стане начин на живот няма ли да е още по-добре.Живи и здрави. :hi:
« Последна редакция: Януари 03, 2010, 16:33:56 pm от meander »
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен Jean_Valjean

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re:Да вдигнем съзнанието малко
« Отговор #2 -: Януари 03, 2010, 17:07:14 pm »
Meander здравей и на теб.

Вярно всички трябва да сме добри попринцип а не както сега "идва рождество хайде да сме добри за да може дядо коледа да ни донесе нещо хубаво"
Идеята ми е едновременно да го направим така че и други вече пробудили се души да усетят нашето дело и по свойобразен начин да им помогнем да се качат на следващото стапало да не говорим че на самите нас ще си помогнем.
Никой не е е по безнадеждно поробен от тези, които вярват, че са свободни. - Йохан Волганг фон Гьоте

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Да вдигнем съзнанието малко
« Отговор #3 -: Януари 03, 2010, 18:57:17 pm »

Неактивен eli

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 167
Re:Да вдигнем съзнанието малко
« Отговор #4 -: Януари 03, 2010, 20:26:26 pm »
"Когато върша нещо нещо с негативна сърцевина, изпращам негативна енергия към Цялото" и поради факта че в нашия свят има дуализъм (черно-бяло, мрак-светлина....) достигнах до следня извод: "Когато върша нещо положително, изпращам положителни сигнали кън същото това цяло".

Проблемът е в това, че понятия като "негативно" и "положително" са субективни. За тебе може да е положително нещо, което за друг е негативно. Ти можеш да си мислиш, че помагаш на някой и за теб това да е позитивно, а всъщност да му вредиш, защото не го оставяш сам да си помогне и да израстне в резултат от проблемите. Изобщо напоследък си мисля, че груповите изпълнения са поредния "филм", който ни се прожектира. Истината е, че човек има власт и възможност да променя само себе си и така да влияе на света и цялото. И вместо да хабим усилия в призиви да будим другите и да правят това, което ние смятаме за вярно, е по- добре да използваме тази енегрия за собствена вътрешна промяна.

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re:Да вдигнем съзнанието малко
« Отговор #5 -: Януари 04, 2010, 14:46:36 pm »
 Jean_Valjean Здравей.Хайде да разгледаме нещата от друг ъгъл.
Цитат
Идеята ми е едновременно да го направим така че и други вече пробудили се души
1.Идеята(не знанията)едновременно да направим нещо,е меко казано безотговорност.Какво имам в предвид-"Идеята" + едновременно + направим, води до деяние.При - каквото дадем това ни се връща-дали тези които участвуват могат да понесат енергията на връщането.Дали това което се върне няма да им потроши живота.И каде остава личния пример,нали той е изява на нашата отговорност.Има една закономерност ако идеята не е равна по тежест на знанията става ........ мале мале що ми трябваше на баир лозе.  ::)
2.Да добавим и пробудили се души.Доколкото знам пробуждане означава сънно състояние преди събуждане.Притеснението ми е "идеята" приложена в момент на пробуждане може да има потресаващ ефект.Все едно да се пробуждаш и някой да ти изплющи един шамар.  :o
Това видях в идеята ти в общи линии,и не я споделям.Колективизация + електрификация + диктатура на пролетариата = комунизъм  :o те това го пробвахме Живи и здрави. :hi: П.П. Хубаво е да се научим да пробваме идеите си на собствен гръб, за да не пострада друг от наша идея.  ;)
 
« Последна редакция: Януари 08, 2010, 00:11:55 am от meander »
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Да вдигнем съзнанието малко
« Отговор #6 -: Януари 04, 2010, 15:30:38 pm »
П.П. Хубаво е да се научим да пробваме идеите си на собствен гръб, за да не пострада друг от наша идея.  ;)

Човек като се зачете в писанията ти поотсее някои неща , има написани доста големи истини  (например този цитат):hi: !
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Да вдигнем съзнанието малко
« Отговор #7 -: Януари 04, 2010, 15:46:30 pm »
Проблемът е в това, че понятия като "негативно" и "положително" са субективни. За тебе може да е положително нещо, което за друг е негативно. Ти можеш да си мислиш, че помагаш на някой и за теб това да е позитивно, а всъщност да му вредиш, защото не го оставяш сам да си помогне и да израстне в резултат от проблемите. Изобщо напоследък си мисля, че груповите изпълнения са поредния "филм", който ни се прожектира. Истината е, че човек има власт и възможност да променя само себе си и така да влияе на света и цялото. И вместо да хабим усилия в призиви да будим другите и да правят това, което ние смятаме за вярно, е по- добре да използваме тази енегрия за собствена вътрешна промяна.
Моя опит ме доведе до същите изводи.
Развитието никога не е било и никога няма да бъде групово. Ти дори един единствен човек не можеш да промениш и на милиметър, камо ли цели групи.
Развитието, както и срането става само когато те споходи личната нужда.  ;D
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен ThreeFaces

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
  • Omnia ab Uno
Re:Да вдигнем съзнанието малко
« Отговор #8 -: Януари 05, 2010, 04:25:02 am »

Жан Валжан, идеята ти е добра, но очевидно е изпреварила времето си.

Летаргията се оказа по -практична и безопасна.
Та ние няма да можем дори да вземем решение, кое е положителна мисъл.  :-X

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27