Автор Тема: Посланията на Алайе  (Прочетена 49383 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен plejadiana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 15
Re:Посланията на Алайе
« Отговор #60 -: Януари 17, 2010, 14:11:25 pm »
Цитат
Извинявай aма всеки народ сам си носи отговорността и последствията от деянията си.А дали ще си докара земетресение,ураган,торнадо,наводнение и др.подобни.То се мисли преди да се направи белята, щото след това единствено което може да направи е да си я оправи.Другите не могат да му помогна , е могат да му съчуствуват.Тъй че всеки народ си шета на акъла.


Здравей Меандер,

Напълно си прав за това. Не само всеки народ, но и всеки човек носи последиците от мислите и чувствата си. С тези енергии се зарежда и  колективното съзнание ва човечеството. Тоест всеки човек влияе на процеса на прочистване на планетата, който се провежда в момента на Земята. Всичко и всички са свързани помежду си. Енергията, която произвеждаше населението на Хаити беше много ниска, ето защо Гея се оттърси от нея. Но това събитие не е само нещо, което засяга Хаити, то е пример, как действа закона на каузалността. Утре ще удари някъде другаде.
Ние хората, които обитаваме Земята, трябва да разберем, че не сме разделени един от друг и най-сетне да сключим мир помежду си и със Земята.

Аз не познавам лично Roswell, но съм му много благодарна за подкрепата. Той знае, колко е важно да се освободим от негативността.

Чао засега, че ме чака много работа.

Namasté
Plejadiana

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re:Посланията на Алайе
« Отговор #61 -: Януари 17, 2010, 15:52:34 pm »
 Здравей plejadiana . :yes:
Цитат
С тези енергии се зарежда и  колективното съзнание ва човечеството.
Може ли да изкажа мнение по цитата.Това което ми е известно че няма колективно съзнание на човечеството.Твърде сме уникални за да мислим колективно(еднакво).Като не забравяме и че съзнанието не е патент на човека.
Цитат
Тоест всеки човек влияе на процеса на прочистване на планетата, който се провежда в момента на Земята.

Тука сме в съгласие относно че всеки влияе на процеса по замърсяване и почистване а не прочистване.Но думата "провежда" е не на мястото си.Защото Земята е една "биосистема" която сама може да се почиства.
Цитат
Енергията, която произвеждаше населението на Хаити беше много ниска, ето защо Гея се оттърси от нея
.
Да вярно е че населението на Хаити си докара тоя проблем.Но би ли била по почтителна към нашата майка Земя.Земята не е "Гея"(гей)защото е в женски род.
Цитат
Но това събитие не е само нещо, което засяга Хаити, то е пример, как действа закона на каузалността. Утре ще удари някъде другаде
Не съм наясно със "закона" на каузалността.Но знам че каквото дадеш такова получаваш.Събитието засяга само тях защото те са го предизвикали.
Цитат
Ние хората, които обитаваме Земята, трябва да разберем, че не сме разделени един от друг и най-сетне да сключим мир помежду си и със Земята.
Не мисля че си права в сключването на мир.А от кога сме в война,и то със Земята?Мисля че причините са другаде, и сегашното състояние на нещата е плод на усилията на група "хора".Поне хората които познавам и съм говорил с тях никой не воюва с никого.
Цитат
Той знае, колко е важно да се освободим от негативността.
А според тебе кое е по правилно да се освободим негативността, което разбирам изхвърляне извън нас (ми то си е чисто замърсяване на Земята).Или да обърнем негативността в позитивност,което според мен е далеч по добре.
  Може би начина ти на изразяване е причината да цитирам твои постове.Има неща които и ги приемам и съм радостен че ги пишеш.Но има и от които възникват въпроси.
  Надявам се обсъждането на постовете ни води до нови знания. :hi:
  Живи и здрави.
« Последна редакция: Януари 17, 2010, 18:23:10 pm от meander »
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен mirage

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
  • Im omnia paratus
Re:Посланията на Алайе
« Отговор #62 -: Януари 17, 2010, 16:19:56 pm »
Като споменахте Хаити и натрупването на отрицателна енергя се замислих, че там доста се практикува и Вуду магия, въпреки че има и бяло Вуду.

Неактивен Ken1

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
Re:Посланията на Алайе
« Отговор #63 -: Януари 17, 2010, 17:26:51 pm »
Meander  ;D ;D
Цитат
.Земята не е "Гея"(гей)защото е в женски род.

Гея в древногръцката митология е майката Земя  :)

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Посланията на Алайе
« Отговор #64 -: Януари 17, 2010, 17:29:45 pm »
Въх! Божкеееееейййй! :--- Вие на училище да сте ходили? Не сте ли срещали накой и друг гръцки мит сред приказките?  ??? Деца на извратената съвременна "култура"... Цъ цъ цъ...  :negative: :mad:
...water can flow, and water can crash...

Неактивен Ken1

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
Re:Посланията на Алайе
« Отговор #65 -: Януари 17, 2010, 17:42:44 pm »
Може ли да изкажа мнение по цитата.Това което ми е известно че няма колективно съзнание на човечеството.Твърде сме уникални за да мислим колективно(еднакво).Като не забравяме и че съзнанието не е патент на човека.

Колективно е различно от еднакво. Аз мисля пък че има колективното съзнание според Карл Юнг мисля че беше колективно несъзнавано. Има дори и доказателства за съществуването му. Еленко Ангелов дава за пример опитът със стоте маймуни.

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re:Посланията на Алайе
« Отговор #66 -: Януари 17, 2010, 17:58:33 pm »
Ken1  ;D
Цитат
Еленко Ангелов дава за пример опитът със стоте маймуни.
;D Ти коя от тях си.Колективно има смисъла да правим нещо еднакво.Пример -колективно да идем на кино,колективно да посетим болния ни колега,колективно да идем на излет сред природата.Чаткаш ли?А уеднаквяването ни води до гибел или разстройство на личността ни.И ставаш малоумник,или маймуна.Схвана ли.Някои са майстори на играта с думи.А думите и знанията за тях са истинската сила.С думи можеш да си играеш с когото си искаш,и можеш да го накараш да прави това което искаш.Нали магиите са думи подредени по определен начин.
mirage Здравей.
Няма бели и черни магии.Думата магия означава начин на действие,а това което значи е принуда.Различават се не по цвят а по енергийност-положителни и отрицателни,но това е енергийната им стойност.Магията или както им викам аз абракадабрите са принуда.Т.е.насилие над енергиите с думи,а насилието е отрицателно.Обичта е чувство което носи положителност,и е също енергия но няма насилие или принуда в думата Обичам те.
Затова писах ако сте ме разбрали-внимавайте как си опаковате в думи писането и говоренето.По поста на плеяда направих разбор.Винаги правете разбор на това което четете,особено ако има чуждици-там са капаните.С думи може да се постигне всичко ако имаш знанията,но и отговорностите също са ваши,Казана дума хвърлен камък..Нашите предци не са будали.
Живи и здрави. :hi:
П.П.Опит със стоте маймуни-думата опит означава насилие(негативно действие).Т.е. някой е проявил насилие над маймуните и ти го цитираш и му вярваш.Дали да си помисля нещо за тебе?
« Последна редакция: Януари 17, 2010, 18:19:50 pm от meander »
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен Roswell

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 285
  • They are already among us!
Re:Посланията на Алайе
« Отговор #67 -: Януари 17, 2010, 18:18:55 pm »
Здравей plejadiana . :yes:Може ли да изкажа мнение по цитата.Това което ми е известно че няма колективно съзнание на човечеството.Твърде сме уникални за да мислим колективно(еднакво).Като не забравяме и че съзнанието не е патент на човека.
Тука сме в съгласие относно че всеки влияе на процеса по замърсяване и почистване а не прочистване.Но думата "провежда" е не на мястото си.Защото Земята е една "биосистема" която сама може да се почиства..
Да вярно е че населението на Хаити си докара тоя проблем.Но би ли била по почтителна към нашата майка Земя.Земята не е "Гея"(гей)защото е в женски род.Не съм наясно със "закона" на каузалността.Но знам че каквото дадеш такова получаваш.Събитието засяга само тях защото те са го предизвикали.Не мисля че си права в сключването на мир.А от кога сме в война,и то със Земята.Мисля че причините са другаде, и сегашното състояние на нещата е плод на усилията на група "хора".Поне хората които познавам и съм говорил с тях никой не воюва с никого.А според тебе кое е по правилно да се освободим негативността, което разбирам изхвърляне извън нас (ми то си е чисто замърсяване на Земята).Или да обърнем негативността в позитивност,което според мен е далеч по добре.
  Може би начина ти на изразяване е причината да цитирам твои постове.Има неща които и ги приема и съм радостен че ги пишеш.Но има и от които възникват въпроси.
  Надявам се обсъждането на постовете ни води до нови знания. :hi:
  Живи и здрави.
за първи път meander да спори като хората 8) :hi: .Ей на това му викат в спора се ражда истината.
Живи и здрави ;D
Roswellчо :P :P
« Последна редакция: Януари 17, 2010, 18:20:57 pm от Roswell »
Извънземно е онова същество, което живее в синхрон и хармония с истинската природа на своя генетичен

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re:Посланията на Алайе
« Отговор #68 -: Януари 17, 2010, 22:52:19 pm »
Ken1
Цитат
Гея в древногръцката митология е майката Земя
А гърците се псуват на господ и светии. :blush:
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Посланията на Алайе
« Отговор #69 -: Януари 18, 2010, 21:59:16 pm »
Колективно е различно от еднакво. Аз мисля пък че има колективното съзнание според Карл Юнг мисля че беше колективно несъзнавано. Има дори и доказателства за съществуването му. Еленко Ангелов дава за пример опитът със стоте маймуни.
  Привет.
  Колективно съзнание има. Доказателста могат да се открият не малко. Разбира се в това няма нищо лошо стига да се погледне от правилната посока и да се вникне в същността на неговата милост. Което всъщост не е невъзможно. Няма рецепта за сега. То е просто въпрос на възможност за и на осъзнаване, въпрос на виждане и въображение ако щеш(но слабо казано). Предполагам, че съществуват и групи от колективни съзнания, които го съставят. Засега колктивното съзнание бива разглеждано само отвътре и това е една от предпоставките и възможностите с които разполагаме, която ни кара да си мислим, че то е едно и в него влиза цялата йерархия. Има някои неща, които могат да се "видят" но не могат да бъда изказани или прдставени по никакъв начин.
 П.С Колективното съзнание трябва да разглежда колективно това е посоката.


Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re:Посланията на Алайе
« Отговор #70 -: Януари 18, 2010, 22:38:44 pm »
 fishbone Здравей
Да не би да бъркате колективно с общо.И съзнание с знание.Иначе противоречия много и незнание още повече.  :hi:
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Посланията на Алайе
« Отговор #71 -: Януари 18, 2010, 23:16:08 pm »
  :hi: meander. Все още правя разлика ;D но ще е добре да изкараме на яве,тези подробности, ако трябва тема да се отвори. Да отворим една тема? _ Колективно съзнание. Поразгледах не видях из форума, само за подсъзнанието открих.
 Та щях да пояснявам, че не трябва да е бъркат понятията. Нормално е да се пооплете човек.
 Съзнаие и Осъзнаване са различни неща. Да стигнеш до нирвана и ли да паднеш в поза транс не означава, че си се слял и си видял колективното съзнание. Или например явлението колективна халюцинация т.н медитации и прочие. Това са само вътрешни състояния на един и сто индивида. Струва ми се истината е друга.

П.С Добре е да се отвори отделна тема защото тука ми се струва, че сме на гърба на Алайе.
« Последна редакция: Януари 18, 2010, 23:22:30 pm от fishbone »

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re:Посланията на Алайе
« Отговор #72 -: Януари 19, 2010, 00:25:47 am »
fishbone Здравей
 Нидей отваря тема грешна е постановката.Манипулации колкото щеш.Как ще манипулират хората нали колективно.Съзнанието го има и при други представители на живота.Но то е лично качество.Има общо знание.Всички сме различни и няма как да сме с общо знание или съзнание.Всеки е уникален,съзнанието му е уникално,и знанията му са уникални.И когато се трябва да свършим нещо ни се събираме различни и с различните си знания дружно решаваме задачата.Опростявайте си нещата,ще излезнат много заблуди.
Живи и здрави. :hi:
П.П.Най-големия проблем за мене е използването на замърсен език.Точно чуждиците правят белята.Пишете на чист роден език и вижте какви стават изреченията.Пълен смях,не се връзват нещата.
« Последна редакция: Януари 19, 2010, 00:30:24 am от meander »
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен plejadiana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 15
Re:Посланията на Алайе
« Отговор #73 -: Януари 19, 2010, 01:17:23 am »
Здравей Меандер :)

Благодаря ти много за развилия се далог - както казваш - това е пътя, по който може да се достигне до нови знания :)
И естествено, колкото хора учавстват в една дискусия, толкова и мнения ще има. Това зависи от степента на образованост, от количеството на информация, интилигентност, речниково богатство, социална среда, религиозни и политически убеждения, емпирически или метафизически склонности. С това искам да кажа, че всъщност няма обективна истина, защото всеки вижда света през призмата на собствениге си убеждения и жизнен опит.
Ако събереш един куп учени, всеки ще се появи със собствена теория, която сама за себе си ще изглежда логична, но коя от всички е е окончателната и единствена истина?
И има ли изобщо такава?

И сега ще се опитам да отговоря на твоите въпроси - от призмата на собствените си убеждения – без да претендирам, че това е истината и по възможност с български терминологии – за съжалене не мога да те цитирам, защото ще стане много дълго :writer:

1. Колективното съзнание или планетарного съзнание,  т. нар. ноосфера се образува от сумата на мислите и чувствата, които излъчва всеки човек. По този начин се създават пложителни или негатини честоти, които съответно се манифестират във физическата действителност, чрез проявата на идеи и парадигми. (Вернадски, Пиер дьо Шардан, Маршал Мак Лухан)

2. Егото създава илюзията за разделението между нас, затова сме толкова различни.

3. С прочистване имам предвид оттърсването на планетарното съзнание от насъбралата се от хилядолетия негативност. Прав си, че Земята или както аз я наричам любящо Гея (името от гръцката митология) има самопочиствателни механизми.  Не само в спиритуалните учения и в някои религии, тя се се възприема, като съзнателно същество. Peter Russel в The Global Brain също поставя тази хипотеза.

Цитат
http://www.youtube.com/watch?v=_73aFQGLcgQ

4. Значи познаваш закона на каузалността ;)

5. Ние сме във война с Майка Земя откакто загубихме почитта си към нея и започнахме да я използваме като лична собственост за личните си интереси и да я замърсяваме по всякакъв начин. (Достатъчно е да се види боклука на някоя хубава горска поляна или в някой планински поток)
Войната, която водим, водим преди всичко срещу самите себе си. И докато не сключим мир със себе си, винаги ще са ни виновни другите и ние ще ги нападаме – физически, словесно или ментално. Това е начина на поведение на егото ни.
Докато не се осъзнаем, че робуваме на егото си, ще ни използува онази малка групировка „хора” за собствените си чудовищни интереси.

6. Разбира се, че е по-добре да превърнем негативността в положителност. Ти казваш някъде по-надолу, че „обичта е чувство, което носи положителност”. Да, това е пътя. Дефиницията на  Екарт Толе за безусловната любов или просветлението е „да видиш в човека срещу теб - себе си.”   

 :-*
Любов и светлина
Плеядияна




Неактивен LORA_DANA

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
Re:Посланията на Алайе
« Отговор #74 -: Януари 19, 2010, 11:28:36 am »
Пледиана, добре е , че си предала тези послания, защото ХОРАТА трябва да знаят, че не са сами, също е добре да се знае, че всеки е отговорен за делата си и не е проблем ако човек бърка нещата , но лошото е когато с високомерие и злоба се хващаш за несъществени неща- а това е избор. Учители и светии , самият Исус от векове ни призовават към Прошка и Любов- но докъде сме с тях?!
И ВЯРВАТЕ ИЛИ НЕ ВРЕМЕНАТА СА УСКОРЕНИ И ВЕЧЕ НЕ СЕ ГОВОРИ ЗА 2012Г, А ЗА ТАЗИ-2010.нЕКА ВСЕКИ ЖИВЕЕ И МИСЛИ КАКТО ИСКА, НО зЕМЯТА Е ЕДНА И НИЕ ВСИЧКИ ЗАВИСИМ ОТ НЕЯ!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27