Автор Тема: “Атака” започна подписка в парламента за референдум срещу чуждите  (Прочетена 6595 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
22 март 2006 | 12:13 | Агенция "Фокус"   
   
   
   
София. Правителството и Политическият съвет на Сергей Станишев, Симеон Сакскобурготски и Ахмед Доган практически реши въпроса за разполагането на американски военни бази на територията на България. Това заяви лидерът на “Атака” Волен Сидеров в кулоарите на парламента днес, предаде репортер на Агенция “Фокус”. Сидеров беше категоричен, че политическо решение вече е взето, и че българският народ съвсем ясно е разбрал за това. “Въпросът обаче трябва да бъде решен от българския народ. Затова най-честно е да проведем референдум дали да има или дали да няма военни бази, независимо от кои държави”, каза още Сидеров. Според него разполагането на подобни бази на територията на България ще въведе страната ни във военни действия. Той обясни, че САЩ вече планират атаки срещу Иран и Сирия и имало опасност България да стане жертва на ответен удар. Днес в парламента започна подписка сред депутатите, за която от “Атака” призоваха всеки народен представител, независимо какво е отношението им към “Атака” да изрази своето мнение. По думите на Сидеров - референдум може да се проведе и по редица други въпроси като закриването на АЕЦ "Козлодуй", влизането ни в Европейския съюз и други. “Народните представители обаче са длъжни да заявят своето мнение по въпроса са американските бази”, категоричен беше Сидеров. Той заяви, че разчита на всички парламентарни групи за тази подписка, тъй като според него навсякъде имало честни и обективни хора.
По-късно пред журналисти Сидеров каза, че до момента около 100 хиляди български граждани са дали своя подпис за каузата. “До датата, определена от тройната коалиция за подписване на договора за разполагане на американски бази - около края на април, ние ще направим всичко възможно да постигнем референдум”, заяви националистът. Очаква се “Атака” да посети редица български градове за събиране на подписи. В петък те ще посетят първо Плевен. Планирани са посещения и в градовете Ямбол, Бургас и Пловдив. Сидеров обясни, че има огромен интерес от хората за разговорите с “Атака” по отношение на американските бази.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Според мен едва ли точно по този въпрос ще се проведе референдум! Народа гледа повече икономическия си интерес и а от базите ще има инвестиция в инфраструктура и нови работни места. А това че суверинитета ни се накърнява ще мине на втори план! Обаче ако имаше референдум за АЕЦ Козлодуй тогава с много голяма разлика щяха да спечелят желаещите да не се затварят блоковете и то ва е и мнението на българският народ. Но политиците разбира се решиха че няма да оставят решението на него. За какво са тези референдоми като нито един път не се ползват! В крайна сметка колкото повече преки решения имаме толковова по-добре а не някакви представители които няма как да се припокриват винаги с тези които са ги избрали.

Неактивен RedGuy

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 770
  • Your personal geopolitical therapist.
Абе, има шанс да мине тоя референдум, само че трябва наистина МНОГО народ да се застъпи зад подписката и да обсадят парламента. После, ако депутатите няма да искат да ги сполети зимата на 97, ще кандисат.

Освен това, Волен има зад гърба си редовният протестен вот на електората. Затова, предполагам, че включилите се в подписката от електората ще стигнат близо 9%, ако успее да мобилизира своите. Но тия 9% няма да са достатъчно. Ще трябва да апелира към другите гласоподаватели от БСП /пенсионерите и мъже-жени 50- 60+ години/. Може би пък в името на каузата "срещу Доган, царо и Станишев" и някои от десните да се включат на официално ниво. Останалото, най-младите и те ще гласуват заедно с Волен (18-22 год.).

Такава е моята прогноза...

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
От сигурен източник знам че вече има разположени американски войски в България,и то отпреди да се вземе решението за базите.За жалост не ми казаха нищо повече.
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Така е Gil-Galadh, но едва ли съм ти го казал аз.
Иначе целият ни град го знае. Всеки ден минаваха почти по площада...
ама аз това вече съм го писал тук във форума...
Работиха там, откъдето преди години следяха "Черния принц" (изкуствен спътник с неясен произход, обикалящ по траектория която не притежават апарати изстреляни от Земята....)
Толкова от мен....
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Jean-Luc Picard

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 351
  • Starfleet Captain
Не съм се и съмнявал, че за пореден път ще яхне народното "недоволство" Вождът на народа (между другото изглежда твърде млад за 50-годишен, тука има нещо - я клониране я извънземна намеса! :)). Малко се съмнявам за този "огромен интерес". Ядосвам се, че поддръжниците му изобщо не се опитват да помислят какви огромни негативни последствия във верижна реакция ще имат всички иначе звучащи твърде примамливо "идеи" на Сидеров.

Всички забравяте, че в нормална държава (каквато се опитваме да бъдем) българският народ е излъчил победители в изборите съвсем наясно, че и двете водещи тогава партии бяха про-НАТО настроени, с пълното знание за всички последици от това. Когато ни приеха в НАТО и почти в ЕС, обещанията че ще дадем терен за бази са били основен аргумент, нали не очаквате, че останалите от пакта имат нужда нито от жалката ни армия, нито от разнебитената техника. Терен за бази и пазар за военната индустрия - това сме ние на първо време :) А държава която се отмята от обещанията си, изглежда смешна не само в очите на външния свят, а и в очите на собствените се граждани, като мен например.

Друго: невъзможно е да се пази неутралитет, особено пък когато сме членове на съюз. А и другата страна на конфликта - луд с непремерени изказвания и ядрени ракети - нещо не ми се нрави че да подкрепим нея вместо американците. Понякога няма друга възможност освен политиката на по-малкото зло. Просто начинът по който е устроен в момента света не предполага взимане на по-добро решение от това. Да се хванем всички за ръце и да пеем и бели гълъби да хвърчат над нас, звучи много добре, но за съжаление реалността е много далеч от това.

Неактивен RedGuy

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 770
  • Your personal geopolitical therapist.
Да, ама американците наемат тези бази за своя лична употреба, а не от името на НАТО. Американските бази в БГ, не са бази на американците в контекста на НАТО, ами са си просто техни. Затова, според мен, нека не бъркаме със задълженията към НАТО и базите в момента.

А за самото НАТО, нали в рамките на Пакта имаше някаква сделка да им изкупуваме старите оръжия- някакви изтребители F, май, и нашите военни да дадат цялата си секретна информация, като в замяна не получиха достъп до съответната такава от НАТО-вска страна.

firma

  • Гост
И аз съм против ,защото се замисля да има НАТО-ска база в Бургас.
Бургас така вече става под терористична заплаха!
« Последна редакция: Април 21, 2006, 19:17:01 pm от Ricardo »

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
И аз съм против ,защото се замисля да има НАТО-ска база в Бургас.
Бургас така вече става под терористична заплаха!
НАТОвска или Американска?
И не се наемат, защото те няма и наем да плащат. Поне за сега договора е такъв.
Щели в инфраструктура и тем подобни да съдействат.
Кубинците да не би да излязоха на глава с "гостите си? Гуантанамо ли беше?
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
В България има секретни бази (не само американски) от комунистическо.

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
има, ама сега се подменят технологиите и хората, и вече се копае надълбоко...
musica universalis

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27