Автор Тема: Предложение за допълнение към форума  (Прочетена 7469 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Polymorpher

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 212
Предложение за допълнение към форума
« -: Ноември 01, 2009, 13:54:47 pm »
Личното ми мнение е че в целия форум липсва ориентация. Липсата по света не е на информация а на организация и ориентация. Всичко което ни е необходимо за да направим света рай за една година е известно от хилядолетия. Това което ни липсва е яснота и ориентация.

Уважих всички тук, включително и себе си като прочетох препоръките и правилата на форума.

Това което не видях обаче е подходящо място да се дискутират общи теми които свързват всички разделения и категории във форума. Не всеки се интересува от специализирана информация. Още повече новодошлите. Моя опит показва че почти всички хора се интересуват от темите които дискутирате, разликата обикновено е в това че много от нас го правят скришно и не желаят това тяхно влечение да е известно на околните(причините на страна). На мнозинството ни липсва въобще идеята от къде да го подхванат.

Каква е отправната точка на всичко в живота на който и да било? - Това е собственото АЗ. Така че ако собственото АЗ не е на ниво да борави с тази информация която форума предлага, то се получава един вид бариера. С това не искам да обвинявам никой. Но би било хубаво да има едно кътче от форума където могат да се събират материали целенасочени към вътрешното израстване и дискутиране на общите човешки неща. Било то ЕГО, ОТВОРЕН УМ или каквото и да е общо споделено разбиране защото това е в ядрото на всички дискутирани теми и проблеми. Всички офтопици които се получават в този и в който и да било форум на света са продукт на изолацията помежду ни. Преди да започнем да общуваме като действително съзнателни човешки същества трябва първо да се положат общи основи на разбиране. А това че човек се интересува от извънземни или други неща въобще не значи че не е възпрепядстван в комуникацията по някакъв начин. А триенето на постове, цупениците и псувните само подтискат симптомите и не се занимават с ядрото на възникналите ситуации.

Първото нещо което исках да направя е да пусна една тема в да изясня моята реалност но така и не намерих къде да го направя без да се отклоня от рамките на което и да е от текущите подразделения.

Много хора не правят разликата между реалноста и действителноста.
Реалноста е личен продукт на съзнанието/ума/чувствата а най-вече на интерпретацията.
Реалноста е различна за всички нас.
Да обаче докато всички имаме различни гледни точки в света има една действителност която свързва всички тях.
Възможността да се учим един от друг е сериозно възпрепятствана ако няма платформа на общо разбиране върху която да стъпим. Повечето от нас все още са на етап в който огромна част от живота ни е изграден върху нестабилни и объркани концепции. Това да една степен се дължи на думите които използваме, защото върху тях лежат идеите. Да обаче голяма част от модерните езици в действителност създават повече разделение помежду нас от колкото разбиране поради основната липсва на осезаемо значение в тях.

Един модерен пример за това е ЕГОТО. Често се сблъскваме с приказки по въпроса.
"Егото това, егото онова, ти си егоист, оня е егоцентрик, егото е лошо и незнам си кво". В моя опит повечето хора говорещи за това не разполагат и с минимална представа какво всъщност представлява това явление.

Готов съм да жертвам ЦЯЛАТА моя РЕАЛНОСТ и да я заменя с действителноста. Тук съм за да си помогна в тази насока и ако мога да помогна и на другите.

Така че моля дами и господа екип на xnet създаите някакво кътче във форума в което може да се положи една обща платформа за разбиране защото няма никакво значение кой от нас какъв специалист е ако нямаме никакво генерално и най-вече общо разбиране върху нещата.

П.С.

Свидетел съм на това как безброй добри намерения потъват в ямата на объркването и се надявам xnet да не е поредното такова място.
« Последна редакция: Ноември 01, 2009, 17:06:19 pm от H. »
The main thing you can accomplish by arguing with idiots is working up the nerve to strang

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re:Предложение за допълнение към форума.
« Отговор #1 -: Ноември 01, 2009, 16:09:19 pm »
Интересно, раздел "Езотерика" не удовлетворява ли точно тези потребности, за които си писал?
Още повече, че точно в него, от декември 04, 2006 присъства темата дадена от теб за пример, а именно За Егото ?
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен Polymorpher

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 212
Re:Предложение за допълнение към форума.
« Отговор #2 -: Ноември 01, 2009, 16:43:30 pm »
Имах чувството че ще съм офтофик като почна да расъждавам за битовото ни всекидневие и психология в "езотерика".
The main thing you can accomplish by arguing with idiots is working up the nerve to strang

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Предложение за допълнение към форума.
« Отговор #3 -: Ноември 01, 2009, 16:57:56 pm »
Личното ми мнение е че в целия форум липсва ориентация. Липсата по света не е на информация а на организация и ориентация.
Може и да не съм разбрал, но точно този форум е с доста специфична ориентация - Форум за конспирации, уфология и мистика.
За всеки един нюанс от реалността, по която искаш да разсъждаваш, сигурен съм, че ще намериш вече пусната тема.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Предложение за допълнение към форума.
« Отговор #4 -: Ноември 01, 2009, 17:06:01 pm »
Polymorpher има десетки теми, където можеш да пишеш по въпросите, които описа. Сега - да се отвори тема, която да прави връзка между Его и извънземни например (и въобще всяка една възможна комбинация), само защото няма така е несериозно. По този начин може да има хиляди теми.
Въпреки това има много всеобхватни такива, в които можеш да опишеш гледната си точка (btw, точно от това се нуждае света - още една гледна точка :P Но шегувам се разбира се, за това е форума). В теб виждам по-скоро някакъв неоснователен страх че ще бъдеш изтрит преди още да си почнал да пишеш.
Което според мен е погрешна интерпретация на правилата, които си прочел. Което не значи че няма да бъдеш изтрит, ако си за триене.
Изобщо - стреляй и не се безпокой, остави нещата на естественото им случване :)

Неактивен Polymorpher

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 212
Re:Предложение за допълнение към форума.
« Отговор #5 -: Ноември 02, 2009, 17:23:43 pm »
Polymorpher... В теб виждам по-скоро някакъв неоснователен страх че ще бъдеш изтрит преди още да си почнал да пишеш.
Което според мен е погрешна интерпретация на правилата, които си прочел. Което не значи че няма да бъдеш изтрит, ако си за триене.
Изобщо - стреляй и не се безпокой, остави нещата на естественото им случване

Не виждам защо всички имат вътрешна необходимост да рационализират особено пред други хора.

Погледни категориите и ми кажи къде би попаднала една анализа на епитетите и тяхната употреба. Или често срещани логически заблуди?

Можеби това е езотерично, политическо или извънземно?

Не ме е страх да публикувам а имам благоприличието да съм обективен и до някаква степен културен.

Не виждам защо обаче получавам толкова дълги отговори.
Няма ли кой да каже просто "Не смятам за необходимо и няма да се случи"

Аз за разлика от доста хора се опитвам да се придържам към думите и тяхното значение. Защото в противен случай то просто всеки си джавка нещо някъде а свободните интерпретации обезмислят въобще повечето изказвания.

Не пускам това предложение за да пусна една две теми на кръст а в действителност за да се опитам да попълня пропаста между хората. Смятам че това си заслужава. Още повече на място което има важна информация като тук.

П.С.

След като не сте на това мнение мога да ви пожелая същото което бих ви пожелал и в обратен случай.

Поднасям ви най-светлите си чувства и мисли.
Живи и здрави.
« Последна редакция: Ноември 02, 2009, 17:25:05 pm от Polymorpher »
The main thing you can accomplish by arguing with idiots is working up the nerve to strang

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Предложение за допълнение към форума.
« Отговор #6 -: Ноември 02, 2009, 17:29:46 pm »
а в действителност за да се опитам да попълня пропаста между хората. Живи и здрави.

Много пръст ще ти трябва да запълниш тази пропаст.

А и не е целта пропастта да се запълни :) Тогава светът ще стане мноооооого скучен.

Ама щом си решил давай да видим какво ще стане.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Предложение за допълнение към форума
« Отговор #7 -: Ноември 02, 2009, 18:04:47 pm »
Тръгнал си да запълваш пропастта между хората (което само по себе си няма да го коментирам), а се отказа на 7мия си пост. Някак се разминават нещата ми се струва... Просто се опитах да ти кажа че ще е хубаво да се опиташ :) Не си ми достатъчно интересен за да правя рационализации, споко :P

Темата която си описал че искаш да публикуваш е подходяща за "Философски мисли".

С поздрав,
Н. :)

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Предложение за допълнение към форума
« Отговор #8 -: Ноември 03, 2009, 07:50:26 am »
Polymorpher


Погледни категориите и ми кажи къде би попаднала една анализа на епитетите и тяхната употреба. Или често срещани логически заблуди?

http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,10119.0.html

Неактивен Polymorpher

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 212
Re:Предложение за допълнение към форума
« Отговор #9 -: Ноември 10, 2009, 10:33:20 am »
Не очаквайте кой знае какво докато ми е ограничен достъпа до интернет.
Когато исках активно да участвам в 2006 имаше проблеми с регистрацията и се отказах временно след множество опити ... И по добре ... Започнах да си отварям очите и съзнанието чак 2008 (:

« Последна редакция: Ноември 10, 2009, 10:43:52 am от Polymorpher »
The main thing you can accomplish by arguing with idiots is working up the nerve to strang

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27