Автор Тема: Странно явление днес  (Прочетена 15813 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Странно явление днес
« Отговор #15 -: Ноември 05, 2009, 19:51:58 pm »

Става въпрос за това, че ако има Господ и той ни е създал по начина по които е описан в религиите, то това, нещото наричано "Господ" май е чист маниакален садист няма съмнение, а ако ни е създала някаква по напреднала цивилизация, то май са си чисти престъпници, защото болката която човек изпитва е толкова силна понякога и до толкова му отнема човещината, че ако има причинител тази болка, то той тогава е виновен за нея, а такова създание или съществувание е враг на човечеството.

То има такива "теории" но тези които ги изказват са обявени за сектанти.В комбинация с тезата за "земята - междугалактически затвор" нещата придобиват неприятни окраски. (Разбира се това може да е просто един от много аспекти и планетата да е многофункционална платформа). Между другото - това за "затвора" го казва дори и Дънов  ;)Цитирам по памет "Тук докарват престъпници от всички части на галактиката". Той обаче рядко когато каже нещо подобно влиза в подробности - но пък за сметка на това обогатява многообразието от източници по въпроса.Съвсем отделно е "упавляващите затвора" какви са точно като по този въпрос също има изказани противоположни мнения.

Неактивен sesiliq

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 290
  • ТРОЯНА
Re:Странно явление днес
« Отговор #16 -: Ноември 06, 2009, 12:59:04 pm »
Да не се отклоняваме много.Вчера като си легнах след 20мин. почнаха страни неща- първо на ретината ми се появиха странни цветове(от какво може да бъде),видях някакво бяло петно на тавана и сянката от секцията сякаш се уголемини.Също така по едно време имаше проблясък.
...и нека Силата бъде с теб. [img]http://img383.imageshack.us/img383/290

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Странно явление днес
« Отговор #17 -: Ноември 06, 2009, 15:42:43 pm »

Става въпрос за това, че ако има Господ и той ни е създал по начина по които е описан в религиите, то това, нещото наричано "Господ" май е чист маниакален садист няма съмнение, а ако ни е създала някаква по напреднала цивилизация, то май са си чисти престъпници, защото болката която човек изпитва е толкова силна понякога и до толкова му отнема човещината, че ако има причинител тази болка, то той тогава е виновен за нея, а такова създание или съществувание е враг на човечеството.

То има такива "теории" но тези които ги изказват са обявени за сектанти.В комбинация с тезата за "земята - междугалактически затвор" нещата придобиват неприятни окраски. (Разбира се това може да е просто един от много аспекти и планетата да е многофункционална платформа). Между другото - това за "затвора" го казва дори и Дънов  ;)Цитирам по памет "Тук докарват престъпници от всички части на галактиката". Той обаче рядко когато каже нещо подобно влиза в подробности - но пък за сметка на това обогатява многообразието от източници по въпроса.Съвсем отделно е "упавляващите затвора" какви са точно като по този въпрос също има изказани противоположни мнения.

И аз мисля, че е така и ако някой мисли, че ще се измъкне от Затвора Земя, чрез Матрица 5, на онзи хомо....да не казвам какъв ;) ....жестоко се лъже....Най-много да попадне в някой нов галактически затвор от където няма измъкване.
Що се отнася до "управляващите затвора Земя", те всички са продали душите си на дявола, като в замяна са получили служба "Управници на Затвора Земя".....

Бартерна сделка.... :writer:
« Последна редакция: Ноември 06, 2009, 16:10:11 pm от Z-931 »

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Странно явление днес
« Отговор #18 -: Ноември 06, 2009, 17:29:51 pm »
Това което е казал Дънов е интересно. Само да не е нещо съвсем различно, а смисълът му да се е изкривил с течение на времето. Без точния цитат и контекста може само да се предполага. На душата, от определена гледна точка, наистина може да се гледа като на затворена в материята... Но дори и думите да се приемат в по-буквален смисъл, те не означават, че всички жители на Земята са затворници. Не означават, че и болшинството от тях са затворници. Условията на Земята никак не са леки. Има и далеч по-тежки условия, но и на Земята не са леки в настоящия й етап на развитие. Който е чел поне малко от беседите на Дънов знае, че той често говори за страданието като за средство чрез което човек се учи, развива и усъвършенства. Просто условията на Земята са такива, което не я прави затвор. В космоса едва ли има затвори. Още повече интергалактически или други от този род. Всеки просто бива привличан към подходящите за него условия.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Странно явление днес
« Отговор #19 -: Ноември 14, 2009, 18:29:23 pm »
За тези, които са се чувствали недобре през октомври и ноември-въпрос :

А я кажете, изпитвали ли сте такива неприятни усещания през лятото и топлите части на пролетта и есента ?  ;)

Неактивен Dominanta

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 45
Re:Странно явление днес
« Отговор #20 -: Ноември 14, 2009, 19:36:15 pm »
Ами - не - през топлите дни съм много жизнена и енергична. Есента и зимата са ми проблематични, въпреки, че не съм боледувала поне от 10 години от нищо.  ;)

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Странно явление днес
« Отговор #21 -: Ноември 15, 2009, 11:42:38 am »
То има такива "теории" но тези които ги изказват са обявени за сектанти.В комбинация с тезата за "земята - междугалактически затвор" нещата придобиват неприятни окраски.

Като добавим и многофункционалните уксперименти с живи хуманоиди, природа, озона, магнитното поле на земята, нещата отиват и по-далеч. ;)
А мястото е подходящо-нали сме си в периферията на галактиката.С никакви възможности за бягство и комуникации- ???  ;D Кой ще ни чуе  ;D

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Странно явление днес
« Отговор #22 -: Ноември 19, 2009, 13:35:21 pm »
Снощи зживях нещо странно и много силно.Още тогава се затрудних да го разкажа на самата себе си,затова предварително се извинявам ако не успея и на вас.
Вечерях и си запалих цигара. Преди това гледах 6 серия на пророчествата на майте.До като го гледах си помислих за едно послание което преди няколко години ми дадоха- да си спомня. Та гледайки филма нещо ми проблясна като спомен от тва какво е да си душа,там където го няма тялото. та вечерях и си запалих цигара и попитах себе си или нещо което да ми каже.Затворих очи и започнах да виждам всякакви лилави фигури,различни нюанси на лилавото. Изведнъж много силна светлина,като от слънце много близко до мен.Започнах да чувам в дясното си ухо нещо като циклично бим,бум,бум.Пулса ми беше учестен и може и да съм чувала сърцето си,но го чувах само в едното ухо и то доста отчетливо,сякаш идваше от другаде.Изведнъж започнах да виждам,някакво чисто черно пространство.Все едно си показах лицето през люк и наблюдавах космоса.Много приятно чувство на спокойствие.Мислех си, неможе да е само това,трябва да има още нещо,дали няма да изляза от тялото си или нещо друго. Отворих очи,бях замръзнала в една поза държейки цигарата си повече от 5 мин.Облегнах се назад и затворих отново очи.започнах да чувам същия шум но през другото ми ухо.Ту се появяваше ту изчезваше.След няколко минути ойдох на себе си.Когато си легнах казах на мъжа ми и той каза че е изживял подобно нещо само че в леглото в съседната стая,а аз си помислих ,че сигурно и с него нещо такова се случва. След това цяла нощ сънувах че ми преминават всичк убеждения през главата,все едно ги преглеждах,все едно някой ми ги казваше,защото ги чувах.

cdms

  • Гост
Re:Странно явление днес
« Отговор #23 -: Ноември 19, 2009, 13:45:13 pm »
eses, да не си пушил косче, че са ти се привиждали разни неща  ::)

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Странно явление днес
« Отговор #24 -: Ноември 19, 2009, 13:52:41 pm »
eses, да не си пушил косче, че са ти се привиждали разни неща  ::)
Еее,стига де..От коза не ти се привижда нищо,освен ако не си го съчетал с друго 8)

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Странно явление днес
« Отговор #25 -: Ноември 19, 2009, 13:54:00 pm »
в интерес на истината си дръпнахме по 2 пъти,но не пуша за първи път за да ми се случи и да ме изненада.Мисля си че косчето е засилило преживяването но не и че той го е създал.В това съм категорична.И не са ми се привиждали,а визуализираха при затворени очи.Това ми се случва редовно по време на медитация.И тй като неискам да се омаловажава преживяването ми заради това че съм пушила трева,пак повтарям че не той го причини.
« Последна редакция: Ноември 19, 2009, 13:55:24 pm от eses »

Неактивен Unlock_the_Light

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 162
  • Veritas Vos Liberabit!
Re:Странно явление днес
« Отговор #26 -: Ноември 19, 2009, 14:01:25 pm »
Според мен комбинацията между "6 серия на пророчествата на майте" и козчето е оказала вляиние ............ :bad:
  

That's some F****d up weed, man  ;D 8) :music: :---
« Последна редакция: Ноември 19, 2009, 14:02:55 pm от Unlock_the_Light »
"Светът е моята страна.....да правя добро е моята религия" -Томас Пейн

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Странно явление днес
« Отговор #27 -: Ноември 19, 2009, 14:10:45 pm »
По принцип сигурно и това че съм си била в къщи а не на дискотека е оказало влияние.Но въпроса не е във това което е оказало влияние,а за самото изживяване. Човек изживява това което си позволи да изживее.Вярата и убежденията му го позволяват.Аз лично не вярвам в случайността и смятам ,че снощи изживях нещо много важно,но не съм сигурна какво е,именно заради това и го написах тук и затова и не споделих в началото за коза защото знаех че няма да се приеме насериозно,а парадокса е че повечето знаете че тези средства често помагат и отварят съзнанието.Но както и да е,явно никой няма да сподели какво мисли по въпроса на това което разказах и ще си говорим за причините.

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Re:Странно явление днес
« Отговор #28 -: Ноември 19, 2009, 15:25:37 pm »
Я ме светнете - на що викате "косче" или "козче"?
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен Unlock_the_Light

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 162
  • Veritas Vos Liberabit!
Re:Странно явление днес
« Отговор #29 -: Ноември 19, 2009, 15:42:03 pm »
Я ме светнете - на що викате "косче" или "козче"?

На тревата......тя има безброй имена, най-често срещаните са: марихуана, индийски коноп, канабис, джоинт, ганджа, коз, Мери Джейн и т.н. :)
"Светът е моята страна.....да правя добро е моята религия" -Томас Пейн

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27