Автор Тема: Владимир Цонев - Тайните на човешкия и българския род  (Прочетена 10747 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
ПРЕДСТАВЯНЕ

Дълъг и сложен е пътят на познанието. В много случаи днешната истина е вчерашната ерес. Когато мнозина от вас вземат тази книга в ръка, сигурно ще се усмихнат скептично. Ще си помислят, че това е поредната мегаломанска авторска амбиция.
Ако бъда честен, трябва да спомена за дългото мое обмисляне как да бъде оформено заглавието. След продължително колебание реших, че „Тайните на човешкия и българския род" най-точно отразява изложените от мен факти и събития. Става дума за триединството между историята на човечеството, историята на древните българи и тяхното космическо начало.
Като че ли отново виждам скептични усмивки и учудени лица:
„Не отиваме ли към панбългаризъм?" Съмненията сигурно са основателни, особено ако се говори за историята от съвременна гледна точка. Но всяко минало и история имат своя предистория, предпоставки и свои закономерности на развитие. И не вникнем ли в тях, на практика се отказваме от хилядолетните традиции, опит и мъдрост на живялото преди нас човечество.
От сведения, достигнали днес до нас, знаем, че Богът на Вселената носи името Пан и той е свързан със земите на Балканския полуостров. На част от специалистите и изследователите на историята с това название са познати и българите от Стария свят - „пан"/„бан". Това е народът на Зиези, посочен в Анонимния хронограф като родоначалник на българите. При своето движение в различни земи древните българи на практика създават цивилизациите на Шумер, Египет, Индия, Китай... Казано накратко, народът „Пан"/„Бан" е в основата на постиженията на Стария свят. Именно нашите днешни земи (Долнодунавската равнина) се сочат като прародина на индоевропейците, които Потопът в Черно море (5600 г. пр. н. е.) принуждава да търсят нови територии за заселване.
Още по-любопитно е, че легендарните континенти Лемурия и Атлантида също са познати като Пан. Това име носи и най-старата земя на планетата - Пангея, обединяваща в дълбока древност всички континенти.
Случайно или закономерно са тези съвпадения с названието на древните българи?
Отговор на този въпрос следва да потърсите на страниците на настоящата книга. Тя няма претенциите за изчерпателност, а по-скоро за обективност и истинност. Всъщност книгата не е само мое дело, защото в своите изследвания и проучвания съм ползвал откритията и достиженията на много от членовете на Международната академия по българознание, иновации и култура в различни области, на стотиците нейни сътрудници и съмишленици, които десетилетия работят по проблемите на миналото на света и човечеството.
Авторът

Не ви ли се виждат малко преувеличени нещата?
« Последна редакция: Март 14, 2006, 22:54:16 pm от Horus »
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Не ви ли се виждат малко преувеличени нещата?

Да :P
Другата му книга била добра 8)

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Абе, с Китай, Индия и Египет малко се е поизхвърлил.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
И на мен така ми се струва, но пък от друга страна в "Тракийските послания" горе долу за същото иде реч.
Знам ли...?  ::)
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Абе, с Китай, Индия и Египет малко се е поизхвърлил.

Абе общо взето е прав за тея неща човека :) Прекалено много доказателства има вече :D

Неактивен ketix

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 84
Re: Владимир Цонев - Тайните на човешкия и българския род
« Отговор #5 -: Октомври 20, 2008, 00:55:31 am »
А къде може да свалим тази книга и  Тайните на Евразия и древните българи и  Петият син на хан Кубрат  и  Проклятието на прокълнатите и Каменният конник на В.Цонев?

Неактивен Manve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
"Бъди възторжен идеалист - смел до безумство,влюбен в България до фанатизъм,честен до самопожертвува

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Харесват ми паралелите с имена и език като цяло, но никъде не е доказано кой от кого е взаимствал!
Целият подход не ми харесва, най-важно е да се разграничат 2 вида хора - добри и лоши, робовладелци и хора уважаващи свободата.
Българите до колкото знам не са робовладелци, а тези които са имат практиката да взаимстват и изопачават завладяното, за да се изтрие и умеси съзнанието на робите.

Неактивен venbelkin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Re: Владимир Цонев - Тайните на човешкия и българския род
« Отговор #8 -: Февруари 27, 2018, 14:17:23 pm »
Здравейте. Търся 3 книжки от поредицата Тайни и загадки на Литера Прима:

Непознатата Волжка България - Владимир Цонев (давам 100лв.)
Атлантида - земя на древните българи - Владимир Цонев (давам 100лв.)
Гените на българите и цивилизацията - Владимир Цонев (давам 100лв.)

 Ще се радвам ако ми помогнете. Благодаря.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27