Автор Тема: Географска карта включи български земи към Турция  (Прочетена 24867 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Географска карта включи български земи към Турция

02 октомври 2009 / News.dir.bg
В географска карта на турски учебни помагала е посочено, че южните части на България са в границите на Турция.
Географската карта е в специални CD-та, като учебно помагало към новите турски учебници по история. На 18 септември скандалните дискове са раздадени на всички училища в Инстанбул, като част от образователен проект за родители и ученици, съобщава БНР, цитирано от БГНЕС.
Грешната карта е разширена така, че на територията на Турция, попадат освен българските земи на югоизточна Тракия, богатите на петрол райони в иракски Кюрдистан, някои райони на Армения и Грузия, и гръцките острови Крит, и Родос.
Границата разделяща Кипър на гръцка и турска част, е заличена, а Кипър е боядисан в цвета на Турция
.
След избухването на скандала новият шеф на образователната дирекция на Инстанбул Моамер Ялдъз заяви, че е шокиран от картата и я определи като огромна и недопустима грешка, която може да породи остри дебати. След като се извини публично за гафа на своя предшественик, изготвил картата, Ялдъз съобщи, че вече е започнало разследване по случая в Турция.
Сериозен пропуск в новите учебници по история пък е, че национални празници на светската република като 30 август, денят на победата, и 23 април - ден на националната независимост и младежта, не са отбелязани изобщо.
http://dnes.dir.bg/2009/10/02/news5164822.html

Неактивен Sasho

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 90
Re:Географска карта включи български земи към Турция
« Отговор #1 -: Октомври 02, 2009, 21:04:37 pm »
Еми то така се иземват територии през 21 век. Вече и аз ставам расист! Писна ми от тези гюмюши

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Географска карта включи български земи към Турция
« Отговор #2 -: Октомври 02, 2009, 21:18:22 pm »
Май това е истинската карта.....
« Последна редакция: Октомври 02, 2009, 21:45:09 pm от Alien »

Неактивен Ken1

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
Re:Географска карта включи български земи към Турция
« Отговор #3 -: Октомври 02, 2009, 22:39:11 pm »
Нямам думи :o :o. Това за мен е гавра с България,другите държави засегнати от картата  и с тяхното образувание, не може ти да не знаеш  границите на собствената си държава.

Еми то така се иземват територии през 21 век. Вече и аз ставам расист! Писна ми от тези гюмюши
Надявам се да не говориш сериозно за расизма. Подобни работи само създават излишна омраза  и не решават проблеми.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Географска карта включи български земи към Турция
« Отговор #4 -: Октомври 03, 2009, 01:37:49 am »
Що бе съвсем наред си е картата. До 10 години тези граници ще са напълно реални 8)

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Географска карта включи български земи към Турция
« Отговор #5 -: Октомври 03, 2009, 08:22:22 am »
Ако до тогава Турция я има.   ;)   ;D
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен sesiliq

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 290
  • ТРОЯНА
Re:Географска карта включи български земи към Турция
« Отговор #6 -: Октомври 03, 2009, 09:09:00 am »
                                                                                               Нещо ме съмнява да има каквото и да било прекрояване.
...и нека Силата бъде с теб. [img]http://img383.imageshack.us/img383/290

Неактивен apolon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 62
Re:Географска карта включи български земи към Турция
« Отговор #7 -: Октомври 03, 2009, 10:50:50 am »
Това е гавра с всички съседи на Турция.  :diablo: Аман вече, чудят се как да запалят етническо напрежение между народите. :mad:

Неактивен Manve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Географска карта включи български земи към Турция
« Отговор #8 -: Октомври 03, 2009, 12:19:28 pm »
Няма за какво да се притесняваме,много скоро целият свят ще е една единствена голяма и щастлива държава с едно правителство една армия и едно управление  ;D

 Хората ще бъдат щастливо контролирани,регулирани и манипулирани от един перфектен ред Новия Световен Ред а за тези,които не приемтат това щастие ще се полагат специални грижи във вече създадените концентрационни лагери  :diablo:

 Тогава Турция (названието на някогашната самостоятелна държава) изобщо няма да ни е проблем защото всички проблеми от това естество ще отпаднат  8)
"Бъди възторжен идеалист - смел до безумство,влюбен в България до фанатизъм,честен до самопожертвува

Неактивен tiamat

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 87
Re:Географска карта включи български земи към Турция
« Отговор #9 -: Октомври 03, 2009, 21:14:44 pm »
Май това е истинската карта.....
Май или не е...
С извинение..., можеш ли да дадеш източник на тая карта,защото като гледам България си е цяла??? За другите страни не коментирам.

...цитат:-"Географска карта включи български земи към Турция"...за коя България става въпрос и за коя година?Според мен, спрямо 2009г.в тая карта България си е цяла и непокътната???
 Някъде из нета четох,че има така нареченото клип съзнание (гледам и не усмислям)!!!
 Та, съфорумците да си правят изводи...
Та,ако взема за база тая карта,България трябва да се изключи от заглавието на темата.?!
 Въпроси???...търси и ще намериш!
...смятам,че този форум е сериозен все още?!
Ако искате го трийте,ако искате недейте,за мен това няма значение!
 
« Последна редакция: Октомври 03, 2009, 21:16:16 pm от tiamat »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Географска карта включи български земи към Турция
« Отговор #10 -: Октомври 03, 2009, 21:25:13 pm »
lolz :o

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Географска карта включи български земи към Турция
« Отговор #11 -: Октомври 03, 2009, 21:45:09 pm »
Май това е истинската карта.....
Май или не е...
С извинение..., можеш ли да дадеш източник на тая карта,защото като гледам България си е цяла??? За другите страни не коментирам.

...цитат:-"Географска карта включи български земи към Турция"...за коя България става въпрос и за коя година?Според мен, спрямо 2009г.в тая карта България си е цяла и непокътната???
 Някъде из нета четох,че има така нареченото клип съзнание (гледам и не усмислям)!!!
 Та, съфорумците да си правят изводи...
Та,ако взема за база тая карта,България трябва да се изключи от заглавието на темата.?!
 Въпроси???...търси и ще намериш!
...смятам,че този форум е сериозен все още?!
Ако искате го трийте,ако искате недейте,за мен това няма значение!
 


Мисля че нещо си се объркал  ;) - Първо в самата статия ясно пише кои са българските територии - ЮГОИЗТОЧНА ТРАКИЯ -  както се вижда и на картата. А източника беше някакъв турски форум...
« Последна редакция: Октомври 03, 2009, 21:46:26 pm от Alien »

Неактивен tiamat

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 87
Re:Географска карта включи български земи към Турция
« Отговор #12 -: Октомври 03, 2009, 22:02:16 pm »
Виж вестник-Milliyet!
 И си сравни картите защото това което даваш  като карта не е истина!
 ...и не цитирай някакъв форум ,защото не е сериозно!

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Географска карта включи български земи към Турция
« Отговор #13 -: Октомври 03, 2009, 22:25:14 pm »
Виж вестник-Milliyet!
 И си сравни картите защото това което даваш  като карта не е истина!
 ...и не цитирай някакъв форум ,защото не е сериозно!


Чакай все пак да се уточним, първо твърдиш че на картата която съм сложил всичко с българските територии било наред - след като очевидно не е. Снимката очевидно е от някакъв вестник - незнам кой. Има и други подобни но са с по-лоша резолюция като тази която прикачам а може и в самите карти да има разминаване, но пак липсват бг територии (отбелязани в статията). Ако ти имаш карта с по-голяма резолюция я сложи да я видим.

Неактивен tiamat

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 87
Re:Географска карта включи български земи към Турция
« Отговор #14 -: Октомври 03, 2009, 22:43:35 pm »
Цитат
Снимката очевидно е от някакъв вестник - незнам кой.

 Съжалявам,че не знаеш кой е вестник -milliyet!
...а кaто база може и да се вземе Google. :)...каквото и да значи!
...и до като спорим тука кое е яйцето или кокошката,за което няма смисъл...!
...който го е интересувало за какво става въпрос вече си е отговорил... ;)
« Последна редакция: Октомври 03, 2009, 23:19:36 pm от H. »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27