Автор Тема: Всеки от нас ще има Здравна карта с чип.  (Прочетена 10507 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
По идея на Гайдарски Махат здравните книжки


Електронни чипове ще изхвърлят здравните ни книжки. В миналото остават и картоните, в които докторите описват болежките ни и лечението им. Всеки от нас ще има карта с чип. В нея ще е цялата информация за здравето на пациента. Революционният проект е поръчан от министър Гайдарски и ще е готов до сряда. Всички доктори, болници, аптеки, здравни фондове, касата, районните здравни центрове, НОИ, министерството, данъчните и полицията ще бъдат свързани в електронна система. Така хората ще получават бърза информация за специалистите и клиниките, в които могат да получат най-добро лечение. Системата ще намали администрацията, смята Гайдарски. Сега на трима лекари се пада по един чиновник. В 17 здравни администрации работят 17 290 души. Лекарите у нас са 27 423.


Почна се с тоталния контрол

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Отг: Всеки от нас ще има Здравна карта с чип.
« Отговор #1 -: Март 13, 2006, 10:03:43 am »
мда, американската топлота взе да се усеща..... 8)
musica universalis

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 759
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
Отг: Всеки от нас ще има Здравна карта с чип.
« Отговор #2 -: Март 13, 2006, 10:41:34 am »
Хехе... Сега българските хакерски групи и разузнаването ще се забавляват. Достъп до здравната информация на всеки един индивид в България. Да не говорим колко лесно можеш да убиеш някого така. Само сменяш данните от какво е алергичен и айдеее замина си...
VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Всеки от нас ще има Здравна карта с чип.
« Отговор #3 -: Март 13, 2006, 12:38:07 pm »
Бахти... Не вярвах че това ще стане тук...

Неактивен RedGuy

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 770
  • Your personal geopolitical therapist.
Отг: Всеки от нас ще има Здравна карта с чип.
« Отговор #4 -: Март 13, 2006, 12:41:47 pm »
Противно на аватара ми, това не ми харесва! Много грубо. Какво ще правим?

firma

  • Гост
Отг: Всеки от нас ще има Здравна карта с чип.
« Отговор #5 -: Март 13, 2006, 12:46:47 pm »
Спокойно,на всяко действие си има равно по сила противодействие. :D

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: Всеки от нас ще има Здравна карта с чип.
« Отговор #6 -: Март 13, 2006, 13:22:38 pm »
Основаваме си си секта в която основната догма е никакви чипове и съответно почваме да бръмчим че ни нарушават "религиозните" права :)

firma

  • Гост
Отг: Всеки от нас ще има Здравна карта с чип.
« Отговор #7 -: Март 13, 2006, 13:30:30 pm »
 :DТо и без това нарекоха форума на хората с параноя :P :P :P

преминаващ

  • Гост
Отг: Всеки от нас ще има Здравна карта с чип.
« Отговор #8 -: Март 13, 2006, 14:43:07 pm »
Основаваме си си секта в която основната догма е никакви чипове и съответно почваме да бръмчим че ни нарушават "религиозните" права :)
Тук вече няма какво друго да кажа, освен "Айдееееее..." :D

Цитат
То и без това нарекоха форума на хората с параноя :P :P :P
 
Рикардоооо... стига издава де :P

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Всеки от нас ще има Здравна карта с чип.
« Отговор #9 -: Март 13, 2006, 15:06:47 pm »
Бахти... Не вярвах че това ще стане тук...
нито пък аз...чудя се дали шоковата терапия няма да повтрежда такива чипове-вкарват ти един такъв,при което го неутрализираш с добре премерен токов удар
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Всеки от нас ще има Здравна карта с чип.
« Отговор #10 -: Март 13, 2006, 15:46:59 pm »
Втора година съм без здравна осигуровка и какво...? Май съм спестил някой лев. Имам си у дома едно компютърно генийче, все ще измисли нещо.  :P
Не мисли като човек!-Крион

prestor

  • Гост
Отг: Всеки от нас ще има Здравна карта с чип.
« Отговор #11 -: Март 13, 2006, 19:34:17 pm »
Бахти... Не вярвах че това ще стане тук...
нито пък аз...чудя се дали шоковата терапия няма да повтрежда такива чипове-вкарват ти един такъв,при което го неутрализираш с добре премерен токов удар
Тия чипове доколкото разбрах няма да са в нас, а ще са по-скоро нещо от рода на дебитните карти.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: Всеки от нас ще има Здравна карта с чип.
« Отговор #12 -: Март 14, 2006, 17:32:56 pm »
Така си ама след десетина години за по-голямо "удобство" ще почнат да ги имплантират. Дано отрано да почнат да съдят компаниите чиито продукт са имплантите като се предяват искове за влошено здраве. Друг хитър ход според мен е да кажеш че си алергичен към тези неща и затова неискаш. Така че 2 опции главни за недопускане на чип в тялото  - религиозни причини и здравни причини като се изтъкне възможност за алергия или друга някаква несъвместимост. Ме по-скоро ме притеснява налагането на задължителни ваксини и неваксинирането да се счита за престъпление! На такава една стъпка съвсем няма да се очудя като тези които не искат да се ваксинират ще бъдат изкарани гадните, които пречат на другите сееики зарази! А чрез тези "ваксини" и с нанотехнологията може да се вкарват всякакви гадости!

coroviev

  • Гост
Отг: Всеки от нас ще има Здравна карта с чип.
« Отговор #13 -: Март 14, 2006, 18:05:36 pm »
  Не сте прави.Това с чипа не е лошо решение , но ще се прави в България и опорочаването е неименуемо. Не е възможно да ти сменят алергиите , защото те са в чипа. това в компа на кабинета няма значание. Друг е въпроса някоя разсеяна мед. сестра какво ще вкара в чипа. Контрол в/у личността на този етап е просто изключена. Конспирацията ще си е отново на база кинти. Кой ще прави софтуера , кой ще вкара компютрите , кой ще прави мрежата. Ако е въпроса хакерчета да прецакат системата , то и сега може , ама няма смисъл.То е такъв хаос , че и без хакери нещата са ужасни. Случвало ми се е  компа на  ЗОК да ми отхвърли човек , защото според тях такова ЕГН няма.Когато им занесох личната карта , отговориха , че трябва да пусна молба до шефа на касата , защото масива на ЕГН е от ЕСГРАО и неможе да има грешка по принцип. Така ,това се случи след като им бяха вкарали нов софтуер , който правил грешка 1/400000. Само ,че се оказа , че в 200000 град ,аз и един колега(на всичко отгоре сме и приятели , не само колеги) имаме едни и същи грешки с ЕГН!!!
  Така ,друго. Компютрите отпускани от касата в момента се застраховат на цена 4000 лв.Имам приятели в сервиза обслужващ ЗОК.Момчетата казват , че това нещо струва не повече от 650лв.  ако си го събереш сам.
  Направете сметка ,ако въведат електронна карта , за какви далавери ще става въпрос ! И за целия масраф ще платим ние с вас , защото парите са от нашите данъци!
  Нещо по-елемнтарно като далавера със здравната каса , но за това пак ние плащаме.Пачка амбулаторни листи струва 7 лв.( 50 тройни листи). Много често тези листи липсват от продажба. Аз се направих на нахален и казах , че ще си ги печатам на принтера. Отговориха ми , че няма да ми признаят месеца ,защото инструкциите им са изрични! Естествено има една оторизирана печатница за цялата страна.
  Всяко GP отчита не само дискета с информация за работата през месеца , но и листи!!!!Хартия , при положение , че същото е и на компютър!
  И мислите , че с тези "чипове" ще ви следят , ами ,  ще ви бъркат в джоба още повече !Това е конспирацията!

coroviev

  • Гост
Отг: Всеки от нас ще има Здравна карта с чип.
« Отговор #14 -: Март 14, 2006, 18:38:03 pm »
Цитат
Втора година съм без здравна осигуровка и какво...?
Ами на морето дупка Миротворец. И да имаш и да нямаш , все си плащаш. Чувал ли си поговорката "Тук ще бъде България!"-казал конят и слязъл от хан Аспарух. Е, най-лошото здравеопазване в света е в държавни болници-такива като по бай Тошово.Ние сме единствената страна в света , където хората плащат и получават по- лошо здравеопадване от държавното!!!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27