Автор Тема: Практиката Фалун Дафа  (Прочетена 17684 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Практика Фалун Дафа
« Отговор #15 -: Октомври 16, 2009, 12:24:59 pm »
Цитат
И ми се струва удобно да се отдели мъничко време на съветите на Дюмонт в книгата му за "Личния магнетизъм"
Няма ли начин да ги представиш тук тези съвети? Така наистина ще можем да преценим как да се комбинират различните практики. Аз определено съм много доволен от "тибетците", макар още да не съм достигнал до максималния брой повторения.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Практика Фалун Дафа
« Отговор #16 -: Октомври 16, 2009, 13:43:25 pm »
В общи линии той твърди, че когато тялото е изтощено, дишането е по- особено, както всеки сам може да забележи след физическо натоварване. Чрез този начин на дишане тялото възстановява енергийните си резерви.
Другото, което пише, е, че при протягането на тялото- да, това същото протягане, което понякога правим сутрин след ставане, се "изстисква" застоялата енергия, за да бъде тя обновена и освежена, което става при последващото вдишване.
Идеята е да наблюдаваме начина си на дишане след умора и да го използваме съзнателно (и в комбинация с протягането)за възобновяване и увеличаване на енергията в тялото.
Поне това са моите впечатления.

П.п: Само да добавя- струва ми се, че най вече в първото упражнение на Фалун дафа се набляга точно на тази идея- там също има протягане и свиване... сякаш дишаш с цялото си тяло  :-X
« Последна редакция: Октомври 16, 2009, 14:42:42 pm от merulious »
...water can flow, and water can crash...

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Практика Фалун Дафа
« Отговор #17 -: Октомври 16, 2009, 13:54:30 pm »
Да, точно така.

Глобалната идея е, че начинът на дишане директно рефлектира физическите процеси.Дишаме по един начин, когато сме щастливи, по друг, когато сме гневни, когато сме изморени, когато размишляваме, когато спим, когато сме напрегнати...

И идеята е, че ако забележим начините си на дишане и ги научим, тогава щеможе мда предизвикваме всеки желан физически процес и състояние, чрез имитиране на максимално есествения начи нна дишане, който му съответства.

А протягайки се(мързеливото, лениво протягане, идващо ни отвътре, а не напрегнатото разтягане) разпределя енергията равномерно из тялото.

Качил съм книжката му на български на блога си, не е по-голяма от тибетците.



П.П.
Истинското му име е Уилям Уолкър Аткинсън и има доста богато творчество.Пише под прякорите Терон К. Дюмонт, Тримата посветени, Магус Инкогнитос, Теодор Шелдън, Свами Панчадаси и най-вероятно има неизвестни имена... Така че ако някой е чел книги от тези автори - това е един и същи човек.
Има доста изписани книги и ги препоръчвам всичките :) Това е един от първите автори от така нареченото "Движение на Новата мисъл" от 80те години на 19ти век.(>1880та).

« Последна редакция: Октомври 16, 2009, 13:56:37 pm от Спорт-Здраве4 »

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Практиката Фалун Дафа
« Отговор #18 -: Октомври 20, 2009, 10:50:06 am »
Много ми е странна тая част за придобиването на фалуна... :-X Как така се инсталира докато четеш книгите, слушаш или гледаш лекциите и тн.?! :o :-X  Не мога да си го обясня и т`ва е. :unknown:  Някой да помага!?
...water can flow, and water can crash...

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Практиката Фалун Дафа
« Отговор #19 -: Януари 16, 2010, 16:10:09 pm »
Медицински изследвания на практикуващ Фалун Дафа изумяват специалистите

Медицински изследвания с многофункционалния апарат MDI изобретен от американския учен д-р Брадфорд показали, че кръвните клетки на практикуващ Фалун Дафа се разпръскват равномерно по предметното стъкло, много са активни и всяка клетка се върти бързо. Апаратът MDI е в състояние да увеличи тъканите до 20 000 пъти изобразявайки ги на компютърен екран, като може да се използва за наблюдаването на отделна капка кръв. В комбинация с теорията за ECIWO (Зародишът Съдържа Информация за Целия Организъм) и безкислородните радикали ( oxygen free radicals), апаратът играе решаваща роля в диагностиката, преустановяването и лечението на злокачествени тумори намиращи се в начален, междинен или напреднал стадий. Той играе също и активна роля в диагностиката на мозъчни и сърдечно- съдови заболявания, както и на заболявания на кръвоносната система. Между клетите на този Фалун Дафа практикуващ не се наблюдавали никакви утаявания, нито клетки с неправилни форми. Още по учудващо било, че всяка клетка била заобиколена от пурпурен, син, жълт и бял ореол. Наблюдавани на компютърния екран, клетките изглеждали кристално чисти и много красиви. Стволните клетки (stem cells ) също се разпръсвали равномерно без никаква утайка.

Кръвните клетки на другите хора се разпръсват неравномерно по предметното стъкло и са неактивни, като черни кръгове, петна и утайки се наблюдават навсякъде по микроскопичното поле. Всяка кръвна клетка е обикновено заобиколена с черен ореол. А стволните клетки са дори и още по-тъмни.

Специалистите били изумени от тези резултати. Изнасяйки ги те подчертали, че такива учудващи резултати никога не били наблюдавали сред многобройните здрави хора изследвани до момента. Още по-изумителното за тях било, че изследваният практикуващ Фалун Дафа е бил на повече от 50 години.

От http://www.spiralata.net/kratko/articles.php?lng=bg&pg=43
...water can flow, and water can crash...

Max

  • Гост
Re:Практика Фалун Дафа
« Отговор #20 -: Януари 16, 2010, 17:36:38 pm »
Глобалната идея е, че начинът на дишане директно рефлектира физическите процеси.Дишаме по един начин, когато сме щастливи, по друг, когато сме гневни, когато сме изморени, когато размишляваме, когато спим, когато сме напрегнати...

И идеята е, че ако забележим начините си на дишане и ги научим, тогава щеможе мда предизвикваме всеки желан физически процес и състояние, чрез имитиране на максимално есествения начи нна дишане, който му съответства.

Това за дишането ме заинтересува, защото моето си има една особеност.
Близките ми твърдят, че когато спя не дишам и изглеждам като мъртъв.
Майка ми разправя една история, как веднъж изпаднала в паника / бил съм малък/.
По-късно, вече като възрастен,са ме будили от сън с разтърсване, защото са ме мислили за умрял. Кошмар...
Сутрин ми трябва време да възстановя дълбочината на дишането си и говоренето ми е дяволски мъчително.

Спорте, можеш ли да ме посъветваш нещо?


Бях попаднал на сайт, на който са илюстрирани мъченията, на които подлагат практикуващите фалунг дафа.
Пишеше, че партията не може да позволи такава конкуренция.
« Последна редакция: Януари 16, 2010, 17:47:41 pm от Raven »

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re: Практиката Фалун Дафа
« Отговор #21 -: Октомври 21, 2012, 20:27:32 pm »
Цитат
Бях попаднал на сайт, на който са илюстрирани мъченията, на които подлагат практикуващите фалунг дафа.
Пишеше, че партията не може да позволи такава конкуренция.


Вчера имаше  протест и събиране на подписи в Германия срещу отнемане на органи  в Китай от практикуващите фалунг дафа / Falun Dafa / и търговията с тях . Вкарвани са в психиатрии и са подложени на адски мъчения, след което им се отстраняват органите и продават.

http://www.fdm40.net/bg/index.htm

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27