Автор Тема: Игрови mind control  (Прочетена 75667 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Игрови mind control
« Отговор #30 -: Септември 24, 2009, 15:59:24 pm »
Защо играем компютърни игри? Защото активират мозъчния център, отговарящ за възнаграждениетo (т.нар. Brain Reward Region). Остава неясно за какво точнo ни възнаграждават игрите.

Спамням си смътно, че имаше един инцидент с младеж, който се бил докопал до оръжие и излязъл на улицата да си поиграе на HalfLife. И тогава май е имало доста убити.
« Последна редакция: Септември 24, 2009, 16:33:17 pm от sidewinder »

Неактивен Sasho

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 90
Re:Игрови mind control
« Отговор #31 -: Септември 24, 2009, 16:42:26 pm »
Цитат
Спамням си смътно, че имаше един инцидент с младеж, който се бил докопал до оръжие и излязъл на улицата да си поиграе на HalfLife. И тогава май е имало доста убити.
Оф боже...  :rofl2:
според теб колко такива случаии има и колко милиона хора играят игри?  :drinks:

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Игрови mind control
« Отговор #32 -: Септември 24, 2009, 16:49:07 pm »
Защо играем компютърни игри? Защото активират мозъчния център, отговарящ за възнаграждениетo (т.нар. Brain Reward Region). Остава неясно за какво точнo ни възнаграждават игрите.

Спамням си смътно, че имаше един инцидент с младеж, който се бил докопал до оръжие и излязъл на улицата да си поиграе на HalfLife. И тогава май е имало доста убити.

Аз знам за случай, когато един като тебе си проми мозъка в следстиве на прекалено много неосъзната информация. До края на живота си чете, изграждаше поведение и концепции и така и не разбра как се живее в и извън системата...живееше само в концепциите си.Подобно е на игрите, но не точно.

Нали не искаш, да станеш като него? Ето това написа той, преди да се гътне:

Пред мен е книгата разтворена
и денем, и нощя;
все сам, аз не познавам хората,
не зная и света.


Прилитат и отлитат птиците,
изгрява ден, залязва ден:
аз дните си като страниците
прелиствам уморен.


Години да четеш за чуждия
живот на някой чужд,
а твоят, никому ненужен,
да мине глух и пуст.


До мене ти не стигна никога,
о, зов на любовта,
и аз изгубих зарад книгите
живота и света.


Така че престани да четеш жълтите вестници като баба ми, и отиди изиграй една игра на спокойствие. После поразсъждавай за мозъчния център на възнаграждението. Защото не си даваш сметка, бабо, че този ти център е активе нна макс ВЪВ и ИЗВЪН игрите, денонощно.така че..."За кви глупости ми говориш?"



Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Игрови mind control
« Отговор #33 -: Септември 24, 2009, 16:50:47 pm »
Има много, за които ние не знаем.

Защитаваш игрите, защото ги играеш. Както обича да казва Спорт-Здраве4 "Не ме изненадват отговорите ти, защото съм минал по този път вече". Ти знаеш ли, че Бил Гийтс не разрешава на децата си да стоят повече от 2 часа на ден пред компютрите си. Защо ли? Може би защото е много полезно?

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Игрови mind control
« Отговор #34 -: Септември 24, 2009, 16:55:39 pm »


Така че престани да четеш жълтите вестници като баба ми, и отиди изиграй една игра на спокойствие. После поразсъждавай за мозъчния център на възнаграждението. Защото не си даваш сметка, бабо, че този ти център е активе нна макс ВЪВ и ИЗВЪН игрите, денонощно.така че..."За кви глупости ми говориш?"


Фактът, че излизаш от добрия тон на общуване, показва известна доза съмнение в правотата ти. Или с други думи успокой топката малко. Ти не мирясваш, ако хората не започнат да одобряват тезата ти. Еми няма да ти ръкопляскат вечно. Това да кълвеш на всяка промоция, която ти спуснат отгоре, като играеенето на игри, например, значи ли свобода и свободно мислене.
« Последна редакция: Септември 24, 2009, 16:59:14 pm от sidewinder »

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Игрови mind control
« Отговор #35 -: Септември 24, 2009, 17:26:49 pm »
Обяснявал съм защо не мирясвам, докато не ми приемат тезата.Ето го пак:
Защото съм минал по много пътища до сега.Но защо? Защото нямам никаква свян и когато затъна в дълбоки лайна, умея бързо да се връщам, без да се срамувам от това, за възмущение на околните ми.

И поради много поемани пътища, в повечето случаи имам готови изводи, които биха спестили на хората много време.

Но знаеш ли какво? Никой не може да те научи на нещо в тоя скапан свят! Сам си тук за да учиш сам себе си!

Така че единствената лепта, която ми се ще да взема от теб заради този спор, е когато дойде този светъл ден, в който се случи това, което обяснявам тук, да се сетиш за този форум и за тази тема и да си кажеш "Мамка му, тоя надут гъз Спорт-Здраве ще се окаже прав".Трай си ако искаш, аз зная, че съм прав...но когато дойде този ден, го кажи пред себе си - "най-накрая разбрах какво искаше да каже".

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Игрови mind control
« Отговор #36 -: Септември 24, 2009, 17:28:58 pm »
Ето ти НА!


Сега ми кажи, че в това трейлърче от тази игра не намираш нещо познато.И ми кажи, че това, което намираш в това трейлърче, може да бъде открито със същото откровение на някое друго място.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Игрови mind control
« Отговор #37 -: Септември 24, 2009, 17:50:48 pm »
Извинявай че ще го кажа, но все повече ми заприличваш на един "наркодилър", който е излязъл на улицата и казва на останалите колко е полезно и приятно да шмъркаш.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Игрови mind control
« Отговор #38 -: Септември 24, 2009, 18:06:12 pm »
Извинявай че ще го кажа, но все повече ми заприличваш на един "наркодилър", който е излязъл на улицата и казва на останалите колко е полезно и приятно да шмъркаш.

Ето ти безплатно знание от мен(Iris, знам, че не ме признаваш за знаещ, няма проблем):
Работата не е там как изглеждам аз.Работата е там, че начинът, по който ме възприемаш, е индикатор за възприетото от теб.Използвай впечатлението, което АЗ ти правя, за да отркриеш СВОИТЕ филтри, които ме описват пред теб по дадения начин.


Това, което ти споделям, е изключително важно.Дори съжалявам, че ще събира прах в някаква тема във форум, защото едва ли ще се разбере от много хора, то просто трябва да се събере с опит.


Подсказване за онези, които са го разбрали:

Човек се самоизучава, когато играе дадена игра на определени интервали. На базата на различното впечатление, което тя създава в резултат на изминалото време между преиграването, човек може да добие представа за изменението на ценностната си система за този период и за промяната на филтрите, които определят впечаленията му.
И когато използва този вид индикатор, човек може да открие принципите, които разширяват съзнанието, а още по-натам, откривайки принципите, които разширяват съзнанието, човек започва да открива принципите, които го подтискат.

Следователно боравенето с индикатори(информационни единици с висок потенциал на впечатлителност), които да посочват измененията в ценностната система и филтрите на информацията, отваря вратата към разобличаване на скритите принципи на Играта, която играем като инкарнации.


Игрите са един от многото уреди, защото са добър пример за информационна единица с висок потенциал на впечатлителност. Това е така, защото са произведения на изкуството - те представляват творчество на въображението на своите програмисти.

Не е въпросът в игрите, както горкият sidewinder задълбава. Въпросът е кое е подходящо да бъде ползвано като описания по-горе вид индикатор.

И тук е моментът да се каже нещо, което казвам и тук и в блога си(и също е безплатно) - тъй като всеки съществува в различен нюанс на реалността, за всеки важат различни истини, заедно с това за всеки са подходящи различни типове индикатори за промяна на съзнанието.


В тази тема аз обсъждам индикатора на игрите, но sidewinder просто не зацепва за какво иде реч, тъй като възпиретите от него филтри не му позволяват да борави с ценната информация, откривана в някои информационни полета(конкретно полето на дигиталната реалност).
« Последна редакция: Септември 24, 2009, 18:12:25 pm от Спорт-Здраве4 »

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Игрови mind control
« Отговор #39 -: Септември 24, 2009, 21:39:12 pm »
Оххх, горкият sidewinder! Добре, че се пръкнаха разработчици на игри, че да можеш да се самоизучаваш. ЧУВАШ ЛИ СЕ КАКВИ ГЛУПОСТИ ГОВОРИШ!!!. Преди 15 години, когато нямаше 3D игри какво прави? Тия бледи копия на реалността, пълни с бъгове ли наричаш полезно средство за себеопознаване? И не ми трябва посредник, за да разбера, че след 10 часа играене си вредя на здравето.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Игрови mind control
« Отговор #40 -: Септември 24, 2009, 23:51:11 pm »
На спорта и здравето отдавна му хлопа пощенската кутия.
Теоретично наистина е прав ... Всяко нещо от тоя свят служи за себепознаване. Включително всяко добро и зло, и изобщо всичко.

Но пък точно игрите да се ползват за себепознаване ... наистина доста удобно извинение.

Най-голямото познание идва, като се спира емоционалния поток.
А игрите правят точно обратното - стимулират го и го доят.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Игрови mind control
« Отговор #41 -: Септември 25, 2009, 00:13:56 am »
На спорта и здравето отдавна му хлопа пощенската кутия.
Теоретично наистина е прав ...

Именно.


Ти си с всичкия си, но теоретично все грешиш...В действителност спирането на каквото и да е докарва най-голямото ограничение. Не е идеята в тва да спираш нещата.

А дали се извинявам че играя игри? Хахаха! Това е все едно да кажа, че вие се извинявате, че живеете! Защото ако никой не може да осъзнае - самият живот е игране на Игра.

И sidewinder много добре знае законите за микрокосмоса и макрокосмоса, масонския закон "каквото горе, такова и долу" и всички останали синоними на това, но не може да забележи микрокосмоса на играта в макрокосмоса на живота - те са едно и също нещо.Затова го наричам "горкия", защото не успява да си завърти колелата.


И може би изглежда, че на спорт-здраве му хлопа пощенската кутия, именно защото не се извинява, че живее...И не приема извинения от друг, че живее.Щом като въобще някой е тръгнал да се извинява за това, по добре да си умре.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Игрови mind control
« Отговор #42 -: Септември 25, 2009, 11:01:10 am »
Каквото горе, това и долу не е масонски закон, мисля. Мисля дори е древнобългарски.


Но бъркаш асоциацията с игрите. Игрите изобщо не са отражение на истинския свят, а жалко изопъчение.

Затова и от много игри ставаш неадекватен, когато си в истинския свят. Просто, нали?

Ако бяха отражение, щеше да си по-адекватен и буден в реалността.

При игрите липсва физическото, материята, усилието, болката, последствията от твоите действия. Ако умреш, не умираш наистина, ако убиеш, не убиваш наистина и тн.

В игрите имаш супер качества - силен, сръчен, с много оръжия и тн.
Ако си толкова майстор, правиш ли го в реалността това, което и в игрите!?
Ако не, тогава си само въздух под налягане. Мислиш се за едно, а в реалността е друго.
(симптоми, които и при тебе все по явно се проявяват)
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Игрови mind control
« Отговор #43 -: Септември 25, 2009, 12:30:48 pm »
Спорт-Здраве4, ако искаш наистина да се себеопознаеш, правиш следното: лишаваш се от поредния ъпгрейд, с парите си набавяш малко планинска екипировка и потегляш към някой от нашите върхове с височина 2700м.

И по този начин хем ще подложиш на изпитание тялото и духа, хем ще се докоснеш до божественото.

Неактивен Sasho

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 90
Re:Игрови mind control
« Отговор #44 -: Септември 25, 2009, 18:00:33 pm »
Tangra, sidewinter- целта на игрите не е да разрешава сложни житейски задачи, а да те отпуска, радва, облекчава. Всичките тези издънки където правят глупости след като са играли дадена игра са все единици, всички са тийнеиджърчета с мечти. Като бях преди 6-7 клас мойте авери, понеже бяха луди по халф-лайф и постоянно, отекчени от живота- цитирам "защо не се случи и в България инцидент с Блак мейса, да дойдат зомбита и тн...". Мисля, че това са нещата които карат Tangrata_  и sidewinder да са толкова против игрите, само заради стари клишета...

П.П.
Представете си игрите за анимация!  :yes: Хората пак се самоупреличават там и пак като Джери хвърли на Том динамит в устата, Том не умира.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
15 Отговора
15109 Прегледи
Последна публикация Юни 14, 2012, 21:34:13 pm
от Princess_Deja
15 Отговора
11102 Прегледи
Последна публикация Януари 16, 2006, 00:46:58 am
от asdfghjkl
2 Отговора
5464 Прегледи
Последна публикация Май 21, 2010, 23:13:18 pm
от sasho90
12 Отговора
11968 Прегледи
Последна публикация Февруари 05, 2011, 04:54:22 am
от jedymaster
9 Отговора
10168 Прегледи
Последна публикация Февруари 05, 2013, 21:55:57 pm
от gogetit

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27