Автор Тема: Въпрос около прераждането  (Прочетена 126295 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #135 -: Декември 12, 2009, 01:29:03 am »
Темата ми е интересна, но съм лаик в нея, затова питам с обикновени думи :
(и аз не съм привъженик на академичния стил по темата.Може, но ако е преведен и с прости думи)
1.Кога и къде е началото на всяка душа? Кой или какво ги създава?
2.Има ли процес на постоянно създаване на нови души?
3.Ако човек се прероди например в животно, душата му остава ли с човешкото си мислене и същност, или приема и животинската.
4.Кога и как стават преражданията и кой или какво определя, следващия живот, след прераждането? Има ли душата избор, в какво ще се прероди? :)

Неактивен SiriusAngel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 170
  • Преди да поискаш, помисли какво си дал.
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #136 -: Декември 12, 2009, 08:19:01 am »
 ;)
Аз също съм се замисляла над този въпрос относно прераждане в животно.

Правилно е може би да се запиташ защо ние не си спомняме предиши животи?
Това, което не може да ме убие, ще ме направи по-силен. Ницше  4. Самите Богове не могат да се пребор

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #137 -: Декември 12, 2009, 09:27:43 am »
1.-2. Като човешки същества, инкарнирани на планетата Земя, нямаме потенциала да си отговорим на тези въпроси. Убеден съм обаче, че нашите истински същности знаят отговорите. Многото писания са само едни плахи опити за отговор, които по никакъв начин не можем да проверим за достоверност(е, поне аз не мога).
3. Не мисля, че духовната ми същност би инкарнирала част от себе си в животно. По-ми звучи логично, че всяка една индивидуалност(душа) се създава с точно определена цел и ако идеята на Създателя(Господ)е да сме хуманоидни същества, то не би трябвало да имаме възможността да се инкарнираме в животни.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #138 -: Декември 12, 2009, 15:33:48 pm »
3. Не мисля, че духовната ми същност би инкарнирала част от себе си в животно. По-ми звучи логично, че всяка една индивидуалност(душа) се създава с точно определена цел и ако идеята на Създателя(Господ)е да сме хуманоидни същества, то не би трябвало да имаме възможността да се инкарнираме в животни.
:hi:
 Интересно.Аз никога не бях се за мисляла за подобна възможност...
Скромните ми опити за разсъждение по тези въпроси ме доведоха до някои представи
които са в друга насока.Ще споделя как горе-долу си ги представям аз нещата.
1.Кога и къде е началото на всяка душа? Кой или какво ги създава?
Мисля,че всяка душа идва директно от източника.От Бог.От неговият център.От самото му сърце.От извора на самата енергия.Там където тя е най-чиста и зарядът е най-силен.И не е важно кога..Все някога е станало.Какво значени има?Все едно да питаш Бог на колко години е?Това не е важно.Важното е,че го има.
2.Има ли процес на постоянно създаване на нови души?
Мисля си,че има.Както и си мисля,че някои души,които са достигнали до края на своето"пътешествие"пък дори и след милярди еони години,може би избират вместо да си стоят в едно пълно състояние на блаженство във"колективната душа на Бог",(ако мога така да се изразя)може би избират да започнат от самото начало.Отново.От първо ниво.И според мен е логично да е така.Нещо като обмен на енергии.
3.Ако човек се прероди например в животно, душата му остава ли с човешкото си мислене и същност, или приема и животинската.
Харесва ми идеята на Рьорих за еволюция на душата от самото начало.Тоест от това,че започваме от минерал,растение,животно,човек..и т.н докато не развием пълният си потенциал и не достигне обратно до това "божествено състояние".Мисля,че бихме имали право на избор в какво да се преродим,но е много нелогично да се връщаш назад.Защо ти е?Защо от човек да станеш пак животно?Какво още би могъл да научиш?Та нали си минал от там,извлекъл си максималното и си продължил напред?Не казвам,че е невъзможно,но е нелогично.Едва ли някой би искал.Е,сигурно има и  изключения.
4.Кога и как стават преражданията и кой или какво определя, следващия живот, след прераждането? Има ли душата избор, в какво ще се прероди? Smiley
Май колкото по-развит и усъвършенстван ставаш,толкова повече избор имаш.Иначе те съветват или наставляват.Пак зависи.
Това си е моя представа,но сега ще се позамисля и върху поуста на Миротворец
« Последна редакция: Декември 12, 2009, 21:24:28 pm от konstantin2007 »

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #139 -: Декември 12, 2009, 19:18:58 pm »
:hi:
 Интересно.Аз никога не бях се за мисляла за подобна възможност...
Скромните ми опити за разсъждение по тези въпроси ме доведоха до някои представи
които са в друга насока.Ще споделя как горе-долу си ги представям аз нещата.


 :hi: Е, благодаря за отговорите.Внисохте някаква яснота по въпроса. :)

Неактивен LORA_DANA

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #140 -: Декември 13, 2009, 12:00:45 pm »
Всъщност аз така разбрах Душата, ще го обясня така както аз го разбрах- Бог е Творец и Той е създал нас своите Творения, като ни е оставил свободната Воля и затова ние също творим своя живот, като така Бог се преопознава, чрез нас. Но ние, изминаваме различните прераждания за да се себеопознаем преминавайки през различни опитности- от минуса към плюса за да знаем кое, какво ни донася, но когата една Душа завърши своя жизнен път и се качи "горе" тя застава пред своята обективна- божествена част, пред Духовните си водачи и тогава вижда обектино своя живот и започва да съжалява за непроявата на Любов и Прошка към другите или към себе си, тогава Бог в безкрайната си Любов дава нов шанс на Душата да се върне на Земята, но вече в друга обстановка и костюми, само че Душите са в сходни ситуации и отново се завърта същия театър и тук вече Душагта има шанс за реванш. Често обаче този един и същи урок се повтаря и повтаря, докато урокът се усвои от Душата ПЪЛНОЦЕННО. аз така разбрах Бог- като огромно Слънце,аДушите са като Ннеговите лъчи. т.е. са част от него, но малка

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #141 -: Декември 13, 2009, 13:26:42 pm »
Горе-долу това бяха и моите представи доскоро..Обаче все по-често се замислям,душата ми,тази която е в човешкото тяло не е ли част от една по-голяма душа?Така нареченият Висш Аз?И ако да,значи трябва да разбера,тоест да осъзная или проумея"мащабноста"на собствената си същност.Наличието на много"мен";много мои "аз"които съставляват истинската ми Душа;Висш аз.Тоест онзи Божествен заряд който се е впуснал в приключението наречено живот с цел събиране на опитност и себепознаване,което обогатява Творецът.Азът който посредством инкарнациите си трупа опит и развитие на потенциала си...И конкретно за тук където сме,след като времето(каквото и да значи това понятие)съществува такова каквото го разбираме само тук в тази плътност,а там където е Азът няма време,всъщност Азът е в състояние на безвремие и всичко се случва"сега".Времето логично би обяснило не само наличието на минало и настояще,но и на бъдещето.И съответно връзката между тях,наречена "карма"или"причинно следствена връзка"Логично е бъдещето ни да бъде повлияно от настоящето и миналото,както и възможноста да го променим със всяко неше решение и действие сега,тоест,осъзнаването,че инкарнацията ми която живее в 2010 със всяко действи,развитие,еволюиране,променя действителноста на инкарнацията ми в 3015 год.примерно..Но всъщност всичко е сега.Всичките иИзживявания на Азът са сега.Поне така си мисля..
Матрицата 5 така и не я дочетох,но корицата и попадна право в целта.Ннещо такова си представям Душата;Азът който всъщност  съм аз.И всъщност нещата не се ли повтарят като на всяко следващо ниво Душата;Азът става част от една още по-колективна Душа или иначе казано не е ли именно това разширение на съзнанието когато започваш да се отъждествяваш с все повече Души и да разбираш,че това си ти.Че там от където идваме всичко е една и съща енергия,която наричаме Любов,Божия същност и т.н.
Сега,относно това че сме като лъчи на Твореца,в известна степен да..Но си мисля,че Азовете или тази Божествена искра която идва от центъра и която сме ние ,се отделила от Ядрото на Божията енергия още с решаването за съществуване,за живот,и се отдалечава все повече и повече,може би забравя коя;кой;какво е всъщност,трупа опит във различни възможности и реалности изживявайки и развивайки се,разбирайки все повече какво е всъщност докато не стигне до самият себе си.Тоест обратно при източника..Това след"еони безвремие"може би..Но със всеки Аз,и изобщо всяка Енергия изживяваща и рабираща себе си,може би със всеки атом,се разширява и обогатява Колективното съзнание,Ум,Душа...
Харесва ми идеята,че самите ние създаваме Вселените и участваме в строежът им..Това естествено като стигнем на съоответното ниво..Най-хубавото е,че с всяка еволюция и промяна дори у най-самотният атом,се променя самият Творец.Самата възможноста за промяна на каквото и да било,означава безкрая на Божественият потенциал,промяна в съзнанието на самият Бог и така до безкрай..
Или пък може и да има накакъв вид край.Не знам..
« Последна редакция: Декември 13, 2009, 13:42:16 pm от konstantin2007 »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #142 -: Декември 13, 2009, 15:31:10 pm »
Бог е Творец и Той е създал нас своите Творения, като ни е оставил свободната Воля и затова ние също творим своя живот, като така Бог се преопознава, чрез нас. Бог в безкрайната си Любов дава нов шанс на Душата да се върне на Земята, но вече в друга обстановка и костюми, само че Душите са в сходни ситуации и отново се завърта същия театър и тук вече Душагта има шанс за реванш. Често обаче този един и същи урок се повтаря и повтаря, докато урокът се усвои от Душата ПЪЛНОЦЕННО. аз така разбрах Бог- като огромно Слънце,аДушите са като Ннеговите лъчи. т.е. са част от него, но малка
       Ние  сме  творения  на  Бога,  но  не  Бог  се  преопознава  чрез  нас,  а  ние  се  стремим  към  сливане  с  божественото!  Не  може  цялото  да  се  припознава  в  творението  си!  Когато  един  урок  не  е  усвоен  не  се  повтаря  същият  театър,  а  нещо  от  съвсем  друг  ъгъл,  но  водещо  до  същото  осъзнаване!  Опасно  е  да  мислиш,  че  си  част  от  Бога,  макар  и  да  е  доста  съблазнително!   Фракталната  теория  може  да  обясни,  че  си  фрактал  на  Бога,  но  не  може  да  обясни  че  всички  ние  сме  фрактали  на  едно  и  също  нещо  наречено  Бог!!   
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #143 -: Декември 13, 2009, 21:07:06 pm »
 :)Преди време приятел ми беше пратил този линк, относно:"КОЙ ПОРЕДЕН ЖИВОТ ЖИВЕЕМ" всеки сам може да изчисли за себе си, надявам се да получите удовлетворяваща яснота. :hi:
ЕТО ЛИНКА: http://mistichno.com/%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B8/%D0%BC%D0%B0%D0%B3%D0%B8%D1%8F/%D0%BA%D0%BE%D0%B9-%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D0%BD-%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D0%BE%D1%82-%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D0%B5%D0%B5%D1%82%D0%B5
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #144 -: Декември 13, 2009, 21:27:12 pm »
aldonea не зная колко е вярно това ,според изчисленията аз живея 14 си живот ,а съм толкова духовно изостанъл човек .... та явно това не е реално .
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен hung

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 287
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #145 -: Декември 13, 2009, 23:25:57 pm »
Това са глупости :P
Без секс, на къде?! Без любов, няма секс!

Неактивен lokmar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 239
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #146 -: Декември 14, 2009, 00:44:51 am »
Това са глупости :P
И който иска и сам може да си ги измисли, само време и желание да има. На няколко  :drinks:  :drinks: :drinks: тогава идват доста.  ;D 

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #147 -: Декември 14, 2009, 09:55:27 am »
http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,11374.0.html
Слагам линка ако някой случайно го е пропуснал..мисля,че има голямо отношение по темата :hi:

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #148 -: Декември 14, 2009, 11:55:53 am »
       Прочетете  отговор  118  17 - 10  09
       Че  прераждането  е  глупост,  да  така  е,  не  са  го  давали  по  телевизията.
        Но  аз  не  съм  видял  че  земята  е  кръгла  значи  не  е!  Но  може  и  да  е  даваха  я  по  телевизията!
         
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #149 -: Декември 14, 2009, 12:30:32 pm »
aldonea не зная колко е вярно това ,според изчисленията аз живея 14 си живот ,а съм толкова духовно изостанъл човек .... та явно това не е реално .
Ако живееше 14 си живот, щеше да си абориген някъде из островите в Индийския или Тихия океан  :lol:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27