Автор Тема: Огледален свят  (Прочетена 5783 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Sasho

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 90
Огледален свят
« -: Септември 02, 2009, 18:13:44 pm »
Преди години, една приятелка ми каза, че вярва в така наречения огледален свят/ планета/ реалност. Че някъде е съществува "огледален образ на Земята" с всичките си неща само че противоположни; тоест би трябвало да има някъде един умен и мил Sasho, който не се интересува от конспирации и извънземни (това в кръга на шегата разбира се  8))... Тогава много не й обърнах внимание, но сега като се замисля, според много учени едно от най-важните неща в науката е противоположността- положително-отрицателно. Както има антиматерията и материя, всяко нещо на земята трябва да си има противоположен двойник, изграден не от материя, както всичко което познаваме, а от антиматерия.
Ама сега с този огледален свят, идва въпроса двойниците от другия свят ние ли сме това, както в огледалото- образа е същият само, че "обърнат" или е съвсем различно същесвто със собствен уникален характер и образ...  :-X

Какво мислите за този друг свят? Съшествува или не...

П.П. Незнам дали е правилния раздел- тези огледални светове са за езотериката, но аз съм го формулирал по философски... оставям тежката преценка за админите  ;D

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Огледален свят
« Отговор #1 -: Септември 02, 2009, 21:30:45 pm »
Това са паралелните реалности. На практика всеки един вариант на тебе и случването в света се реализира в паралелна реалност. Напрактика безброй светове.

Неактивен ThreeFaces

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
  • Omnia ab Uno
Re:Огледален свят
« Отговор #2 -: Септември 05, 2009, 06:06:44 am »
Преди години бях въодушевена от идеята да се науча да сънувам осъзнато.

След мнооого опити достигнах до момент, в който щом осъзнаех че сънувам и се събуждах. Тогава изоставих този проект под графата "Неясни ползи".

След време осъзнатите сънища просто започнаха да се случват, дълги, цветни, пълно копие на обстановката с едно изключение -всичко бе огледален образ на реалността.

Други характеристики на този огледален свят са придвижването със скоростта на мисълта и много удобната функция да влизаш в незабавен контакт с човек за който си помислиш (разговорен и визуален).

За разочарование на Sasho ще кажа, че там нито съм по -умна нито по -мила, а въпросът, защо всичко там е огледален образ на моята действителност не ми дава мира.

Неактивен Sasho

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 90
Re:Огледален свят
« Отговор #3 -: Септември 07, 2009, 08:06:13 am »
H. паралелна реалност не е ли когато успоредно с нашия свят си съществува друг, но вече с различни същества?


Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Огледален свят
« Отговор #4 -: Септември 07, 2009, 09:56:00 am »
Не. Това са други варианти на това сега. Представи си че има по един "теб", който осъществява всеки избор, който ти не си. За това говорим. Безкрайно много варианти.

Това за което ти говориш е алтернативна реалност - нещо което няма общо с това в момента. Има голяма разлика между двете думи сами по себе си дори.

Неактивен Клеопатра

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Re:Огледален свят
« Отговор #5 -: Септември 15, 2009, 15:41:06 pm »
 :-X Three Faces,каква е техниката за осъзнато сънуване,сподели.Отдавна ме интересува този въпрос. :greeting:

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Огледален свят
« Отговор #6 -: Септември 15, 2009, 16:41:12 pm »
Не е ли забавно как всички, които имат действителен опит в нещата, все мълчат, а онези, които не са чели грам, любопитстват тип "дай да прегледам заглавията на жълтия вестник" и питат възможно най-кратки въпроси, изискващи поне час структурирано писане, което ще породи няколкодневни дебати.

Еми кой луд ше се наеме да отговаря?

Ако трябва да дам толкова дълъг отговор, колкото е въпросът ти - осъзнатото сънуване зависи от два фактора - его и жизнена енергия.

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Огледален свят
« Отговор #7 -: Септември 15, 2009, 17:06:03 pm »
Уф, не мога да разбера ква е тая мания за контрол.  :mad: Не ми стига да се занимавам с глупости докато будувам, ами и сънищата си да контролирам! Мерси, без мен. Там предпочитам да си почина от съзнателното действие, дори да не си помня сънищата, дори кошмари да сънувам (което ми се случва изключително рядко все пак), остава облекчението като се събудя да знам, че е било само сън. Даже да се прави това с цел по- голяма осъзнатост в будно състояние и контролиране на реалността и други там глупости, не ме блазни като идея. Мен и така ми е скучно  :boredom:, кво остава ако всичко контролирам съзнателно... на мен лично няма да ми е забавно. Ама да, да- разни хора, разни идеали...
...water can flow, and water can crash...

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Огледален свят
« Отговор #8 -: Април 28, 2010, 08:49:47 am »
Интересно е,че преди време някъде бях прочела,че известни имена са писали "огледално".Защо им е било въобще да го правят и дали съобщенията им са достигали до тези,за които са били предназначени?
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27