Автор Тема: До къде стигна техническия напредък...  (Прочетена 4738 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Връщат уреди в магазините - не може да ги пуснат

Източник: DarikNews
Половината от всички многофункционални устройства, върнати в магазините за компютърна техника, са напълно здрави, но клиентите не могат да разберат как работят. Това сочат резултатите от изследване на Техническия университет в Айндховен, цитирани от IDG.bg. Според анализаторите оплакванията и дори връщането на стоки често се дължи на лошия дизайн, но в повечето случаи компаниите производители не им обръщат внимание. В САЩ средностатистическият клиент губи по 20 минути в битка да накара дадено устройство да работи, преди да се откаже окончателно. Изследователите от Холандия направили експеримент, като дали нови продукти на мениджъри от Philips за тестове през уикенда. Мнозинството се върнали от почивка дълбоко покрусени, защото не успели да стартират устройствата.



Представяте ли си скоро  по магазините да пуснат супер високи технологии както по филмите когато намират някой артефакт и с месеци не могат да разберат как се пуска в действие

prestor

  • Гост
Отг: До къде стигна техническия напредък...
« Отговор #1 -: Март 08, 2006, 21:50:56 pm »
Проблемът не е толкова в напредването на технологиите, а в начина по който се изготвя документацията и в мисленето на хората. Научени сме всичко, с което работим, да ни се однася сдъвкано. На това се дължи и големият успех на Уиндоус като операционна система. Малко са хората, които когато купят някакво ново устройство сядат и прочитат указанията за експлоатация. От друга страна проблемът е точно в тези указания. Те са написани буквално като за малоумници. 20-30 страници обясняват как да си включим телевизора в тока например. Това автоматически отказва всеки захванал се да прочете нещо... По този начин се затваря един порочен кръг.

Неактивен rPaguHaP

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 177
Отг: До къде стигна техническия напредък...
« Отговор #2 -: Август 30, 2006, 16:01:57 pm »
Добре е да се четат инструкциите. Аз въпреки, че съм технически грамотен всеки път когато си купя ново устройство чета инструкциите. Верно, че са написани като за малоумници, но са написани така, че да се разбират от всички (най-вече от хамериканците  :P). Винаги има какво да се научи...  ;D
"Всеки от нас е една градина, а градинарят в нея е нашата воля" Уилям Шекспир

Неактивен Sikozu®

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 144
  • Resistance is futile. You will be assimilated.
    • Aur0ra
Отг: До къде стигна техническия напредък...
« Отговор #3 -: Август 30, 2006, 16:09:48 pm »
До сега не съм срещал подобен уред, но кой знае, може и да дойде денят, в който ще гледам някоя джаджа като индианец. И найстина някой гений го е казал преди повече от 10 години - RTFM
Тъп съм не ме слушайте.

Неактивен Cenestelle

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 587
  • stargazer
Отг: До къде стигна техническия напредък...
« Отговор #4 -: Август 30, 2006, 16:36:12 pm »
RTFM в БГ вариант е 'ако нищо друго не помага, прочети инструкцията', в някакъв вестник преди време го бяха публикували:)
sing what you can't say, forget what you can't play, hasten to drown into beautiful eyes....

Tangrata

  • Гост
Отг: До къде стигна техническия напредък...
« Отговор #5 -: Август 30, 2006, 18:06:55 pm »
Абе не е само до неразбиране. Миналата есен исках да си купя малка печка-духалка.
По магазините 99% от печките от тоя тип са с доста електроника, дисплей и дистанционно.(Живея в Канада, ако това има някакво значение) Взех една на прИмоция и бегом в къщи. Разбира се не ползвам инструкции и направих всичко възможно да я подкарам сам. Аз винаги съм бил техничар и това не ми е проблем. Уви не. По-нататък излезе още по тъпо. След като я разучих из основи излезе, че при всяко пускане трябва да се програмира наново (не можеше да запеметява), т.е. при всяко пускане, трябва да гледаш дисплея, и да натиснеш едно копче 3-4 пъти, за да влезе в режим да духа топло. След това трябва да си избереш желани градуси и да ги набереш, като винаги брояча започва от 18 (т.е. още 7-8 натискания при това пак гледайки дисплея) и това всеки един път като я пускаш тая печка. Е, да ама аз исках да си я пускам нощем, ако ми стане  студено докато спя. Представете си, спиш си, събуждаш се, на тъмно си и искаш да си пуснеш печката. Трябва да станеш, да пуснеш лампата, да я програмираш 5 часа, и чак тогава да си легнеш отново. Гениално нали ? Освен всичко имаше и 3-4 защити дето много лесно се включваха (като прегрее малко или ако я наклониш, докато я местиш), и искаха изцяло рестарт, и то с чакане 10 ина минути. Включваше се някакво дразнещо пискане с тях(нямаше опция за изключване на звука). Е представете си, че това го направи докато спя посред нощ.
Много ясно, че я върнах и си взех друга (дето помни).

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: До къде стигна техническия напредък...
« Отговор #6 -: Август 30, 2006, 23:24:05 pm »
Много е важно когато се купува даден ел. уред ( и всъщност какъвто и да е продукт!), след разопаковането да се огледа добре от всички страни. Това се прави, защото обикновенно лепенката с надпис "NO INDIANS" не се вижда добре. хехехехехехехе :) :) :)  :)  :)  :)
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27