Автор Тема: Полтъргайст - лично преживяване  (Прочетена 11169 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Полтъргайст - лично преживяване
« -: Август 28, 2009, 21:37:36 pm »
Тъй като не съм от вярващите в тези неща, но съм свидетел на нещо подобно, смятам да го споделя с вас всички.

През далечната 2001 година прабаба ми си отиде от този свят. Последните дни, когато беше на легло често я посещавахме. Беше спряла да се храни и охкаше от болки в стомаха, само от това се оплакваше. Дни след погребението се бяхме събрали на вечеря, това беше по време на една буря, и тогава изведнъж се случи нещо неочаквано. Чухме неиния глас, как все едно тя изохка от болка (все едно беше жива), и звукът дойде от кухнята на долния етаж, където няколко дена преди това беше починала. ВСИЧКИ от масата го чухме, след което станахме и отидохме да проверим, но нямаше нищо... Дори и дядо ми, който е абсолютен скептик и комунист го чу, но не каза нищо. Аз обаче няма да го забравя и до ден днешен се питам какво беше това.
 
Някой има ли обяснение за случилото се? 

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Полтъргайст - лично преживяване
« Отговор #1 -: Август 28, 2009, 21:46:36 pm »
ААаааамииии..., нали се знае, че духът до 40 дни се навърта около местата, които е обитавал приживе... та може гладът да е взел връх
В този контекст, в някои селца все още се практикува някакъв ритуал на очистване, при което гробът на починалия се обикаля (и се повтаря при това нещо, но дали е молитва или нещо друго, вече не знам) по някое време след погребението. Това има за цел да помогне на духа да премине отвъд и така човекът да не вампиряса и да тормози домашните.
...water can flow, and water can crash...

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Полтъргайст - лично преживяване
« Отговор #2 -: Август 28, 2009, 22:21:17 pm »
Някой има ли обяснение за случилото се? 

Буря казваш.За мен това е 100% пространствен запис на гласа на баба ти.Натоварила е пространството с емоция, женицата...и магнетизмът на бурята го е изкарал от вибрационния калъп.

Неактивен Hannibal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 200
Re:Полтъргайст - лично преживяване
« Отговор #3 -: Август 28, 2009, 23:06:19 pm »
Нещо подобно се е случвало и на мен, но с дядо ми във вечерта в която почина (това беше преди 2 години)


Мисля си че е искал да се сбогува с мен или знам ли?
« Последна редакция: Септември 20, 2009, 13:41:24 pm от Hannibal »

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re:Полтъргайст - лично преживяване
« Отговор #4 -: Август 28, 2009, 23:27:54 pm »
Някой има ли обяснение за случилото се? 

Буря казваш.За мен това е 100% пространствен запис на гласа на баба ти.Натоварила е пространството с емоция, женицата...и магнетизмът на бурята го е изкарал от вибрационния калъп.
Искаш да кажеш като на Fringe :o   Това наистина възможно ли е :o

Нещо подобно се е случвало и на мен, но с дядо ми във вечерта в която почина (това беше преди 2 години)
Той получи инсулт, лежа парализиран в полусъзнание в продължение на 4 дни, лекарите твърдяха че ще живее още, но ще остане инвалид до край. Вечерта в която почина си бях вкъщи и към 2-3 сутринта , докато бях се онесъл, чух едно "ставааааай!!!" все едно че ми го извика в ухото. Беше гласът на дядо ми. Той много обичаше да се майтапи с мене като ме стряска насън, обаче тази вечер не беше в стаята.... Мога да се закълна че не ми се е сторило, чух го много ясно и отчетливо, тъпанчетата ми пищяха направо...
на  сутринта  се обадиха от болницата и казаха, че е починал в 10 вечерта, а това ми се случи 4 часа по-късно.

Мисля си че е искал да се сбогува с мен или знам ли?
Да, но си бил в полубудно състояние, докато ние бяхме няколко души шокирани.

Неактивен Hannibal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 200
Re:Полтъргайст - лично преживяване
« Отговор #5 -: Август 28, 2009, 23:50:27 pm »
будно, полу-будно все тая..знам какво чух. 
такива работи не са ми се случвали преди, нито след това. Бих казъл че усетих и присъствие зад гърба си, но това не мога да го твърдя с абсолютна убеденост. Случвало ли ви се е да усетите, че някой ви наблюдава в гръб? Аз често улавям това, същата вечер усетих присъствие, независимо, че бях със затворени очи. Това е все едно да си в тъмна стая и да усещаш присъствието на друг човек, но да не можеш да го видиш. За това чувство говоря. 

ДРугото, което няма да забравя е, когато лежеше в болницата парализиран и абсолютно неадекватен , можеше да говори но много неясно, объркано...изреченията му нямаха смисъл, очите му се въртяха. Инсулта беше поразил мозъка му много фатално. Но в един миг съвсем ясно каза на баба ми "майка ти и баща ти те викат" ...излишно е  да казвам, че пра-баба ми е отдавна починала. Дядо ми беше шегаджия човек, ама не чак толкова та да ни пързаля на смъртния си одър. Когато говореше нещо имаше причина за това
« Последна редакция: Август 28, 2009, 23:55:40 pm от Hannibal »

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Полтъргайст - лично преживяване
« Отговор #6 -: Август 29, 2009, 00:22:26 am »
Миии, не зная какъв е тоя филм Fringe...

Става дума за това, че всеки звук и всяка картина могат да бъдат "изкарани от пространството", независимо дали са се случили в миналото или бъдещето, стига да са се случили.
(доста относително казано разбира се)

И от друга страна, тук се намесва и енергийният отпечатък, който доста силно пропива в пространството, ако е много емоционалон натоварен.

И още повече - бурята, това са големи флуктуации в магнетизма на пространството, резки промени в налагянето и прочие разлики в различни амплитуди или с други думи - бурята е хаос.И в качеството си на "хаос енергия", тя може по неведоми пътища да сблъска твоята "настоящо референтна точка" с даден енергиен отпечатък...или звук или картина от миналото или бъдещето, стига да са силно записани в пространството чрез емоция или концентрация и тн.

Смятам, че смъртта и предсмъртните болки са твърде достатъчна емоция, за да се програмира пространството с достатъчно силен енергиен отпечатък, за да се запазят продължително време картини и звуци в холограмата на реалността.
« Последна редакция: Август 29, 2009, 00:23:55 am от Спорт-Здраве4 »

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re:Полтъргайст - лично преживяване
« Отговор #7 -: Август 29, 2009, 01:18:35 am »
Добре, но как може да стане това без някаква машина :nea:

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Полтъргайст - лично преживяване
« Отговор #8 -: Август 29, 2009, 08:53:13 am »
Добре, но как може да стане това без някаква машина :nea:

Ето какво става, когато Космосо-конспираторски форумец пише в Езотерика  ;D Майтап  :blum2:

За кое от всичко питаш?

Програмирането на пространството...не зная как да ти отговоря, това е естествен, природен процес.Когато влезеш в стаята на някого, и ако този някой е достатъчно емоционална личност и ако ти си достатъчно...отворен...можеш да познаеш къде какво по принцип прави из стаята си, и ако си още по-отворен, дори можеш да преживееш онези емоции, които той обикновено изпитва на различните места от стаята си(заради различните дейности, които по принцип извършва там).

Не си ли гледал детективски сериали с екстрасенси? Точно това правят из целия сериал - вървят из мястото на местопрестъплението и съпреживяват емоциите на убиеца, което да послужи като следа срещу него.Това може да се прави от всеки обикновен човек, просто е въпрос на отпускане, отваряне и практика.


А ако говориш как бурята изкарва "записи" от пространството...ами това до известна степен е правено и с машина (радио-сонда - използват се за създаване или разсейване на бури, на принципа на натрупване на "разрушителна" или "градивна" енергия в пространството - в "Проектът Монтоук" достатъчно добре е описана конструкцията и историята им).
Иначе, това също си е чист природен ефект.

Когато в пространството се натрупа едно количество деструктивна енергия...(това е моя дума, в литературата се описва "енергия, движеща се по спиралата в обратна посока на посоката на сексуалната енергия")....
Та когато се натрупа тази енергия в пространството, получава се буря - пространството просто се освобождава от нея - използва я, дава й проявление, изразходва я.
/точно това, което се опитвам да опиша при човека и неговите..."пороци"...по думите на Ницше.Това е същият природен принцип/

И, не че всеки човек може да го направи, но ако условията и подробностите около това нещо са подходящи, един човек може да предизвика буря, стига да насити пространството с тази енергия с обратна посока на сексуалната енергия.

И дори може да се каже, че е прекалено възможно, смъртта на баба ти, в комбинация с някои ваши емоции например, да е пердизвикала, или да е участвала като фактор в предизвикването, на бурята.

И тъй като това представлява "освобождаване на порстранството от емоционална натовареност" - излизат воплите на баба ти като пространствен запис.
« Последна редакция: Август 29, 2009, 08:58:20 am от Спорт-Здраве4 »

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re:Полтъргайст - лично преживяване
« Отговор #9 -: Август 29, 2009, 09:33:07 am »
Интересно. Значи все пак има научно обяснение.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Полтъргайст - лично преживяване
« Отговор #10 -: Август 29, 2009, 10:16:41 am »
Мда, радиосондата действа като в нея има един приемник на...вид радио-честота.И един излъчвател на радио-честота.Приеманата радио-честота е с онази честота, която отговаря на спокойно слънчево време, а излъчваната - която отговаря на буреносно време.Така се прави буря.
Ако излъчвателят предава на честотата на спокойното време, а приемникът приема честотата на буреносното време - разсейва се бурята и времето се прочиства.

Това е страхотно некадърно описание на нещата, защото книгата ми не е в мен в момента и не мога да погледна отново...добре ще е някой да обясни нещата с истински думи :P


Така се появяват сцени и звуци от миналото или бъдещето - като разбиеш яйцето, всичко излиза.Или "като разхвърляш прането, всички кирливи ризи излизат от купчината".
« Последна редакция: Август 29, 2009, 10:18:29 am от Спорт-Здраве4 »

Неактивен Alf

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 77
Re:Полтъргайст - лично преживяване
« Отговор #11 -: Декември 19, 2010, 15:23:40 pm »
Миии, не зная какъв е тоя филм Fringe...

Става дума за това, че всеки звук и всяка картина могат да бъдат "изкарани от пространството", независимо дали са се случили в миналото или бъдещето, стига да са се случили.

Добре а как е възможно дадено събитие да се е случило в бъдещето?Нали бъдещето все още е някаква проекция на низ от възможни алтеранативи,които предстои да се случат,но все още не са реалност??? :blush: :blush:


------ Извън темата ---------
Alf, пробвай следващият път каква е функцията на бутона [Предварителен преглед], ще ти помогне да разбереш и как се цитират мнения.
/Black Adder/
« Последна редакция: Декември 19, 2010, 21:23:23 pm от Black Adder »

Неактивен Hacko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 007
Re:Полтъргайст - лично преживяване
« Отговор #12 -: Февруари 10, 2011, 18:04:36 pm »
Ето ви една  Истинска история

Неактивен Mothman

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 54
  • Отвори ума, сърцето и душата си!
Re:Полтъргайст - лично преживяване
« Отговор #13 -: Февруари 20, 2011, 22:19:59 pm »
Искам и аз да споделя какво ми се случи преди около месец. Не знам дали е било точно полтъргайст, но определено ми изкара акъла!  ;D Та спя си аз съвсем спокойно и по едно време усещам, че се намирам в онова състояние, когато съзнанието ти е будно, но физическото ти тяло спи. И точно тогава усетих, че в стаята освен мен има още някакво присъствие. Нещо сякаш се надвеси над мен и започна да се смее и да говори всякакви гадости в ухото ми. Аз с всички сили се помъчих да се събудя, но напразно. В следващия момент ме събуди адския трясък откъм мивката (в стаята, в която спя има кухненски бокс). Целият се разтреперах, но въпреки всичко успях да заспя. След около час-два обаче случката се повтори. Отново изпаднах в онова полубудно състояние и отново онова ми се разкикоти в ушите. Събуди ме още по-силен трясък откъм мивката. След това отново се помъчих да заспя, като този път обаче си представих как ме обгражда пашкул от златна светлина и си представих как от мен се излъчва златно сияние, което прочиства цялата стая. Явно помогна, защото заспах спокойно. На сутринта, като станах, за да си направя кафе, видях че една от чиниите, които бях измил на предишната вечер, се намира вътре в мивката и е оставена сякаш за миене.  :o Все едно нещо я беше взело от сушилото и я беше оставило там. Ако беше паднала сама, трябваше да се е счупила, освен това трясъците, които ме стреснаха, бяха два, а не един. Все още не знам какво е било това, но мисля че не е било точно полтъргайст. :)
Истината е винаги пред очите ти, стига само да не си ги затворил за нея! ;)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27