Автор Тема: България - Водеща сила в енергетиката???  (Прочетена 10084 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен TRADEKTOM

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 100
  • KILLUMINATI WARRIOR
Преди около месец в неофициялно изказване на Йошка Фишер - външния министър на Германия се цитира "Внимавайте с България тя ще стане водеща сила в енегетиката", преди 1 семица изявление на Румен Овчаров по повод запитване на деутат относно АЕЦ Белене "За сега не се знае относно белене възможно е Българя да стане водеща сила и без нея в енергетиката в близките няколко години". В момента се строй до Асеновград първата в света електроцентрала перпетомобиле с 2 МВ мощност (как ви се струва знам го от човека патентовал технологиятя).
« Последна редакция: Март 11, 2006, 17:30:27 pm от Horus »
Махатма Ганди, Млаколм-Х,  Мартин Лутер Кинг, Джон Ленон, Джон Ф. Кенеди, 2Pac Всички те, умряха в и

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: България-Водеща сила в енергетиката???
« Отговор #1 -: Март 07, 2006, 09:07:55 am »
Принципно всичко е възможно ако има воля затова, но сегашните управляващи показват по-скоро обратни настроения и следвашата година за първи път от доста време насам ще имаме недостик на ток заради закриването на блоковете в Козлодуй. А алтернативни видове енергия има доста въпроса е че главно се умува как те да се направят възможно по-комерсиални и в крайна сметка да се запази статуквото от "тока" да се печелят страшно много пари вместо чисто и просто да се произвежда без печалба за задоволяване на нуждите на населението

Неактивен TRADEKTOM

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 100
  • KILLUMINATI WARRIOR
Отг: България-Водеща сила в енергетиката???
« Отговор #2 -: Март 07, 2006, 09:26:15 am »
Идея си нямаш колко си прав то и тоя пич за който говорая имаше това на предвид ама му казали че ако иска да я направят а тя ще излезне някаде към 2 млн $ трябвало да взимат кинти за тока независомо от това че не се влагало нощо за неговото полочаване поне докато не направят 100 млн $ отгоре за да си напълни някой джоба де ама хубаво че сконите който ще вземе тойа пч  ще направи по голяма та ще им го нали се сещате ......
Махатма Ганди, Млаколм-Х,  Мартин Лутер Кинг, Джон Ленон, Джон Ф. Кенеди, 2Pac Всички те, умряха в и

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: България-Водеща сила в енергетиката???
« Отговор #3 -: Март 07, 2006, 10:05:10 am »
ама хубаво че сконите който ще вземе тойа пч  ще направи по голяма та ще им го нали се сещате ......
Я още един път го напиши, че не разбрах  ;D
Не мисли като човек!-Крион

преминаващ

  • Гост
Отг: България-Водеща сила в енергетиката???
« Отговор #4 -: Март 07, 2006, 11:51:41 am »
ама хубаво че сконите който ще вземе тойа пч  ще направи по голяма та ще им го нали се сещате ......
Я още един път го напиши, че не разбрах  ;D
Миротворец, що ми взимаш функциите, а?  :P

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: България-Водеща сила в енергетиката???
« Отговор #5 -: Март 07, 2006, 13:11:20 pm »
Споко то и аз като се развълнувам понякога така пиша - после си го виждам след някой друг час и ако не ме мързи го радактирам

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: България-Водеща сила в енергетиката???
« Отговор #6 -: Март 07, 2006, 16:17:02 pm »

Миротворец, що ми взимаш функциите, а?  :P
Хи-хи, видя ли как те изпреварих  :P
По темата-не помня кой беше предрекъл, но някакъв българин щял да измисли как да се произвежда енергия по съвсем нов начин, несрещан в световната практика. Ми що тогава да не станем водеща сила? Само че трябва преди това да съберем гадовете на някой стадион и ... да де, няма да се впускам в подробности.  ;D

 Alien, умирам си за тия смайлчета  :P
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: България-Водеща сила в енергетиката???
« Отговор #7 -: Март 07, 2006, 16:27:02 pm »
Аз нарочно ги пускам щото създават яка атмосфера

Иначе аз и сега си мисля че има такива технологии но понеже сме държава, която от доста време не е свободна и управляващите робуват на чужди интереси  по всякакъв начин се пречи на тези неща да навлязат в бита на хората. Сега яко се умува как "безплатната енергия"  да е хем безплатна за някои хем пак по някакъв начин обикновения земен жител да си я плаща! Хем вълка сит хем агнето цяло!

prestor

  • Гост
Отг: България-Водеща сила в енергетиката???
« Отговор #8 -: Март 07, 2006, 21:27:50 pm »
Правил съм проект свързан с геотермалната енергия. Нямате си на представа как с помощтта на съвсем малко допълнителна енергия може да се отоплява цял блок например. Естествено и лятото да се охлажда. Но в момента това се води high tech в света на инсталационната техника и струва майка си и баща си. На практика представлява един "хладилник" и тръби ;). Проблемът ни е че не ползваме ресурсите дадени ни от преродата ефективно. И 200 АЕЦ-а да построим пак няма да стигат ако пилеем енергията на вятъра. Това е пряко свързано с безплатната енергия, понеже такава е политиката в световен мащаб- харчете повече (майната и на планетата). При появата на източник на безплатна енергия всичко това ще се преобърне с главата надолу.

coroviev

  • Гост
Отг: България-Водеща сила в енергетиката???
« Отговор #9 -: Март 07, 2006, 21:32:03 pm »
  Абе аз знам , че тъпите гърци копуват ток от нас и плащат по- малки сметки от нас! >:( >:( >:(

Неактивен TRADEKTOM

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 100
  • KILLUMINATI WARRIOR
Отг: България-Водеща сила в енергетиката???
« Отговор #10 -: Март 07, 2006, 22:58:33 pm »
ама хубаво че сконите който ще вземе тойа пч  ще направи по голяма та ще им го нали се сещате ......

ммммм много извиняваяте ама това не съм го погледнал ето го правилното:

ама хубаво че кинтите който ще вземе тоя пич  ще направи по голяма та ще им го нали се сещате ......
 
Махатма Ганди, Млаколм-Х,  Мартин Лутер Кинг, Джон Ленон, Джон Ф. Кенеди, 2Pac Всички те, умряха в и

преминаващ

  • Гост
Отг: България-Водеща сила в енергетиката???
« Отговор #11 -: Март 07, 2006, 23:02:03 pm »
Е, не беше чак толкова зле - разбираше се.  ;D

prestor

  • Гост
Отг: България-Водеща сила в енергетиката???
« Отговор #12 -: Март 08, 2006, 21:53:40 pm »
Хубаво ще е всеки да си има по едно малко такова в гаража. Тогава какво ли ще прави енергото...

Eon

  • Гост
Отг: България-Водеща сила в енергетиката???
« Отговор #13 -: Март 09, 2006, 09:53:10 am »
С извинение:

Ще го Дух@

Неактивен TRADEKTOM

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 100
  • KILLUMINATI WARRIOR
Отг: България-Водеща сила в енергетиката???
« Отговор #14 -: Март 09, 2006, 10:00:52 am »
Само така Еон и аз съмна същото мнение " да си е........т майката от енергото" а не само да цоцат кинти на наш гръб.
Махатма Ганди, Млаколм-Х,  Мартин Лутер Кинг, Джон Ленон, Джон Ф. Кенеди, 2Pac Всички те, умряха в и

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27