Автор Тема: Японци хвърлиха културна бомба  (Прочетена 5830 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Японци хвърлиха културна бомба
« -: Март 06, 2006, 01:31:15 am »
Новият уебсайт BOMB (Base Of Museums in Bulgaria) съдържа информация за музеи в цяла България и е предназначен за всички, които се интересуват от нашата история и културно наследство или пък планират посещение у нас. Проектът за създаването му датира от 2003 г. и е изцяло дело на японските доброволци, които работят в музеите у нас по линия на Японската международна агенция за сътрудничество (JOCV). Идеята била на едно място в интернет да бъдат представени отделните експозиции, както и богатите колекции, които се съхраняват в архив, поясняват от японското посолство.



автор: JICABG.com/museum

Източник: http://news.netinfo.bg/txtphoto.phtml?iid=144948

В същото време ние не хаем за собствените си светини!!! >:( >:( >:( :'( :'( :'(

prestor

  • Гост
Отг: Японци хвърлиха културна бомба
« Отговор #1 -: Март 06, 2006, 21:45:22 pm »
Някой знае ли български аналог на този сайт. Аз лично не... срамота...

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Японци хвърлиха културна бомба
« Отговор #2 -: Март 06, 2006, 22:26:13 pm »
Нали това казвам :P >:(

prestor

  • Гост
Отг: Японци хвърлиха културна бомба
« Отговор #3 -: Март 06, 2006, 23:35:54 pm »
Просто се съгласявам с мнениети ти Horus. Поздравления за Японците. Дано поне те ни научат да ценим историята си и хубостта на нашата родина.

Неактивен TRADEKTOM

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 100
  • KILLUMINATI WARRIOR
Отг: Японци хвърлиха културна бомба
« Отговор #4 -: Март 07, 2006, 09:09:31 am »
До каде я докарахме Японците който баха слуги наши да ни ценят повече от смите нас СРАМОТА.
Махатма Ганди, Млаколм-Х,  Мартин Лутер Кинг, Джон Ленон, Джон Ф. Кенеди, 2Pac Всички те, умряха в и

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Японци хвърлиха културна бомба
« Отговор #5 -: Март 07, 2006, 10:14:51 am »
Кога са ни били слуги японците?
Не мисли като човек!-Крион

Eon

  • Гост
Отг: Японци хвърлиха културна бомба
« Отговор #6 -: Март 07, 2006, 12:32:39 pm »
Имам една позната...

В мазето на нашия исторически музей... май там беше. Влизат студенти, и по едно време единия бутва нещо керамично, тракийско и то пада и се чупи... Оня се притеснил за малко и бил успокоен от една друга: "Абе мани го лелките ще изчистят... още ги има стотици такива.... :P

Подобна случка в Япония, носим им пак нещо древно, имало е козя кожа (може да е било нещо кукерско)
Ония ще се издавят от миризма... :P, и отношението им към артефакта е, все едно че са намерили светия граал..

то изследвания, стерилизирани ръкавици, карантина... мани мани....

 :P :P :P

Неактивен TRADEKTOM

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 100
  • KILLUMINATI WARRIOR
Отг: Японци хвърлиха културна бомба
« Отговор #7 -: Март 08, 2006, 21:39:49 pm »
Кога са ни били слуги японците?
Ами преди много лета когато Българите са населявали друга част от планетата и сме има ли друг статут.През 1997 декември месец когато П. Стоянов тогавашния президент беше на гостуване на тогавашния Японски министър председател, по същото време обаче е и американския президент Бил Клинтън и в чест на двамата по някакъв случай беше вече не си спомням имаше топовен залп но забележете за американския президент 20 оръдия а за нашия 21!!!! и естествено от американска страна попитали защо за българите 21 а за тях само 20 познайте отговора:
"С тях се познава ме от време в ковто и вашите предци не са съществува ли (целия западен свят)"
Махатма Ганди, Млаколм-Х,  Мартин Лутер Кинг, Джон Ленон, Джон Ф. Кенеди, 2Pac Всички те, умряха в и

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Японци хвърлиха културна бомба
« Отговор #8 -: Март 08, 2006, 21:52:47 pm »
Честно, това не го знаех. Май наистина ще трябва да вземем пример от тях, как се пази и защитава историята.
Не мисли като човек!-Крион

Eon

  • Гост
Отг: Японци хвърлиха културна бомба
« Отговор #9 -: Март 09, 2006, 10:02:24 am »
Този отговор документиран ли е, или е мит??

Неактивен TRADEKTOM

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 100
  • KILLUMINATI WARRIOR
Отг: Японци хвърлиха културна бомба
« Отговор #10 -: Март 12, 2006, 02:29:04 am »
Ами аз го чух по радиото преди около 3 години по едно от предаванията в ранните часове.
Махатма Ганди, Млаколм-Х,  Мартин Лутер Кинг, Джон Ленон, Джон Ф. Кенеди, 2Pac Всички те, умряха в и

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: Японци хвърлиха културна бомба
« Отговор #11 -: Март 12, 2006, 08:20:06 am »
Хмм доста интересен мит - аз не го бях чувал, въпроса е имали го някъде описан по-подробно за какво става въпрос щото за да го кажат това трябва да се бзаират на нещо да не говорим пък държавни глави на чужди държави да се съобразяват в днешно време с него.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Отг: Японци хвърлиха културна бомба
« Отговор #12 -: Март 12, 2006, 10:46:38 am »
Има много източници, които потвърждават интереса на Японците към България и българите. Аз лично бах силно заинтригувана, но информацията е откъслечна и не може да се направи цялостна картина на ЗАЩО и КАКВО.

Не забравяйте и мистерията на съюзничеството през WWII. Знам, че и Вера Кочовска е била 2-3 пъти в Япония на изследвания. Знам също, че те са и най-големия вносител на бактерикус булгарикус за кисело мляко.....

Аз много бих искала да обменим информация за това. Някой знае ли още нещо за интереса на япониците към нас.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27