Автор Тема: Нова секция  (Прочетена 5401 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Нова секция
« -: Март 02, 2006, 20:07:02 pm »
Предлагам да има нещо като отделен раздел "Въпроси" или нещо подобно за начинаещи потребители. Ще е по-удачно отколкото да се бутат между останалите теми, а и ще изпъква между останалите, което в крайна сметка ще е полезно и за хората, които сега започват.
Какво мислите?

преминаващ

  • Гост
Отг: Нова секция
« Отговор #1 -: Март 02, 2006, 20:12:12 pm »
С двете ръце "за" - на мен определено ми трябва.

Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
    • Music of the world
Отг: Нова секция
« Отговор #2 -: Март 02, 2006, 20:17:56 pm »
На мен ми се струва, че е по-удачно да се изясняват нещата в самите теми, иначе малко разводнено се получава. Така сериозните теми ще станат по-пълни, а и по-достъпни за други хора след това, които ще тръгнат да ги четат, без да имат много познания - така няма да им се налага наново да питат и да разводняват дискусията с отделна тема, а информацията по темата ще е събрана на едно място и ще могат да си я открият.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Нова секция
« Отговор #3 -: Март 02, 2006, 20:26:17 pm »
На мен ми се струва, че е по-удачно да се изясняват нещата в самите теми, иначе малко разводнено се получава. Така сериозните теми ще станат по-пълни, а и по-достъпни за други хора след това, които ще тръгнат да ги четат, без да имат много познания - така няма да им се налага наново да питат и да разводняват дискусията с отделна тема, а информацията по темата ще е събрана на едно място и ще могат да си я открият.

Според мен пък точно така се разводняват нещата. Темата трябва да е сбита, с точни отговори и разсъждения. Като питат 100 човека и им отговориш и темата става 30 страници, а фундамента се събира на 1. Ей така се разводнява тема.

prestor

  • Гост
Отг: Нова секция
« Отговор #4 -: Март 02, 2006, 22:41:54 pm »
Подкрепям идеята. По- скоро трябва да има по една тема за всеки раздел, в която се разясняват основните понятия в нея. Темата трябва да има едно мнение (в което ще бъдат понятията) и коментари към понятията. Коментарите да се използват за допълване или корегиране на понятията. При достигане до консенсус. Ще да се трият менията, касаещи едно решение и отразяване на промените в мнението горе ( с понятията). Така виждам аз нещата. Естествено си иска и доизглаждане.

fisk

  • Гост
Отг: Нова секция
« Отговор #5 -: Март 03, 2006, 15:16:35 pm »
Абсолютно ненужно е според мен. Така е във форумите заз програмиране и всякаква техническа насоченост. Като не му е ясно някому  ще прочете, ще ползва този така игнориран сърч, виж форума до настоящи момент ?! О.К. А и за какво са модератотирте някои май скатава  ;D. Естествено причина за всичко може да се намери, според моето мнение не е рационално.. :)

prestor

  • Гост
Отг: Нова секция
« Отговор #6 -: Март 03, 2006, 20:08:22 pm »
Абсолютно ненужно е според мен. Така е във форумите заз програмиране и всякаква техническа насоченост. Като не му е ясно някому  ще прочете, ще ползва този така игнориран сърч, виж форума до настоящи момент ?! О.К.ю

Относно форумите за програмиране и техническа насоченост напълно си прав. Тук положението е абсолютно същото. Има ужасно много хора, които дори и не са чували думата масон например и няма да е зле да има място, където да е обяснено това с 2-3 изречения, за да се заинтрегува по нататъшен интерес. Все пак аудиторията на порталът не е само от върли конспиратори ;).

fisk

  • Гост

prestor

  • Гост
Отг: Нова секция
« Отговор #8 -: Март 03, 2006, 21:32:50 pm »
Ако наистина дори и не си чувал думата масон силно ме съмнява да седнеш да прочетеш тази статия от нямане на какво да правиш. Идеята е всяка тема да си има нещо като речник с основните понятия.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27