Автор Тема: Филми за Новия Световен Ред  (Прочетена 574655 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Филми, които ни подготвят за Новия Световен Ред
« Отговор #885 -: Юни 28, 2010, 12:19:20 pm »
Ето и от къде да си го изтеглите филма.http://www.zamunda.net/details.php?id=214620&hit=1
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен arktur

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 175

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Филми, които ни подготвят за Новия Световен Ред
« Отговор #887 -: Юли 06, 2010, 16:27:34 pm »
The Phantom(2010)-там доста добре обясняват как влияят някои честоти на мозъка на човека и как на практика може да бъде програмиран всеки един,но емоциите понякога пречат.  :hi:
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен pph

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 133
Re:Филми, които ни подготвят за Новия Световен Ред
« Отговор #888 -: Юли 09, 2010, 00:15:03 am »
http://www.zamunda.net/download.php/225015/Hot.Tub.Time.Machine.2010.UNRATED.NTSC.DVD5.BG.SUB-ATA.torrent

Това филмче радва.
Точно обратното, а и няма нищо общо с новия световен ред.
"There is no such thing as death. Life is only a dream, and we are the imagination of ou

Неактивен pesh

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
Re:Филми, които ни подготвят за Новия Световен Ред
« Отговор #889 -: Юли 09, 2010, 18:52:36 pm »
Тук можем да говорим за филми, които направо си носят посланията в себе си и ни разкриват тънко, какво крият от нас. Целта както знаем е, да не бъдем шокирани изведнъж, когато му дойде времето. За един такъв филм, вече се спомена във форума. Това е Equilibrium.


Под темата как филми ни подготвят за новия световен ред(където всички ще са подчиняващи се работници) бих отбелязал друга особеност в този филм и други подобни най-общо казано със супер(или не толкова супер) герои (Вендета веднага идва на ум): идеята че сам едничък човек побеждава цяла тоталитарна система (или побеждава злото, или спасява света от бедствие, или спасява и помага на по-слабите) според мен подсъзнателно заражда идеята, че аз и ти даже не трябва да си вдигаме задника от канапето, за да обсъдим проблемите, да намерим решение как заедно да се справим с тях - не, трябва просто да изчакаме някой способен и надарен индивид да свърши всичката работа вместо нас. Управляващите много лесно могат да се справят с един такъв човек вместо с цяла тълпа хора, които знаят че герой няма да се появи и всичко е в техни ръце.

А от две страници назад където беше споменат Shutter Island ме подсеща и за друго нещо, което много ме нервира в някои филми - конспирации със задънен край. Филма започва пълен с мистерия и факти които не се навързват, постепенно публиката е доведена до чувството че има голяма конспирация зад събитията във филма, накрая даже ни я обясняват буква по буква(за да не остава никакво съмение у по-наивните зрители) но в развръзката се оказва че тази конспирация - ако изобщо има такава - няма никакво отношение със сюжета, виновниците са отделни единици хора, общо взето подсъзнателното послание е че да вярваш в конспирации е доста налудничево и виновият винаги е някой избягал от лудницата. В Shutter Island(абзацът съдържа спойлери): детектив разследва остров, на който всички доказателства сочат че се експериментира върху хора, в последствие се обяснява конспирация че това е секретна операция на държавна агенция(ЦРУ ли беше, не си спомням) за експериментиране върху психиката на хората, как да се промиват мозъци и т.н. НО тъкмо когато става интересно всичко това се захвърля като ненужно и цялата вина за събития във филма се стоварва върху раздвоената личност на Лео - няма конспирация, да се мисли подобно нещо е просто смешно, всичко беше в главата на един луд, тази институция(лудницата в която са) е напълно невинна и се опитва само да помага на хората.(край на спойлерите)
Друг ярък пример, който ми идва на ум е State of Play с Кроу и Афлек: държавна служителка е убита под съмнителни обстоятелства, всичко е обгърнато в мистерия, през целия филм се откриват факти които сочат към конспирация, накрая (както казах - за по-наивните) тази конспирация е казана буква по буква (спойлер от тук нататък) - беше за това как военни контрактори в близкия изток получават държавни поръчки за охранителни фирми които ще бъдат ползвани в задаващата се полицейска държава; но в развръзката пак всичко това е захвърлено като налудничево и виновникът се оказва самичък нестабилен бивш военен. Пак - няма и следа от конспирацията в самия край на филма, всичко е било една теория която се оказва измислица и неверна защото е намерен истинския извършител; Кроу който се пада авторитетна персона във филма също разпознава лудия бивш войник като единствения виновен и не споменава конспирацията до края на филма.(спойлерът свърши)

Неактивен Guns N' Roses

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
  • Не яжте душите си!
Re:Филми, които ни подготвят за Новия Световен Ред
« Отговор #890 -: Юли 19, 2010, 18:01:08 pm »
Eyeborgs/Очи Роботи

## Резюме  : Има камери за наблюдение, предназначени за да ни контролира правителството а всъщност са за да се убиват хора? Дали това е заговор от страна на правителството за подтискане на опозицията, или терористи тайно правят опит за контрол над нашата система за сигурност и сега я използват срещу нас?

След една голяма терористична атака в САЩ използват случая за да включат системата за интензивно наблюдение на правителство, в който всеки фотоапарат в страната е свързан в едно, всичко се вижда в мрежата наречена "Один" ( Optical Defense Intelligence Network). Системата включва милиони мобилни, роботизирани камери за наблюдение, известен като "Eyeborgs", следящи за подозрително поведение, всичко в името на сигурността, на прилагането на закона и поддържане на Америка в безопасност. Агент на Министерството на вътрешната сигурност изпитва подозрение към системата след поредица от странни убийства, в които физическите доказателства, не отговарят на това, което показват видеозаписите. Сега той трябва да работи извън системата, за да разберете кой всъщност контролира Eyeborgs. С помощта на едно предаване и журналист пънкар, който се оказва племенник на президента, той трябва да спре заговор за убийството на президента по време на финалния дебат за изборите.


http://zamunda.net/details.php?id=228189&hit=1
Очите на мъдростта са очи, които могат да обяснят и видят качество във всичко, за да опознаят себе с

Неактивен ulgen

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 67
Re:Филми, които ни подготвят за Новия Световен Ред
« Отговор #891 -: Август 02, 2010, 01:03:46 am »
По отношение на филма Шерлок Холмс - Представи си устройство, което има възможността да контролира всеки просто чрез команда, която работи с радиовълни... Това е бъдещето. - Устройството не е ХААРП, а е Елиптон - оръжието за масов контрол.Макар и двете да се ползват със сходни цели.

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re:Филми, които ни подготвят за Новия Световен Ред
« Отговор #892 -: Август 10, 2010, 14:13:27 pm »


Велик филм! 8)

Неактивен x-file

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 68
Re:Филми, които ни подготвят за Новия Световен Ред
« Отговор #893 -: Август 13, 2010, 19:49:46 pm »
Тази вечер от 9 можете да гледате Последният ден -2 по пробг.
Един филм , който може да се превърне в реалност още днес , утре или само след 2 години :o

Неактивен Salazzar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 20
Re:Филми, които ни подготвят за Новия Световен Ред
« Отговор #894 -: Август 14, 2010, 15:17:50 pm »
"Tekken" в началото - светът е управляван от няколко основни корпорации, няма правителства, всички, които се опълчат, намират смъртта си. Лично за мен това също може да е един бъдещ сценарии за развитието на света  :nea:
"Дела трябват, а не думи." Васил Левски

Неактивен бивш Китаец!

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18

Неактивен бивш Китаец!

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
Re:Филми, които ни подготвят за Новия Световен Ред
« Отговор #896 -: Септември 27, 2010, 15:26:30 pm »
 Е,поне ще нулират наистина безработицата по света!

Неактивен mystica

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
Re:Филми, които ни подготвят за Новия Световен Ред
« Отговор #897 -: Октомври 13, 2010, 19:53:33 pm »
Имам филм на Алекс Джоунс за Новия световен ред от 2010 г. Казва се Invisible Empire. Имам го в моя компютър, но не знам дали тук може да се качват филми и ако може как става. Извинявам се за незнанието, но нали все пак човек цял живот се учи. Моля кажете ми как да споделя с Вас филма.

Неактивен emilkos

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 276
  • Леле, к'во станА
Re:Филми, които ни подготвят за Новия Световен Ред
« Отговор #898 -: Октомври 13, 2010, 23:15:07 pm »
Имам филм на Алекс Джоунс за Новия световен ред от 2010 г. Казва се Invisible Empire. Имам го в моя компютър, но не знам дали тук може да се качват филми и ако може как става. Извинявам се за незнанието, но нали все пак човек цял живот се учи. Моля кажете ми как да споделя с Вас филма.

Заповядай: http://zamunda.net/details.php?id=222341&hit=1  ;)

Неактивен mystica

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
Re:Филми, които ни подготвят за Новия Световен Ред
« Отговор #899 -: Октомври 14, 2010, 11:10:46 am »
Благодаря! Щом го има там, надявам се повече хора да го гледат! Аз лично нямям регистрация там и незнаех, че го има. :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27