Автор Тема: Филми за Новия Световен Ред  (Прочетена 541212 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Филми, които ни подготвят за Новия Световен Ред
« Отговор #570 -: Октомври 22, 2008, 00:33:23 am »
Анди Перо казва, че нещата в Soldier са 1 към 1 и е присъствал на снимането на филма - демонстрирал е на Кърт Ръсел и режисьорите неговите способности.

Неактивен Oneness

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Филми, които ни подготвят за Новия Световен Ред
« Отговор #571 -: Октомври 27, 2008, 17:21:06 pm »
Поздравления за интересната тема, Хорус! Отдавна ме вълнуват скритите послания във филмите. Жалко, че доста от хората, които са постнали тук, не разбират целта на темата, която аз бих интерпретирала така - филми, които отразяват истинската реалност. "Защо"- въпросите са излишни:
Освен че истината се пуска пред очите ни това е и идеалната защита от всякакви сензации и търсения на истината. Лафа " ти май много филми си гледал" предполагам ви е познат ? Та кой човек ще бъде взет насериозно когато твърди нещо което съществувава във фантастичен филм ? Тва е и целта - да не се отрича  а да се иронизира! Така ако някой му се привижда НЛО винаги може да бъде обяснено че "вижда щото го е гледал във някой филм - ама ако нямаше талкива филми и го види тогава нещата се променят - а така всеки може да му бъде прикачена "диагнозата" непоправим фантазьор и киноманиак!
Най-накрая някой да го каже! Направо се разтопих от кеф при прочита на това изказване на Ейлиън отпреди 2 години. Това и аз го повтарям на околните ми, но много малко го приемат насериозно. Споровете кой от филмите е "супер як" и кой - "пълна боза" са абсолютен оффтопик и безмислени от гледна точка на това, че всеки си има собствен вкус. Както качествен филм, така и пълна боза (каквито са повечето, постнати тук) могат да крият отражения на реалността, най-вече защото (би трябвало да ви е ясно) те са бози не заради некадърността на сценариста и режисьора. И от тези бози могат да се научат много полезни неща, затова не е задължително тук да се постват само филми, които са се харесали на постващия. В тази тема нямат място документалните (май има друга тема за тях), поради гореописаните причини, а само fiction - защото там се казват неща, които се цели да бъдат приемани от масите като чиста измислица. Най-яркият пример за мен е "Матрицата", но и много от постовете тук са добри попадения - поздравления на дерзаещите в темата. В близките дни планирам буквално да залея темата от неспоменати заглавия. :P
Започвам с един от най-любимите ми филми - "One Point O" или "1.0". http://www.imdb.com/title/tt0317042/
За българските не знам, но по чуждестранните торенти го има (току що проверих в piratebay). Другият филм на режисьорът - Civic Duty, също е доста любопитен.





 Филма се разказва за един програмист, който получава странни пакети, които са... празни. Точно като пакетите, които влизат в компютрите ни докато сме в интернет, на тръв поглед изглеждат празни, но иначе съдържат вируси. Не искам да разказвам повече, филмът не може да бъде просто разказан и е задължителен за гледане.
 Докато търсех да постна материали попаднах на следната интересна класация:
http://snarkerati.com/movie-news/the-top-50-dystopian-movies-of-all-time/ Доста от филмите в нея са вече постнати тук, но я разгледайте за да наваксате пропуснатите.
« Последна редакция: Октомври 27, 2008, 23:15:55 pm от Oneness »
For The Internets! :D

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Филми, които ни подготвят за Новия Световен Ред
« Отговор #572 -: Октомври 27, 2008, 17:42:10 pm »
Oneness аз пък ти благодаря, че си разбрал замисъла, защото някои и до днес не го разбират... Мислех да пиша този пост от известно време, но сега имам повод.
Подзаглавието на тази тема, наистина е "Филми, които отразяват истинската реалност". Други пък и до днес постват документални филми тук и игрални - в другата тема за документалните - на тото принцип. Приятели :) Как не ви направи впечатление - 2 теми от по близо 40 страници са. Не забелязахте ли, че на едното място има само документални, а на другото само игрални? Чак пък толкова вече...

Преди време бяха готови да ме бият едва ли не, че съм сложил в тази тема невинни детски филмчета, които "какво общо имат с НСР". Отговора се крие в изречението, с което съм открил темата: "Тук можем да говорим за филми, които направо си носят посланията в себе си и ни разкриват тънко, какво крият от нас."

Това включва всякакви елементи от всякакви игрални филми и не-игрални такива с художествен сюжет. Надявам се да е станало ясно веднъж завинаги :)

Неактивен Oneness

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Филми, които ни подготвят за Новия Световен Ред
« Отговор #573 -: Октомври 27, 2008, 18:03:36 pm »
Моля, моля, пак заповядай! Добре дошъл си!  :D И аз се надявам да е станало ясно и продължавам с филмите по темата:

The Wisdom of Crocodiles, в бг излязъл под буквалното Мъдростта на крокодилите, а в САЩ - Immortality. И двете заглавия говорят достатъчно.



Plot
Steven Grlscz (Jude Law) is a vampire living in London, living only for the seduction of his next victim and committed to no one, surviving off the life-giving properties of his conquests' blood. He then meets intelligent and beautiful Anne Labels (Elina Löwensohn), and he seems to have met his soul mate.

Grlscz is conflicted between his feelings for Anne and his vampiric bloodlust. A police inspector (Timothy Spall), investigating Steven's past, may expose his secret.
For The Internets! :D

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Филми, които ни подготвят за Новия Световен Ред
« Отговор #574 -: Октомври 27, 2008, 18:37:25 pm »
Да, определено филмите за НСР са само част от "реалността" и има много други филми които показват неща дето много малко хора си мислят че "реално" съществуват. Така че тази тема е за всички тях. А съм напълно съгласен че има страшно много "бози" с ниски бюджети но съдържащи великолепни идеи и са много полезни ако се гледат заради самата идея. Да не забравяме че тези "с големите бюджети" са много по-поръчкови и много рядко казват нещата които тези с по-малкия бюджет казват.

Неактивен Oneness

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Филми, които ни подготвят за Новия Световен Ред
« Отговор #575 -: Октомври 27, 2008, 22:04:49 pm »
Да не забравяме че тези "с големите бюджети" са много по-поръчкови и много рядко казват нещата които тези с по-малкия бюджет казват.
Най-поръчкови.:P Няма нищо случайно във високобюджетните филми. Надявах се, че поне в този форум хората ще са наясно, че не е бюджета определящ за качеството на филма. Едните специални ефекти не правят филма. И не е задължително филма да е пълен със скъпи специални ефекти и известни актьори за да казва много истина и да завладява. Буквално с подръчни материали може да се направи стойностен филм. Казвам това от позицията на човек, който учи и се занимава с това. Във високобюджетните филми истината е казана индиректно и това е с манипулативна цел, а в независимите филми, които се прожектират главно по фестивали може да се види директна и искрена чиста истина. За това първо преценете (доколкото е възможно) какъв е филма, кой го прави и за какво се бори, за да знаете как да се отнесете към информацията в него и да отсеете възможно най-много потенциал за истина.
« Последна редакция: Октомври 28, 2008, 18:56:14 pm от H. »
For The Internets! :D

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Филми, които ни подготвят за Новия Световен Ред
« Отговор #577 -: Октомври 28, 2008, 12:00:22 pm »
Да попитам само :)
Темата няма ли да бъде много по-полезна и завършена, ако вместо всеки само да пуска плакат и резюме на филма, да драсне и 2 реда защо, как и кое ни подготвя ? Примерно.

Неактивен Oneness

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Филми, които ни подготвят за Новия Световен Ред
« Отговор #578 -: Октомври 28, 2008, 12:13:07 pm »
 Това всеки сам за себе си трябва да открие според мен. Защо реши, че ще ти е по-полезно някой друг да ти го каже, вместо ти сам да си направиш изводите? Не бива да се налага чуждо мнение, а и имайки предвид, че всички сме на различна степен духовно развитие това не би имало смисъл. Така ще си спестим и споровете от типа "Това ни подготвя за еди-какво-си. - Не, глупости, точно това е най-голямата измислица". Достатъчни са ни тези - "Филмът е супер. - Глупости, пълна боза е."  :P
« Последна редакция: Октомври 28, 2008, 12:21:45 pm от Oneness »
For The Internets! :D

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Филми, които ни подготвят за Новия Световен Ред
« Отговор #579 -: Октомври 28, 2008, 12:19:34 pm »
Това всеки сам за себе си трябва да открие според мен. Не бива да се налага чуждо мнение, а и имайки предвид, че всички сме на различна степен духовно развитие това не би имало смисъл.
Именно, колкото повече различни мнения - толкова по вероятно да се открие "истината" :)

Специално по темата, мисля че за да може да се прадпазим от влиянието на тази толкова огромна и силна индустрия е най-добре да разберем как функционира.

Например ,аз мисля че показването на даден "сценарий" на развитие на определени събития, спомага за по-лесното възприемане на "реалността" от масата.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Филми, които ни подготвят за Новия Световен Ред
« Отговор #580 -: Октомври 28, 2008, 18:54:42 pm »
Който преценява го прави, който не - не.
Аз лично не съм склонен, защото обичам провокацията, а не наливането с лейка в мозъка :)

cdms

  • Гост
Re:Филми, които ни подготвят за Новия Световен Ред
« Отговор #581 -: Ноември 01, 2008, 21:19:04 pm »
"Капитала" на Маркс излиза на филм
http://curious.actualno.com/new_193565.html
Да ни е честито.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Филми, които ни подготвят за Новия Световен Ред
« Отговор #582 -: Ноември 01, 2008, 22:11:02 pm »
Който преценява го прави, който не - не.
Аз лично не съм склонен, защото обичам провокацията, а не наливането с лейка в мозъка :)

Да драсваме след инфото за филма по 1-2 провокативни реда тогава  ;)

Неактивен Веселяк-У

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 24
Re:Филми, които ни подготвят за Новия Световен Ред
« Отговор #583 -: Ноември 02, 2008, 17:13:31 pm »
"The Day The Earth Stood Still" - 12.12.2008г

Извънземни заплашват Земята с гибел ако хората не заживеят в мир. А като видях:

http://www.youtube.com/watch?v=A_bNDv0-ZrU
май не е подействало...
« Последна редакция: Ноември 03, 2008, 03:04:59 am от H. »

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Филми, които ни подготвят за Новия Световен Ред
« Отговор #584 -: Ноември 02, 2008, 17:28:20 pm »
Яко филмче се очертава да е.

Жалкото е, че никой не си взема поука от такива филми.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27