Автор Тема: Големи земетресения  (Прочетена 34642 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен alexxx39

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
Re: Големи земетресения
« Отговор #45 -: Октомври 28, 2012, 17:31:03 pm »
 вещичка разбрах от къде ти е никнеима "каквото е горе това е и долу"

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: Големи земетресения
« Отговор #46 -: Октомври 29, 2012, 13:52:00 pm »
Този "учен" е астролог, ама никому неизвестен. Ровя се из астрологията от 5 години и името му до сега не съм чувала. Мързи ме да гледам транзити и прочее за съответната дата, ама Луната да не е за сефте да се приближава до Земята я. Най-много хората с лабилна психика да пооткачат малко и да натворят един куп глупости. Новолунието принципно символизира започването на нещо ново... Астрологията е много точна наука, само дето астролозите нещо не ги бива последните години...  :D

вещичка, имам един въпрос към теб? Обясни ми принципа по който функционира астрологията? Как си го обясняваш? Наизустяването на взаимовръзките - не те прави астролог. Какъв е принципа? :hi:
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Re: Големи земетресения
« Отговор #47 -: Октомври 29, 2012, 15:31:52 pm »
Пурку,

първо е била астрологията. Датировката е от поне преди 5000 години (така съм чела, но вероятността е много повече години). Много години по-късно се разделя на две отделни части - астрология и астрономия, тоест "фисолосфската" част се отделя от математическата. Астрономията е дете на астрологията, колкото и да рипат астрономите срещу това  ;). Факт.

Астрологията борави с архетипи. Тя е сбор от математика, физика, астрономия, философия, интуиция и познание в дълбочина на архетипите, които движат нашият свят.

Принципа, ами как да ти кажа - торсионни полета, енергийни взаимовръзки, квантова физика, интуиция...

Прав си за факта, че масата астролози боравят с наизустени формули относно аспекти, архетипи и транзити, и съзнание и интуиция не вземат никакво участие в процеса. Аз не съм астролог, просто се забавлявам с астрологията и съответно се подпичквам с астроложките във форума, в който пиша  :D. Чрез нея изследвам движението на Духа в материята, забавна ми е кармичната астрология, още и хелиоцентричните системи, деклинации, елементи...

Истината е, че всеки един от нас се ражда в точно определен момент и този момент е запечатан в наталната (рождената) карта на всеки. Аспектите (връзките) между планетите рисуват характера и живота на човека. Текущите транзити дават събитията... Обаче повечето не отчитат едно от най-важните неща - нивата на отработка на планетите. Всяка планета има по 4 нива на отработка. Всяка карта има хоризонтално и вертикално ниво. Затова и е много важно да се спазва един от древните принципи: никой астролог няма право да тълкува картата на човек, който е над неговото ниво! Да ама не... масово се дискутират хороскопи на непознати и съответно се допускат груби грешки...

Мунданната (световната) астрология е съблазнителна, но и много по-трудна, а доста хора залитат и по нея... Ама какво да се прави - човещинка  ;).

Хорарната астрология пък отговаря на въпроси с ДА или НЕ. Прави се за точния час и минута на задаване на въпроса и добрите хорарни астролози просто нямат пропуски в това. Прост пример: събрани сме у дома трима приятели - двама астролози и аз и котката ми изчезна някъде, чак кучето я търсеше. След час завиране по кьошета накрая направихме хорар "Къде е Буда?". Само с хорарната карта си излезе - на по-ниско от нас, на тъмно. Диването беше в мазето на къщата, завряно зад едни кашони  :D.

Та това е в общи линии  :hi:.
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

Неактивен alexxx39

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
Re: Големи земетресения
« Отговор #48 -: Октомври 29, 2012, 17:44:05 pm »
Пурку,

първо е била астрологията. Датировката е от поне преди 5000 години (така съм чела, но вероятността е много повече години). Много години по-късно се разделя на две отделни части - астрология и астрономия, тоест "фисолосфската" част се отделя от математическата. Астрономията е дете на астрологията, колкото и да рипат астрономите срещу това  ;). Факт.

Астрологията борави с архетипи. Тя е сбор от математика, физика, астрономия, философия, интуиция и познание в дълбочина на архетипите, които движат нашият свят.

Принципа, ами как да ти кажа - торсионни полета, енергийни взаимовръзки, квантова физика, интуиция...

Прав си за факта, че масата астролози боравят с наизустени формули относно аспекти, архетипи и транзити, и съзнание и интуиция не вземат никакво участие в процеса. Аз не съм астролог, просто се забавлявам с астрологията и съответно се подпичквам с астроложките във форума, в който пиша  :D. Чрез нея изследвам движението на Духа в материята, забавна ми е кармичната астрология, още и хелиоцентричните системи, деклинации, елементи...

Истината е, че всеки един от нас се ражда в точно определен момент и този момент е запечатан в наталната (рождената) карта на всеки. Аспектите (връзките) между планетите рисуват характера и живота на човека. Текущите транзити дават събитията... Обаче повечето не отчитат едно от най-важните неща - нивата на отработка на планетите. Всяка планета има по 4 нива на отработка. Всяка карта има хоризонтално и вертикално ниво. Затова и е много важно да се спазва един от древните принципи: никой астролог няма право да тълкува картата на човек, който е над неговото ниво! Да ама не... масово се дискутират хороскопи на непознати и съответно се допускат груби грешки...

Мунданната (световната) астрология е съблазнителна, но и много по-трудна, а доста хора залитат и по нея... Ама какво да се прави - човещинка  ;).

Хорарната астрология пък отговаря на въпроси с ДА или НЕ. Прави се за точния час и минута на задаване на въпроса и добрите хорарни астролози просто нямат пропуски в това. Прост пример: събрани сме у дома трима приятели - двама астролози и аз и котката ми изчезна някъде, чак кучето я търсеше. След час завиране по кьошета накрая направихме хорар "Къде е Буда?". Само с хорарната карта си излезе - на по-ниско от нас, на тъмно. Диването беше в мазето на къщата, завряно зад едни кашони  :D.

Та това е в общи линии  :hi:.
не е съвсем сигурно кое е било първо, днес попаднах на няколко филмчета ,там се изказва идеята че астрологията е закърняло познание останало от астрономическите познания на Атлантите,ако ги намеря ще ви кача и линковете

Неактивен alexxx39

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
Re: Големи земетресения
« Отговор #49 -: Октомври 29, 2012, 17:52:48 pm »

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Re: Големи земетресения
« Отговор #50 -: Октомври 29, 2012, 18:14:09 pm »
Виж, не ми се спори. Съдиш от някакъв клип, а аз съм изчела достатъчно литература по въпроса и просто го знам. Не е това темата за такава дискусия  ;).
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

Неактивен alexxx39

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
Re: Големи земетресения
« Отговор #51 -: Октомври 29, 2012, 18:23:59 pm »
Ок мир да има

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: Големи земетресения
« Отговор #52 -: Октомври 29, 2012, 23:45:55 pm »
Е, имах да задам още въпроси към вещичка ...вие пък приключихте дискусията с астрологията - язък. :writer:
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

Неактивен alexxx39

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
Re: Големи земетресения
« Отговор #53 -: Октомври 30, 2012, 10:36:08 am »
Нищо де питай няма да ти секваме порива :D

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Re: Големи земетресения
« Отговор #54 -: Октомври 30, 2012, 11:13:11 am »
Пурку,

питай, няма проблем. Имаше някъде тема за астрологията  ;). Ако знам ще ти отговоря  :D.
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: Големи земетресения
« Отговор #55 -: Октомври 30, 2012, 13:21:44 pm »
...се разделя на две отделни части - астрология и астрономия, тоест "фисолосфската" част се отделя от математическата.

Без да философстваме кой е по-по-най, може ли да се каже така: Към настояща дата, астрономията е материалната част на познанието (ограничена до петте сетива), а астрологията е нематериалната част на познанието. - правилно ли е? ...за да го "навържа" през моята гледна точка.

От Движението на небесните тела (звезди, планети, спътници и т.н.) се извличат всички взаимовръзки и закономерности на астрологията, които оказват влияние върху човека?
С това изречение, изчерпва ли се астрологията или има и друго освен небесните тела?
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Re: Големи земетресения
« Отговор #56 -: Октомври 30, 2012, 14:21:22 pm »
Мммм да, на прав път си  ;). Само, че се налага едно пояснение - небесните тела се свързват с архетипи създадени тук на Земята. Може би от друга гледна точка нещата ще седят по-различно...  :unknown: Поради тази причина и астрологията борави с геоцентричната система.
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re: Големи земетресения
« Отговор #57 -: Октомври 30, 2012, 15:53:25 pm »
Може би доста се отклонява темата за земетресенията, но аз хем искам да попитам нещо, хем да ми свържете по-конкретно приносът и ползата на астрологията за подобни и други катаклизми. Примерно, ако знаете точната дата и час на "раждане" на Земята, все може да се определи някаква зависимост с останалите планети и карти разни. Но тъй като това звучи повече планетарно-космически, а не астрологически като за "човешко раждане", нека е тълкуванията, които биха били различни, ако съм родена на Марс или Венера (понеже съм момиченце  8)) и съответно "въздействието" и участието на Земята като една планета спрямо жизнения ми цикъл и развитие?

и по-конкретно по това:

Цитат
Затова и е много важно да се спазва един от древните принципи: никой астролог няма право да тълкува картата на човек, който е над неговото ниво! Да ама не... масово се дискутират хороскопи на непознати и съответно се допускат груби грешки...

 :unknown:

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Re: Големи земетресения
« Отговор #58 -: Октомври 30, 2012, 18:18:45 pm »
Касио,

рождената дата на Земята сигурно и дедо боже я е забравил вече  :D.

На другия въпрос ще ти отговоря така: всички планети, включително и Земята, отговарят на архетипите, чиито проводници са боговете в древногръцката, древноримската и прочее митологии:

Слънцето - Хелиос, Ахенатон и др.,
Меркурий - Хермес, Тот и др.,
Венера - Афродита (шаврантията  :D),
Земя - Гея,
Луната - Селена, Хеката, Диана Триформис, Артемида, Арианрод и др.,
Лунните възли - глава и опашка на дракона,
Марс - Арес,
Юпитер - Зевс, Мардук,
Сатурн - Кронос (Гностиците и ранните кабалисти идентифицирали Сатурн с бога от стария завет, когото смятали за тираничен баща.),
Уран - Варуна, Прометей,
Нептун - Посейдон, Дионис,
Плутон - Хадес, Ерешкигал.

Не е необходимо да обяснявам всичко по тях. Ако имаш желание прочети, в нета има достатъчно информация и сама ще си отговориш на въпроса.
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re: Големи земетресения
« Отговор #59 -: Октомври 30, 2012, 22:16:02 pm »
Явно не си разбрала въпросът ми  ???

Не ме интересува релацията на планети и Бог-ове от митологиите. А конкретното знание, което астрологията дава при определени конфигурации на звездите, с целия си капацитет на интуиция ... гастрономия и пчеларство.
Не може примерът за една котка, да е достатъчно основание, че определени карти в астрологията или начини на тълкуване, могат да помагат при създала се проблемна ситуация.

Понеже и аз имам позната, която се интересува от астрология и донякъде заради нея приех едно по-толерантно отношение към тази ... "дисциплина" (нарочно не пиша "наука", защото за наука има друго определение) и ето тя какво ми отговори по въпросът, който зададох към теб. Ти го отнеси разбира се към планетарно-космическите въпроси и земетресенията по темата и може и да ме задоволи отговорът ти. Ако признаеш, че това вече е в обсегът на други науки като :астрономия, геология, физика и т.н., ще приема, че само и единствено астрологията нито ми помага, нито ми вреди и може спокойно да си умра, без да съм я изучавала или да съм се възползвала от "услугите й"  :hi:

Цитат
...не знам да има такъв "древен принцип". Ако дамата, която цитираш е решила да се съобразява с подобен - решението и си е лично нейно.
От друга страна, макар и профанизирано, подобно твърдение може да касае темата за т.нар. "личната воля" на притежателя на картата.
Астрологът може да изреди различните варианти за събитие, тълкувайки дадена астрологична ситуация, но изборът (а оттам и реалното събитие, което ще настъпи) зависи единствено от личната воля на притежателя на съответната астрологична карта.

В този ред на мисли, ако астрологът не успее да превъзмогне субективната си преценка за някакво указание в астрологичната карта, има вероятност да подведе клиента си за естеството на събитието, което това указание дава.


Темата, която тук коментираме, също е благодатна в това отношение:(става въпрос за моментно разположение на Уран)
Урановата опозиция  се случва точно по оста Трети дом (комуникации, пътувания на кратки разстояния)- Девети дом (чужбина, пътувания на далечни разстояния). Едно от материалните неща, които Уран символизира, е електроенергията.
Опозицията е предизвикателство, нещо, което ще извади човек от нормалния, рутинен негов живот и ще го накара да вземе решение да действа или не. Всяка алтернатива ще поведе след себе си и съответното "разклоняване" на събитията, зависимо от личната воля на човека.
Е, на сцената имаме четири действащи "образа":
1. Електроенергия, електричество (освен какво или не друго, символизирано от Уран)
2. Комуникации, средства за комуникация и информиране (но и близки пътувания)
3. Далечно пътуване, чужбина
4. Предизвикателство в събитиен план, с участието на горните три теми.

В това предизвикателство можеш да избереш: да останеш вкъщи, да не пътуваш, страхувайки се от предизвикателството, или пък - да пътуваш, приемайки предизвикателството. Астрологът тук не може да те посъветва да пътуваш или да не пътуваш - това е твое решение.
По-нататък - веднъж пристигнала на мястото на действието -чужбина, можеш да избереш да не докосваш никакви електроуреди. Ти обаче избираш  да приемеш предизвикателството - да включиш изключените модеми, рисийвър, телевизор, лаптоп и прочее.
Следва токов удар, от който се поврежда не хладилникът или печката,а именно трансформаторът (електроенергия, Уран) на модема (комуникации, Трети дом).

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27