Автор Тема: Сензационно!!! Откриха уникална гробница до Дунав  (Прочетена 19918 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Sekhmet

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 139
Пещерняци откриха уникално тракийско светилище, което може да засенчи дори Перперикон. Сензационната новина съобщи шефът на спелеоклуб "Дервент" Евгени Коев, предаде Стандарт.

"Намерихме пещера с 4-метрови човешки фигури, наоколо има и гробници", обясни той. Целият комплекс е много добре запазен и е с диаметър от няколко километра. Мястото е близо до Дунав, но засега се пази в тайна, за да се избегнат иманярски набези.

"Готов съм веднага да видя находката, макар да стана модерно сравнението с древното светилище край Кърджали", коментира пред изданието професор Николай Овчаров. Според него, ако разказът на пещерняците е достоверен, България може да се е сдобила с нова световна забележителност.

"Новото светилище се състои от уникална пещера с 4-метрови човешки фигури. То е поне отпреди 20 века. Целият комплекс е много добре запазен и е с диаметър от няколко километра. В тях има и гробници. Предполагаме, че те са на богати владетели или жреци", каза Коев.

Това не е първото откритие на клуб "Дервент". Сред най-големите постижения на Евгени Коев е една от арбанашките пещери, известна като Малката. В нея експедицията открива уникално изображение на Богородица от Средновековието. То е изрисувано върху загладени пукнатини и цепнатини на една от стените. Образът е разположен така, че между 3 и 4,30 часа следобед слънчев лъч прониква от миниатюрен отвор и го осветява.

http://avtotravel-bg.blogspot.com/2009/06/blog-post_8634.html

С нетърпение чакам доказателствата за съществуването й. Дано да не покрият това откритие
« Последна редакция: Август 03, 2009, 23:20:51 pm от H. »

Неактивен rado89

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 224
Мен също ме обзе приятно нетърпение, дано скоро разкрият подробности и най-вече снимки.
A Coward Dies A Thousand Deaths! A Real Man Dies But Once!! 2PAC

Неактивен invio

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 125
Както всичко в България и за това няма да има пари и ще го оглозгат иманярите.
И е много интересно как комплекс с диаметър няколко километра е останал непокътнат?

Неактивен Sekhmet

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 139
Ами това все пак е пещера, а там май не влизат иманяри. Все пак, за да влезеш вътре е необходимо и друго оборудване освен металотърсача. Интересно ми е обаче и как са разбрали, че това светилище е отпреди 20 000 г. А тези огромни фигури може би са на "ангелите на Енох"?!

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
20 века по 100 години = 2000 години,а не 20 000. Тъкмо навреме за траките.
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен lokmar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 239
Ами 2O века е само предположение може и да са от доста повече време там.  :-\

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Или пък от доста по-малко...
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

cdms

  • Гост
Гил, отивай в синагогата да се молиш. Всичко българско ли ще отричаш ???  laugh
Находката може да се окаже много ценна. Сигурно тамплиерите на Николай Овчаров ще спонсорират краденето на реликвите.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Цитат

"Намерихме пещера с 4-метрови човешки фигури, наоколо има и гробници", обясни той. Целият комплекс е много добре запазен и е с диаметър от няколко километра. Мястото е близо до Дунав, но засега се пази в тайна, за да се избегнат иманярски набези.

Това че го крият не ми вдъхва много доверие - дано да не изнесат те самите разни неща оттам. Ако наистина са намерени тези 4 метрови човешки фигури това е наистина огромно откритие и е възможно още да "бистрят идеи" как да го нагодят към "казуалните теории". Иначе вместо да го крият трябваше точно обратното - да гръмнат всички медии и да се прати и държавна охрана на обекта ако толкова ги е страх.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Не бистрят идеи и най-вероятно ще даде много нова иформация. Но така или иначе винаги е необходимо да има някакви подготвителни проучвания преди да почнат да пускат хора да го гледат - няма да оставят предметите да си лежат по земята я...
Алиен, както виждаш всички медии са гръмнали ,а най-вероятно вече има и охрана.

Тамплиерите не са ли на папата - БД
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Цитат
Намерихме пещера с 4-метрови човешки фигури, наоколо има и гробници
В началото мислех, че са намерили 4-метрови скелети, но сега ми се струва , че са намерили рисунки.   :-\
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Цитат
Намерихме пещера с 4-метрови човешки фигури, наоколо има и гробници
В началото мислех, че са намерили 4-метрови скелети, но сега ми се струва , че са намерили рисунки.   :-\

Така поднесено изречението би трябвало да се тълкува не като скелети а като статуи но ако са само рисунки ще бъде жалко.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Дори рисунки да са, пак е доста ценно откритие
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Определено е ценно. А първата ми мисъл по повод на 4-метровите скелети беше, че това са на атланти.  ;) Викам си-айде, те сега разбихме всички представи за древната история.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Дори рисунки да са, пак е доста ценно откритие

Така е то зависи и от самите рисунки колко са детаилни, цветове и т.н. сумати подробности, но аз първо си помислих за нещо подобно на "истуканите", но май е по-вероятно да са 4 метрови рисунки.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27