Автор Тема: Етнически мир - май е било само мит?  (Прочетена 19142 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

virtual

  • Гост
Отг: Етнически мир - май е било само мит?
« Отговор #15 -: Февруари 26, 2006, 01:33:49 am »
Ако Атака не почнат след няколко години няма да говорим за България а за Турция ???

prestor

  • Гост
Отг: Етнически мир - май е било само мит?
« Отговор #16 -: Февруари 26, 2006, 01:56:01 am »
Ако Атака не почнат след няколко години няма да говорим за България а за Турция ???

Напълно си прав. Мисля, че и двамата сме на една страна. Просто аз не удобрявам насилието и размириците! А има голяма част от хора, които под национализъм разбират скинарство.

virtual

  • Гост
Отг: Етнически мир - май е било само мит?
« Отговор #17 -: Февруари 26, 2006, 02:04:31 am »
Пълна подкрепа :D и аз съм за не насилие просто представям фактите и възможните изходи :( Щеше да е гот да си живеем всички(щелия свят) мирно и тихо.
Много по бързо щяхме да се развиваме ако разходите ни за зло се използваха за добро.
На човека грешката му е че все сам си пречи,инакрая другите са му виновни(Бог).

Неактивен RedGuy

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 770
  • Your personal geopolitical therapist.
Отг: Етнически мир - май е било само мит?
« Отговор #18 -: Март 17, 2006, 13:49:47 pm »
Ако Атака не почнат след няколко години няма да говорим за България а за Турция ???

ЗНАМ КОЛКО МНОГО СЕ РАДВА ХОРУС НА ЛАТИНИЗИРАНИ ПОСТОВЕ. СЕГА КРЕДОР-А НЕ РАБОТИ. ЩЕ СИ КИРИЛИЗИРАМ ПОСТИНГА КАТО СЕ ОПРАВИ САЙТА ИМ. СОРИ.

Според мен, ДПС не е предизвикало АТАКА с нищо.

Онези, които предизвикаха АТАКА са останаталите партии, с тяхната некомпетентност и корумпираност. Да не забравяме, че първият, който започна да се произнася срещу Доган, беше Костов, с неговото ДСБ, който се опитваше да прилича на някакъв националист. Или, някой да знае каква идеология изповядва ДСБ, освен Костовизъм? Доколкото разбрах, основен мотив за създаването на ДСБ е била така наречената 15% електорална националистическа ниша, която всъщност АТАКА обра, че даже и загреба от електората на БСП и на теория си поделиха с ДСБ националистическия електорат. Пак казвам, доклкото наистина ДСБ са националисти, можем само да гадаем.

Най-важното. Както вече казахте горе, а и каквито бяха изявленията на Волен на митинга му, основната причина той да е там е да даде възмездие на хората, заради: корупцията, социалната безотговорност и нищетата. С тези обещания той апелира към социалния електорат най-вече.

Иначе, за ДПС-то, той се изказва срещу тях, в опит да апелира към заблудените насионалисти. (Казвам заблудени, понеже за мен от Гвардията и останалите сайтове, са най-подходящи за националисти. Затова, след разрива му с Расате, предполагам, истинските националисти ще спрат подкрепата си към Волен. Доколко това е вярно, ще се види.) Както Макиавели казва, когато един народ е преживял някакъв шок, то той го помни вовеки. Затова и АТАКА успява да си играе със страха от 500-те години окупация и асимилиране.

Реално погледнато, ДПС е една партия, която се е утвърдила в българската партийна система в центъра и нейният лек идеологически багаж я прави много изгоден коалиционен партньор. На практика, ако и да е неконституционна, то факта, че обществото досега нищо не е направило по въпроса означава, че каквато и да е, тя е възприета от гражданите на РБългария. Тя има опит във властта, нейното участие досега не е оспорвано от никого, вече 15 години - няма за кога да се правят опити, преднамерено да се свали от властта. Да не забравяме, че има и други етнически партии на тоя свят: Шведската народна партия във ФИН, и от гледна точка на "човешките права", нашите нови европейски съседи надали биха погледнали с добро око да се криминализира ДПС, защитаваща интересите на българските турци.

Освен това, след подобни опити, тъй като АТАКА роди или даде повод за изкуствено създаване на някакъв род национализъм у българските турци, разпиляването на ДПС не само ще даде повод за активизация на този род национализъм, но, и даже по-скоро, ще подтикне много хора към членство в подобен род организации и после ще стане много лошо. Доган държи полически контрол над българските турци, а оттам в голяма степен възпрепятства тяхното увлечение към турският национализъм. Да не забравяме негативната реакция на Националното Движение за Права и Свободи към Миллет-Тракия!

И така, какво да започнат АТАКА?
« Последна редакция: Март 17, 2006, 14:08:58 pm от Eon »

Неактивен RedGuy

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 770
  • Your personal geopolitical therapist.
Отг: Етнически мир - май е било само мит?
« Отговор #19 -: Март 17, 2006, 14:13:38 pm »
И още. Ако се страхуваме от спадащата раждаемост, запустяването на населените места, не-строенето на християнски храмове, то кой ни е виновен? Доган? Просто, с АТАКА, идеологическата палитра се запълва. Беше социалната държава, после бяха демократите и капиталистите, после започна олекотяването на идеологическия багаж на партиите, с Царя, докато не стана свръх-лек, с АТАКА.

От друга страна, отстраняването на АТАКА също с нищо не би помогнало, а само ще влоши положението. Вече, българският етнос е крайно нестабилен и както вече отбелязах на друго място, политическата култура в БГ започва да се крепи на национализма, ако погледнем по-младите поколения, които тепърва ще покълнат. Ето защо, насилственото отстраняване на АТАКА, също както и с ДПС, ще доведе до запълване на редиците на НП Националистически Организации и ще доведе само до физическа саморазправа и безпорядъчно насилие.

И да свърша тук, вече, някой трябва да каже на електората, че дори времето на бляновете свърши. Вече България не разполага с никакви ресурси, които биха дали основание за какъвто и да е просперитет в близките 2 поколения. На хората трябва да им е ясно, че дори и бат' Волен да яхне белия кон, тази 1600 лв  мин. заплата е само мит. Очаквам спад на населението (българското) до не-повече от 3 милиона и бавния преход към много работа и ниско, но редовно заплащане и бавното трупане на капитал и чак тогава "изплуване на България от авто-нихилистическото блато", в което се намира сега- някъде към 2060.

Eon

  • Гост
Отг: Етнически мир - май е било само мит?
« Отговор #20 -: Март 17, 2006, 14:16:14 pm »
И да свърша тук, вече, някой трябва да каже на електората, че дори времето на бляновете свърши. Вече България не разполага с никакви ресурси, които биха дали основание за какъвто и да е просперитет в близките 2 поколения. На хората трябва да им е ясно, че дори и бат' Волен да яхне белия кон, тази 1600 лв  мин. заплата е само мит. Очаквам спад на населението (българското) до не-повече от 3 милиона и бавния преход към много работа и ниско, но редовно заплащане и бавното трупане на капитал и чак тогава "изплуване на България от авто-нихилистическото блато", в което се намира сега- някъде към 2060.

агрее

coroviev

  • Гост
Отг: Етнически мир - май е било само мит?
« Отговор #21 -: Март 17, 2006, 17:31:26 pm »
  Така е логично , ама тук е България....никой не знае как ще се стекат нещата....вече почвам да си мисля , че ако преди 16 г. беше станала гражданска война ,нещата щяха да са различни сега. Какво се  получи на практика , опозиция съставена от СДС и ДПС , но и двете са креатури на ДС. Във т.нар велико народно събрание , депутатите се поздравявали със "Здраве желаем другарю полковник.". За какви защити на малцинства и какви опозиции изобщо може да става дума!
  И сега другаря Костов-бивш главен асистент по политикономия в МЕИ -София! Другарката Костова-партиен секретар , пак там!
  Като гледам поне моя кръг познати над 55г.,Костов обра гласовете на "сините бабички".Както преди имаше "червени бабички " ,сега има "сини бабички"! 

Eon

  • Гост
Отг: Етнически мир - май е било само мит?
« Отговор #22 -: Март 18, 2006, 07:52:08 am »
етническото напрежение е в главите на някои хора, които не виждат цялата картина....



business рулз :P

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Етнически мир - май е било само мит?
« Отговор #23 -: Март 19, 2006, 04:06:51 am »
Какви са тези глупости "български турци"? Все едно да кажеш турски българи. Тези т.нар. "български турци" са в по-голямата си част чисти българи, които изповядват мюсюлманската вяра, вследствие на насилственото помохамеданчване в  Родопите по време на турското робство. Основната цел на ДПС е да накара тези хора да се чувстват различни от останалите си съграждани, т.е. като им внушат, че са турци и какви ли не други. Засега се справят доста успешно. Следващата стъпка може би е автономия на тези области. Тука и Волен не помага особено, въпреки, че се противопоставя на ДПС. С непрестанните си скандирания против турците, той насажда омраза м-у българите които изповдват мюсюлманството и християните ( ако мога така да ги разгранича). Може би това е отговора на въпроса на Атила какво ще излезе от всичко това, може би това е "синтезата". Дано да не съм прав.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Eon

  • Гост
Отг: Етнически мир - май е било само мит?
« Отговор #24 -: Март 19, 2006, 09:05:32 am »
Какви са тези глупости "български турци"? Все едно да кажеш турски българи. Тези т.нар. "български турци" са в по-голямата си част чисти българи, които изповядват мюсюлманската вяра, вследствие на насилственото помохамеданчване в  Родопите по време на турското робство.

Да. Tова са т.нар. помаци.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Етнически мир - май е било само мит?
« Отговор #25 -: Март 20, 2006, 01:05:40 am »
Аз не мога да ги наричам така, защото това си е обида. Чисти българи са си, само, че не са християни, няма смисъл да ги разграничаваме от нас. Така един вид помагаме на ДПС.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен RedGuy

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 770
  • Your personal geopolitical therapist.
Отг: Етнически мир - май е било само мит?
« Отговор #26 -: Март 20, 2006, 13:16:30 pm »
Аз не мога да ги наричам така, защото това си е обида. Чисти българи са си, само, че не са християни, няма смисъл да ги разграничаваме от нас. Така един вид помагаме на ДПС.

Какви са тези глупости "български турци"? ...

Значи разбирам те, но какво да се направи вече?

Това какъв си е чиста проба личен избор, който може да е повлиян отвън. Идентичността и етническата принадлежност, освен че зависят от физическите характеристики на индивида, зависят от личния избор и социалното инжениране. Така например, много хора са ме опреличавали на Испанец, Французин,Германец, Поляк, Руснак, Турчин, Истински Османлия, Йорданец, Иранец,а от личните ми наблюдения съм съвместим с крайно северозападните индийци и крайнозападните китайци, които нямат нищо общо с китайците от останалата част на страната. Въпреки това, аз казвам, че съм българин. И ако погледнем средновековните книги, как са нарисувани българите, ще видим, че не сме крайно близки с тях, което ще рече, че външността не е определящ фактор за това каква етническа идентичност ще имаш.

Нека например да видим Македонците. Лингвистично и физически, ние можем да кажем, че те са българи, което и правим, но те въпреки това казват, че са Македонци, заради социалното инжениране върху тях. Това социално инжиниране ще рече: манипулация на езика, историята и политическото дефиниране на това, кое е Македонско.

Въпреки това, въпреки всичко, последно стои и личният избор. В днешно време хората имат достъп до доста информация и се предполага, че всеки може сам да решава за себе си. Ето защо, македонците са решили, че са македонци, въпреки явната лингвистична и историческа умишлена политическа манипулация.

Така и аз. Използвам български турци, не защото искам да налагам моята воля, а просто да уважа избора на тези хора, което не означава, че не ги чувствам близки като българи. Не всичко е личен избор, но то е последната фаза в личното дефиниране на личността.
« Последна редакция: Март 20, 2006, 13:25:34 pm от RedGuy »

Eon

  • Гост
Отг: Етнически мир - май е било само мит?
« Отговор #27 -: Март 20, 2006, 13:21:06 pm »
Така и аз. Използвам български турци, защото не искам да налагам моята воля, а просто да уважа избора на тези хора...

Това е много важно.

Ако един помак от Родопите каже, че е българин аз ще го приема като такъв, ако каже че е турчин ще го приема като такъв, ако каже че е помак ще го приема като такъв...
дори и ако ми каже, че е марсианец....
 ;D

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Етнически мир - май е било само мит?
« Отговор #28 -: Март 20, 2006, 17:07:40 pm »
Ред, прав си, но и много от хората за които говориш си се определят като българи. За съжаление има и такива които се подвеждат по лъжите на някои хора. Поздрави. ;)
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Eon

  • Гост
Отг: Етнически мир - май е било само мит?
« Отговор #29 -: Март 20, 2006, 17:31:03 pm »
Е щом се определят като такива
тогава са българи

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27