Автор Тема: Теорията на еволюцията е лъжа  (Прочетена 21545 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен pi4karo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Re:Теорията на еволюцията е лъжа
« Отговор #15 -: Юли 04, 2009, 00:32:15 am »
Теорията за еволюцията на Дарвин е, че е възможно преливането на един вид в друг.Това не е вярна еволюция, той се отказва от нея в последствие и до сега не е намерено доказателство, че може да е вярна.

Вярната еволюция е, че всеки вид се развива в определена посока.

И така, вярното е, че човекът се развива в определена посока.Не е вярно, че е произлязал от друг вид.човекът винаги е бил човек, от самото начало.Но не е същия човек, като в началото.

Напълно съм съгласен с теб !
В книгите си турския учен Харун Яхя оборва точно твърдението на британския псевдоучен Ричард Докинс, който твърди, че еволюцията е на генно ниво, т.е. ние сме машини за оцеляване на гените си и са оцелявали точно тези гени, които създадат по-добри машини, в това едва ли някой би повярвал ... Харун Яхя го оборва като пита за пример за положителна мутация, но Докинс не дава.
« Последна редакция: Юли 05, 2009, 17:50:37 pm от Mirotvorec »

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Теорията на еволюцията е лъжа
« Отговор #16 -: Юли 04, 2009, 02:28:19 am »
pi4karo, чудесно е, че разсъждаваш по въпроса с религиите.Щом си започнал да ги сравняваш, значи е въпрос на време да стигнеш и до изводи.Времето ще покаже какви са, просто дерзай ;)

Само че аз лично се съмнявам да намериш отговори за еволюцията там.Още повече, че ако могат да се погледнат нещата под друг ъгъл - Яхя мисли логично, но културата му и възпитанието му карат въображението му да обяснява нещата с Аллах, тъй като на изток тази тема е силно индоктринирана.

Всъщност човечеството е достигнало до едни и същи неща, които обаче още не му се отдава да изпита и осъзнае.И тъй като са непознати, всяка част на човечеството оприличава тези непознати неща на своите кумири и втълпяваните от културата им митични образи.
Западняците обясняват непознатото за себе си с неверни и абсурдни твърдения, които наричат "научни".На изток се ширят пранични и кришнамуртски простотии.В близкия изток обясняват всичко с религия, защото ако на запад най-силната робия на съзнанието е науката, то в близкия изток е религията.Тези две неща в тези две географски области всъщност постигат едно и също - държат населението в здрави културни примки, за да може да бъде по-лесно управлявано.
И поради тази им черта западната наука и източната религия всъщност са едно и също нещо! Науката е западната религия, а религията е източната наука :)

Докато ти е интересно, рови се в религиите на човечеството.Но в тях няма нищо за откриване - казвам ти го като предварителен съвет, ти все пак провери за себе си.
« Последна редакция: Юли 05, 2009, 17:51:34 pm от Mirotvorec »

Неактивен KoRn

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 80
Re:Теорията на еволюцията е лъжа
« Отговор #17 -: Юли 04, 2009, 10:32:27 am »
Както казах, религията няма нищо общо с еволюцията или по-скоро, ако следвахме само религията, сега нямаше да сме развита цивилизация. Нали знаете, че науката и религията са две противоположности.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Теорията на еволюцията е лъжа
« Отговор #18 -: Юли 04, 2009, 12:16:58 pm »
Не, не са.Даже не са различни неща.Темата е за друго обаче.
« Последна редакция: Юли 05, 2009, 17:52:28 pm от Mirotvorec »

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Теорията на еволюцията е лъжа
« Отговор #19 -: Юли 04, 2009, 21:35:49 pm »
Аз мисля,че теорията на Дарвин е лъжа.Човекът неминуемо върви по пътя на еволюцията и еволюира,но не вярвам,че сме тръгнали от маймуните.А иначе въпросният Харун Яхя дава много добри примери до какви последици за човечеството е довела тази Дарвинова теория.

Неактивен pi4karo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Re:Теорията на еволюцията е лъжа
« Отговор #20 -: Юли 04, 2009, 23:10:29 pm »
Евала за мнението, точно така е, съгласен съм, че човек се променя, ама не можем да сме произлязли от друг вид .
« Последна редакция: Юли 05, 2009, 17:52:56 pm от Mirotvorec »

Неактивен pi4karo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Re:Теорията на еволюцията е лъжа
« Отговор #21 -: Юли 05, 2009, 09:30:54 am »
 Идеята е, че в момента се опитвам да изведа емпирично съществуването на създател на вселената, тъй като тя очевидно е създадена . Смятам, че Вселената е създадена преди милиарди години като хората сме се появили именно поради волята на Аллах, еволюцията на макрониво, т.е. от вид във вид няма как да стане, тъй като мутациите на генно ниво, при които се променя броят на хромозомите, няма как да стане без индивида да бъде тежко увреден.
« Последна редакция: Юли 05, 2009, 17:56:25 pm от Mirotvorec »

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re:Теорията на еволюцията е лъжа
« Отговор #22 -: Юли 05, 2009, 09:52:02 am »
Пика4о, ако се опитваш емпирично да доказваш бог, по-добре си намери някое по-полезно занимание. От това няма  да излезне нищо. Това,че нещо има закони - т.е. следва определени нюпосоки и тенденции, далеч не означава че е създадено от някой.
 Напротив наличието само на разнообразие , наследственост и приспособяване са достатъчни за възникване на каквито и да е структури от хаоса, без да има нужда от какъвто и да е създател.

Харун Яха е по-скоро имам, отколкото учен, тъй че не ми го хвали. Земи прочети повече за теорията на Еволюцията, както се възприема тя в момента, и при това не с материали от противниците и, освен ако не са сериозни изследователи (креационистите по правило не са).
« Последна редакция: Юли 05, 2009, 17:57:42 pm от Mirotvorec »
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Geo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
    • Fenomenibg.com
Re:Теорията на еволюцията е лъжа
« Отговор #23 -: Юли 05, 2009, 11:21:05 am »
Харун Яхя не е никакъв учен а просто поредния ислямски фундаменталист, който, спонсориран с огромни суми от определени ислямски фондации, издава кирливата си книга в стотици хиляди луксозни бройки. Тя се разпространява безплатно в ислямски училища, за да промива мозъци с глупости. Нито едно от твърденията в книгата не е вярно, снимковия материал, на който реално почива книгата му, е крайно непрофесионален. Който му се задълбава поне малко, да види тук:

« Последна редакция: Юли 05, 2009, 11:21:56 am от Geo »

Неактивен invio

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 125
Re:Теорията на еволюцията е лъжа
« Отговор #24 -: Юли 05, 2009, 18:08:36 pm »
Няма учен, който да обяснява нещо с Бог. За да го обяснява по този начин, то той е духовник и се самообявява за учен. Следователно теорията му е "въздух под налягане", създадена единствено за да подхранва вярата в религиозната му общост.
По времето на създаването на теорията на Дарвин е прохождала науката, в момента има доста източници на информация и може да почетеш повечко преди да повярваш на някой, че Бог е създал всичко с вълшебна пръчица, което е смешно за всеки човек с реално и цивилизовано мислене.

Неактивен Oneness

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Теорията на еволюцията е лъжа
« Отговор #25 -: Юли 05, 2009, 18:41:53 pm »
 Има такива учени, зависи какво разбираш под "Бог". Не става въпрос за магическа пръчица, а за изкючителният разум на Вселената. Един от тези учени е Насим Харамейн, който решава недовършените уравнения на Айнщайн и е първият, който създава работеща Всеобща теория (Unified Field Theory). В наскоро издадения си труд "Универсален скалиращ закон за организираната материя" (Scale Unification – A Universal Scaling Law For Organized Matter), той обяснява структурата на Вселената и че начинът на организация е един и същ от елементарните частици до галактиките. Тази теория важи за всичко, в което се изразява уникалността й, а не просто за част от нещата, както са всички теории създавани досега. Който се поитересува от работата на този учен ще разбере много за възникването на живота: http://theresonanceproject.org/, http://video.google.com/videosearch?q=nassim+haramen&emb=0&aq=f#q=nassim+haramein&emb=0.
For The Internets! :D

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Теорията на еволюцията е лъжа
« Отговор #26 -: Юли 06, 2009, 10:02:18 am »
Идеята е, че в момента се опитвам да изведа емпирично съществуването на създател на вселената, тъй като тя очевидно е създадена . Смятам, че Вселената е създадена преди милиарди години като хората сме се появили именно поради волята на Аллах, еволюцията на макрониво, т.е. от вид във вид няма как да стане, тъй като мутациите на генно ниво, при които се променя броят на хромозомите, няма как да стане без индивида да бъде тежко увреден.
Творение „от нищото“ няма как да съществува. Да, вселената е сътворена, но съставящите я елементи не са. Това са вечните монади, представляващи същността на всяко живо същество. Материята и формите са съставени от такива монади.

Хората са хора защото са си заслужили това право и когато си заслужат правото да бъдат нещо повече, ще станат нещо повече. Това изисква справедливостта.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Теорията на еволюцията е лъжа
« Отговор #27 -: Юли 07, 2009, 08:59:28 am »
Хората са хора защото са си заслужили това право и когато си заслужат правото да бъдат нещо повече, ще станат нещо повече. Това изисква справедливостта.

Писането и извличането на разсъждения от интуитивния източник е по-горно ниво на мисъл...само ако интуитивният източник се улучваше толкова лесно...

В повечето случаи, като този, пропускането на интуитивния източник води само до EIF - Epic Intuitive Fail



Тъй като "човекът" Е нещо повече от човек.Но е решил да приеме формата на човек, за да проведе някои изследвания и експерименти.Това не му пречи да е приел още някоя форма едновременно с човешката - това се нарича едновременно инкарниране и е присъщо за по-напредналите същества.Каквато инкарнация се явява човешката.

А справедливостта е простовата програма на мислене, пригодена за навигация в определени изолирани илюзорни общности като човешката цивилизация.Тя не може да бъде приложена за по-широки понятия, тъй като не е съвместима с друг софтуеър.
« Последна редакция: Юли 07, 2009, 09:19:14 am от Спорт-Здраве4 »

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Теорията на еволюцията е лъжа
« Отговор #28 -: Юли 07, 2009, 23:53:37 pm »
Ако искаш можеш да замениш думата „справедливост“ с „равновесие“. На някои места Темида много точно е изобразена държаща везни, меч и със завързани очи. Равновесието е закон във вселената от който никой не може да избяга и както намекнах в една друга тема, действието му е автоматично, а не направлявано от някакви сили или същества неподвластни на него.

Колкото за едновременните инкарнации, свободен си да вярваш в каквото си искаш. В предположенията няма нищо лошо, но те трябва да бъдат потвърждавани на практика в живота. Ти някога осъзнавал ли си се от позицията на предполагаемото от тебе ниво на което всички инкарнации на човека представляват едно цяло? Вземи пример с най-обикновено движение: например замахваш с ръката си. Дланта ти не прескача нито сантиметър от разстоянието между началната и крайната точка, а се движи последователно. Наистина ти осъзнаваш движението като едно цяло, така както и духът осъзнава последователните инкарнации като цялост, но последователността на събитията е строго определена.

Добре е да се прави разлика и между възможности и постижения. Възможностите на човека са безпределни, но реализирането им е съвсем друго нещо. Човек е това, което е успял да реализира, а другото предстои да бъде постигнато, но все още не е факт, въпреки че съществува в непроявено състояние (по-ясно не мога да се изразя).

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Теорията на еволюцията е лъжа
« Отговор #29 -: Юли 08, 2009, 09:05:05 am »
Има разлика между равновесие и справедливост, и това е именно динамичността.Защото равновесието е хомеостазна величина - тя е вечно балансирана в зависимост от обстоятелствата.Това ще рече, че равновесието е изменяща се справедливост - каквото е било справедливо при вчерашните обсотятелстав, не е справедливо при днешните.



Разбирам какво имаш предвид.

Но според мен последователността на самото инкарниране не е подчинена на признаците, с които ти я свързваш.Ще обясня какво искам да кажа, като дам пример тъкмо със себе си.
Когато бях всеяден мършояд, тежах 102-103 килограма.Когато станах вегетарианец за две години теглото ми се смъкна до 95 килограма.Когато почнах да правя едни енергетизиращи упражнения, теглото ми започна постепенно да пада и така за около половин година стана 90.Когато станах суровоядец теглото ми падна до 85 твърдо и когато направих първия си опит за инедия, теглото ми падна до 71-72.После започнах процес на ретоксикация и за дни теглото ми се върна на 80 и все още няма промени в този показател.

Това пътешествие, описано чрез теглото, е нещо като "дотам и обратно" и е в името на експеримента.Представи си, че ти си някакво същество като висшия аз(така както го описват).В триизмерната Игра се появява интересна предпоставка, чиято гледна точка те вълнува - човешко същество.Затова се инкарнираш като едно такова в името на експеримента.
Когато инкарнацията приключи, да кажем че си направил някои наблюдения.Примерно стигаш до извода, че опитът не е бил успешно издържан на някакво ниво от съществуването.Преценяваш, че една инкарнация като друго същество би била полезна, преди да предприемеш повторна човешка инкарнация за втори експеримент.

В този примерен ред на инкарнациите, можеш ли да кажеш кое на какво ниво е, при условие, че всеки опит обслужва една субективна за неговия случай цел? Ценното на една инкарнация не е до колко е развит плътния организъм или какво е нивото на съзнанието.Зависи от това в каква степен е полезна на инкарниращото се същество, в зависимост от целите, които в момента преследва.

Оценявали са ме като плондир, оценявали се ме като здравеняк, оценявали са ме и като чируз и хърба.Смяташ ли, че за мен имат някакво значение или стойност тези оценки, след като те не се по адрес на целта на моя експеримент?
Същото е и когато оценяваш съществата по сложност и развитие и когато ги подреждаш в стълбица.Да, те могат да бъдат последователно подредени.

Като покер играч мога да сравня нещата с картите от едно тесте.Винаги можеш да подредиш картите, които имаш, по големина.Въпросът обаче не е да имаш най-големите карти, въпросът е да имаш правилните карти.

Никой не знае дали човекът е най-правилната инкарнация за отделния случай, освен самото инкарниращо се същество.

И именно това според мен е криворазбрано в логиката.
Стойността на живота не идва от това доколко е развит даден организъм - стойността на живота винаги е еднаква по този критерии.Стойността на живота е като в покера - стойността на една ръка идва от това колко е ценна тя за теб, а не за останалите.Някои продават живота си евтино, други го продават скъпо.
Затова растителният свят постоянно е убиван за храна или жилища.Но не, защото съществуването му струва по-малко от човешкото, а защото служенето за храна и подслон е част от характеристиката на експеримента на това конкретно съществуване.

И теорията на еволюцията наистина е лъжа.Но нека не забравяме - никой не е размишлявал за еволюцията от позицията на съществуване ан инкарнации.
« Последна редакция: Юли 08, 2009, 09:11:10 am от Спорт-Здраве4 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27