Автор Тема: Увлечението по SMS-ите е опасно за здравето  (Прочетена 3586 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Виртуалното общуване създавало и неумение за комуникация в реална среда, обяснява Zdrave.bg

24.02.2006

Вследствие на монотонните движения при натискането на бутоните на телефона, при любителите на SMS-и се появяват т.нар. в медицината "травми от повтарящи се натоварвания". Те, разбира се, са разпространени не само сред пристрастените към изпращането на съобщения, но и сред тези,  които работят предимно с компютри. Най-честите симптоми са болките в китката на ръката и пръстите в резултат на извършваните от тях еднообразни движения. След направените наскоро проучвания бе изяснено, че всяка година подобни травми от постоянното натоварване на мускулите възникват при почти 40 млн. души по света. Психолозите са на мнение, че увлечението по SMS-ите и общуването с помощта на виртуална среда може да доведат до сериозни проблеми при реалното общуване. Те смятат за напълно възможно при някои хора, злоупотребяващи с изпращането на съобщения по мобилния телефон, да възникне и зависимост, подобна на наркотичната.

Zdrave.bg

Източник: http://www.netinfo.bg/?tid=40&oid=850332

prestor

  • Гост
Отг: Увлечението по SMS-ите е опасно за здравето
« Отговор #1 -: Февруари 25, 2006, 01:18:09 am »
Доколкото знам вече има хора с подобна зависимост. А и към това се стремят компаниите с офертите пращай повече смси, за да плащаш по-малко.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Увлечението по SMS-ите е опасно за здравето
« Отговор #2 -: Февруари 25, 2006, 01:44:32 am »
Отвратен съм от цялата пропаганда с игрите тип "пусни смс"!!! Хиляди на ден излизат!!! >:( >:( >:( >:( >:( >:(

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Увлечението по SMS-ите е опасно за здравето
« Отговор #3 -: Февруари 25, 2006, 09:40:19 am »
Отвратен съм от цялата пропаганда с игрите тип "пусни смс"!!! Хиляди на ден излизат!!! >:( >:( >:( >:( >:( >:(
Гадно е нали?

Иначе човек може да развие зависимост към всичко
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27