Автор Тема: Какво мислите за ... откритостта?  (Прочетена 24908 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Max

  • Гост
Re:Какво мислите за ... откритостта?
« Отговор #15 -: Декември 30, 2009, 23:36:12 pm »
Мисля, че традицията за анонимност във форумите идва от желанието да се изведе на преден план мисълта на събеседника, а не личността му, макар да са неотделими. Как бихте възприемали вие диалога с блондинка, дори, ако се вижда, че не е тъпа? И как бихте възприели същата блондинка скрита зад мъжка самоличност?
Разбирате ли ползата от анонимността?
Почти е като да четеш книга. Оценяваш информацията,не автора.
/Блондинки, регистрирайте се с мъжки никове, иначе няма да си говорят с вас./
« Последна редакция: Декември 31, 2009, 18:25:13 pm от Raven »

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Какво мислите за ... откритостта?
« Отговор #16 -: Декември 31, 2009, 00:24:32 am »

Много точно казано, ако Lora_Dana се беше регистрирала с мъжки  ник  meander, нямаше да се прави на пешман мъжкар  ;D

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Какво мислите за ... откритостта?
« Отговор #17 -: Декември 31, 2009, 10:40:25 am »
Всъщност никой не говори личната информация да е задължителна. Не съм срещал форум с подобни изисквания, навсякъде представянето е доброволно и не се прави от всички.
НО,
това е единственият форум, в който съм бил и срещал, където личната информация е ЗАБРАНЕНА. И нямаш право да публикуваш каквото и да е лично, освен мислите си.

А тук с последните мнения изобщо не разглеждате нещата от тоя ъгъл. По-скоро от ъгъла, какво би било ако личната информация беше ЗАДЪЛЖИТЕЛНА.

Напълно съм съгласен, че форума е за споделяне на идеи, и  идеите са важно нещо; но също така е важно как прилагаш тия идеи в реалния живот. Важно е до колко думите ти се разминават от делата. До колко това, което говориш е плод на фантазиите  ти (доста инфантилни понякога), или е плод на лично изживян и осъзнат опит. Това е поне очасти начин да се разбере до колко в идеите ти има истина, и до колко самовнушения и само-въобразяване.

Казах го и пак го казвам, ако не можеш да застанеш зад думите си със собствената си личност, то тези думи не струват и кучешко лайно. Това си остават само думи. Човек трябва да има тоя избор, дали ако иска да се крие, или ако иска да каже: " Аз съм Петкан, работя зидар, плочкар, женен съм, имам 5 деца, и живея еди къде си. През свободното си време правя еди каквоси, и се развивам еди как си."
А иначе си е лицемерие. Говорим си за голямата Любов, за големия Мир и за голямата Хармония. В същото време дори не можем да обясним, какво разбираме под тия понятия. А дали ги прилагаме реално в истинския живот, изобщо да не говорим.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Какво мислите за ... откритостта?
« Отговор #18 -: Декември 31, 2009, 13:32:25 pm »
Не виждам с какво показването на мутрата ви, ще придаде тежест на думите ви и ще помогне да възвърне свободата и баланса в начина ви на изразяване. Излишно се превземате ми се струва.

Tangrata_, сложи си снимки ако се чувстваш дискриминиран, тоя път няма да ти се махнат, обещавам.

Max

  • Гост
Re:Какво мислите за ... откритостта?
« Отговор #19 -: Декември 31, 2009, 13:57:39 pm »
При регистрирането си приех препоръката да не се споделя лична информация като „ конспиративна „ шега, предназначена да създаде подходящо „конспиративно” настроение у потребителите.
Не се съмнявам, че ако някои институции се интересуват от определени личности, изявяващи се  тук, могат да имат достъп до IP-тата им и чрез провайдерите да научат имената и адресите на собствениците им.
Не можете да ме убедите, че никой освен админите няма достъпа, за който говорих, това е въпрос на власт.
Щом още сте живи, не са ви преценили като опасни за реда.
Я се смалете малко, кои сме ние, какво можем? Затрворници в затвор без стени, откъдето излизане няма.

А иначе аз съм публикувал свои снимки във форума и ако някой не ги е трил, още са си тук.
« Последна редакция: Декември 31, 2009, 14:07:53 pm от Raven »

Max

  • Гост
Re:Какво мислите за ... откритостта?
« Отговор #20 -: Декември 31, 2009, 13:58:41 pm »
Не виждам с какво показването на мутрата ви…

Хоръс! какво става с теб мило момче?!?

« Последна редакция: Декември 31, 2009, 14:05:55 pm от Raven »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Какво мислите за ... откритостта?
« Отговор #21 -: Декември 31, 2009, 14:17:26 pm »
Е какво да ми става бе :) Просто се преиграва все повече, за все повече неща. Голяяяяяяяяяяяма разлика ще има ако почнат да се слагат снимки. Просто, много различно ще е.
Приехме да не се слагат снимки, не защото не могат да бъдат намерени, а защото хората са примитивни и започват да се създават интриги. Аз самият лично съм ставал свидетел на толкова простотии от хора, членове на форума, че ви е бедна фантазията. Няма да говоря с конкретики, че някои от тях още са активни членове. И то само от няколко "здравей-здрасти". Вие искате да разменяте снимки.
Ок, разменяйте снимки. Но на ваша отговорност. Моля обаче да не пренасяте Skype-a си във форума. Хората с които сте си близки, нека останат такива в личното ви пространство. Нека тук не става сайт за запознанства, както беше тръгнало по едно време. Щото в този момент, аз лично, напускам.
« Последна редакция: Декември 31, 2009, 14:23:03 pm от H. »

Max

  • Гост
Re:Какво мислите за ... откритостта?
« Отговор #22 -: Декември 31, 2009, 14:31:02 pm »
Ако форумът ще се превръща в сайт за запознанства и аз напускам, то малко са ми другите причини...
« Последна редакция: Декември 31, 2009, 18:17:00 pm от Raven »

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Какво мислите за ... откритостта?
« Отговор #23 -: Декември 31, 2009, 14:34:10 pm »
 "...По делата им ще ги познаете.." цитат от библията. :hi:

Но пък щом искат да си дават личните данни.... :)


Tangrata_, сложи си снимки ако се чувстваш дискриминиран, тоя път няма да ти се махнат, обещавам.

 :) :good:







« Последна редакция: Януари 01, 2010, 11:25:59 am от marhs »

Неактивен fry

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 557
Re:Какво мислите за ... откритостта?
« Отговор #24 -: Декември 31, 2009, 15:01:30 pm »
Мое лично мнение е ,че трябва да се премахнат личните съобщения за да се предорвратят неприятностите.Няколко пъти получавам неприлични предложения,дори да няма моя снимка!За жалост,сайта се е превърнал в сайт за запознанства и тайни срещи!Това на нищо не прилича >:(

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Какво мислите за ... откритостта?
« Отговор #25 -: Декември 31, 2009, 19:05:19 pm »
Айде, почнаха интригите.

Аз пък кьораво лично съобщение не съм получавал напоследък, камо ли пък неприлични предложения.  :unknown:
Абсолютна дискриминация!  :D

Според мен е абсурдно да се търсят запознзнтва във форум. Нито го знаеш човека на 20 ли е, на 60 ли е, мъж ли е, жена ли е, сам ли е, жена, деца има ли и тн и тн. Всеки може да си сложи женски (мъжки) ник и дори и снимки и каквото си иска още. Не вярвам да има някой със сериозни намерения да отправя неприлични предложения. По-скоро някой си прави бъзик. Ама кой знае, няма невъзможни работи.  :)

Не виждам защо изобщо свързвате снимките със запознанствата, обаче. В други форуми има семейни хора, постват си снимки със семейството, на море, на походи, в полета със цветя, в планини със сняг, вечер около огъня и къде ли не.
Казвал съм го и пак го казвам, шанса да намериш някой във форум е нищожен. Нормалните млади хора, момичетата особено са по-земни, излизат повечко и не се занимават с извънземните, орионците, или в кое измерение ще влезем през 12та година. Има си време и най-вече място за всичко.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Jean_Valjean

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re:Какво мислите за ... откритостта?
« Отговор #26 -: Декември 31, 2009, 22:04:07 pm »
С никове може да се внуши повече отколкото просто с име.
Кажи, как ще разбереш повече за мен Жан Валжан или Иван Петров примерно...
Никой не е е по безнадеждно поробен от тези, които вярват, че са свободни. - Йохан Волганг фон Гьоте

Max

  • Гост
Re:Какво мислите за ... откритостта?
« Отговор #27 -: Януари 01, 2010, 10:30:55 am »
С никове може да се внуши повече отколкото просто с име.
Кажи, как ще разбереш повече за мен Жан Валжан или Иван Петров примерно...

На КОГО КАКВО да се внушава???
Не е ли никът просто дума, с която да се обръщат към теб и да те различават от другите?
Прекаленото съсредоточаване върху такива детали ми се струва вманиачаване.
Хората не си прекарват живота по форумите.
« Последна редакция: Януари 06, 2010, 22:32:31 pm от Raven »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Какво мислите за ... откритостта?
« Отговор #28 -: Януари 01, 2010, 20:02:31 pm »
Айде, почнаха интригите.

Интригите са обитатели на този сайт преди дори да знаеш за съществуването му.

Според мен е абсурдно да се търсят запознзнтва във форум. Нито го знаеш човека на 20 ли е, на 60 ли е, мъж ли е, жена ли е, сам ли е, жена, деца има ли и тн и тн. Всеки може да си сложи женски (мъжки) ник и дори и снимки и каквото си иска още. Не вярвам да има някой със сериозни намерения да отправя неприлични предложения. По-скоро някой си прави бъзик. Ама кой знае, няма невъзможни работи.  :)

Силно се надявам да не го казваш сериозно това, защото диалога по-нататък би бил безпредметен ако си на това мнение. ОГРОМНА част от обвързването между хората днес става чрез интернет. Мернах случайно нещо по телевизията наскоро, някакво риалити шоу за влюбени двойки и на предварителните интервюта, когато им задаваха въпроса "Как се запознахте?", отговора бе "интернет" в 90% от случаите.

Не виждам защо изобщо свързвате снимките със запознанствата, обаче. В други форуми има семейни хора, постват си снимки със семейството, на море, на походи, в полета със цветя, в планини със сняг, вечер около огъня и къде ли не.
Казвал съм го и пак го казвам, шанса да намериш някой във форум е нищожен. Нормалните млади хора, момичетата особено са по-земни, излизат повечко и не се занимават с извънземните, орионците, или в кое измерение ще влезем през 12та година. Има си време и най-вече място за всичко.

Това че е форум за езотерика (уж де, вече почвам да съмнявам сериозно в това), не означава, че няма начин да има подобни изпълнения тук. Логиката говори точно обратното - хората като нас обикновено са единаци, неразбрани от околните и дори близките, и е най-нормално да търсиш близост със себеподобен. Това прави форума идеалното място за секс, което лично мен ме дразни. Няма да навлизам в подробности, аз самият колко много съм патил от този форум през годините.

Тъй че на тези, които им се струва "смешна" позицията им, просто ще им кажа, че нито имат опита ми (за конкретния въпрос), нито имат реална представа точно както стоят нещата. За това по-добре не дрънкайте глупости, че е смешно.

С никове може да се внуши повече отколкото просто с име.

Абсолютно съгласен, особено за хора като нас, които разбират нещата в дълбочина. Името, което сам си даваш и името, с което се самоопределяш паралелно с твоето израстване е в ПЪТИ по-показателно и езотерично, отколкото даденото ти от някой име (което също е в известен смисъл по наш избор и номерологична вибрация и т.н., но да не навлизам в подробности, друго имам предвид в момента). Затова на всички, които ме питат на лични как е истинското ми име, отговарям, че вече го знаят :)
« Последна редакция: Януари 01, 2010, 20:06:22 pm от H. »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Какво мислите за ... откритостта?
« Отговор #29 -: Януари 01, 2010, 22:16:24 pm »
ок, само че както ти имаш негативен опит с този (или други форуми) така аз имам опита, че никой не ме е търсил за нищо (повече от приятелство), и то в поне 3-4 различни форума. (с 1-2 малки изключения, и то когато сме били от един и същи град)
На мен лично не ми се струва "смешна" твоята позиция, не знам за другите. Но също така не бива на теб да се струва "смешна" и позицията на останалите, която е различна от твоята. Както и не мисля, че ничие мнение до тук в тази тема не заслужава квалификацията "глупости".

Мен лично не ме засяга особено която и да е забрана тук. Пиша си принципно, и просто излагам мнението си, но в това (поне така си мисля) конкретно няма никакъв личен интерес. Това не е единственият форум на света, все пак.

А до колко подходящ е партньор, който се интересува от Езотерика (за секс/връзка/брак/деца), това може би си заслужава отделна тема. Но мен лично ме съмнява да е много подходящ ...
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27