Автор Тема: Какво мислите за ... откритостта?  (Прочетена 24915 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен 4i4obil

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 109
Какво мислите за ... откритостта?
« -: Юни 12, 2009, 20:51:54 pm »
Уважаеми съ-форумци,
Предварително отбелязвам, че нямам намерение да се конфронтирам с някого или да саботирам нещо.
Отскоро съм във форума и определено съм удовлетворен от влиянието на прочетеното тук върху промянята, с която съм се заел преди доста време. (хм, не е много издържано това изречение)
От 5 години "дейно" участвам в развитието на друг форум (с по-скоро професионална насоченост). От поне 3 години основната част от хората използват истинските си имена вместо никове.
Интересно ми е какво мислите за това. Кой от нас би предприел подобна стъпка?
Предполагам, че повечето не биха го направили и го разбирам, защото "органа не спи". Що се отнася до мен, аз съм склонен на около 70% да се регистрирам с името си. Естествено, че имам резерви. Все пак 'тоя' форум не е 'оня'  :).
Как мислите, симпатични люде?!

Неактивен A познай кой

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Re:Какво мислите за ... откритостта?
« Отговор #1 -: Юни 12, 2009, 21:22:05 pm »
Мисля ,че с никове се внася разнообразие ,а и после няма да се чудим ако някои ни среще на улицата и ни назове по име. ;)
...и нека Силата бъде с теб. Аз ще се завърна ;) Дано през 2012 всички умрем.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Какво мислите за ... откритостта?
« Отговор #2 -: Юни 13, 2009, 06:34:43 am »
Ами в доста форуми има тема за представяне на потребителите.
Нещо от сорта:
така и така казвам се Петкан Драганов, имам котка, пуша и не пия (или обратното), на еди колко години съм и имам еди колко си гаджета.
И разна друга интересна информация, там.

Тука, обаче няма такива теми, а и не са приети.
Може би наистина е добра идея, не знам.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен A познай кой

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Re:Какво мислите за ... откритостта?
« Отговор #3 -: Юни 13, 2009, 07:22:28 am »
Ако един администратор се съгласи то тогава тая работа ще стане. ;)
...и нека Силата бъде с теб. Аз ще се завърна ;) Дано през 2012 всички умрем.

Неактивен 4i4obil

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 109
Re:Какво мислите за ... откритостта?
« Отговор #4 -: Юни 13, 2009, 13:45:07 pm »
Вярно, че в другия форум инициативата тръгна от администраторите, но това не беше предложение да стане и тук. Друг е въпроса, че там правим доста чести сбирки на живо, а това май заздравява "колектива" още повече.
Поради естеството на xnetbg, за голяма част от хората не би било добре да разкриват имената си. Виж, за начинаещи като мен е малко по-лесно - вероятно няма да "изгубя" нищо.
Дали и доколко е уместно да си открит в "борбата" със прикрит "враг"? Безотговорно ли е? Смело ли е? Трябва ли да изучаваме и прилагаме техните методи? Имам чувството че малка част от хората водят поединични битки, а останалите само си говорим. Използването на имената е само спусък към една по-широка тема за това какво (да) правим...

stiver

  • Гост
Re:Какво мислите за ... откритостта?
« Отговор #5 -: Юни 14, 2009, 11:25:42 am »
На мен ми харесва да сме с никове по много причини. На първо място, за съжаление, е това че на някои от приятелите и на шефовете ми никак няма да се хареса, че се занимавам с конспирации и НЛО в свободното си време. Е, това не е толкова страшно, но има хора, които заради едно спречкване във форум могат да се амбицират и да ти създадат огромни неприятности, ако знаят истинското ти име. Представи си колко информация може да съберат и да използват срещу теб само като напишат името ти в гугъл. Не става въпрос за „властите”. Те отдавна вече знаят имената и активите на всеки когото си харесват.

Другото, което много ми харесва е, че от ника може да се научи много повече за личността на човека отколкото от истинското му име. Ние не си избираме имената, когато се раждаме. Това са предпочитанията на родителите ни. Тук ние определяме с кого или с какво се идентифицираме, какви искаме да сме, към какво се стремим, какво ценим, какви са интересите ни и всичко това е концентрирано в една дума. Аз мисля, че това е страхотно. Колко много може да се научи за човек, който иска да бъде наричан например: Миротворец, или Alien, или WhiteRider. А понякога има и загадки, като stiver например  ;)

От езотерична гледна точка, имената имат вибрации. Те отразяват личността, но и й влияят. Може не всички да знаят това, но когато избират ника си те несъзнателно „усещат”, кои вибрации са най-подходящи за тях и са в резонанс с личността им. Те са като отпечатъци на енергията, която носим в себе си и носят енергия.

Всичко това, в комбинация с аватара, с логото и с подписа, е много по-истинско от истинското име в личната карта. Жалко е само, че не можем да променяме никовете си както паролата. Човек понякога се променя с времето и идва момент, когато нови неща изместват старите.

Неактивен LORA_DANA

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
Re:Какво мислите за ... откритостта?
« Отговор #6 -: Декември 28, 2009, 11:51:57 am »
аЗ СЪМ СЪГЛАСНА ЗА ИСТИНСКИТЕ ИМЕНА, ЗАЩОТО ТАКА ЧОВЕК НЕ СЕ КРИЕ ЗАД МАСКА, А ПОЕМА ОТГОВОРНОСТ ЗА КАЗАНОТО, ТАКА С ТЕЗИ МАСКИ СЕ ИЗЛИВА И МНОГО ОТРИЦАНИЕ, КОЕТО ИНЪЧЕ НЕ БИХА ПОСМЕЛИ, ЗАЩО ЛИ?!А що се отнася до страха- ами страхувайте се щом ви се иска

Неактивен kossev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
  • http://www.pristabg.com/
Re:Какво мислите за ... откритостта?
« Отговор #7 -: Декември 28, 2009, 13:42:07 pm »
Като гледам май само аз съм с истиското си име и снимка...
Но май ще е късно да се крия :)

Неактивен Unlock_the_Light

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 162
  • Veritas Vos Liberabit!
Re:Какво мислите за ... откритостта?
« Отговор #8 -: Декември 28, 2009, 14:06:08 pm »
Ами в доста форуми има тема за представяне на потребителите.
Нещо от сорта:
така и така казвам се Петкан Драганов, имам котка, пуша и не пия (или обратното), на еди колко години съм и имам еди колко си гаджета.
И разна друга интересна информация, там.
Който иска да разкрива информация за себе си има facebook.
Там, в реално време дори можеш да пишеш кога ходиш до WC, кога ядеш, какво ядеш, кога си лягаш, та дори ако щеш и с кой си лягаш.

аЗ СЪМ СЪГЛАСНА ЗА ИСТИНСКИТЕ ИМЕНА, ЗАЩОТО ТАКА ЧОВЕК НЕ СЕ КРИЕ ЗАД МАСКА, А ПОЕМА ОТГОВОРНОСТ ЗА КАЗАНОТО, ТАКА С ТЕЗИ МАСКИ СЕ ИЗЛИВА И МНОГО ОТРИЦАНИЕ, КОЕТО ИНЪЧЕ НЕ БИХА ПОСМЕЛИ, ЗАЩО ЛИ?!А що се отнася до страха- ами страхувайте се щом ви се иска

Всеки човек има правото да се крие или да се "разголва" по лична преценка. Това,че няма въведено правило потребителя да е с истинско име и снимка  не значи, че той не може да го направи ако САМ прецени.Всеки си решава по какъв начин и как да представи себе си. Наречете го свобода, наречете го избор, наречете го както пожелаете....
« Последна редакция: Декември 28, 2009, 14:07:10 pm от Unlock_the_Light »
"Светът е моята страна.....да правя добро е моята религия" -Томас Пейн

Неактивен Roswell

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 285
  • They are already among us!
Re:Какво мислите за ... откритостта?
« Отговор #9 -: Декември 28, 2009, 14:23:26 pm »
и аз мисля като Unlock_the_Light,всеки може сам да си прецени дали да се представи или не....няма да караме никой на сила де..това е избор,който всеки може да си направи.Аз например навсякъде се наричам Roswell,много от моите приятели също ме наричат така.Това си е по лична преценка.
Roswell
« Последна редакция: Декември 28, 2009, 14:26:45 pm от Roswell »
Извънземно е онова същество, което живее в синхрон и хармония с истинската природа на своя генетичен

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Какво мислите за ... откритостта?
« Отговор #10 -: Декември 28, 2009, 15:37:20 pm »
     Аз  също  съм  с  истинското  си  име  подписвал  съм  мнения  с  фамилията  си,  писал  съм  даже  откъде  съм  и,  че  съм  М!  Бих  качил  и  собствена  снимка  ама  не  знам  как!! 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Какво мислите за ... откритостта?
« Отговор #11 -: Декември 28, 2009, 19:21:51 pm »
Не е точно така, всеки да има избор.

Преди около половин година опитах да кача 3-4 мои снимки, но бяха изтрити. Просто такива са правилата тук. Поне бях уведомен на лс от модератор.

Разбира се, всеки има свободата да не разкрива лични данни, но пък така има опасността някои потребители да почувстват безнаказаност, липса на отговорност към това, което пишат.

За мен както един човек трябва да може да застава зад думите си, така трябва да може да застава и зад личността си. Поне отчасти ние сме тези, които са формирали тази личност, физически, психически, емоционално и тн. Реалността е полето, където можем да доказваме на практика теориите си, и да проверяваме дали са верни. А снимките и личните данни са поне отчасти мост към реалността.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен LORA_DANA

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
Re:Какво мислите за ... откритостта?
« Отговор #12 -: Декември 29, 2009, 14:24:43 pm »
Тангра, подкрепям те макар, че наистина няма гаранция, че името отговаря на личността, но ако трябват снимки и аз не знам как ставо този номер , но до снимки ... не е клуб за запознанства, нали?!

Max

  • Гост
Re:Какво мислите за ... откритостта?
« Отговор #13 -: Декември 30, 2009, 23:18:59 pm »
Нямам илюзии, че моят ник ми служи за прикритие. Ако някой е поискал да узнае кой съм, сигурно  вече е узнал.
А иначе за мен никът изрязява някаква временна нагласа.
Преди например никът ми в този форум беше MAX.
« Последна редакция: Януари 06, 2010, 22:39:42 pm от Raven »

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Какво мислите за ... откритостта?
« Отговор #14 -: Декември 30, 2009, 23:27:26 pm »
Мисля, че във форума са по-важни мненията и информацията. А за лични данни има лични съобщения.Който иска, можа да разкрива, на когото си иска, лични данни, снимки и други, там.Кой го спира. :) ;D

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27