Автор Тема: Поредицата "Съкровищата на Валкирия", Сергей Алексеев  (Прочетена 4286 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

buden

  • Гост
Не отдавна ми попадна една от книгите му, започнах да чета и ми хареса. Но така и не съм я довършил, защото книгата не бе моя а на близък човек.
Преди няколко дена разхождайки се из една книжарница попаднах на "Валкирия и Новия Световен Ред". Зачетох се, но веднага попаднах на несъответствие с моите скромни разбирания.
Уточнявам с части от книгата: "Могъща, масонски тип организация е разпростряла от векове пипалата си по света и стои зад много личности и събития, станали част от световната история. Посветените в древното познание (гоите) се опитват да й противостоят и да върнат нарушената хармония в света на хората. В йерархията на тайните носители и пазители на древното познание най-високо стои Атенон – той е този, на когото всички се подчиняват и който властва над земното и духовното. Ако човек иска да съхранява своята собствена воля и живот, той си остава странник. Това значи човек, който се движи по пътищата на света свободно, но блуждае между Светлината и тъмнината. Затова пък съхранява свободата си и разполага с живота си. Когато, обаче, човек придобие увереност и смелост да приема предизвикателствата на живота, когато се научи да служи за благото повече на другите, отколкото на себе си, той вече е подготвен да бъде призован за съзнателно служене при гоите. Тогава може да му се яви Атенон и да го направи Драга, Авега, Варга, Страга... Драга са пазачите на кръстопътищата, местата с висока енергийност (като Рупите в България)......
Гоите са хората на справедливостта, хармонията, любовта и разума. Странниците са нисшите гои, в които се пробужда забравената връзка с природата и висшата същност на духа. Най-ниско са изгонените, при които е прекъсната висшата космическа връзка и еволюционно те са на най-ниско духовно ниво. Но и те могат един ден да станат гои. Гоите познават енергийните пътища по земята и миграционните линии на птиците, владеят етерната енергия, разлята навсякъде в стихийните тела и субстанции на природата: въздух, вода, земя; енергията, излъчвана от живите същества и най-вече от Слънцето."
Оцветил съм това което имам предвид, както и други моменти които биха били интересни за някои.
Та последно, кои са гоите. Не съм чел Тората, но запознатите споделят, че всичко що не е евреин според техните свещени книги са гои(говеда). Това е роман и все пак, според написаното изглежда писателят борави с истински места, наименования и т.н. Та кои са/сме гоите последно?

И още интересно извадено от поредицата: "В Босна съществува “зона 0019” – така е обозначена на картите на силите на ООН. На външен вид това е просто гориста планина, господстваща височина, по която преминава разделителната линия между сърбите и хърватите. Около осем квадратни километра на практика пусто пространство. Хората са го напуснали в началото на войната, но някои са останали. Тази зона трябва да се охранява. Каквото стане с Балканите, това ще е и с целия славянски свят. На древния арийски език Балканите означават “Сияеща власт”. За тази земя са чули древните юдеи и Мойсей я нарича Обетована земя. Той повел евреите да я търсят и след като не я намерил, спрял в Обгорения стан. А им оставало да повървят още малко по суша и да преплуват Адриатическо море. Владеещият Балканите владее волята и духа на цялото човечество. Ето защо най-страшните войни започват с покоряването на Земята на сияещата власт. По склоновете на планината Сатва стават чудеса: американски морски пехотинци – здрави момчета, калени в не едно сражение, виждат ангели, захвърлят оръжието и се спускат да берат цветя."

Моля да се изкажат специалистите!?
« Последна редакция: Май 31, 2009, 03:13:05 am от H. »

Неактивен crescent

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 30
  • like black ink in water
    • 500px
Аз съм вече на 5-а книга.Страхотна поредица.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
0 Отговора
8118 Прегледи
Последна публикация Май 01, 2006, 17:33:08 pm
от fisk
51 Отговора
41136 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
Water "Crop" Circles

Започната от H. НЛО

4 Отговора
12460 Прегледи
Последна публикация Юли 06, 2011, 12:41:54 pm
от Hacko
1 Отговора
10553 Прегледи
Последна публикация Октомври 25, 2008, 23:31:38 pm
от Peacekeeper
1 Отговора
7832 Прегледи
Последна публикация Януари 26, 2009, 15:03:26 pm
от Trandev

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27