Автор Тема: САЩ връщат публични документи в секретния архив  (Прочетена 3474 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
    • Music of the world
САЩ връщат публични документи в секретния архив


Материалите представяли специалните служби в неблагоприятна светлина, твърдят от организацията "Архив на националната сигурност"
23.02.2006
САЩ отново засекретяват вече разсекретени документи, твърди неправителствената организация "Архив на националната сигурност" (The National Security Archive). В рамките на програма, започнала през 1999 г. и която е предвидено да продължи да 2007 г., 9500 документа с обем от над 55 хил. страници вече отново са с гриф "строго секретно".

Тази дейност се извършва от ЦРУ, разузнавателните дирекции към министерството на отбраната на САЩ, министерството на правосъдието и други правителствени институции.

Един от сътрудниците на организацията случайно открил следите на програмата, забелязвайки изчезването на няколко документа, с които по-рано работел в публичния архив.

Според него иззетите от обращение архиви представят специалните служби в неблагоприятна светлина - например провалът на разузнаването по обстановката в Колумбия през 1948 г. и войната в Корея през 1950 г.

Според американските закони документите се разсекретяват след изтичането на 25 години, освен ако няма специални обстоятелства, които да налагат това да не се прави.

В. "Ню Йорк таймс" (Nytimes.com) пък изтъква, че връщането на някои документи в секретните архиви се е ускорило по време на правителството на Джордж Буш и особено след атентатите на 11 септември 2001 г.

Източник: netinfo.bg
Цензурата върви с пълна сила :-X

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: САЩ връщат публични документи в секретния архив
« Отговор #1 -: Февруари 23, 2006, 14:05:08 pm »
Няма надежда да видим нещо от тях значи >:( :'(

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: САЩ връщат публични документи в секретния архив
« Отговор #2 -: Февруари 23, 2006, 20:28:54 pm »
а има има...оня долумент за далечното виждане дето го дадох е от разсекретените едно време...имам още няколко не знам доколко са такива,ама единия е правен на тъмно и с лошо качество и с фотоапрат и изглежда достатъчно зловещо че да е автентичен
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

prestor

  • Гост
Отг: САЩ връщат публични документи в секретния архив
« Отговор #3 -: Февруари 23, 2006, 20:43:43 pm »
Странна работа, щом взеха да засекретяват и вече разсекретени документи(неудобни). Какво остава сега, изземането и горенето на неудобни книги от библиотеките ли?

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: САЩ връщат публични документи в секретния архив
« Отговор #4 -: Февруари 24, 2006, 22:28:27 pm »
Аз имам цяла папка със снимки на доклади на MJ-12, ама дали са истински...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27