Автор Тема: Показаха останките на уникално същество  (Прочетена 5966 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
На 20.05.2009 г., по Нова телевизия показаха репортаж за едно голямо откритие на палеонтологията.В музея за естествена история на университета в гр.Осло са изложени за показ, за пръв път, отлично запазени останки на неизвестно засега същество, живяло на земята преди 47 милиона години.По останките му била запазена дори и козина.Животното е намерено до град Месел, край Фракфурт, Германия. Според д-р Йорн Хурум, от същия университет, това е важно доказателство за хода на земната еволюция.Най-интересният факт е, че на горните и долните си крайници това същество има по пет пръста, както при някои днешни животни, и човека. Предстоят многостранни, подробни, изследвания на животното.Учените се въздържат все още от конкретни изводи.
« Последна редакция: Май 26, 2009, 19:35:51 pm от H. »

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Показаха останките на уникално същество,
« Отговор #1 -: Май 26, 2009, 16:32:01 pm »
http://www.sciencedaily.com/releases/2009/05/090519104643.htm

Предполагат, че е общия предшественик на хората и маймуните... некъв лемур

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Показаха останките на уникално същество,
« Отговор #2 -: Май 26, 2009, 17:02:10 pm »
http://www.sciencedaily.com/releases/2009/05/090519104643.htm
Предполагат, че е общия предшественик на хората и маймуните... некъв лемур
Да,на този сайт, на снимките може да се види цялото същество.Не успях да прихвана кой знае колко от телевизора. Не можах да разбера добре, дали го определяха като бозайник или нещо друго.Наистина е доста малко-според снимките е около 60 см.-дълго (с опашката)  и 15-25 см. високо.
Ами да, :-\ защо пък да не ни е предшественик-като гледам структурата на костите на ръката и краката, гръдния кош, шията.
Много му е дълга опашката и ми се струва, че е живеело и по дърветата.

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re:Показаха останките на уникално същество
« Отговор #3 -: Май 27, 2009, 02:29:19 am »
Ако по Нова ТВ или по бТВ ми кажат - Добър ден, първо поглеждам през прозореца, къде е слънцето.
Пазете се от тези източници на дез-Информация
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Показаха останките на уникално същество
« Отговор #4 -: Май 27, 2009, 16:39:28 pm »
Видя ли сайта посочен от Еон. http://www.sciencedaily.com/releases/2009/05/090519104643.htm ;)
И това ли е дезинформация. :-X Днес да не си с "черните" 8) очила? :o
« Последна редакция: Май 27, 2009, 20:30:59 pm от Mirotvorec »

Неактивен lokmar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 239
Re:Показаха останките на уникално същество
« Отговор #5 -: Май 27, 2009, 16:48:19 pm »
Бре хора за какво се се разпорили за телевизии и сайтове,където има замесени пари там може да се изфабрикува всяка информация,и сами трябва да преценявате дали е реална или не.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Показаха останките на уникално същество
« Отговор #6 -: Май 29, 2009, 12:07:29 pm »
Така е. Но за мен тази информация е реална, защото тази находка ще се изследва детайлно от десетки и повече учени, даже и за потвърждение на истинността и. А и защо им трябва да ни лъжат.Логически погледнато-знаем от къде идваме, важното е на къде отиваме и  :) дали ще оцелеем.
Това не е нита първата нито последната такава находка-на фосили. :P
« Последна редакция: Май 30, 2009, 00:48:02 am от Mirotvorec »

Неактивен A познай кой

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Re:Показаха останките на уникално същество
« Отговор #7 -: Май 30, 2009, 15:39:51 pm »
Кой знае.Може би просто илюминантите си показват способностите в изкуството.
...и нека Силата бъде с теб. Аз ще се завърна ;) Дано през 2012 всички умрем.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Показаха останките на уникално същество
« Отговор #8 -: Юни 01, 2009, 16:05:08 pm »
Ако по Нова ТВ или по бТВ ми кажат - Добър ден, първо поглеждам през прозореца, къде е слънцето.
Пазете се от тези източници на дез-Информация
;D Black Adder, друже кажи ми кои са източниците на вярна информация, за да гледам и слушам тях :D :-* моля ::)

.....за телевизии и сайтове,където има замесени пари....
lokmar много интересно къде пък няма намесени пари. Абе ти с какво мислиш ??? :D

Кой знае.Може би просто илюминантите си показват способностите в изкуството.
A познай кой-по твойта логика (а и донякъде на Black Adder) аз  ;D взех да се съмнявам  ;D аджеба вий дали сте достоверни и съществувате, дали не сте измислица на илюминати, масони и т.н. ;D ;D  ;D.
Чак пък толкова съмнения. Или просто да лафим и пускаме разни фитили в сайта!!Е добре де-защо ще го измислят (конструират) този фосил?С какво ще ни навреди или е опасен той ?Какво толкоз ви притеснява ? А кажете де. ;)
« Последна редакция: Юни 01, 2009, 16:06:29 pm от marhs »

Неактивен A познай кой

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Re:Показаха останките на уникално същество
« Отговор #9 -: Юни 01, 2009, 18:28:06 pm »
Много просто-те искат да прикрият ,че са ни създали извънземните и си правят нещо ,което прилича на полумаймуна-получовек.
...и нека Силата бъде с теб. Аз ще се завърна ;) Дано през 2012 всички умрем.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Показаха останките на уникално същество
« Отговор #10 -: Юни 01, 2009, 19:17:35 pm »
Единствения, който се опитва да твърди нещо със сляпа убеденост, това си ти.

Никой не е твърдял със сигурност, че това е предшественика на човека. Хората си предполагат хипотези.

Именно "хипотезата" предполага отворено мислене, склонност към приемане на нови идеи, дискусия, обмисляне на възможности и като цяло, казано с една дума - мислене.


А убедените твърдения - това е така, онова е иначе, предполагат закостенялост и липса на мислене.

Та ... внимавайте в начина на изразяване.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен A познай кой

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Re:Показаха останките на уникално същество
« Отговор #11 -: Юни 01, 2009, 19:29:17 pm »
Сега подготвят почвата.
...и нека Силата бъде с теб. Аз ще се завърна ;) Дано през 2012 всички умрем.

stiver

  • Гост
Re:Показаха останките на уникално същество
« Отговор #12 -: Юни 01, 2009, 22:20:24 pm »
Преди няколко дни излезе статия в New Scientist http://www.newscientist.com/article/dn17173-why-ida-fossil-is-not-the-missing-link.html , в която се обяснява защо Ида (името на открития фосил) не е липсващото звено в еволюцията на човека. Не се наемам да я преведа, защото поне половината от термините и наименованията са ми непознати. Най-общо казано, в статията се казва, че въпреки палците на предните и крайници, които са срещуположни на останалите пръсти, плоските нокти, липсата на козметичен нокът, типичен за лемурите и други белези, тя е по-скоро липсващо звено в еволюцията към маймуните от рода на лемурите, а не на човекоподобните. „Ида е просто маймуна, която принадлежи някъде по-ниско до основата на дървото от  днешните лемури.”  Ето и илюстрацията към статията, където се вижда мястото и на дървото на еволюцията:

   

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Показаха останките на уникално същество
« Отговор #13 -: Юни 08, 2009, 12:29:06 pm »
Естествено, че са само предположения.Никой не е казал, че със сигурност Ида е звено от човешката еволюция.Каза се " може да е" "защо да не е" "ппедполага се" и т.н.
Всъщност най-важното бе новината, че е открито толкова добре запазено същество на 47 млн. години.
А вече ;) "в коя тайна лаболатория е измайсторено и от коя орг." не знам и аз, :D но надявам се, че някой от сайта разбере и ще напише.
Ами щом извънземните са направили нас, що да не могат да направят и това по-елементарно същество.Кво толкова.
Хубавото е, че са ни оставили да си живеем живота.Пък за произхода ни-ми ако разберем бързо и със сигурност, няма да е интересно.А и какво е истинския живот без заплетена конспирация, без злоба, заяждане, прът в колелата-нещо сиво и неинтересно.Скука.
 Да му се невиди. ;D ;D
Айде на плаж вече, стига РС-та.  :D :-* :P

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27