Автор Тема: Практически хомеопатични съвети  (Прочетена 32487 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Практически хомеопатични съвети
« Отговор #15 -: Май 30, 2009, 14:48:17 pm »
Това попитах само първия.Каза, че горската мравка е достатъчно голяма, за да я хванеш с два пръста и да изпадне в бяс.Тогава, като видиш че се извива в опита си да се измъкне, просто й подаваш брадавицата - тя ще захапе каквато и да е твоя плът в този момент на бяс :) защото е естествената й защитна реакция :)

Брадавиците нямат рецептори за болка, така че споко.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Практически хомеопатични съвети
« Отговор #16 -: Май 31, 2009, 02:01:48 am »
Премахване на БРАДАВИЦИ

Нужно е да се инжекрита в тях мравчена киселина :) Това става най-добре като ви ухапе мравка по брадавицата.А най-сигурно, като ви ухапе горска мравка, защото са по-големи и имат повече и по-върла киселина.

Това е доказано от двама независими мой източници, от техен личен опит.
Няма нужда да се търсят мравки. Става и с оцет- намазване на мястото с 9%/ може и с 6% -ов/ оцет с памуче по 2-3 пъти на ден. За една седмица ги няма. Точно днес ми споделиха за успешни резултати.
А някъде в нета бях срещала друг интересен метод и се зачудих на какъв принцип действа. Може би влиянието е енергийно или е вид самопрограмиране, но не съм сигурна. Един картоф се разрязва на две и с едната част се намазва брадавицата, а другата половина от картофа се заравя в земята. Брадавицата сама се отлепвала и падала.

А какво общо има темата с хомеопатията? По- скоро става дума за алтернативни, холистични  или подобни съвети. Хомеопатията е съвсем друга "песен". Всъщност има ли тема за хомеопатията? :-\ Не намерих такава.
« Последна редакция: Май 31, 2009, 02:11:17 am от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Практически хомеопатични съвети
« Отговор #17 -: Май 31, 2009, 12:12:38 pm »
Повече ми прилича на плацебо ритуал.За много болести има такива препоръки - да заровиш нещото в земята.
Също така се сещам за някои лечители(езотерични), които могат да транспортират тумор от човек, в чаша с вода и прочие.



П.П.
Добре де, признавам си, екцентът на заглавието е "полезни съвети" :) Може да се промени само на "Съвети"...

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Практически хомеопатични съвети
« Отговор #18 -: Юни 01, 2009, 04:38:43 am »
Никакво плацебо не е това с картофа, елементарно е. Разглеждайки картофа като матрица, разделена на две. Бидейки част от едно цяло, с една уникална вибрация (няма втора точно като тази), между двете части на картофа продължава да има връзка, независимо от разстоянието и местоположението на двете части. Едната половинка на картофа лекува брадавицата поради многото му лековити способности изобщо, които притежава и поема тази енергия. Другата част от картофа я заземява в земята и се оттървавате от проблема. Става като ин и ян.
« Последна редакция: Юни 03, 2009, 03:52:48 am от H. »

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Практически хомеопатични съвети
« Отговор #19 -: Юни 01, 2009, 10:47:32 am »
Много интересно тълкувание. То тогава това би имало страшно много приложения. Дали има значение дали тази излишна тъкан е само по повърхността на  кожата, както при брадавиците. Ако няма значение, чудя се, дали  може да се пробва и при други несвойствени за тялото тъкани, като ракови клетки и образувания. Даже и не само за лечение. Идеи? Някой ако направи успешен експеримент, да докладва. :)
« Последна редакция: Юни 01, 2009, 12:12:59 pm от Mirotvorec »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Практически хомеопатични съвети
« Отговор #20 -: Юни 03, 2009, 03:51:37 am »
Може разбира се. Древните са се лекували много чрез този принцип, освен че познанието за лечебните свойства на растенията е било на някакво космическо ниво.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Практически хомеопатични съвети
« Отговор #21 -: Юни 09, 2009, 18:16:19 pm »
Някой знае ли как да се предпази човек, работещ често с ксерокси, скенери и т.н. ? :---
Кристали някакви или нещо друго? Страшно облъчване е това!
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Практически хомеопатични съвети
« Отговор #22 -: Юни 09, 2009, 21:16:20 pm »
Би трябвало голямо парче планински кристал (чист кварц) да се носи в джоба някъде.Въпросът е обаче откъде да се намери автентичен и същевременно качествен чист кварц.
« Последна редакция: Юни 10, 2009, 08:38:38 am от Mirotvorec »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Практически хомеопатични съвети
« Отговор #23 -: Юни 09, 2009, 22:15:37 pm »
Не съм чувал кварца да възпира подобни лъчения.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Практически хомеопатични съвети
« Отговор #24 -: Юни 09, 2009, 22:38:54 pm »
Погледнах в книгата на Иван Митев"Енциклопедия на лечебните минерали". Наистина точно за такова качество на планинския кристал не пише. Иначе е ценен, но не е точният кристал за тази цел, според мен.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Практически хомеопатични съвети
« Отговор #25 -: Юни 10, 2009, 09:25:19 am »
Би трябвало голямо парче планински кристал (чист кварц) да се носи в джоба някъде.Въпросът е обаче откъде да се намери автентичен и същевременно качествен чист кварц.
За кварц да се носи за пръв път чувам, но в темата на oknele пишеше за черен турмалин, може да свърши работа? Но как да се отчете влиянието му? Откак го нося, не ме болят толкова очите, а по цял ден кисна пред компютър :-\ Но предполагам, че роля играят и други фактори...
Преди време, когато си набавих турмалин, дадох и едно камъче на приятелка. Тя пък намерила в някакъв сайт, че туй бил камъкът на вещиците  ;D и насочвал към притежателя си злите сили... и натъртвайки, че се чувства отпаднала още първия ден, ме прати по дяволите  ;D
Наистина първият ден е малко странен (все пак човек е в непрекъснато взаимодействие с обкръжаващите го енергии  :-\ и да се откачи изведнъж от тях може да предизвика известен дискомфорт... може би), но аз вече с месеци го мъкна с мен и не усещам нищо особено, даже си държа и един до главата докато спя (и пак си имам кофти сънища, де, но не кошмари чак :) ).

Иначе в интернет се продава и някакъв уред за неутрализация на елетромагнитни излъчвания (?)... :-\
Повече инфо: http://internetreklama.com/products/neoguard/
Може и да се поръча онлайн- http://tehnomag.net/eshop.php?body=shop&gr=1&pod=4&page=NEOGARD
« Последна редакция: Юни 10, 2009, 12:37:18 pm от merulious »
...water can flow, and water can crash...

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Практически хомеопатични съвети
« Отговор #26 -: Юни 10, 2009, 09:52:16 am »
Може да пробваш и само със сребърна вода спрей - 3лв флакончето  ;)
Мъ да знаеш как та благославям, Ейлиъне, `сяка вечер кат` се прибера от работа!  :-* Жив да си ми!  ;D
Само да ви кажа, момци- действа безотказно за обувки! Особено ако се налага цял ден да висиш на крак със затворени обувки в горещините... пръскаш преди обуване и не му береш грижа!
...water can flow, and water can crash...

Неактивен Tuki

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 134
Re:Практически хомеопатични съвети
« Отговор #27 -: Юни 10, 2009, 11:14:25 am »
Хм! Интересно! Сигурно е защото убива микробите. Всъщност, това е единственото предимство на сребърната вода - че убива микробите. Защо не си купите една сребърна лъжичка, която да слагате във вода.  ;)

Може да си поръсиш и сода за хляб в обувките. Казват, че много действало.
« Последна редакция: Юни 10, 2009, 16:33:57 pm от Mirotvorec »

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Практически хомеопатични съвети
« Отговор #28 -: Юни 10, 2009, 11:30:36 am »
Може да си поръсиш и сода за хляб в обувките. Казват, че много действало.
Направих си аз сравнителен експеримент с едни ботуши, които ми се налагаше да нося по цял ден... оставих ги една нощ поръсени със сода, и една нощ напръскани със сребърна вода... със содата- слаба работа, може би действа за обувки с кожена подплата; във втория случай резултатът беше много повече от убедителен!
...water can flow, and water can crash...

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Практически хомеопатични съвети
« Отговор #29 -: Юни 10, 2009, 15:28:39 pm »
Турмалина действа срещу психична енергия, не предпазва от механични вълни.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27