Автор Тема: Звезди  (Прочетена 3093 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Anderson

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
Звезди
« -: Април 29, 2009, 09:40:27 am »
Искам да попитам дали е нормално едно явление, излизам аз вечерта преди 12ч.,(януари) и гледам звезди, светят като малки ясни точици в небето, всичко черно, те бели, после виждам между звезди в източна посока, една ниско, която неможе да се види, или по-скоро е мъглява, и разфокусирана, опитах да фокусирам, ама тя още повече се "разсипваше" и разлишаве, подобно на гледане през матовоо стъкло, като капка на обектив, др. си бяха наред...

Неактивен Empistosunh

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
Re:Звезди
« Отговор #1 -: Април 29, 2009, 12:33:57 pm »
И аз съм засичала такива "звезди", но след "проверка" повечето са се оказвали сателити. Но имаше и такива, които не бяха сателити, а просто светлина, като от зацапан фар.
"Злото идва при нас, хората с фантазия, носейки като своя маска всички добродетели." - Уилям Батлър

Неактивен A познай кой

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Re:Звезди
« Отговор #2 -: Април 29, 2009, 12:47:23 pm »
Сателитите се движат с голяма скорост по небето и за около 30 сек. ще прекосът целият небосвод.Те са можеби най-бързото нещо на него.Ако е неподвижно тогава става интересно.
...и нека Силата бъде с теб. Аз ще се завърна ;) Дано през 2012 всички умрем.

Неактивен Anderson

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
Re:Звезди
« Отговор #3 -: Април 29, 2009, 13:46:58 pm »
Това не е единствен случай, като по-млад, и по-малък, също съм виждал, а за конкретният случай, гледах я през лозата, но по това време нямаше листа, а пък и аз си затварях очите, и се местих, общото във всички случаи беше, че не обръщах за дълго време внимание, защото ми беше много трудно, да не кажа невъзможно да я видя, все едно е пред мен, и не мога да фокусирам, ама въобще..
Но сега ще питам друго, по принцип съм чувал от хората че са виждали чинии, ама като не съм видял, как да си го представя за достоверно, та един път бяхме вечерта на тъмно и високо, малко пусто място, и видяхме за секунда много бърз сноп, който беше зелен на цвят и заемаше 1/3 от разстоянието от небето до земята, ускори за милисекунди, като направи "пробив", в своята посока, изразяващ се в ускорение с истъняване, и последвал 'чадър', от лекото спиране, последва второ движение, про което си пролича уголемие/приближаване към земята на 3/3.5км, след което изчезна като предположих, че е падннало на 5 километра северо-изток, от нас..
..помислих, че е комета...

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Re:Звезди
« Отговор #4 -: Април 29, 2009, 13:57:42 pm »
М, да :-[

Между комета, метеор и метеорит има разлики. Намери и прочети. Няма нищо общо с летящи чинии.

Нормално е звездите, които са ниско на хоризонта да се виждат размазани. Заради атмосферата е.

П.П. Явно си фен на Йода.  :D :D ;D

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27