Автор Тема: Британски историк беше осъден на три години затвор за отричане на Хол  (Прочетена 4032 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Британски историк беше осъден на три години затвор в Австрия за отричане на Холокоста

 20 февруари 2006 | 20:14
Агенция "Фокус"

Виена. Британският историк Дейвид Ървинг беше осъден на три години затвор за отричане на съществуването на Холокоста, предаде агенция Ройтерс. Присъдата беше произнесена от австрийски съд. В Австрия отричането на Холокоста се смята за престъпление.


Смятайте за какво става въпрос  >:( Къде отиде свободата на словото и възможността всеки да излага своите аргументи...

coroviev

  • Гост
  Не е единствения случай.Бях попаднал в нета,на историята на един тип осъден в Канада.Човека писал книга за концлагерите.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Абе вече щом историци почнаха да съдят а не някакви лумпени малоумници работата тръгва на зле!

coroviev

  • Гост
  Е, не чак толкова.Просто германци и австрийци страдат от комплекс за вина и всячески показват ,че вече не са нацисти.Аз просто се чудя филмите ,които постнах-"Сталинград" и " Das boot",как ги е пуснала цензурата.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Взе много да се говори за това - явно е вярно и това на "наще" не се харесва естествено...

prestor

  • Гост
Трябва да видите, какво представява един неголям немски исторически музей. Бях в един в Расщадт от палат на два етажа отделеното пространство за световните войни (и двете) беше една стаичка не-по голяма от 20-30 квадратни метра. Единствените експонати бяха едно две знамена, плакати, давидовата звезда, която са носили Евреите и статии от вестници от онези времена. Просто за Германците това е тема табу.

Там където живеехме един готвач ни говорише на тавариш. Ние му казахме че не сме руснаци а българи и той ни каза ааа Живков, Живков. Аз тогава му казах ааа Германия - Хитлер, Хитлер и си нямате на представа колко се засегна...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27