Автор Тема: Масонската ложа и братството на Левски  (Прочетена 14587 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Масонската ложа и братството на Левски
« -: Февруари 20, 2006, 20:20:49 pm »
 Днес случайно влязах в една книжарница и видях тази книга и направо се "изкорах"








Автор: Румен Василев
Издател: Персей
Страници: 280
Мека корица
Дата: 17-04-2005



Историческото разследване е непознат в България, но много популярен в Европа и САЩ жанр. Такова разследване е книгата на Румен Василев. Изследвайки забравени и потулени спомени на съвременници на Апостола, неговите писма и историографията отпреди 1944 г., авторът разкрива неизвестни страни от живота и личността на Левски, неговата тайна организация и изобщо българското революционно движение през XIX век.
Книгата проследява нишките, които тръгват от разпъването на Иисус Христос, кръстоносните походи и тамплиерите, минават през буржоазно-демократичните революции в Европа през XVIII и XIX век и стигат до Васил Левски.
Оказва се, че най-великият българин е повлиян от масонството и организира комитетите си по матрицата на тайните общества на Свободните зидари. Книгата съдържа множество автентични свидетелства в подкрепа на тази теза и запълва бели петна в историята ни.
Авторът разследва как още преди Освобождението българите са част от грандиозния древен проект на масоните за единство на народите. Проект, който бавно и неотклонно се осъществява през вековете, като първият успешен опит е създаването на САЩ. България е брънка от веригата на организацията "Млада Европа" от първата половина на XIX век. В контекста на тези факти личността на Апостола придобива характеристиките на модерен и надскочил времето си политик.
Масонството е натоварено с негативен смисъл заради това, че всички диктатури са го заклеймявали и забранявали. Жертва на подобен идеологически натиск е истинската история на Левски. Затова тя има нужда от пренаписване, от изваждане наяве на всички премълчавани и подценявани имена и събития.



Ето и един коментар на книгата от възмутен читател ( не съм аз)

Име: Някой който разбира доста от масони
Дата: 12.01.2006
Коментар: Тази книга е смехория. Не знам дали някой наистина би повярвал на тези платени драсканици, че Апостола бил свързан с масоните. Поредния опит да очернят България, в случая лошото е, че на никой не му прави впечатление. Аз доста съм чел за масоните и ще ви кажа едно- с право им се носи лоша слава. Да сте чували за Новия Световен ред, за Световното правителство? В свойте висши кръгове масоните са сатанисти и именно тези кръгове осъществяват глобалния контрол, като по-долните нива в йерархията си нямат никаква представа какво става горе. Този платен драскач, които пише такива глупости не бива да се нарича българин, понеже петни с нагли лъжи достойното име на Апостола. Хора не вярвайте на всичко което ви се подхвърли, търсете истината.

coroviev

  • Гост
Отг: Масонската ложа и братството на Левски
« Отговор #1 -: Февруари 20, 2006, 20:23:47 pm »
  Да бе някой знае ли нещо по въпроса? На мен ми се стори голяма тъпня,когато излезе.
  М/у другото,един приятел грък разбрал за тази книга и ме пита какво представлява.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Масонската ложа и братството на Левски
« Отговор #2 -: Февруари 21, 2006, 02:06:14 am »
Alien, мой човек за тази книга стана въпрос вече, хубаво е, че си пуснал тема. Естествено е, че всичко е измислица ти представяш ли си Левси масон? А и между другото коментара е мой, хехехе, напълно сериозно, преди няколко месеца го написах. Сериозно. Личи си, че съм скромен само как съм се писал хехехе.
« Последна редакция: Февруари 21, 2006, 02:08:58 am от asdfghjkl »
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: Масонската ложа и братството на Левски
« Отговор #3 -: Февруари 21, 2006, 10:13:23 am »
Абе аз предположих че е някой от форума ама не бях 100% сигурен  :P

Eon

  • Гост
Отг: Масонската ложа и братството на Левски
« Отговор #4 -: Февруари 21, 2006, 13:14:11 pm »
Абе вие пък откъде ще знаете дали е масон или не.

Да не сте го питали лично  ;D

Това, което правите в момента са емоционални предположения... :P

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Масонската ложа и братството на Левски
« Отговор #5 -: Февруари 21, 2006, 19:10:15 pm »
Той наистина е масон, имал е татуирано окото на архитекта на ръката си, хахахахаха.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Масонската ложа и братството на Левски
« Отговор #6 -: Февруари 22, 2006, 00:10:30 am »
Отдавна говорихме за тази книга във форума - asdfghjkl ми зададе въпрос тогава.
Книгата е 100 % платена - това го твърдя от първа ръка инфо.

Забравих да отворя тема за Апостола онзи ден, за което сега ми е грях на душата.

Поклон пред един от най-великите българи!!! Един велик дух!!!

Неактивен BlackSunEmpire

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 9
Re:Масонската ложа и братството на Левски
« Отговор #7 -: Февруари 12, 2012, 18:27:46 pm »
Не мисля,че твърденията,че Левски е имал някаква връзка с масоните,омаловажават делото му,даже напротив... Той е бил супер интелигентен,имал е огромни знания за времето си,без да е учил,реално е скитосвал по-голямата си част от живота... къде ги е получил тези знания? Знае се,че е движил с личности,за които се смята,че са били масони,и във Влашко,и навсякъде. БРЦК е таен комитет,някаква форма на тайно общество... Използвал е дори ръкостискането на масоните,в негови писма са открити и подобни символи... След като навсякъде по света промените и революциите по един или друг начин са идвали след задкулисни действия на масоните,защо да приемаме за невъзможно това да е станало и тук?

Което по никакъв начин не принизява делото на Апостола,то е огромно и свещено за всички българи. А Левски като личност е надминал времето си поне с век,а и повече. И сега няма такъв като него,а ни е нужен.


Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Re:Масонската ложа и братството на Левски
« Отговор #8 -: Февруари 13, 2012, 08:36:58 am »
Съгласен съм с мнението. Преди няколко години имаше тема по въпроса. За мен Левски е бил масон, но в последните си години той излиза от контрола на масонството и всъщност масонството го предава на турците и е обесен.По схемата "крадеца вика дръжте крадеца" е натопен поп Кръстю.Има мнения че Левски е предаден от евреин, най-вероятно масон,  родственик на един от "нашите"полиници. Паметника на Левски е абсолютно масонски символ, създаден от масонството от уважение към личността му, но в него има и символика че масоните трябва да бъдат верни на организацията иначе загиват.
« Последна редакция: Февруари 13, 2012, 14:52:11 pm от Mirotvorec »

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Масонската ложа и братството на Левски
« Отговор #9 -: Февруари 13, 2012, 13:07:35 pm »
Хм..е то и"руския паметник"е масонски символ..

Неактивен joy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 36
Re:Масонската ложа и братството на Левски
« Отговор #10 -: Февруари 13, 2012, 20:35:42 pm »
Тези дни не знам защо, но се замислих за Васил Левски и по специално, аджеба защо именно са го кръстили Левски. В нета попаднах и на други, които ги интересува същото:

Цитат
вече 2 дни ме мъчи случайния въпрос - отде се взе българския лъв? и изобщо и на герба ни и Левски като прякор. в смисъл такъв - историята с Левски, доколкото ни учеха навремето беше, че той скачал някви пропасти и оттам, понеже като лъв скачал и айде Левски. ми и парите ни на това животно са кръстени. За да съм по ясен: откъде дедите ни са знаели за животното лъв? имало ли го е по нашите земи, кога? нямам такива спомени от часовете по география. следователно остава да са го видяли от някъде - откъде? (пътешественици, циркове...); и защо (АКО Е ТАКА) сме заимствали нещо чуждо да вкореним във важните ни неща?

Ето и малко снимки. Тази е от Лондон:


Съдебна палата София:


Лъвов мост:


Гербът на България според Петър Богдан:


Герб на България от ръкописния хералдически сборник на Грюненберг от 1483 г. Саксонска библиотека, Дрезден:


Герб на Англия:


И още много,много други примери. И на мен работата ми намирисва, особенно Гербът на България според Петър Богдан - лъвът е с 2 опашки и езикът бие малко на един друг език :). Даже Дисни имат специален анимационен филм "Цар Лъв" :). Незнам, може и да си внушавам, но знам, че орелът и лъвът се използват като символи от масоните, а ние си имаме лъвов и орлов мост. Не ме разбирайте погрешно - нищо лошо не казвам за Левски, просто искам да поразсъждаваме по въпроса за лъвът като използван символ. Вие какво мислите?

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Масонската ложа и братството на Левски
« Отговор #11 -: Февруари 13, 2012, 21:33:58 pm »
Лъвът е хералдически символ.Освен това,по нашите земи е имало лъвове.А и не само.В цяла Европа.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27