Автор Тема: Престън Б. Никълс и Питър Муун - Проектът Монтоук  (Прочетена 20500 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен pph

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 133
Закупих си въпросната книжка от "Пингвините, гр. Бургас".
Доколкото помня мисля, че е бяха сложили в категорията "Философия".
Надявам се, че за в бъдеще ще има преводи не само на тази тематика.
"There is no such thing as death. Life is only a dream, and we are the imagination of ou

Неактивен sunin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 235
Надявам се за в бъдеще да преведете още интересни заглавия на тази тематика. Прочетох книгата има доста моменти които ме заинтригуваха, а и ме касаят пряко. Препоръчвам я на всички дори и на невярващото в конспирации стадо, което всеки ден поема доволна доза от 425 MHz!
TRUE OR DEATH

Неактивен Buoyancy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Re:Престън Б. Никълс и Питър Муун - Проектът Мо
« Отговор #17 -: Май 06, 2009, 16:32:57 pm »
Като започнах да чета книгата първите 30-40 страници бяха доста реалистично написани и наистина ме хвавна, така де повярвах му/им на автора, но след това се започна с пътуване във времето до 6000-та година и портали през които се виждали други светове и тук много се разочаровах, защото според мен пътуване във времето е невъзможно, защото просто времето не съществува, а е измислица на хората, за да направи живота им по лесно разбираем. От там нататък възприех книгата като фантастика. Браво на автора постарал се е да измисли що годе достоверна история, иначе много мразя да чета нещо в което има част от истината и после да се орезили нататък. Според мен тази книга е дезинформация и не трябва да се гледа на нея като нещо сериозно.
« Последна редакция: Май 06, 2009, 16:39:17 pm от Buoyancy »

Неактивен viki075

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
Снощи прочетох цялата книга.Много е интересна и увлекателна,въпреки техническите термини.Сетих се за "Края на вечността" на Азимов. :-\

Неактивен ShadowOfSun

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 31
Re:Престън Б. Никълс и Питър Муун - Проектът Мо
« Отговор #19 -: Май 08, 2009, 14:52:08 pm »
Като започнах да чета книгата първите 30-40 страници бяха доста реалистично написани и наистина ме хвавна, така де повярвах му/им на автора, но след това се започна с пътуване във времето до 6000-та година и портали през които се виждали други светове и тук много се разочаровах, защото според мен пътуване във времето е невъзможно, защото просто времето не съществува, а е измислица на хората, за да направи живота им по лесно разбираем. От там нататък възприех книгата като фантастика. Браво на автора постарал се е да измисли що годе достоверна история, иначе много мразя да чета нещо в което има част от истината и после да се орезили нататък. Според мен тази книга е дезинформация и не трябва да се гледа на нея като нещо сериозно.

Ти да не би случайно да знаеш кое е истина и кое лъжа? Не би следвало да се дразня от тона, с който си писал, но просто осъзнай, че онова, което ти се струва реалистично на теб, няма ама никакво значение. Според теб времето не съществувало... айде де :) И какво? Ти извън времето ли съществуваш? Сутрин ставаш по часовник, ходиш на работа по часовник, гледаш разни предавания по часовник... и сякакви такива. Мислиш си, че времето е просто за удобство, но го ползваш и ти нали? Това го прави реално.

След 10 години нещата, които днес ти звучат реалистично, ще ти изглеждат нелепи...

Реалистично ли ти звуча?

 

Неактивен Buoyancy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Re:Престън Б. Никълс и Питър Муун - Проектът Мо
« Отговор #20 -: Май 13, 2009, 00:57:10 am »

Ти да не би случайно да знаеш кое е истина и кое лъжа?
Незнам всичко дали е истина, но описанията на автора са по-скоро смешни и нелепи за това как са постигнали пробив във времепространството като последната дума също е неточна, защото съществува само пространство и неговото движение. Когато в пространството телата извършват периодични движения се говори за време. Или ако няма движение на частиците, няма да има време, защото всичко ще е статично и няма да можеш да направиш разлика между две различни състояния. Но тъй като това е невъзможно - първо частиците във вселената да спрат да се движат и второ хем да спрат хем ти да си наблюдател, защото ти не си отделна вселена, а част от нея. Или време има но неможе да се връща назад или да се превърта напред - това е все едно да върнеш наобратно всяко едно движение на всяка частица във вселената. Самата идея на връщането назад във времето е безсмислена, защото всяко нещо което се е случило се запазва и ако искаш да промениш нещо в миналото ще го направиш всъщност в бъдещето, нищо не се губи и унищожава само променя. Парадоксално на това ще кажа, че антиматерията когато се срещне с материя се унищозават взаимно, но след това се получава огромно количество енергия, което пък е промяна, а не загуба - енегрията няма точно определение в учебниците, а трябва да има.За предвиждане на събития съм съгласен, че е възможно, защото скороста на светлината, каквато е познаваме не е константа, доказано е че съществува както по-бавна така и по-бърза от 300 000км/с. Или ако се движеш като НЛО със скорост по-голяма от светлината може да пристигнеш от едно място до друго преди самата светлина да е пристигнала до съответно място и да кажеш на някой какво всъщност ще види.
Мислиш си, че времето е просто за удобство, но го ползваш и ти нали? Това го прави реално.
Това че има минало и бъдеще е реално, но не и прескачането назад и напред във тях.
След 10 години нещата, които днес ти звучат реалистично, ще ти изглеждат нелепи...
Аз вярвам в нелепи неща, но само когато са научно и логически обосновани, а не само на приказки и недоказани теории.
« Последна редакция: Май 13, 2009, 01:32:43 am от Buoyancy »

Неактивен cccpkgb

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 269
Поръчах я. Тука до няколко дни трябва да пристигне :)
Этот шоу-бизнес мама, папа Он будет с тобой или без Если ты послушаешь Камен

Неактивен Hari

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 56

Ако искате да подкрепите работата ни, моля купете си книгата :)



Подкрепих ви...
Прочетох книгата. Интересна е. Сигурен съм, че още по-интересна ще бъде за тези, които са технически грамотни в електротехниката. Аз в тази насока съм доста неграмотен, и някои детайли ми се изплъзнаха поради тази причина. На грамотните прочитайки тази книга, "картината" ще бъде по-ясна, чрез какви технически средства става изкривяване на времето, контрола на съзнание и контрол на климата.
Книгата изобилства с термини като: "импулсни модулатори", "референтен генератор" и т. н.
Пример с цитат:
"Четиристотин мегахерцовия осцилатор се състои от трептящ кръг с триелектродна лампа. Хиляда шестстотин и осемдесет мегахерцовият осцилатор е от типа монолитен резонатор, реализиран на триелектродна лампа, намираща се в полето на резонатора."

Очаквам следващата за да ви подкрепя отново... :)



Неактивен manasi45

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
 :) Скоро не бях влизала .Поздравявям ви за инициативата и ще продължавам да ви подкрепям!

Неактивен rPaguHaP

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 177
На грамотните прочитайки тази книга, "картината" ще бъде по-ясна, чрез какви технически средства става изкривяване на времето, контрола на съзнание и контрол на климата.
Книгата изобилства с термини като: "импулсни модулатори", "референтен генератор" и т. н.
Някой термини може да ви се сторят стряскащи, но google ще ви отговори доста компетентно на въпросите.
Осцилатор = генератор на определена честота
Модулатор = ел. устройство което извършва процеса Модулация. Има няколко вида модулации - повече в google :p
Генератор = генератор
референтен = не знам как точно да го обясния, но може би и аз не го разбирам правилно, въбреки че съм техническо лице.
"Всеки от нас е една градина, а градинарят в нея е нашата воля" Уилям Шекспир

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27