Автор Тема: Хиляди подписи за турско малцинство в България  (Прочетена 27112 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Eon

  • Гост
Абе тия от ПКК знаеш ли колко народ са изколили в Анадола....

спомням си преди 2000г. беше май...

учителка и 10-15 деца....

под ножа - кървава касапница....


тааа. затова се изказах така...

virtual

  • Гост
Ок . Не знам какви са ама има една прикаска "че няма дим без огън" знаеш, че турците са лоши поробители.
Имам пак инфо от позна,т който ходили до Турция и там видели цели български села. Там хората им казали че не говорят майчиния си език, защото жална им майка(та от тук мога да заключа, защо се случва това с ПКК).
Всички хора искат да живеят добре, но някои искат да са по добре.

Eon

  • Гост
хехе
майчиния език на тия които са отишли в Турция, по време на преселението е турския
иначе нямаше да ходят там, ако майчиния им беше български


Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Е точно това е проблема - защо майчиния език е турски след като са родени в България ? Аз като живеех в САЩ в едно семейство от италианци преселници - майчиния език на децата да не би да беше италиански ? Ами чист английски си беше - оттам нататъка могат да си учат какъвто език искат ама ние живеем в България и официалния език е Български и за мен е престъпление хора които са родени в България да не знаят български. След като "майчиния език" е някакъв друг  език този човек никога няма да се чувства българин а просто някакъв чужденец. Когато някое дете от китайски произход се роди в САЩ не казва че е Китайче а Американче - така че няма значение първоначалния произход -  който е роден в България трябва да знае български и да се чувства Българин ако не се чувства така  в случая ей къде е Турция е близо! Друга България няма където българите да отидат! Който не се чувства българин защо иска да вземе държавата на българите вместо да си отиде в родината майка ? Още територии ли иска Турция ? Не е ли достатъчно голяма ? Или България се е видяла много голяма държава че да се намали още ?

Eon

  • Гост
Е точно това е проблема - защо майчиния език е турски след като са родени в България ?
Майчиния език не се определя от държавата, нали затова му викат майчин...
След като "майчиния език" е някакъв друг  език този човек никога няма да се чувства българин а просто някакъв чужденец.
Ами да.
Още територии ли иска Турция ? Не е ли достатъчно голяма ? Или България се е видяла много голяма държава че да се намали още ?
Тука не разбрах каква е връзката на териториите, които иска турция с майчиния език... ако намекваш за подписките, турция няма нищо общо с това....

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Избора на какъв език ще говорят децата се прави от родителите - След като детето е родено в България и родителите му смятат да остават и да живеят в тази страна трябва да му говорят и да го учат на български първо а след това ако искат и на патагонски. Българите които отиват да живеят в чужбина и си родят там дете също се съобразяват с това и детото им първо знае перфектно езика на  държавата а същевременно знае и български.
И пак идеята е че няма значение какъв е етническия прозиход на човека дали родителите му са  били турци, германци или кувеитци. Щом детето е родено в България и родителите му смятат да живеят тук то е българче и като такова трябва да знае първо български. По същия начин както в САЩ всеки роден там е американец! Всичко друго е разделение и капсулиране на отделни групи , които в крайна сметка се оказва че работят за разделението на България на отделни по-малки държави с различни ценности.
« Последна редакция: Март 03, 2006, 10:07:51 am от Alien »

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 759
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
Мисля, че нашите потребители за пръв път са толкова активни в гласуването на анкета. Това е от анкетата в основния сайт:

VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

Eon

  • Гост
да го учат на български първо а след това ако искат и на патагонски.  Щом детето е родено в България и родителите му смятат да живеят тук то е българче и като такова трябва да знае първо български.

Правим отрядчета, проверка по домовете... на какъв език детето се е научило да говори първо...
а ако не е на БГ - бой бой :P

така излиза ;D

А това, че някои български турци знаят да пишат и говорят по добре български от самите българи си е друг въпрос (при условие, че са проговорили първо на турски - познавам такива)

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Аз пък познавам много турци , които изкараха висше образование без да могат да кажат 5 смислени изречения по специалността в която са влезли ама това няма никакво значение защото темата е съвсем друга. А тя е че се появяват условия България да не бъде една държава а разпарчадосана както това става в Македония, а вече стана в Косово.  Аз невиждам каква е ползата от тези капсулирани групи които живеят затворено - женят се главно помежду си и изобщо не се интегрират! И всичко това защото от малки вместо  да учат български да посещават българско училище те още повече се изолират и накрая искат да правят държава в държавата и то ЗАЩО ? Защото българския народ е бил достатъчно толерантен към тях и не ги е изгонил по време и малко след войните когато всички наши съседки направиха именно това! Прогониха българското население от заграбените територии. Ами както казах единсвеният правилен път е интеграцията а на който не му харесва тази държава и не се чувства в своя дом да си намери друга а не да иска да я разделя да граби нови територии от нея , които да се обявяват за автономни!

Eon

  • Гост
Аз пък познавам много турци , които изкараха висше образование без да могат да кажат 5 смислени изречения по специалността в която са влезли

Хихихи такива и аз ги знам :P
Трябва да се прави разлика между интегриране и асимилиране...

Щом като искаш да се интегрират, ако предположим че имаш дъщеря би ли позволил тя да се ожени за турчин
(казвам го за това, че ти каза, че се женят помежду си)

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Ами точно това е е идеята - когато този човек е роден  в България той е българин а незнам дали си забелязал българите изобщо не са затворени и има много международни така наречени смесени бракове! Така както аз нямам никакви притеснения да се оженя например за жена с турски произход, която е родена в България и се чувства българка. А пък в случая ето ти каза нещо което е много характерно за затворените общности - даване на разрешение! Човек трябва да е свободен да избира сам за кого да се жени - въпроса е да изпитва любов към него а не брака да е по някаква друга  най - вече материално изгодна причина. И затова в случая е важна любовта така че да се жени за който обича  :P

Неактивен TRADEKTOM

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 100
  • KILLUMINATI WARRIOR
Цялата тая дандания найстина изкуствена имам много добър приятел който е мюслманин и той искаше да ходи да в ДПС-то ама като видял за какво става на въпрос се махнал вика че ония искат тука пак да стане "турско" е как да стане нарочно се насажда тая омраза и както сами виждате какво става, ама май в крайна сметка бай Тошо ако се беше свършил работата както трябва тоя проблем сега едва ли щеше да съществуа който не е съгласен да се нарича Българин а турчин като е роден тука аре зелена карта и за турция да си ходи там, иначе ако са мирни и кротки нямам нищо против.Въпреки че не мога да разбера от какво се оплакват те като им даваме толкова помощи, то за самите Българи нямя толкоз.
Махатма Ганди, Млаколм-Х,  Мартин Лутер Кинг, Джон Ленон, Джон Ф. Кенеди, 2Pac Всички те, умряха в и

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
уффф, аз май съм пропусна много интересна дискусия тука

теза, антитеза, синтеза ...

както и да е, влака май е заминал
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

ssi

  • Гост
Отг: Хиляди подписи за турско малцинство в България
« Отговор #58 -: Април 28, 2006, 17:51:08 pm »
Агенция "Фокус"
 
Цитат
Пловдив. Турският външен министър Абдуллах Гюл посети изненадващо Пловдив този следобед след края на неформалната среща на НАТО в столицата, предаде репортер на Агенция “Фокус”. Абдуллах Гюл пристигна в Пловдив заедно със своята съпруга, придружаван от депутати от ДПС и група турски бизнесмени. Заедно с турския консул и главния мюфтия Мустафа Хаджи, турският външен министър Абдуллах Гюл посети Джамията в Пловдив. Там Абдуллах Гюл остана повече от час, а според присъстващи, в нея е имало над 500 души.
В Пловдив Абдуллах Гюл е разговарял и с районния мюфтия Хасан Али. С него са обсъдили възможностите за реставрацията на Джамията в града. Гюл е обещал до два месеца да дойдат архитекти и специалисти, които да извършат реконструкцията на сградата.
В същото време съпругата на турския външен министър се разходи из Стария град.
Тази вечер Абдуллах Гюл ще присъства на официална вечеря с турски бизнесмени в хотел “Тримонциум Принцес”.
Очаква се утре външният министър на Турция Абдуллах Гюл да посети Кърджали.
Петър ПЕШЕВ

Изненадващо...... мамка ви (*^%*^ как така ще ми влизаш в страната изненадва??????

Неактивен EfonD

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 144
Отг: Хиляди подписи за турско малцинство в България
« Отговор #59 -: Април 28, 2006, 18:47:50 pm »
тцтцт .. лоши новини .много лошо
Работил сам за племенницата на Доган, познавам я , познавам и съпруга и , който е висш държавен служител в общината. Повярвайте.. купуват земя на поразия!!!! По време на изборите бяха в турция да организират автобуси с турци които има бг гражданство. Планът им е в действие! и то е мнгоо лош план!
Елементарен човек!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27