Автор Тема: Гласят ни данък ток за бита  (Прочетена 6993 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Гласят ни данък ток за бита
« -: Април 15, 2009, 21:29:08 pm »
Гласят ни данък ток за бита

България е сред европейските държави, които потребяват най-много ток и трябва да се положат сериозни усилия, за да се намали това потребление, включително като се обложи с данък. Това изясниха експерти от Световната банка, съоБщи БНР.

Според тях страната ни трябва да ограничи неразумното потребление на ток за битови нужди.

В момента с данъци се облага само електроенергията за производствени нужди, но не и за бита. Едно увеличение на цените на тока обаче ще доведе до там домакинствата, че да свият потребелението си, смятат експерти.
http://bulgaria.actualno.com/new_233689.html


Такааа.... вместо стоките и услугите от първа необходимост за хората във века на "високите технологии" съвсем естествено да придобиват нищожни цени и да са достъпни за всички те ще ги ограничават изкуствено. Тока - чрез умишленото укриване на генераторите за свободна енергия - основните хранителни продукти чрез "пазарна" (тоест спекулативна) а не планова икономика както трябва да е! Гледам че и много вода ползваме - може би някой данъче и за нея трябва да се въведе!За "гобалното затопляне" вече са измислили с извинение данък пръдня с който да се облагат кравите произвеждащи метан! Следва данък въздух.... Предлагам да е на базата на големина на белите дробове- тези с по-големи да плащат повече че много са се раздишали.... Имам и друга уникална идея - защо да няма и данък сол - в миналото е била супер търсена и скъпа суровина - какво е тва нещо стотинки за килограм ? Я да се направи поне 100 лв за кило с акциз и така рязко ще спадне консумацията на сол в обществото - дето се вика ще бъде "здравна профилактична мярка".В някои "фантастични филми" наред с високите технологии се прокрадваше идеята за душ тип  "Биг Брадър" който ти спира сам водата след 5 минути....
Тези от световната банка като се правят на толкова умни да забранят първо да се произвеждат милиони кукли барби и още милиони други "пазарни" стоки дето се реализират само защото се рекламират нонстоп а не да ми ограничават основните стоки и услуги необходими за елементарно съществуване а на този фон да извличат огромни ресурси от природата за стоки, които могат да се продават в тези количества само ако зомбират купувачите с реклами.
« Последна редакция: Април 15, 2009, 21:30:48 pm от Alien »

Неактивен cccpkgb

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 269
Re:Гласят ни данък ток за бита
« Отговор #1 -: Април 15, 2009, 21:36:13 pm »
Ключовите думи в статията: "данък, Световна банка". Какво повече да чета?
Очаквам да наложат данък за това, че дишаме въздух.
Этот шоу-бизнес мама, папа Он будет с тобой или без Если ты послушаешь Камен

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Гласят ни данък ток за бита
« Отговор #2 -: Април 15, 2009, 21:37:31 pm »
Наглостта им няма край просто.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Гласят ни данък ток за бита
« Отговор #3 -: Април 15, 2009, 21:38:16 pm »
По икономика има един термин - гъвкавост на търсенето.

Стоките от 1ва необходимост нямат голяма гъвкавост. Т.е. един хляб и 10лв д стане, хората пак ще купуват.

От др страна при стоки не от първа небходимост тази гъвкавост е доста по-голяма.
Ако направят куклите барби по 100лв едната почти никой няма да си купи.

Също така е от значение взаимозаменянето при сходни стоки.
Например ако хляба стане 10лв, а сухарите са си 1лв, хората ще преминат на сухари.
Така че гъвкавостта на търсенето за конкретната стока се променя, но остава постоянна за групата стоки.

На господа данъко събирачите това им е известно, и съответно се мъчат да го прилагат.
Друг е въпроса, че в нормалните държави е точно обратното - например всички стоки от 1ва необходимост са без ДДС - хляб, всякакви храни и тн.
За тока и водата не съм сигурен. Не съм си гледал сметките от 4г ...

...
едит: а да, сега се сетих, водата беше безплатна в Канада.
Няма и такси очевидно.
« Последна редакция: Април 15, 2009, 21:40:50 pm от Tangrata_ »
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Гласят ни данък ток за бита
« Отговор #4 -: Април 16, 2009, 01:36:47 am »
От осем дни насам аз и стафа ми духаме тъпите свещи всяка вечер.Това е първата ми вечер с ток от седмица насам.

Ако се съберем софианците, може да измислим нещо, примерно системен обстрел на офисите с модерни прашки и лагерни сачми.Офисите са на:

София     бул. "Г. М. Димитров" № 14 а     08:00 - 18:00 часа
София    ул. "Адам Мицкевич" № 2 а    08:00 - 18:00 часа
София    ул. "Христо Матов" № 9    08:00 - 18:00 часа
София    ул. "Гинци" №32    08:00 - 18:00 часа
София    бул. "Сливница" № 213    08:00 - 18:00 часа
София    ул. "Козлодуй" № 14    08:00 - 18:00 часа

Има ли доброволци? Поне сливнишкия да го омизериме?

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Re:Гласят ни данък ток за бита
« Отговор #5 -: Април 16, 2009, 09:29:36 am »
Спорт здраве, започвам да събирам боеприпаси. Проблема е обаче в Световната банка и МВФ.


Друг е въпроса, че в нормалните държави е точно обратното - например всички стоки от 1ва необходимост са без ДДС - хляб, всякакви храни и тн.
За тока и водата не съм сигурен. Не съм си гледал сметките от 4г ...

...
едит: а да, сега се сетих, водата беше безплатна в Канада.
Няма и такси очевидно.

Винаги съм се чудил какво означава нормална държава. Защо нормалните държави обикновенно са богати на нефт и цял свят плаща периодически сметките им? Освен това защо нормалните даржави са сварзани с изброените от мен по-горе институции.
« Последна редакция: Април 16, 2009, 09:36:37 am от Trandev »

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Re:Гласят ни данък ток за бита
« Отговор #6 -: Април 16, 2009, 12:44:41 pm »
Наглостта им няма край просто.

Еон, мисля че въпроса не е до наглост, а до политическа конспирация. България оцелява за сега, защото имаме стил на живот различен от западно европейския. Много неща си правим в къщи, включително и по пълноценна храна. В "демократичния" свят  се разчита повече на полуготови храни направени от фирмите. Чрез намаляването на разходите за електроенергия, ще сме принудени да купуваме все повече и повече полуготови храни и да увеличаваме печалбите на бизнеса.

Неактивен A познай кой

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Re:Гласят ни данък ток за бита
« Отговор #7 -: Април 16, 2009, 14:31:31 pm »
Добре че скоро преминавам на генератор на свободна енергия. :-[ Ако ни сложат с данък въздух какво ще ни направят ако не си го плащаме?Ще ни спрът въздуха?
Много ясно ,че ще ни вземат жилището и ще почнем да трупаме безкрай данъци.
А как ще ни го отчитат?По гръдната обиколка?Някой дишат по-често ,а други-не.
Аз викам да си направим кораб и да се чупиме от тази планета.
...и нека Силата бъде с теб. Аз ще се завърна ;) Дано през 2012 всички умрем.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Гласят ни данък ток за бита
« Отговор #8 -: Април 17, 2009, 07:49:07 am »
Ами също както сега има акциз на алкохола, правен в домашни условия, така и ще направят акциз на тока, правен в домашни условия.
Така, че дупе да им е яко на тия със свободните генератори. Ще има да плащат данъци  ;D

(бъзикам се ..)

бтв, това с генераторите, че скоро ще ги ползвате, сериозно ли го мислите?
Ще трябва да му сложите и копче за спиране, че да не презареди батериите, че ще гръмнат иначе.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен A познай кой

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Re:Гласят ни данък ток за бита
« Отговор #9 -: Април 17, 2009, 22:51:01 pm »
Да.Напълно сериозно го мсилим и сме на около 60% готови.Сега се мъчим все още
да го подкараме ,а после ще му мили как да се спира.
...и нека Силата бъде с теб. Аз ще се завърна ;) Дано през 2012 всички умрем.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Гласят ни данък ток за бита
« Отговор #10 -: Април 18, 2009, 03:07:44 am »
при инженерните проекти процентите се смятат по малко по-различен начин.
Отначало е проектирането, планирането на труда, после конструирането. След това, след като заработи има доста продължителен тестов процес.

При това положение даденото устройство е готово и завършено при около 50% напредък. Оттам нататък са тестове и тн.

Но виждам, че твоите проценти не са от тоя тип, щом не работи още.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен A познай кой

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Re:Гласят ни данък ток за бита
« Отговор #11 -: Април 18, 2009, 09:23:45 am »
Ние десистваме като вируса- правим го на отделни части и посте ги сглобяваме.
Тези неща съм ги правил и друг път,освен това няма много неща затова няма толкова объркващо ако нещо се прецака, такаче тестовете са на 95%. ;)
...и нека Силата бъде с теб. Аз ще се завърна ;) Дано през 2012 всички умрем.

cdms

  • Гост
Re:Гласят ни данък ток за бита
« Отговор #12 -: Април 18, 2009, 10:22:04 am »
Смятам, че данъка за тока е само тест на нерви. Ако сложат данък много българи ще започнат, като циганите да не си плащат тока.
По е вероятно да сложат данъци и акцизи на генераторите за свободна енергия или на въздуха, който дишаме.

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Гласят ни данък ток за бита
« Отговор #14 -: Април 30, 2009, 01:24:43 am »
Двайсетина варненци се събраха от 18 часа днес на площад "Независимост" във Варна, за да извикат мирно "Не издържаме вече!", предаде БГНЕС.

Протестната акция бе инициирана от "Организация за обществена самозащита от банкови и енергийни дружества". Тя е адресирана към правителството и е срещу банките, Е.ОН, безработицата и бедността.

Протестът е насочен срещу държавата, която абсолютно е оставила тези монополни организации, които продават ток, вода и газ, както и банковите дружества без контрол. Регулаторните органи не си вършат работата и това трябва да бъде спряно. Това каза председателят на организацията Светлозар Николов.

По думите му народът трябва да се обедини и сам да се защитава и да се организира. Идеята му е да се завеждат колективни искове, да се пускат открити декларации и писма. Николов коментира, че това е първият протест след създаването на "Организация за обществена самозащита от банкови и енергийни дружества".

Тя е инициирана на 25 април в София и тепърва ще се откриват офиси в големите градове на страната
http://society.actualno.com/new_237040.html

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27