Автор Тема: Паника в Хасково!?!  (Прочетена 15985 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Vader

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 289
Паника в Хасково!?!
« -: Април 15, 2009, 16:50:15 pm »
Ще има З разрушителни труса в Хасково – в 4, в 8 и в 12 часа на 19 април.
 
Емил Лещански, астролог,
интервю на Тодор Кръшков

- Господин Лещански, обаждам се от Хасково. Областта е в паника след вашата прогноза за разрушително земетресение от 7 степен по скалата на Рихтер.

- Утре сутринта по Канал 1 ще излъчат интервю с мен по този повод. Убеден съм в думите си. Ще има три труса през четири часа – в 4 часа, в 8 часа и в 12 часа на 19 април. Те ще са разрушителни, ще има и жертви.

- Давате ли си сметка, че буквално ще евакуирате населението на Хасково и областта с тези думи?

- Вижте, бих се радвал, ако това не се случи. Но ще стане. И в крайна сметка – по-добре хората да се уплашат и да се евакуират, отколкото да има жертви.


- На базата на хороскопа ли правите тази прогноза?

- Да.

- Вие описвате апокалипсис.

- Е, не става дума за апокалипсис, или за нещо изключително. Но ще има много разрушения и жертви.

- Последен въпрос – къде ще бъдете на 21 април? Струва ми се, че ще трябва да ви задам няколко въпроса?

- Ще си бъда тук, на този телефон. Заповядайте.

За паниката сред населението в Хасково четете след малко.


haskovo.net


Това е едно от многото напоследък интервюта с въпросния човечец.Много интересно,но от четири-пет дена бая хора говорят за това,някои на шега други на сериозно,много планират да са на село или другаде по тва време и така натък и така нататък...
Шарлатани пълно,ма на малко им дават гластност,поне от врачките и врачоците де.От друга гледна точка знаете,че около коледа често се ни заливат с отрицателна енергия,дали не е време за малко и по великден.Въпреки ,че съм обеден че както е минала 1000,2000 така ще мине и деветнайсти ,а и 2012 ,принципа на всяване на страх е подобен,само че тук е в някакъв много малък регионален мащаб.

 
« Последна редакция: Април 15, 2009, 17:47:59 pm от H. »
Brotherhood of the Intergalactic Federation of Bulgaria Bulgaria on three seas,mango to Saturn!

Неактивен Vader

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 289
Re:Паника в Хасково WTF !?!
« Отговор #1 -: Април 15, 2009, 16:53:58 pm »
А ето и какво е казъл човечеца преди  8)


Трус от 6 степен по скалата на Рихтер е надвиснал над Хасково. Това заяви топастрологът Емил Лещански след земетресението, което люля Кърджали. Изявлението му е публикувано във вестник "Стандарт"
В началото на годината Лещански предсказа, че през април сеизмични катаклизми ще ударят именно тази част на България.

"Плутон е планетата на разрушенията. С коварния Сатурн тя образува доста неблагоприятна позиция. Според хороскопа на 19 април (когато е Великден), те ще ударят сериозно Хасково. /  laugh /
Планетарната позиция вещае за този ден материални щети. А това може да означава само едно – трусът ще бъде близко до шестата степен", анализира днес знаците на звездите Лещански.
По думите му земетресения в община Кърджали повече няма да друсат. През ноември там има предпоставки за ураганни ветрове. "Ще се чупят дървета, ще летят керемиди, но повече от някоя селскотопанска сграда няма да са разрушенията.
Сега сеизмичната активност пълзи на 36 километра в Северозападна посока към Хасково. Дано покрай тези трусове земята да е освободила част от напрежението и на 19 април да се размине по-леко", заяви астролог №1 у нас.
Както АСН съобщи три труса разлюляха Кърджалийска област от снощи насам. Първият е бил с магнитуд 2,5 по Рихтер, вторият - 2,7, а третият, от тази сутрин, е бил от 3,6 степен по Рихтер.     :-\ И при трите земетресения няма данни за жертви и нанесени материални щети.
Brotherhood of the Intergalactic Federation of Bulgaria Bulgaria on three seas,mango to Saturn!

Неактивен A познай кой

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Re:Паника в Хасково WTF !?!
« Отговор #2 -: Април 15, 2009, 16:54:42 pm »
Ясно!Ей сега отивам на кратка ваканциа в Хасково.Аз не вярвам на тези неща като лоша позиция на планетите.
« Последна редакция: Април 15, 2009, 16:57:41 pm от A познай кой »
...и нека Силата бъде с теб. Аз ще се завърна ;) Дано през 2012 всички умрем.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Паника в Хасково!?!
« Отговор #3 -: Април 15, 2009, 19:24:31 pm »
Тука дори едва ли става въпрос и за нареждане на планети защото астрологията не е съвсем точна наука и нещата  винаги могат да се тълкуват за да дава такива "точни прогнози". Не знам какво цели точно с тези "предсказания" защото отново кръга с възможните цели е доста широк за да се правят точни изводи.Може да се целят и да се тестват хиляди неща свързани с реакциите на хората.Добрата новина е че обикновено когато има точна дата при предсказване на бедствие касаещо България то не се случва (може и да се дължи и на мислите на хората).Все пак огромната колективна мисъл може да оказва влияние но отново трябва да се зададе въпроса какво се цели.
Иначе ако говорим хипотетично такава увереност в подобно предсказание може да има само при положение че явлението е с изкуствен произход и той има вътрешна информация което би било скандално.

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Re:Паника в Хасково!?!
« Отговор #4 -: Април 16, 2009, 09:18:06 am »
Зметересенията за съжаление все още не могат да се предсказват. Италианският учен направи прогнозата въз основата на многобройните предварителни трусове, а в Хасково засега не се наблюдават такива.

Лещански си играе с хората, може би сам си вярва, но какво ще стане ако не се случи събитието. Астролога ще си измисли някакво оправдание от типа на многомерните същества, които са се намесили в последния момент и са спасили Хасково. От цялата работа ще го отнесе населението, празнувайки с едно наум. Ама е гадна работа, никой не вярва, но се страхува, че тоя астролог може и да познае. Ако няма земетресение, срещу Лещански трябва да се заведе колективен съдебен иск за психо тероризъм, да се оваля в катран и кокоши пера.

Ако събитието се случи, не че вярвам, то тогава на този астролог трябва да му се направи храм  и да мине към ООН. :D :D :D

Ето един друг подобен субект:

Известен астролог предрича Трета световна война
16 април 2009 / News.dir.bg
Известният руски астролог Павел Глоба прогнозира избухването на Трета световна война в най-скоро време, информира БГНЕС.
Според агенцията, позоваваща се на Life.ru, по мнението на Глоба, причина за избухването на Третата световна война ще бъде финансово-икономическата криза. Кризата, за която астрологът твърди, че е я бил предсказал още през 1999 г., ще продължи до 2020 г. Тя ще прекрои картата на света, изменяйки коренно съотношението на силите в геополитическо отношение.
Колкото до Третата световна война, тя няма да избухне изведнъж, а постепенно, твърди Глоба. Началото щяло да бъде през 2014 г., тъй като тогава Уран ще се намира в Овен, а "това е изключително войнствено съчетание". "Не дай, Боже, всичко това да е свързано по някакъв начин с Иран, защото тогава ще сме свидетели на взрив на световния тероризъм", отбелязва Глоба.
« Последна редакция: Април 16, 2009, 09:47:22 am от Trandev »

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Паника в Хасково!?!
« Отговор #5 -: Април 16, 2009, 17:50:38 pm »
Цитат
Лещански си играе с хората, може би сам си вярва, но какво ще стане ако не се случи събитието.

На този въпрос отговора вероятно е пряко свързан с целите на "мероприятието"  ;) Няма да се очудя ако ролята му е нещо подобно на "лъжливото овчарче -камикадзе" .Тоест след такъв грандиозен провал всички следващи прогнози на който и да е няма да се приемат сериозно и ще се посочва неговия случай. Разбира се нещата могат и да са съвсем различни но пак да си кажа според мен такова точно предсказание е невъзможно да се направи само на база астрология.

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
Re:Паника в Хасково!?!
« Отговор #6 -: Април 16, 2009, 17:58:45 pm »
има една стара и много вярна руска поговорка-"Предупреден значи въоръжен",и неиния български аналог-"повече пот в учението от колкото повече кръв в боя".Нека хората са си подготвени, а някои да отидат на излет примерно на 50-100км.  пак ще им е от полза,от почивка не се умира :D

Неактивен Vader

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 289
Re:Паника в Хасково!?!
« Отговор #7 -: Април 16, 2009, 21:53:41 pm »
US учени: Има огромен разлом от Турция до Хасковско. БАН: Няма


 
Огромен разлом от Турция стига до Хасковско, твърдят американски учени. Разломите представляват плоскостни нарушения в целостта на земната кора. С изучаване на скални мостри от дълбочинното им сондиране учените се опитват да обяснят зараждането на земетресенията.

Данните за огромния земетръсен разлом са били съобщени преди няколко години на среща в US посолството в София и са в резултат от наблюдения на американски учени. Това съобщи за Haskovo.net кметът на Димитровград Стефан Димитров, който по онова време е бил шеф във фирмата на Неохим - Евроферт.
Поверителният доклад, данните от който не са били оповестявани публично, е бил свързан с безопасността на Неохим и двата проекта, по които химическият гигант е работил с Американската агенция за развитие. По двете грантови схеми тогава Неохим получи на два пъти по 250 000 долара.

Учени от Българската академия на науките обаче отричат същестуването на такъв разлом. Според ст. н. с. Румяна Главчева от от отдел "Сеизмология" на БАН такъв разлом не съществува
.
Brotherhood of the Intergalactic Federation of Bulgaria Bulgaria on three seas,mango to Saturn!

Неактивен A познай кой

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Re:Паника в Хасково!?!
« Отговор #8 -: Април 16, 2009, 22:04:06 pm »
Интересно-от една страна от БАН са наши хора ,но не се знае колко е достовярно тяхното твърдение.От друга страна от САЩ(СЕЩ) могат да направят достовярно изследване ,но колко може да им се вярва?Дори и да съществува този разлом невярвам ,че може да стане белята точно на тази дата.
...и нека Силата бъде с теб. Аз ще се завърна ;) Дано през 2012 всички умрем.

Неактивен Vader

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 289
Re:Паника в Хасково!?!
« Отговор #9 -: Април 17, 2009, 16:36:56 pm »
Ако бъркам за труса, нека ме обесят. Това заявява в интервю за днешния брой на вестник "Уикенд" астрологът Емил Лещански, чиято прогноза за ужасно земетресение, което ще срине Хасково на 19 април, паникьоса града и региона. Той потвърждава и думите си пред Haskovo.net, че ще има трусове през четири часа - в 4, в 8 и в 12 часа на 19-и.

Съжалявам, че предупредих хасковлии, продължава астрологът. Обиден съм им. Чета разни форуми в нета и се ужасявам. Пишат ужасно неграмотни хора, които бъркат "е" с "и".

Очаквам след земетресението да ми звънят от Хасково, но отсега казвам, че няма да говоря с тях и ще затворя телефона, предупреждава Лещански.

Ако няма земетресение, аз съм готов да си понеса съдбата – нека ме обесят. За себе си не се притеснявам. Но аз видях труса, видях жертви. Имам и други аргументи освен астрологически, казва той. На въпрос какви са тези аргументи, Лещански отговаря: божествени.

Отдавна имам постоянна връзка с небето, но не искам да го афиширам, твърди той. Не искам да ме наричат екстрасенс, защото не съм такъв, казва Лещански
.


Незнам вашето,но моето мнение за хора които си говорят с бог е...хм не особенно добро  laugh
Brotherhood of the Intergalactic Federation of Bulgaria Bulgaria on three seas,mango to Saturn!

Неактивен Vader

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 289
Re:Паника в Хасково!?!
« Отговор #10 -: Април 17, 2009, 16:39:50 pm »
Поне 22-ма души са загинали при земетресение в Източен Афганистан преди зазоряване, предадоха агенциите.

Десетки къщи са разрушени в селище на 45 км на запад от Джалалабад.

Селяните се опитват да извадят убитите и ранените изпод отломките.

Предполага се, че броят на жертвите може да достигне и дори да надмине 40 души.

Американският център за геологични изследвания съобщи, че земетресението с магнитуд 5,5 е ударило областта малко преди 0 ч. и 30 мин. българско време, последвано от втори трус с магнитуд 5,1 два часа по-късно.

На другия край на света, на границата на Перу с Чили, е бил регистриран трус с магнитуд 5 по склата на Рихтер. Засега няма данни за загинали и нанесени материални щети
.


Брей бая земетресения,ХАРП ? или просто един обикновен ден на планетата Земя.
Brotherhood of the Intergalactic Federation of Bulgaria Bulgaria on three seas,mango to Saturn!

Неактивен Vader

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 289
Re:Паника в Хасково!?!
« Отговор #11 -: Април 17, 2009, 16:41:28 pm »

А т'ва е от вчера  :-\

Мощно земетресение с магнитуд 6,0 по скалата на Рихтер бе регистрирано в района на Папуа-Нова Гвинея, предаде АФП.

Епицентърът на труса е бил на дълбочина 44 км, на разстояние 153 км в посока югозапад от град Арава.

Няма данни за пострадали и разрушения, нито опасност от възникване на цунами.

Сеизмолозите считат земетресенията с магнитуд 6,0 по Рихтер за опасни и способни да причинят сериозни разрушения
.
Brotherhood of the Intergalactic Federation of Bulgaria Bulgaria on three seas,mango to Saturn!

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Паника в Хасково!?!
« Отговор #12 -: Април 17, 2009, 16:52:25 pm »
E какво бе хора, земетресения си стават всеки ден...  Дори и тези от 6.0 са честички по света.

Неактивен A познай кой

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Re:Паника в Хасково!?!
« Отговор #13 -: Април 17, 2009, 16:56:39 pm »
Добре подготвям си бесило лично да му го връча.Вярно ,че има някаква конспирация с тея земетресения по света и стават все по-чести ,но да ударят точно България и ТОЧНО Хасково вече не съм съгласен.

П.П.:И аз усещам ,че имам някаква връзка с небето. 8)
...и нека Силата бъде с теб. Аз ще се завърна ;) Дано през 2012 всички умрем.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Паника в Хасково!?!
« Отговор #14 -: Април 18, 2009, 11:48:08 am »
Днес е излязла статия на астроложката Алена, която подкрепя общо взето и моята теза че "предсказанието" не се базира на Астрология.Забележете обаче какво се настоява  към края - подобни прогнози да бъдат ИНКРИМИРАНИТоест версията за лъжливото овчарче, което ще се "жертва" за да прецака всички след него все повече има логика. Дори нещата могат да станат и още "по-интересни" защото графата прогнози и предсакзвания може да бъде тълкувана и както дявола Евангелието и изведнъж доста  хора да се окажат в графата "вредящи на националната сигурност". В това число прогноза за контакт с извънземни може да бъде тълкува в същия кюп, но това го давам само като пример защото е леко в страни от темата, но да видим как ще се развият нещата.

Алена се извини на хасковлии заради Лещански
18 април 2009 / Тодорка Николова, БЛИЦ
Астрологията няма емпиричния опит да прогнозира земетресения. Извинявам се от мое име и от името на всички компетентни и знаещи астролози за страха, паниката и притесненията, които е всял в душите на хиляди хора т.нар. астролог Лещански.
Това каза колежката му Алена пред bTV за успокоение на лудналите от предвещания трус хасковлии, предаде БЛИЦ.
Лещански все още обаче държи на прогнозата си, че Хасково ще бъде разтърсен от земетресение на 19 април в 04 часа.
Гарантирам с името си на водещия астролог на България, че науката астрология няма нито изчислителните формули, нито емпиричния опит, за да прогнозира ден за земетресение, следствие на някакви звездни аспекти, каза Алена. Такива звездни аспекти не съществуват, не са открити и от научната мисъл на ХХ век, когато са правени задълбочени изследвания в тази област. Поради тази причина смятам твърденията на Лещански за лъжа…
Но едва ли хората от Хасково са чули тези думи на Алена - при населението в града паниката продължава да расте, психозата е извън контрол, хората масово се изнасят от домовете си. В един от десетките вестници, които не спряха да описват апокалипсиса в Хасково и да цитират думите на Лещански, самият той се писа в ролята на обиден, че е наречен таен агент на застрахователните дружества.
Нека погледнем фактите. Те са в думите на застрахователните агенти, които заставаха усмихнати през последните дни пред телевизионните камери - да истина е никога не са се застраховали толкова хора от Хасково. Процентът на тези хора, които побързаха да застраховат домовете и имуществото си, е нараснал с 40 процента само за няколко седмици. Такива бяха данните вчера. Не само в Хасково - истински фурор в застрахователното дело настъпи и в градовете Харманли, Свиленград, Симеоновград и Димитровград. Кой знае защо хората забравиха за втората прокоба на Лещански, че на същата дата Марица ще излезе от коритото си и Димитровград ще бъде наводнен. Може би защото земетресението е по-страшно от наводнението при което може да се реагира предварително. Но няма да се случи нито едното нито другото.
По този повод Алена каза: Искрено съжалявам, че заради абсолютната безконтролност и липсата на елементарна цензура и автоцензура в медиите могат да се разпространяват подобни лъжи. В държавите, към които се стремим да се причислим, на този човек вече щеше да бъде потърсена отговорност от закона, защото той вреди с безпочвените си твърдения си на цялата държава. От тази позиция смятам, че подобен тип изявления, предвещаващи катаклизми, трябва да бъдат категорично забранени и инкриминирани, а в случая било прокуратурата, било друг орган да потърси отговорност от този човек, който не е част от сдруженията на компетентните астролози.
http://dnes.dir.bg/2009/04/18/news4322042.html

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27