Автор Тема: Рекламата  (Прочетена 3651 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kossev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
  • http://www.pristabg.com/
Рекламата
« -: Март 26, 2009, 18:02:55 pm »
Здравейте,
не съм сигурен дали тази тема е за тук,но ако не е преместете я.
Интересувам се от реклама и най-вече от манипулациите,който се извършват чрез нея.
Всички,които имат деца знаят как децата са най-послушни по време на рекламните паузи.Но скоро една случка ме фрапира.
Малкият ми племенник,който е на година и 2 месеца си играеше в другата стая,където телевизора беше пуснат на някакъв анимационен канал.Ние в кухнята вечеряхме и гледахме някакъв филм.Когато пуснаха рекламите и звука се усили,малкия на бегом дойде от другата стая,застана мирно и изгледа всичките реклами.Без да мръдне,без да гъкне.

Знам,че в рекламите е пълно със скрити послания и ще ми е интересно да обсъдим темата.

Неактивен A познай кой

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Re:Рекламата
« Отговор #1 -: Март 26, 2009, 19:05:21 pm »
Аз съм учил малко психология и имам личен опит-значи може рекламите просто да му харесват без намерението да си копува нещо.Нали помниш ,че имаше едно предаване -рекламна пауза.Може търси подобни реклами.Поговори с него за това.
НО никога не го обвинявай ,че може лесно да се маниполира и не му забранявай някой неща.Проведи един приятелски разговор!!! ;)
...и нека Силата бъде с теб. Аз ще се завърна ;) Дано през 2012 всички умрем.

Неактивен kossev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
  • http://www.pristabg.com/
Re:Рекламата
« Отговор #2 -: Март 26, 2009, 20:04:14 pm »
Той е на година и 2 месеца и още не може да говори... :)

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Re:Рекламата
« Отговор #3 -: Март 27, 2009, 15:11:42 pm »
Моите деца също с голямо удоволствие гледат рекламите. Според мен те не ги възприемат, като нещо излишно и гадно, а просто начин да се запознаят с някоя нова простотия / каквато е и целта на рекламите/ и после да ме крънкат за нея.

Много се кефят, "че кака ти е плямпало", "бате, ака ми се", "шоколад, карамел, бисквитка" и т.н. Гледат ги но реално избират тези за играчки и шоколад. Неща, които всяко дете обича, а и възрастните си падаме по играчките и шоколада. :D

Привлича ги динамикат в тях, смотания хумор понякога, музиката, а може и да има скрити послания. :-\

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Рекламата
« Отговор #4 -: Април 07, 2009, 10:45:39 am »
То и си трябва цяла нова тема за рекламата. Преди време гледах филм по телевизията за "козметичните" трикове, които използват в телевизията, за да ни представят (най- вече) храните като по- съблазнителни, като при този процес се използват ВСИЧКИ възможни средства. Ще дам само един пример с пиле- пилето беше сурово като начало, за ефекта на добре препечената коричка го мазаха с карамел и го пърлиха с горелка  ::) Е, получи се :) поне визуално.
Тази тема отново ме заинтересува след като видях преди дни на един билборд реклама на нова подправка за скара.
А ето какво намерих в ютъб (тук за сочните хамбургери, които явно успешно привличат към ресторантите за бързо хранене, а в този смисъл може да погледнете и това: за рекламата и действителността при готовите храни).
Видеотата отстрани (на първия клип)също са по темата, има доста интересни, разгледайте ги. Има и съвети как да помогнем на децата да разберат и рекламите на играчки. Надявам се да ви е полезно.

Едит: Дааа, намерих и този интересен сайт  8)  ;) : http://pbskids.org/dontbuyit/teachersguide/foodadvertising.html
« Последна редакция: Април 07, 2009, 17:18:04 pm от merulious »
...water can flow, and water can crash...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27