Автор Тема: Тренажор за очи (или тренажорни очила)  (Прочетена 27179 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен rPaguHaP

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 177
От известно време се чудя, дали найстина тези очила могат да ми помогнат. От скоро разбрах, че не виждам добре (явно и преди това не съм виждал, но след като сложих едни очила и видях нещата по-ясно). Явно само на 2-3 метра не виждам добре и то при определени светлинни условия. От няколко дни се ровя в интернет и търся информация за този вид очила. Някой казват, че помагали, но аз както всеки потребител във форума - надушвам конспирация. Общо взето това е информацията на български http://www.advance.bg/?pn=trenazhor, като съдържанието се повтаря и по другите места. Има и блог на потребител на очилата - http://xpucmo.com/blog/?p=150=2. Както се подразбира от съдържанието - той използва и някакви допълнителни упражнения от книга на Норбеков.
В ebay продават подобни очила за по няколко долара. Проблема с тях може да е, че не са с специална форма на отворите, което може да не доведе до желаният ефект.
Ако някой знае нещо повече за очилата, дали действат или не, от опит или от познати - нека да сподели. Смятам, че това ще е полезно за голяма част от потребителите на форума.
Също така очаквам мнения и отзиви на останалите потреблители - дали смятат че очилата помагат или няма да има полза от тях.

П.С. Ако не съм улучил подходящият раздел, нека модераторите да преместият темата, където сметнат за необходимо.
« Последна редакция: Март 16, 2009, 14:17:46 pm от rPaguHaP »
"Всеки от нас е една градина, а градинарят в нея е нашата воля" Уилям Шекспир

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Тренажор за очи (или тренажочни очила)
« Отговор #1 -: Март 15, 2009, 21:04:47 pm »
Преди много години тези очила се продаваха в България, но май нямаше търсене и нещата се провалиха. Мисля че действат обаче. Със сигурност няма да ти навредят, а парите не са кой знае какви. Ако решиш да ги пробваш пиши дали има ефект :)

Неактивен rPaguHaP

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 177
Re:Тренажор за очи (или тренажорни очила)
« Отговор #2 -: Март 19, 2009, 19:09:14 pm »
Поръчах очилата по интернет и днес ми го донесоха. Също така отидох и на очен лекар, за да видя колко ми е отклонението и да сравнявам дали ще има подобрение. Смятам да използвам очилата 2 месеца и после пак да ида на преглед, на същото място, същият лекар и същият компютър. Нямам голямо отклонение от нормите, но искам да ми се оправят очите.
Пожелайте ми успех. Ще пиша след 2 месеца (освен ако няма някаквъ въпроси как въррят нещтата и т.н.)
"Всеки от нас е една градина, а градинарят в нея е нашата воля" Уилям Шекспир

Неактивен UpsideDown

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 228
Re:Тренажор за очи (или тренажорни очила)
« Отговор #3 -: Март 19, 2009, 20:54:46 pm »
Ако работи определено ще е доста полезно,само неразбрах по какъв начин помагат за излекуването на очите.
На сайта има дадено пояснение за "За специалисти - физиолози, физици, инженери-оптици, предлагаме следните коментари и пояснения: " ...а за другите,които не са такива ?   :-\

Ще чакаме 2 месеца и дано да има резултат  :P

Неактивен rPaguHaP

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 177
Re:Тренажор за очи (или тренажорни очила)
« Отговор #4 -: Март 19, 2009, 23:20:52 pm »
Първите ми впечатления са обнадеждаващи. След като ги сложих - рязкостта на изображението се подобри, разбира се само там където е точката. Това се дължи на факта, че прониква директно светлината от обекта, а не и разсеяната от него.
Иначе до колкото разбрах при прилагането на упражненията се упражняват очните мускули, а с ползването на очилата намаля тяхното напрягане. Тоест по-малко се напрягат за да фокусират, и така май релаксират. И аз не го разбрах нещо, ама ако действат - ще е добре :)
Иначе в сайта пише:
Използването на тренажорите за очи предизвиква:
    * благоприятна светлинна стимулация на ретината;
    * снижава яркостта от преки и странични източници;
    * ограничава възможността за наблюдение в страни;
    * облекчава работата на очните мускули.

В един друг сайт ги има и пише, че:
Изделието се комплектова със:
    * Инструкция за ползване;
    * Карта за гаранционно обслужване;
    * Талон за безплатна консултация;
    * График за режима на тренировки;
    * Сравнителна таблица.

При мен дойдоха инструкцията и сравнителната таблица. Ама отворите май пак са конусовидни, което е добре :)

Уж помагат при астигматизъм и "при късогледство: за 3-4 месечни тренировки се свалят около -2 диоптъра. "

Аз на едното око имам около -0.5, а на другото -0.75 с астигматизъм и така като го смятам - до месец трябва да виждам по-ясно. Ако не сваля диоптрите - ще си поръчам нормални очила. Тези ако поне премахват умората - пак ще са доста полезни (поне за мен).
« Последна редакция: Март 21, 2009, 10:31:00 am от rPaguHaP »
"Всеки от нас е една градина, а градинарят в нея е нашата воля" Уилям Шекспир

Неактивен pph

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 133
Re:Тренажор за очи (или тренажорни очила)
« Отговор #5 -: Март 21, 2009, 00:36:08 am »
Интересна тема, мисля и аз да си закупя такива очила за в бъдеще, че понякога имам проблеми с умората в очите поради продължително седене пред компютъра. А и тази гимнастика с очите може и да въздейства добре срещу мътнините(eye flaters), които също имам и засега ефективен лек срещу тях няма.

rPaguHaP , от advance.bg ли си ги поръча? Тъй като гледам в сайта пише, че в момента не може да бъдат доставени.
"There is no such thing as death. Life is only a dream, and we are the imagination of ou

Неактивен rPaguHaP

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 177
Re:Тренажор за очи (или тренажорни очила)
« Отговор #6 -: Март 21, 2009, 10:30:30 am »
От advance.bg ми казаха, че нямали внос от година.
Поръчах ги от Самоздрав.
Иначе на тях пише АЛИС и че са произведени от Алис-96 със сайт alis96
Ето го и модела - цък
Цените в сайта са 290 рубли, което е 12.47лв - Ако можете да поръчате от там и нямате бърза работа - според мен си заслужава :)

За тези eye flatters не знам дали помагат, ама и аз имам доста от тях. Виждам, че си пуснал тема за тях и сега ще се информирам :)
« Последна редакция: Март 21, 2009, 10:31:49 am от rPaguHaP »
"Всеки от нас е една градина, а градинарят в нея е нашата воля" Уилям Шекспир

Неактивен vesela

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 50
Re:Тренажор за очи (или тренажорни очила)
« Отговор #7 -: Март 27, 2009, 16:45:51 pm »
Тези очила могат ли да подобрят състоянието при Кератоконус?
"Бъди промяната, която искаш да видиш в света"

Неактивен rPaguHaP

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 177
Re:Тренажор за очи (или тренажорни очила)
« Отговор #8 -: Март 27, 2009, 17:50:42 pm »
Не знам конкретно за това заболяване - гледам, че от него се получавал астигматизъм, а уж такова нещо се оправяло. Аз имам стигматизъм и ще ви кажа резултатите след време.
Иначе отностно Кератоконус открих:
http://keratoconus.atspace.com/lens.html
http://www.st-petka-eyeclinic.bg/files/croslinking_StPetka.pdf

Сигурно вече си отваряла тези препратки, тъй като са едни от първите от google :)

Можете да прочетете и книгата на Норбеков (дано да не му бъркам името на човека), която можете да намерите от spiralata.net
Там се казва, че неговият метод има 100 % успеваемост при всякакви очни заболявания (и не само очни).
Това е линка за книгата - http://spiralata.net/kn_bul/durak.zip
Дано да съм бил полезен и успех!
Важно е постоянството и оптимистичната гледна точка :)
"Всеки от нас е една градина, а градинарят в нея е нашата воля" Уилям Шекспир

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re:Тренажор за очи (или тренажорни очила)
« Отговор #9 -: Март 27, 2009, 21:56:45 pm »
Мой познат с малки проблеми на очите, леко късогледство ходи, мисля, че беше 2 пъти на курсове по Норбеков, които се правеха в Б-я (по времето, когато самият Норбеков идваше в Б-я и изнасяше лекции), но при него нищо не се получи, въпреки, че се стараеше и правеше и упражненията и всичко, каквото му казваха инструкторите на Норбеков.
За нещо и при никого не може да се каже, че нещо действа на 100 процента. все пак всички сме в самостоятелни тела, които си носят и своите кармични и сега придобити лобести, и има моменти, при които никой и нищо не може да помогне.
В Индия лечителите не се захващат да лекуват заболявания, когато те са кармични. Смята се, че не бива да има намеса в тези случаи, тъй като се забавя развитието на дадения индивид и той не може да си вземе нужната му поука от това, което се случва. Както и ако се помогне, се прекъсва и забавя изцяло процеса на учене на заболелия индивид, така и най-често лечителя си навлича кармата на човека, на когото е помогнал, защото се е намесил, както се казва "в работата на Бога".

Ако не се лъжа имаше нещо подобно и при филипинските лечители, но не шарлатаните, а истинските.

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Тренажор за очи (или тренажорни очила)
« Отговор #10 -: Май 26, 2009, 05:59:58 am »
Не забравяйте да си поръчате очилата с чистачки! ;D :D :D

Неактивен rPaguHaP

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 177
Re:Тренажор за очи (или тренажорни очила)
« Отговор #11 -: Май 26, 2009, 17:38:37 pm »
Минаха около 2 месеца, но не съм ги носил всеки ден - ама доста често. Имаше период около седмица дето не ги ползвах. Сега уж почеам пак. Не мога да кажа, че има някакво подобрение - може би само намаляват умората, тъй като ако не съм ги носил през деня и вечерта съм си пред компютъра и понякога ме болят очите. Като съм ги носил и правил упражненията - умора не се забелязва.
Дано поне за това да са полезни. Иначе смятам да ги носия още около месец и да ида на прегледа да ми кажат резултатите. Ако няма подобрение - ще си взема очила за пред компютъра и ще продължа да си го носят, ама дано да има поне някакъв резултат - дори и минимален  :D
"Всеки от нас е една градина, а градинарят в нея е нашата воля" Уилям Шекспир

Неактивен lokmar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 239
Re:Тренажор за очи (или тренажорни очила)
« Отговор #12 -: Май 26, 2009, 17:42:05 pm »
Ще чакам да чуя за резултата дано има ефект.

Неактивен rosko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
Re:Тренажор за очи (или тренажорни очила)
« Отговор #13 -: Юли 26, 2009, 14:01:46 pm »
Аз ползвам такива очила от няколко години и смятам, че са полезни. Късогледството ми намаля. Преди да ги купя, ходих на курс по Норбеков. Още на курса свалих около 1 диоптър, но после ме мързеше да правя упражненията. Иначе системата е много добра. Очилата на дупки са много добри за всеки, който го мързи за прави упражнения.

Неактивен Sharpnice

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Re:Тренажор за очи (или тренажорни очила)
« Отговор #14 -: Юли 26, 2009, 17:29:31 pm »
А от къде можем да си намериме такива очила? Някой може ли да даде линк или да каже поне как се казват на англииски тия очила?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27