Автор Тема: Нибиру - Астрономическа гледна точка  (Прочетена 273586 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #435 -: Март 13, 2011, 21:22:51 pm »
Сайде, искаш да кажеш че Нибиру не съществува, защото и да я имало астероидите щяха да я разбият? Ако може да завършиш мисълта си. :hi:

Именно това имам предвид.

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #436 -: Март 13, 2011, 22:18:54 pm »
Дано да е така. :hi:

Неактивен arktur

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 175
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #437 -: Март 25, 2011, 09:03:45 am »
Нибиру - странни астрономични явления:
http://www.youtube.com/watch?v=MvGyCXTHoZo

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #438 -: Март 25, 2011, 10:30:36 am »
arktur ,ако това е Нибиру, ние сме се разминали с големите катаклизми, които се предричаха. :hi:

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #439 -: Март 25, 2011, 17:44:35 pm »
Хора, вие работа нямате ли си? Какво се занимавате с неща, които не разбирате:)?

Сичин милия, така хубаво е превел шумерските таблички, както аз бих превел Библията на патагонски..

Толкова ли не разбрахте, че тази планета не съществува. Ако е нормална планета от системата ни, няма как да обикаля под такъв ъгъл спрямо еклиптиката. Всички планети обикалят под някакъв малък ъгъл ( 2-6 градуса ), а Нибиру видиш ли под ъгъл 45 градуса. Интересно на какво основание? Друго, защо периода и на завъртане е 3 600 години? Въобще някой запитва ли се тези въпроси, или се правите на ущипани? Небесна механика нещо да ви говори? Закон на Кеплер? Разум? Мисъл? :)

То само с въобръжение не става, и хляб трябва:)
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Hacko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 007
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #440 -: Април 10, 2011, 23:45:27 pm »
Хора, вие работа нямате ли си? Какво се занимавате с неща, които не разбирате:)?

Сичин милия, така хубаво е превел шумерските таблички, както аз бих превел Библията на патагонски..

Толкова ли не разбрахте, че тази планета не съществува. 

То само с въобръжение не става, и хляб трябва:)


Цитат
В резултат на астрономичните неточности работата на Захария Сичин попада по-скоро в сферата на научната фантастика.
 
Макар и интересен поглед към древните митове, дванадесетата планета, изглежда, е само мит.
 
Дори да е съществувала, тя не би могла да оцелее в астероидния пояс.


Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #441 -: Април 11, 2011, 06:52:32 am »
Планети с такъв обем могат да са само газови гиганти или съответно ледени гиганти. Което е горе долу пак същото.
Съставени са предимно от водород и хелий.

За справка виж юпитер, сатурн, уран и нептун.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен plameny

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #442 -: Април 18, 2011, 14:35:43 pm »
« Последна редакция: Април 18, 2011, 14:56:53 pm от plameny »

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #443 -: Април 18, 2011, 15:59:58 pm »
Според някои астрономи, Нибиру се връща на всеки 3600 години. Това не е толкова голям период от гледна точка на човешката история, за да не останат следи. Не съм срещал описания, митове или истории за някакви страшни катаклизми сполетели Земята от преди 3600 години, т.е. 1600 г. преди н.е. Още повече, че според някои автори, от последното преминаване на Нибиру до 2012 г ще минат 3950 години. Десет години не достигат. Ако бъркам, моля, нека бъда коригиран. :hi:

Неактивен cupid

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #444 -: Април 20, 2011, 12:23:30 pm »
Колкото и да крият "Господата", това вече е факт. Когато вече не може да се крие, ще предприемат с последни сили всички средства за заблуда! Проблема, обаче е в това, че все още малко хора разбират това, което ще се случи. Искаме или не това ще стане.. по един или друг начин! 

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #445 -: Април 20, 2011, 15:32:54 pm »
:)

http://search.wn.com/?template=&results_type=videos&search_string=nibiru&language_id=1&action=search&corpus=current

Нови координати:

RA = 06h08m53s,
DEC = 22:47:25


Тоя клип е пълна боза. Казва се, че Нибиру идвала от "дълбините на Галактиката"..Идва тя, фантазията на някои хора идва от дълбините на малките им мозъци:) Освен това, се казва, че от Април 2003 е видим с просто око. Айде моля, като я видите, качете няколко снимки да я видя и аз. Щото, аз верно нося очила, ама и с бинокъл нещо не я намирам:)

Транда, ти като си я видял, що си мълчиш бре!?
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен plameny

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #446 -: Април 21, 2011, 18:14:31 pm »
Коментарите са добри:
 -очила
 -бинокъл........... ::)

Само искам някой да каже в района на тези координати който сам дал какво има????
Репи ли, моркови ли...........КАКВО?

Така че насочи бинокъла там и казваи.
 :drinks:

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #447 -: Април 22, 2011, 14:10:14 pm »
Медиите вече се отвориха на теми : извънземни, НЛО, ХААРП и т.н. Смятайте, че ако има нещо вярно за Нибиру, особено ако нещо се вижда доказано от телескоп, ще научим веднага, по много канали.

Според мен Нибиру или не съществува, или още го няма никакво на близкия космически хоризонт.
Под близък космически хоризонт, за нас, разбирам пространството след облака на ООрт, но може и да е още по-далеч.
Не може Хъбъл да "вижда" и заснема обекти на над 300 милиона светлинни години от земята, а да не види такава планета, в или около слънчевата система. :yes:

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #448 -: Април 22, 2011, 17:54:16 pm »
То за тая една година, дето остава до 2012 трябва не с телескоп, ами с просто око да се вижда вече, ама на.
Ей за една година земята обикаля един път около Слънцето. А Сатурн, Юпитер са къде къде по-далече от това разстояние. И пак ги виждаме с просто око.

Някои хора няма да им дойде акъла в главата. Чакат си.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Yoda

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
  • Must be force be with you
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #449 -: Април 27, 2011, 10:57:02 am »
:)

http://search.wn.com/?template=&results_type=videos&search_string=nibiru&language_id=1&action=search&corpus=current

Нови координати:

RA = 06h08m53s,
DEC = 22:47:25


Тоя клип е пълна боза. Казва се, че Нибиру идвала от "дълбините на Галактиката"..Идва тя, фантазията на някои хора идва от дълбините на малките им мозъци:) Освен това, се казва, че от Април 2003 е видим с просто око. Айде моля, като я видите, качете няколко снимки да я видя и аз. Щото, аз верно нося очила, ама и с бинокъл нещо не я намирам:)

Транда, ти като си я видял, що си мълчиш бре!?

Аз минавам само и да попитам ... така както сте се разположили в обсерваторията или на терасата и гледате към безоблачното звездно небе  :)
1. Нибиру планета или кораб е? Какво е? И как може да се установи това? (не с телескоп, бинокъл или просто око, струва ми се)
2. Какво значение има на какво разстояние е от земята или на колко години се вижда, скрива или ... трансформира. Въобще има ли начин да се изследва или изведе определена зависимост от местоположението и координатите, за да се притесняваме, радваме или да ни е все тая?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27