Автор Тема: Нибиру - Астрономическа гледна точка  (Прочетена 273605 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #300 -: Ноември 08, 2009, 00:07:10 am »

Интересно, но при мене нямаше звук.А и не разбрах, на какво най-близко разстояние ще мине Нибиру покрай земята през септември 2012 г.Дайте превод. Диаметърът на Нибиру бил 24000 км.-правилно ли съм разбрал?

Неактивен sesiliq

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 290
  • ТРОЯНА
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #301 -: Ноември 08, 2009, 09:39:24 am »
Спокойно и при мен нямаше звук.Той иска да каже ,че Нибуру описва елепсовидна орбита около земята и тя е най-близко до земята на тези две дати.
...и нека Силата бъде с теб. [img]http://img383.imageshack.us/img383/290

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #302 -: Ноември 09, 2009, 14:42:36 pm »
Спокойно и при мен нямаше звук.Той иска да каже ,че Нибуру описва елепсовидна орбита около земята и тя е най-близко до земята на тези две дати.

Невероятно е!

Толкова дълбоки мисли и похвати в тази тема. Аз вече не съм спокоен, въпреки призива на цитирания автор.

Не стига, че има планета Нибиру обикаляща около Слънцето, но има и подобна някаква, наричаща се - Нибуру обикаляща около Земята.
Няма спасение, братя. ??? ??? :---

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #303 -: Ноември 10, 2009, 22:54:43 pm »
Trandev, не хаби муниции, пази ги за дивите прасета. ;D
А sesiliq иска да каже, че единствената планета Нибиру, при силно издължената си елипсовидна орбита, минава близо до Земята-така го дават и във видеото.
Ама аз се съмнявам малко дали и тази Нибиру я има, защото още не съм чел официални потвърждения в медии.Може и да крият.Единствената информация (художествена все още) е от шумерските глинени плочки.
Ако имаш нещо по въпроса-покажи.
« Последна редакция: Ноември 11, 2009, 00:27:07 am от Mirotvorec »

Неактивен Roswell

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 285
  • They are already among us!
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #304 -: Декември 02, 2009, 15:48:11 pm »
Поредната шегичка на НАСА колко ли станаха вече  ;D ;D
Извънземно е онова същество, което живее в синхрон и хармония с истинската природа на своя генетичен

Неактивен SiriusAngel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 170
  • Преди да поискаш, помисли какво си дал.
Това, което не може да ме убие, ще ме направи по-силен. Ницше  4. Самите Богове не могат да се пребор

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #306 -: Декември 08, 2009, 11:43:00 am »
И как така планета не излъчва светлина? Да не е е снякакво абсорбиращо покритие:)?
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #307 -: Декември 08, 2009, 13:03:18 pm »
И как така планета не излъчва светлина? Да не е е снякакво абсорбиращо покритие:)?

 :) Ако са много напред с материала (с няколко хилядолетия), може да са измислили такова нящо.
 Като възможност, може и да е планета-холограма, зависи как си ония играят с енергиите и материята. ;)

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #308 -: Декември 08, 2009, 17:49:18 pm »
Пичове, не знам как да го кажа. Вижте заглавието на темата моля. Тук говорим за АСТРОНОМИЯ. Много ви моля, ако имате идеи за формата, материала, населението, водните площи, фонтаните и броя на насекомите на Нибиру - не в тази тема. Тук си говорим за АСТРОНОМИЯ!

Обсъждаме възможността от ас-тро-но-ми-чес-ка гледна точка. Стига сте фантазирали:)
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Amrita

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 146
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #309 -: Декември 08, 2009, 18:31:47 pm »
Пичове, не знам как да го кажа. Вижте заглавието на темата моля. Тук говорим за АСТРОНОМИЯ. Много ви моля, ако имате идеи за формата, материала, населението, водните площи, фонтаните и броя на насекомите на Нибиру - не в тази тема. Тук си говорим за АСТРОНОМИЯ!

Обсъждаме възможността от ас-тро-но-ми-чес-ка гледна точка. Стига сте фантазирали:)

Защо?! Астрономията не е ли започнала като фантазия, да не говорим, че има много "факти", които имат твърде хипотетичен характер.

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #310 -: Декември 08, 2009, 18:38:46 pm »
Оберончик, много се разпали нещо, приятелю, внимавай да не си изгориш някой бушон !  ;)

Нибиру е особена планета, която фактически е "мъртва" - не излъчва светлина, топлина, и прочее благини. Тя се движи като паразит през галактиката, и черпи (изсмуква) ресурси от планетните системи, през които минава... Затова и не може да се констатира присъствието й с ортодоксалните уреди на нашите прескъпи 'учени', които по допотопност си съперничат с чука и длетото.  :yes:
Интересното в тази статия, и разковничето в темата за Нибиру като цяло, е, че тази странна планета няма да успее да се впише във времето на Глобалния Преход на нашето Слънце ( тоест - Нибиру няма да се появи наблизо до и след 2012 г. ), и ще си остане запокитена в тъмните слоеве на Вселената, в които няма светлина, и в които тя прекарва повечето време от своя така наречен "път"...
« Последна редакция: Декември 08, 2009, 18:42:27 pm от ultrafutur »
musica universalis

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #311 -: Декември 08, 2009, 19:08:20 pm »

Инфрачервената светлина е идеалена за разкриване на прашни, студени или непознати обекти, които често не могат да бъдат видени от оптични телескопи.
Планетата Х (Нибиру) се смята, че се вижда само през Инфра червен лъч, тъй като не излъчва светлина, въпреки че НАСА ще отрича съществуването на Нибиру.[/size][/b]
Ами не ми харесва особено да критикувам, но ще споделя за протокола.

Първо, инфрачервената астрономия (телескопи) е част от оптическата. Нещо повече:
Инфрачервените телескопи ползват същите принципи като рефлектиращите, чрез фокусиращи и отразяващи огледала.
Цитат
Infrared telescopes look like optical reflecting telescopes and operate in a similar way. The infrared radiation is collected and focused by mirrors onto detectors sensitive to infrared.

Второ, планетата Нибиру не се смята, че се вижда чрез инфра червен лъч, а е обратното:
засича се нейното инфрачервено излъчване (хипотетично ако съществува тая планета)

Трето,
Щом ще излъчва в инфрачервения спектър, това пак е вид светлина.
Т.е. превода "Нибиру не излъчва светлина" е неверен.
Ако се поровите в оригинала на англ. ще видите, че се говори за (че Нибиру не излъчвало) "видима светлина", т.е. "човешко-видима светлина".

И ако най-накрая се поровите в цитата от в. "Ню Йорк таймс", (по-надолу в същата страница) ще видите, че тоя въпросен телескоп е предназначен за намиране на много отдалечени галактики. Шанса да послужи за намиране на близки тела, от сорта на астероиди, планети, Нибиру и др под. граничи с 0-та.
Само, че писателят от doomdaily е хванал тая тривиална новина (за телескопа) и така я е изопъчил, че е направил от мухата-слон.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #312 -: Декември 09, 2009, 12:28:51 pm »
Оберончик, много се разпали нещо, приятелю, внимавай да не си изгориш някой бушон !  ;)

Нибиру е особена планета, която фактически е "мъртва" - не излъчва светлина, топлина, и прочее благини. Тя се движи като паразит през галактиката, и черпи (изсмуква) ресурси от планетните системи, през които минава... Затова и не може да се констатира присъствието й с ортодоксалните уреди на нашите прескъпи 'учени', които по допотопност си съперничат с чука и длетото.  :yes:
Интересното в тази статия, и разковничето в темата за Нибиру като цяло, е, че тази странна планета няма да успее да се впише във времето на Глобалния Преход на нашето Слънце ( тоест - Нибиру няма да се появи наблизо до и след 2012 г. ), и ще си остане запокитена в тъмните слоеве на Вселената, в които няма светлина, и в които тя прекарва повечето време от своя така наречен "път"...

А така, :o сега Нибиру се движи през галактиката и е вид черна дупка. Благодаря Ултра, че ме успокой за края на света. :drinks: Няма да е от Нибиру, тя е някъде в тъмните слоеве на Вселената.

Интересната информация се съдържа в горния цитат. Доста от т.н. ортодоксалните учени започват вече да говорят за съществуването на странстващи планети.Някой някъде е прочел нещо и отнова е съченил теория с полуистини.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #313 -: Декември 09, 2009, 19:02:44 pm »
И нали си говорим за науката астрономия, аз да питам по темата. ЕЙ тъй, както си ходи и си паразитира, как не се намери някоя цивилизация с неортодоксални учени, и още повече военни, да земе да тресне паразита Нибиру и да освободи целокупното вселенско население? Толкоз ли пък е велика тази планета? Така де, разсъждавам си от астрономична гледна точка, как една планета-паразит ходи и изсмуква. Пък после не излъчва, хм..И къде отива тва изсмуканото?
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #314 -: Декември 10, 2009, 12:42:07 pm »
Доста от т.н. ортодоксалните учени започват вече да говорят за съществуването на странстващи планети.Някой някъде е прочел нещо и отнова е съченил теория с полуистини.

Така е.Сигурно такива учени просто искат да са в крак с времето и хората. Е действащата наука постоянно разчупва стари (и ортодоксални) догми. ;)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27